Živí mrtví - Série 11 (2021) (série)

Odpočívej v pokoji (S11E24)

(epizoda)
  • Česko Odpočívejte v pokoji (více)
USA, 2022, 1 h 5 min

Tvůrci:

Frank Darabont

Režie:

Greg Nicotero

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Scénář:

Jim Barnes, Corey Reed

Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Josh McDermitt, Christian Serratos, Seth Gilliam, Ross Marquand, Jeffrey Dean Morgan, Cooper Andrews, Eleanor Matsuura, Nadia Hilker, Andrew Lincoln (více)

Společenství pod nadvládou guvernérky končí. Mercer s celou skupinou přebírají velení a zlikvidují hordu nemrtvých v okolí. Jsou připraveni vybudovat novou komunitu, nové společenství. (TV Prima)

Remivsremi

Ze zvědavosti jsem se po letech podíval na epizodu WD. Přece jenom se jedná o závěr původního seriálů a já zhlédl několik řad. A jsem rád, že jsem to vzdal již před lety, páč se to nese ve stejném duchu jako tehdy. Rádoby zajímavé eye-candy obrázky. Hromada prázdného plkáni a nějací ti zombie. Můžou další projekty z toho světa přinést vyváženou a dějově nabitou sezónu? ()

mclenin

V rámci možností, ktoré seriál mal, ide o dôstojné ukončenie televíznej série, ktorá tu s nami bola niekoľko rokov, pričom na jej základoch vyrástlo niekoľko ďalších sérií a zopár ďalších sa pripravuje v rámci TWD Universe, čiže sa ani nedá hovoriť o konci v pravom zmysle slova. Ak by som sa vrátil v čase späť na začiatok určite by som si koniec predstavoval úplne inak, vlastne vždy som si ho predstavoval akosi inak, no nemôžem povedať, že by som bol sklamaný. Naopak, v rámci niektorých väčších sérií, ktorých ukončenie som mal možnosť vidieť (LOST, Prison Break, GOT, Dexter) by som povedal, že TWD nám poskytol pomerne uspokojivé uzavretie rozbehnutých príbehových liniek bez nejakej horkej pachuti a ak by som aj v budúcnosti nepozeral ďalšie spinoffy, budem žiť s vedomím, že všetko je tak ako má byť. No Daryla, Negana s Maggie a Ricka si asi predsa len nenechám ujsť. ()

warrenur

Uspokojivy zaver so svetlejsimi vyhliadkami do dalsich zaciatkov, trocha melancholie a zive farby v zavere. Fanusikom serie urcite zahreje srdiecko. Potesia zrejme i dalsie pripravovane serie, ktore vzniknu vdaka obrovskej fanusikovskej zakladni a zarobku celej franchise. Mierny nadpriemer je posledna epizoda, posledne serie som vsak jasne vnimal zmykanie a zmykanie. 60% ()

mm13 odpad!

Hurá, koniec. Pokiaľ súťažili v ktg. ako skurviť čo sa len dá, tak im to vyšlo na 110%. Odpad! je tu na mieste, ako dlho nie. Keďže si ale prvé 4 sezóny a úvod piatej pozriem kedykoľvek, hodnotím len poslednú epizódu, nie celú sériu. Nemám to srdce (dať odpad! celej sérii). Som sa už vyjadril - pozatvárať ich všetkých doživotne do tej najhlbšej jamy! (Je to také hrozné, také nezmyselné, také nepozorné až neúctivé k fanúšikovi série či prostému divákovi, že keby ma napríklad niekto poprosil, aby som mu len vyrozprával, ako to celé skončí, že pozerať to už nemá silu... tak mu, okrem "ona zomrela", nebudem mať čo povedať. Nič sa nedialo, nič sa dokopy nestalo. Iba to nejako dokopali do "akože finále". Kokoti!) ()

kenkaku

Tak evidentně představa autorů o finále je o tom, že každá postava musí mít svůj ubrečený proslov. Někdo delši (až bolestně), někdo pár slov. Když v polovině přišlo znatelné “pětiminutové intermezzo” (jako kdyby někdo na těch 5 minut zmáčkl tlačítko na ovladači “FF”) bylo šmahem hotovo! A celá POLOVINA epizody je jedno nekončící konverzační cvičení. Posledních 10 minut lak slouží jako upoutávka na Dead City, spin-off Daryla a spin-off Ricka. Pozn.: kdo že to umřel a mělo mě to mrzet? Spíš mě mrzí že přežila rašple ()

• Je to podruhé, kdy byl v celém seriálu použit výraz „walking dead“ (původní název seriálu). (HanzoBureshi)