Hostitel

Hostiteľ

The Host

Sci-Fi / Thriller / Romantický / Akční / Dobrodružný

USA, 2013, 125 min

Původně jsem myslel, že Andrew Niccol zvládne natočit skvělý film (i přes fakt od koho je kniha), protože mě před tímto filmem jedinkrát nezklamal. Plusový bodík ode mne získal díky obsazení Saoirsei Ronan, která je velmi talentovaná a říkal jsem si, že film určitě taky zvedne. Nakonec jsem byl však celkem zklamán. Výkony nebyly úplně špatný, ale Niccolův scénář se mi moc nelíbil, dialogy byly takové zvláštní (kdo ví jak velkou roli v tom hrála kniha) a celkový děj byl otřesný, ikdyž to mělo obrovský potenciál. Hudba byla však výborná. Přesné 3*, ale už se na to asi nikdy nepodívám.(30.4.2013)

• verbal

Milý deníčku, tak po včerejšku nevím, jestli se budu lýbat s Dušanem nebo Milanem. Jsem opravdu rospolcena! A to se mi stalo naposledy v době, kdy jsem se nemohla rozhodnout, jestli si nad postýlku povjesím Patyzóna nebo Lautnera! Strašlyvé dylema, s jakími se musí dozpívající dívka vypořádávat den co den! Původně byl Dušan jasná volba. Je totiž děsně podobnej Robertovi a od té dobi, co si začal gelovat vlasy a jeho fotr mu koupil u Vietnamců toho křyváka, je totálně xežrání. Navíc mi před týdnem o velké přestávce řekl, že bych mohla bít jeho Bella!. Chápeš??? Bella!!!! Láska až za hrop!! Bila jsem tak šťastná, že jsem celý den nedělala nic jiného, než jsem to vyprávěla holkám na Assbooku! Varovali mě syce, že je Dušan strašnej čurák, ale já byla v ten moment tak šťastná! Dokonce jsem asi zaznamenala svou úplně první SEKSUÁLNÍ zkušenost. Dala jsem si totiž mezi nohy Pusíka, víš, to je ten můj růžový méďa, jak jsem ti řýkala posledně, myslela na to, jaxe líbám s Dušanem, trochu svírala stehna a děly se fakt hustý vjecy. Radši se nebudu moc rozepysovat, páč pančelka řýkala, že rozhodně máme počkat, až dostaneme svou první menztruacy, nebo jak se to píše, ale ať je to cokoliv, i tak to bylo luksusní, šíleně jsem se spotila a myslela jsem, že jsem se počůrala, LOLinky, iksdé, iksdé! Boží, Pusík je prostě boží! Ale zpět k Dušanovi. Všechno vypadalo tak kůl, mněla jsem z něj neustále takové pnutí v podbřišku A on byl úžasný! Dokonce mi dal před školou olízat nanuk a nechal mě kousnout do Snikrsu. No všechny holky se mohly posrat závistí. Dušan je prvotřídní frajer!!!!!!!!!!!!!! Teda vlastně bil.Já kráva jsem si myslela, že mě opravdu myluje a je to jakože navjeki. Ale předefčírem mi ráno fšatně řekl, že s těma novýma rovnátkama vipadám jak piča. Já vím, on to tak asi nemislel a jen dělal borce, ale byla tam skoro celá třýda, všichni se děsně smáli a já se hrozně stiděla! Že jsem se na něj nevysrala hned, na svini. Bila jsem tak blbá! Jediný, kdo se nesmál, bil Milan. Já vím, je sice o hlavu menší, všichni ho většinou bijou a zamikaj o přestávce na hajzlu, ale kdyš se na něj pořádně zadívám, nemít tu akné, vipadá skoro úplně jako Džastýn!!! No nevím, docela bich se asi stiděla se s ním někde ukazovat aspoň do doby, než si ty běďary pořádně vimačká, ale v ten den se mě zastal a řekl, že ksem krásná, i když pak dostal od Dušana a kluků pěkně nadršku. Naštěstí jsem zrovna vyděla novou Stefaný a ta mi ukázala, že pravá láska nemusí bít založena na tom, jak kdo vipadá, ale jaký je uvňytř. A Milan je uvňytř určitě fain človjek a asi mu dám. Pusu, samozřelmě, LOL,LOL, hihi, hihi. Ježyš, ona nám, holkám, tak strašně rozumí, teda jako Stefaný! Asi sy pustím translátor a něco moc hezkího jí napíšu! Já ji tak strašně žeru! Třeba mi i odepýše! Mocinky doufám, že už pýše svou další skvělou a úžasnou kňyhu. Tolik mi už dala, přesně ďýki ní vým, jak vipadá pravá lázka, která všechno překoná a je úplně jedno, že je hrdinka hnusná, nudná, rospolcená a má v sobě trapně užvaněnou, mymozemskou tasemnicy.(24.4.2013)

