Hostitel

The Host

Sci-Fi / Thriller / Romantický / Akční / Dobrodružný

USA, 2013, 125 min

• Botič

V Hostiteli vidím pořád větší vklad a otisk ze strany Andrew Niccola, než Stephenie Meyer, ale dvouhodinový prostor je i tak zbytečným luxusem, protože film nemá po hodině co nabídnout. Každopádně ve všech směrech přijatelnější a sněsitelnější, než celá The Twilight Saga.(13.7.2013)

• PinokKio

Neskutečně sterilní, bezbarvé a nejspíš i zbytečně drahé instruktážní video dr. Chocholouška pro pacienty s utkvělou představou, že všichni jsou Gogo, jen oni jsou navíc i Saoirse Ronan.(10.5.2013)

• dr.horrible

Zo začiatku mi to zas tak strašné neprišlo.Niccola mám rád a ešte koncom prvej hodiny filmu ma často napadala myšlienka, že dokázal zachrániť a niečo vyťažiť aj z totálne brakovej predlohy, najdekadentnejšej (v tom zlom zmysle slova samozrejme) autorky súčasnosti.A prvú hodinu to tak miestami naozaj vyzeralo!Nenudiace postupné odhaľovanie faktov (zo strany Saoirse ostatným, nie zo strany režiséra) a očakávanie gradácie a udržania si tempa.Meyerová mala tentokrát aspoň nejaký nápad a Niccol už neraz dokázal, že nech je v jeho podaní budúcnosť akákoľvek, vždy ide o ťažký luxus.V tomto prípade s tým ale skončil.Všadeprítomná sterilita a pár pekných áut, s nijakým ďalším vykresľovaním futuristického sveta nepokračoval (asi snaha o vernosť predlohe).Nič ďalšie nové nepridal a zvyšok deja sa sústredil prevažne na tých pár preživších v jaskyni.Mimozemšťania s Krugerkou na čele sú tu len preto, aby bola nejaká akcia a okrem Hurta a Saoirse, tu máme len dvojicu nehereckých manekýnov (žeby Meyerovej trademark?), jedno decko a zvyšok ľudí kamera nesleduje.Asi dvaja dostanú zopár viet, ostatných som ani nezahliadol.A tu začína ozajstný problém tohoto filmu. Pár failov sa samozrejme našlo už zo začiatku a sem tam nejaký what the fuck, ale nič čo by som nedokázal prekusnúť; ozaj hrozný grc sa z toho stal až v okamžiku, keď došlo na psychológiu postáv a ich vývoj.Ako s týmto jedna spisovateľka mohla byť spokojná??Hranica medzi láskou a nenávisťou je búraná bez nejakého detailnejšieho vysvetlovania; o postavách nevieme v podstate nič, okrem toho že dokážu milovať a nenávidieť a prechod od jedného k druhému nastáva s odstupom jednej scény. Časom začína nechcene vtipne pôsobiť aj tá ústredná myšlienka kindervajca (dve v jednom) a záverečná polhodina, to je niečo tak neskutočne stupídne a zle napísané, až zostáva rozum stáť. Vo výsledku je The Host zhruba rovnako zlý film ako Twilight, s tým rozdielom že Host ma celkom bavil aspoň tú slabú polovicu stopáže, kým odhalil čo je v skutočnosti zač.Dvanástky z toho zas budú vlhnúť a nejednému scientológovi poskočí srdce radosťou; normálnemu, uvažujúcemu divákovi z toho ale bude nazvracanie. 30% a nad tou druhou hviezdou ešte veľmi veľmi váham(24.4.2013)

• Vančura

Ježíšmarjá, dyť je to zase ten tvajlajt v bleděmodrým! Člověku se chce skoro rvát vlasy z hlavy, jak pitomý film tohle je. Stephenie Meyer je ještě horší autorka než jsem myslel, pokud je podepsaná pod předlohou téhle sračky. Hostitel je až zarážejícím způsobem prost nějaké původní invence, není to nic než přežvejkání tisíckrát ohraných klišé a provařených motivů odjinud. Je to vysloveně komerční produkt nejhoršího kalibru, který je až nesnesitelným způsobem povrchní a u něhož jsou nějaké nároky na filmařské kvality až na druhé koleji. Jediným smyslem téhle mainstreamové produkce je vytáhnout nějaký ty chechtáky z peněženek přesně vymezené cílovky, která tenhle biják lajkovala na Facebooku už dlouhé měsíce před premiérou. Och, až budou zase v práci rozdávat lupeny na další film pro intelektuálně nekomplikované teenagerky, klepněte mě někdo konečně přes prsty, ať se na to fakt už vyseru, jinak mě další podobná projekce vážně připraví o rozum.(28.3.2013)

Původně jsem myslel, že Andrew Niccol zvládne natočit skvělý film (i přes fakt od koho je kniha), protože mě před tímto filmem jedinkrát nezklamal. Plusový bodík ode mne získal díky obsazení Saoirsei Ronan, která je velmi talentovaná a říkal jsem si, že film určitě taky zvedne. Nakonec jsem byl však celkem zklamán. Výkony nebyly úplně špatný, ale Niccolův scénář se mi moc nelíbil, dialogy byly takové zvláštní (kdo ví jak velkou roli v tom hrála kniha) a celkový děj byl otřesný, ikdyž to mělo obrovský potenciál. Hudba byla však výborná. Přesné 3*, ale už se na to asi nikdy nepodívám.(30.4.2013)

• Max Irons

• - Film se natáčel v Louisaně v Novém Mexiku. (Fevas)

• - Spoiler: Spoiler! Zatímco v knižní předloze se Melanie rozhodne skočit před Hledači do výtahové šachty, ve filmovém zpracování proskočí Melanie (Saoirse Ronan) oknem. (fiLLthe3DD)

• - Po uvedení filmu do kin přišla autorka knižní předlohy Stephenie Meyer s tím, že píše pokračování a přemýšlí, že by napsala i třetí díl. (kklepkaa)