Země se stala terčem invaze neviditelných mimozemšťanů a lidstvo jejich hostiteli. Mimozemské Duše vytlačí tu lidskou a převezmou kontrolu nad jejich tělem. Melanie je jedna z posledních lidských bytostí, která je vetřelci nedotčena. Po jedné z honiček se ale dostane do zajetí a je přesvědčena, že to znamená její konec. Do její mysli pronikne Duše jménem Poutnice. Ta pátrá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že se dopracuje až k příčinám přetrvávajícího odporu, který jim lidé kladou. Je ale zavalena záplavou vzpomínek a silných emocí, jimž vévodí láska. Poutnice není schopna vysvobodit se z tužeb Melaniina těla. Síly, které jdou mimo ně, nakonec promění Poutnici a Melanii v nedobrovolné spojence. (TV Nova)

Karbos

Bejt 14cti léta týnka, tak mám tenhle film rozhodně v topu....btw možná to vysvětluje, proč je s pouhými 58% i tak v top nejoblíbenějších filmech. Já na tom oceňuji hlavně námět, který vyústil v jakousi rozpolcenost celého filmu. Skoro máte pocit, že za vyvraždění celého lidstva tak nějak nikdo nemůže a že se to stalo tak nějak omylem, což je u snímku tohoto typu opravdu originální, protože si nepamatuju jediní apokalyptický film kde by nebyly jasné rozdané role mezi emzaky (ti špatní) a lidma (nebohé hodné bytosti chtějíc prostě přežít). A díky tomuto odklonu od tohoto dogmatického vnímání dávám přes všechny ty další kyksy*** ()

Baala

Ač jsme se poněkud obávala filmového zpracování této poněkud slabší knihy Stephenie Mayer, film se mi kupodivu moc líbil. Režisérovi se dle mého názoru úspěšně podařilo vyhnout patetičnosti a přehnané nesobeckosti, kterými bohužel trpí knižní předloha a zpracoval knihu velmi přijatelným způsobem. Nevím, jestli by se to tolik mohlo líbit i někomu, kdo není s knihou obeznámen, ale myslím, že film si svoje diváky najde. Nechybí tam akční scény i scény romantické a určitě i nějaké to poselství či mravní ponaučení. ()

millanko_

Ako sci-fi je tento film úplne úbohý. Ale ja som šiel na tento film ako na romantiku a teda je to veľmi pekný romantický film zasadený do mierne sci-fi prostredia. Tento film by som sa neodvažoval označiť nálepkou sci-fi a už vôbec nie ako thriller. Je to čistokrvný romantický film. To je všetko. ()

Ma_mo1985

Stephenie Meyerová u nás sice asi moc nezabodovala se sérií Stmívání ale svou reputaci si rozhodně zlepšila tímto příběhem. Téma zamilovanosti jsme tu měli nespočetně-krát a každý nový nápad se cení. A to je i tento příběh. Zaskočilo mě že "invaze" už byla ve filmu v podstatě od začátku. Těšil jsem se na záběry infikování lidstva které se ale nekonaly. Což kupodivu ani moc nevadí a filmu neuškodí. Filmy o přežívání vždycky tak nějak baví. Přidejte mimozemskou rasu, lásku a máte vcelku slušný snímek. ()

tabackej

Po velmi slibném začátku, kdy hlavní hrdinka vyskočí z okna a film bohužel neskončí. Největší sci-fi na tom je to, že se podle předlohy od Meyerový podaří natočit film, který za něco bude stát. Jediné v co lze doufat, že nějaká vyšší moc nedovolí natočení dalších dílů :) ()

montel

Planeta Země je napadena mimozemským druhem, který sice zanechává tělo člověka naživu, ale naprosto nad ním přebírá kontrolu. Tento druh je mírumilovný a téměř celá planeta je už pod jeho nadvládou. Neexistují vraždy, zločiny, všichni se k sobě chovají mírumilovně. Tento druh se snaží najít a ovládnout poslední zbytky lidí. V patách jsou také mladé milenecké dvojici Jarodovi (Max Irons) a Melanie (Saoirse Ronan), která ještě chrání svého malého brášku. Melanie je však dopadena a ovládána mimozemskou duší. Melanie je však silná a donutí cizí duši v jejím těle utéci. Díky své síle vyhledá svého brášku i Jareda, kteří se společně s dalšími lidmi schovávají ve skalách v poušti. Lidé nejdříve mimozemskému druhu uvnitř Melanie nevěří, ta jim ale dokáže, že její síla a láska k Jaredovi je daleko silnější, než si všichni myslí. V patách však mají hordu nepřátel...Jste fanoušci Twilight? Tak pelášte do kina na Hostitele. Pokud jste ale pravý opak a upíří ságu nesnášíte, raději se tomuto filmu vyhněte. Stephanie Meyer sice vymyslela velmi zajímavý příběh, ale ve finále je to všechno o lásce mezi dívkou a dvěma chlapci a tak se podobnost s Twilight doslova nabízí. Těžko říct, co je lepší, já jen ale doufám, že Hostitel nebude mít další pokračování a tak celkem slušný snímek nespláchne do odpadu další mizerná pokračování. 60% ()