• POMO

Myslíš, teda trp! Chcem vidieť Andrewa Niccola, ako sa tváril pri prvom čítaní Meyerovej veldiela, a aké prášky bral pri jeho prepisovaní do scénáru :-D Hostiteľ je obsahovo plochý a produkčne vypadá ako pilotný diel priemerného seriálu (papundeklové jaskyňné interiéry, do strieborna odfarbené „futuristické“ autá). Z akéhokoľvek logického i myšlienkového hladiska totálne sprasená a znásilnená sci-fi téma „lupičov tiel“, ešte zbytočne rezaná twilightovským motívom rozhodovania sa medzi dvomi chalanmi... Publikum sa bavilo na miestach, ktoré boli myslené vážne, až duchaplno (záver). William Hurt sa za evidentne vysoký honorár vracia k mentorskej, otcovskej roli z Vesnice. Diane Kruger to v bielom sluší a ako jediný prvok vo filme ma ako-tak tešila (výzorom). Asi len za ňu druhá hviezda. Úspech Twilightu chápem, prvý sa mi dokonca páčil, ale toto je fakt mimo. Pustite si radšej Bayov Ostrov - má myšlienku, sympatických a dobre hrajúcich hercov, je rýchly, dizajnérsky vypiplaný a má perfektnú over-the-top akciu. Hostiteľ nemá NIČ.(26.3.2013)

Knížka byla skvělá, proto jsem se filmu trochu bála, protože jsem nevěděla jak dokáží udělat rozhovory mezi Wandou a Melanií tak, aby to nebylo zmatené a ono se jim to opravdu podařilo velmi dobře. Jen škoda, že tam nebyli tolik propracované charaktery, aby se i z filmu dalo odhadnout, co je vedlo k tomu, jak se chovali, ale tak je to s každým filmem natočeným podle knížky. Vlastně jedinou věc, kterou bych tomu filmu opravdu vytkla bylo, že se jim vůbec nepodařilo pokrýt to, jak mezi Melanií a Wandou pomalu vznikalo přátelství. Kromě toho jsem ale byla dost spokojená, bylo to podle mých představ, líbilo se mi to, nenudilo mě to. 5*(13.4.2013)

Silně věřím, že knížka bude obdobnej paskvil jako ta druhá, slavnější břečka od Meyerové, ale můj milovaný Niccol prostě umí (Simone, In Time a Obchodník se smrtí jsou filmy, které jsem viděla nesčetněkrát) a ač jsem se obávala, natrhl mi obě zorničky i s The Host (až mi z toho málem zmodraly). Tahle báchorka o soužití a nesoužití mimozemšťánků s lidma mě setsakramentsky chytla (ačkoli ve mně se člověk nevyzná, líbilo se mi i Bojiště země s Travoltou), sem tam nějakej blábol se dal krásně přejít, jelikož zbytek prostě bavil, Diane Kruger nešlo nefandit, i když byla za svini a cameo Emily Browning se mnou cuklo jak neočekávanej orgasmus. Přiblble se usmívám ještě dvacet minut po dokoukání. 80%(20.8.2013)