Živí mrtví - Série 4

(série)
USA, (2013–2014), 11 h 15 min (Minutáž: 42–43 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Hudba:

Bear McCreary

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Steven Yeun, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Scott Wilson, Danai Gurira, Emily Kinney, Sonequa Martin-Green (více)

Epizody(16)

Čtvrtá série se zabývá událostmi, se kterými se musí potýkat komunita lidí žijící ve věznici po pádu Woodbury. Rick po minulých událostech odstoupil z vůdčí pozice, věnuje se farmaření a do čela komunity se staví rada, jež se ve většině skládá z původních členů Rickovy skupiny. Michonne tráví většinu času mimo věznici při pátrání po zmizelém Guvernérovi, zatímco ostatní členové komunity si rozdělují každodenní činnosti podle pořadí důležitosti. Atmosféra dává tušit, že klid ve věznici bude pouze dočasný a dají se očekávat dramatické změny. (Necrotongue)

kenkaku

Neuvěřitelně nevyvážená řada působící dojmem "dva v jedné". Tedy kdyby série začala 8 epizodou, vůbec nic by se nestalo. Co je horší je to že scénaristé plní děj vatou. není tedy problém narazit na dvě epizody za sebou které děj vůbec nikam neposunou :/. Přemýšlím zda nesrazit jednu hvězdičku dolů :( ()

Forsberg11

Začína to dostávať už poriadne grády. Štvrtá sezóna je ešte lepšia ako tretia a ja mám pocit, že Chodiaci mŕtvi zrejú ako víno /kurva to znie dosť divne/... Hlavne konečne to chytilu takú poriadnu hororovú, bezútešnú a drsnú atmosféru. Nikto sa tu s nikým nesere a ľudia vedia byť väčšie svine ako tie mäsožravé kurvy. Skvele sa nám to rozbehlo. Sem s "päťkou"!! 85 %!! ()

VanTom

Soužití velkého počtu osob ve vězeňském komplexu se nejenom kvůli propuknutí smrtelné nemoci nevyvíjí vůbec růžově, nečekaný útok jednoho psychopatického starého známého však nezanechá kámen na kameni a rozprášení uprchlíci vyrážejí "stírat rosu na kolejích" (které nikam nevedou) v lesnaté divočině. ()

BrooksW.Here

"We've all done the worst kinds of things, just to stay alive!" toto tvrdenie, ktoré vyšlo z úst Rickovi Grimesovi dokonale charakterizuje celú druhú polovicu štvrtej série THE WALKING DEAD. Až do poslednej chvíle som si vôbec nebol istý, či ju ohodnotím štyrmi alebo piatimi hviezdami, ale nakoniec som sa priklonil ku maximálnemu hodnoteniu. Prečo som sa tak rozhodol ? Myslím si, že je to práve rafinovanou premyslenosťou celej série, ktorá začala pomerne pokojne a ja som vôbec nevedel, čo si mám o nej myslieť alebo, čo mám od nej čakať. Vo väznici sa šíri nebezpečne smrteľná nákaza (ktorá sa v polovici série úplne vytratila a nikto ju už viac neriešil !), Guvernér zmizol do úzadia a tí, ktorí prežili sa pustili do pestovania zeleniny. Úprimne, toto bola neskutočná nuda. ALE, v šiestej epizóde sa na scénu opäť vracia Guvernér, ktorého nenávisť voči Rickovi a Michonne sa naplno prejavila v ôsmej epizóde, kde som, po pravde, mal slzy na krajíčku. A vtedy začala séria naberať ten správny spád. Naša hlavná skupina bola nútená sa rozdeliť a nasleduje niekoľko epizód, ktoré opisujú jednotlivé osudy hlavných postáv. Takýto prístup ja veľmi neobľubujem, ale v tomto prípade sa mi to sem poväčšine aj hodilo. To, čo mi ale v tejto sérii vadilo najviac, bola postava Lizzie. Áno, rozumiem, že bola len dieťa a potrebovala sa nejako zabaviť, ale prečo sa hrať na naháňačku práve s nemŕtvym ?!? Dobre, toto už rozoberať nebudem, miesto toho budem pokračovať v recenzii. Posledných niekoľko častí sériu naozaj vyšvihlo a ja som celý čas dúfal, že sa naša skupina opäť spojí. Ale nič nie je tak, ako to na prvý pohľad môže vyzerať a otvorený koniec v poslednej časti ma vôbec neprekvapil, práve naopak, očakával som ho. "Welcome to Terminus, sanctuary for all, community for all. Those, who arrive, survive..." ()

Fiftis

4.séria už stráca dych. Z väznice sme sa ešte nedostali, čo jasne naznačuje, že je seriál zbytočne natiahnutý. Pribudlo 150 postáv z Woodberry. Čo považujem za jednu z najhorších chýb celého seriálu, že od tohoto momentu budeme mať v partií minimálne 30 členov. A ak nejaký člen umrie, nahradia ho dvaja ďalší, ktorých nájdeme cestou. Chybou tiež považujem napríklad venovanie dvoch po sebe nasledujúcich epizód čisto postave Governora. Ja som ho síce mal rád, ale tie epizódy boli nudné a hlavne zbytočné. Pribudla najotravnejšia postava v kinematografií všetkých seriálov, ktoré uzreli svetlo sveta - Tara. Namiesto toho jej sestra Lilly sa boh vie kam vyparila, čo je škoda. Jej postava bola ale skvelá vo video hre The Walking Dead od Teltale Games. Neviem čo viac k tejto sérií napísať - jej najväčšie mínusy som spomenul. (Hodnotenie: Epizóda 2,3,5,6,7,8,16 ***** / 1,4,9,10,11,13,15 **** / 12,14 *** ) ()

• Daryl (Norman Reedus) zničí tank vhozením granátu do jeho hlavně. Ve skutečnosti takto moderní tank poškodit nelze. Granát by vybuchl v uzavřené hlavni, aniž by to mělo vliv na bojeschopnost tanku. (bjh)
  • Když Beth (Emily Kinney) odnáší destilovaný alkohol z kůlny, má nahoře dvě sklenice. Po příchodu do domu už tam ale sklenice nejsou. (willy1)
  • Chodci, ktorí sa zmenili, pretože zomreli na vírus, dostali iný vzhľad. Špeciálne kontaktné šošovky vytvárali efekt krvácajúcich očí. (molcan2)