Kanec.Pumba

Začnu tím, co opravdu platí: romantický - od začátku až do konce; sci-fi - protože je to nereálné; thriller - nejspíš kvůli těm 2 drama scénám. Od filmu jsem nečekala nic, protože knihu jsem vrátila do police po 150 stranách, jelikož na mě byla pomalá, nudná. Ve filmu jsem tudíž poznala asi první tři scény, zbytek pro mě byl velká neznámá. Byla jsem mile překvapená. Film jede plynule, uprostřed by mohl být akčnější, ale to hlavní bylo dodrženo - nefalšovaná romantika, příjemní herci (hlavní představitelka se s "rozdvojením osoby" porvala na jedničku), soundtrack je výborný, happy end. Co víc si může romantická duše přát? ()

breebee

Tak tohle se mi hodně líbilo. Už uběhla nějaká doba, co jsem naposled držela v ruce knižní předlohu, ale stále jsem si pamatovala dějovou linii a postavy a myslím, že vše se povedlo celkem dobře natočit. Mnozí z nás jistě přemýšleli nad tím, jak vyjádřit dvě osoby v jednom těle, ale myslím, že i tohle se zvládlo poměrně bravurně, dokonce jsem se na Melaniíných hláškách dost nasmála. Líbilo se mi prostředí, líbil se mi ten styl osmdesátek, který filmu dodal šmrnc. Povedlo se spoustu scén ve kterých jsem měla na krajíčku a konec mě dokonce rozplakal i když jsem věděla, jak vše dopadne. Takže za mě 5* a už se nemůžu dočkat, až to uvidím znovu. ()

Isuzu

Na moj vkus mierne presladene a hlavna hrdinka rozpravala neviem preco takym divnym tichym hlasom, ale inak to ubehlo rychlo, pribeh prijemne napredoval, dvaja hlavni "zaujemcovia" boli sympaticki, aj ked trosku "kenovski", takze ja som odchadzala spokojna, pretoze som nic extra necakala a knihu som citala:). Mila rozpravka slahnuta sci-fi, takto by sa to dalo aj najvystiznejsie zhrnut podla mojho nazoru. ()

ceos

Aj keď som chlap, mám rád romantiku. Nielen preto sa mi Hostiteľ viac ako len páčil. Kašlať na to, že je film primárne určený pre ženy. Scifičiek nevychádza ani zďaleka toľko, aby sme nad tými, čo vyjdu ohrnovali nosom. A tento chutný počin mi pripomínal niečim Gattacu. Možno tou naoko sterilitou cudzincov v kontraste so špinou ľudskosti. Saoirse je geniálna a jedna z mojich obľúbenkýň už od Lovely Bones. Tento počin moje kladné pocity z jej hereckej kariéry len umocnil. William Hurt konečne hrá aj poriadneho klaďasa. A popravde mu tá úloha génia, ktorý je tak trochu zároveň aj blázon, pristane. Vo svojej roli vodcu, ktorí vie alebo aspoň tuší viac ako ostatní, je nesmierne charizmatický. Diane som od Tróje nevidel v ničom poriadnom, ale tu si to vynahrádza, hoci ako big bad charakter. Niektoré nápady ako pšenica pestovaná zrkadlami sú naozaj zábavné a príjemne prekvapili a potešili. A samozrejme atmosféru skvele dotvára hudba, ktorá mňa osobne dostala a umocnila už aj tak skvelý zážitok. Takže kašlať na vaše oduté komentáre, podľa ktorých je ten film zlý, nie scifoidný, plochý a ešte neviem čo. Ja ako hard-core fanúšik sci-fi a fantastiky by som si ho pustil znova a oveľa radšej ako obkukaného votrelca...A ak sa vám to náhodou tiež páčilo, tak sa to nehanbite priznať. Skutočný chlap sa predsa nepotrebuje vyhovárať, že na to šiel len kvôli svojej nežnej polovičke - minimálne ja by som šiel aj bez nej... ()

eviln_emesis

knihu jsem nečetl a twilight jsem viděl. Film se mi docela líbil, ale musíte na něj jít bez jakéhokoliv očekávání, že se tam bude něco dít. 2 hodiny pohodového sledování a nemusíte nad ničím přemýšlet. Chyběl mi na začátku nějaký děj ohledně toho jak se dostali mimozemšťani na zemi (do lidí), byla tam na začátku jen předmluva (pro mě nedostačující). Dal jsem 4 hvězdy páč to byla fakt pohodička víc jsem si užil nic tady než něco v Twilight. ()

Nalim_Meonle

A mohlo to byt celkom dobre sci-fi... Vyhodit vacsinu akoze romantickych bezdovodne bozkavacich scen a nahradit lepsim vysvetlenim pozadia a viac sci-fi prvkami a bolo by to pozeratelne. Ale kedze je film toceny evidentne pre istu cielovu skupinu (rozpravocka pre pubertiakov) inak to asi neslo... PS: Ten casting je uz uplny vysmech ()

Mukade

hah, jasne že za 5! :p veľmi veľmi dobré, konečne inteligentný scifi filmík, (aj keď aj akčné vymývačky mozgov môžem :) . Určené (resp. páči sa) najmä senzitívnejším ľuďom... PS: herecké obsadenie je optimálne - Ronan, Kruger, Hurt. + pozitívnejší film som dávno nevidel. ()

snupko13 odpad!

To o čom som celý čas vedel, čo ma čaká, napriek tomu, ja naivný tvrdohlavec som si myslel, že... Už keď som kupoval pred časom knihu sestre, bola vo veľkej zľave a to ma varovalo, že niečo nebude v poriadku s kostolným poriadkom. Meyer-ka, slávna upírologička, napísala ďalšiu kravinu, ktorá sa ešte viac zvrbila sfilmovaním. Ani by som nemal napísať, že romantické, polygamické excesy uvidíte aj v tomto filme, že hlavná predstaviteľka celý film v podstate odšepká asi to malo byť "cool". Všetko vyzerá ako z trapného pubertálneho seriálu smallville a jemu podobných, či už výzormi, výkonmi a vôbec to ešte im krivdím. Fakt môžem povedať len jedno, ak vám nie je okolo 14 po tomto radšej ani nesiahajte žiadnym spôsobom. Myslím, že sa budem Stephenie Meyer a Andrew Niccol dlhú chvíľu vyhýbať, radšej nech prispievajú do cosmopolitanu, alebo niekam do rubriky ďakujem už som dnes zvracal. ()

martinexa

Nechápu komentáře všech tady. Zas taková tragédie to nebyla. Kniha byla mnohem lepší, ale jde tu o princip. Lidé na čsfd mají prostě tendenci všechno, co je od Mayer hodit hned do odpadu. Lidi měli by jste se nad sebou zamyslet, viděla jsem mnohem horší filmy. Je pravda, že do toho filmového zpracování mohli dát mnohem víc, ale pořád to na těch 60% je. Nejvíc mě štve mužské pokolení na tomto webu, jak něco zavání romantikou hned je to pro všechny paskvil. Fakt mě štvete pánové! ()

elisabetha

Uznávám, že pro ty, kdo nečetly nejprve knihu může být film mírně matoucí, proto doporučuji neprve knihu = super zážitek :) O 100% lepší zpracování, než celá sága stmívání. I když mi interiér jeskyně přišel velmi nerealistický, dávám 4 hvězdy :D Na večer s kamarády velmi dobrý film :) ()

mentos.

Co na tomto filmu hodně obdivuji je pro mě originální a zajímavý námět. Takže ta sci-fi část se podle mě celkem vyvedla. Co mě ale mrzí je ten zbytek. Ty trapné miniepizodky, které film zbytečně natahovali a dělaly ho nudnějším. Knihu napsala Stephenie Meyer, takže nesmí chybět láska, a jedna je málo, takže z toho uděláme vztahový kolotoč á la Twilight. Tohle prostě na filmu zamrzí, ale jinak jsem se docela příjemně bavil. Jsou to slabé 3 hvězdy. ()

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

03.08.2014

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

Další těla pod Neesonovy náhrobky