Lise se zhroutil svět. Po letech dřiny a tvrdého tréninku neprošla výběrem a byla vyřazena z národního softballového týmu. Schází se s profesionálním baseballistou Mattym a není si jistá, kam jejich vztah směřuje. Lisa má pocit, že by si měla najít partnera mimo sportovní okruh. Tak jí kamarádka domluví schůzku naslepo s obchodníkem Georgem, jehož složitý vztah s otcem se ještě více zkomplikuje poté, co je obviněn z finančního zločinu, přestože nic neudělal. Rande Lisy a George probíhá v neveselé náladě, on je z obvinění vystresovaný a ona je zdrcená náhlým koncem své sportovní kariéry. George ví, že neudělal nejlepší dojem, a zdráhá se ji pozvat na další schůzku. Lisa zase nepředpokládá, že by se jejich setkání mělo dál rozvíjet, a raději hledá útěchu u Mattyho. Když pak Matty navrhne, aby se k němu nastěhovala, souhlasí. Jednoho dne se George s Lisou potkají ve výtahu a on se omlouvá za své chování na jejich nedávné schůzce. Pomůže jí s nákupem domů, když dorazí Matty, tak udělá scénu, že Lisa pozvala George bez jeho svolení do bytu. Dívka si uvědomí, že se v něm spletla a okamžitě odchází... (TV Nova)

Rosaviva

Já mám romantické filmy ráda, odpočinu si u nich a prostě vypnu mozek, což je něco co potřebuji skoro pořád. Ale tady z toho filmu jsem byla taková nějáká zmatená. Připadalo mi to jako by někdo vzal dva úplně jiné filmy a akorát nějákým divným způsobem propojil hlavní hrdiny z obou. Navíc ta část filmu, které se odehrávala především s Paulem Ruddem a Jackem Nicholsonem mi přišla hrozně zmatená a mě hrozně dlouho trvalo pochopit o co tam vlastně jde. Tak jako, nebylo to špatný, ale je to jedna z těch podprůměrnějších komedií tohoto typu. Ale dávám ještě 3* ()

misterz

Keď mám pravdu povedať, tak ani poriadne neviem o čom to bolo. Alebo to bolo až tak banálne, že hlavná os príbehu vyznela ako veľké Nič? To skôr. Paul Rudd je celkovo veľmi nesympatický človek, no ale tu sa prekonával. Len samé vyplakávanie, dilema ísť do väzenia neísť do väzenia... jediný kto ako-tak dokázal zabaviť bol Owen Wilson, ktorému rola sebestredného človeka celkom pristane. Postava Reese... no neviem, na to že to bola hlavná ženská postava tak mi prišla prekvapivo zbytočná, skrátka celý príbeh je nezáživný až strach. Ledva podpriemer. 30/100 ()

k212

Sestříhat o 30 minut dolů a bude to originální konverzační vztahová komedie se specifickými hrdiny. Takhle je to dvouhodinové konverzační téměř utrpení, které se občas ztrácí samo v sobě, občas zase v prázdných až bezvýznamných scénách, které nikam nemíří, negradují. Škoda, potenciál by tu byl a ne malý. 55% se solidaritou za ***. Mimochodem - jediný důvod, proč jsem se do tohoto dílka zakoukala, bylo jméno páně režiséra - a musím konstatovat, že je to jeho nejslabší kus. ()

IQ Tiqe

První hodina je zbytečná a nudná a není v ní nic k zasmání (ostatně i v druhé půlce tomu nebylo jinak). Kámen úrazu je, že celý film by chtěl mít vyšší ambice, než být tuctovou rom. komedií, ale selhává a výsledek je horší než by ona tuctovka (v případě výrazného zkrácení a pár úprav) bývala byla. Reese se hezky kření, Owen přesvědčivě hraje někoho s IQ pod 80 a Nicholson je tu navíc. Vůbec celá koncepce nestála za nic, nechápu, proč tak bídný scénář někdo zfilmoval. Jo, Reese mě bavila (ale jen proto, že má hezkej úsměv a kukuč), ale pokud už mě na okmažik přepadne hřejivý pocit, že ten film měl něco do sebe, vzápětí ho přebije prozření, že to byla pěkná pakárna. 50% za smíšená pocity. ()

HoneyBunny

Byla jsem jediná, komu připadalo, že skoro všechny postavy v tomhle filmu se chovají divně - ne zábavně divně, ale divně divně? Vůbec jsem si k nim nedovedla najít cestu. A to Witherspoonová a Rudd hrají dobře - jenom jako by se pohybovali úplně v jiné realitě než my ostatní. Tudíž ta romantická linka to nefunguje, bylo mi úplně šumák, s kým Reese skončí a jestli Rudd půjde do vězení. Jediné, co mě tu zaujalo, byl fakt, jak často se tu čekalo na autobusové zastávce... Jedna hvězda za ten rozhovor nad plastelínou, kde Paul Rudd zazáří a je k zulíbání. ()

teutates

Poznám, keď na mňa príde únava a zo 121 min. sa stane kulevrúca sračka aj keď s celkom príjemným obsadením... Ako viem? hej, neviem, prečo sa takéto srdco pučiace, slzo duniace "snímky" točia. Deti v Afrike nemajú čo piť... heeej piť, nie to ešte jesť, hróózne a tam nejaká pravá blondýna väzme za toto honorár, no hrozné... kam ten svet speje, nešššejse. Toš nudil som sa aa neviem, čo som mal práve tuna postrehnúť, stratený niekde v 15 min. 3/10 ()

Ant

How Do You Know je úplně klasická romantická komedie, která se snaží působit jako film o hlubších životních problémech, ale tvůrcům tahle snaha moc nevychází. Celá milostná zápletka navíc působí nedotaženě a vztahu mezi Lisou a Georgem jsem prostě nevěřila. Stopáž přes dvě hodiny film strašlivě ubíjí. Dopravdy jsem si užila jen herce, hlavně Wilsona a starého dobrého Jacka. ()

predators

Dvě hodiny jsou i na takovou trojku hodně! Na co tolik dějových linek? Jooo, jinak by to na film nestačilo. No občas vtipný šašek Wilson. A Rudd? V normálním světě by neměl šanci... Uplná nuda to nebyla, ale jako slaďák ani náhodou. 40% ()

Slartibarkfast

Víc sterilní film bez nápadu, akce a jakékoliv jiskry jsem už dlouho neviděl. A hlavně mi tam přišli všichni úplně tupí, či snad mentálně retardovaní. Naráželi snad na problematiku profesionálních sportovců? Promiskuity? Jardu Jágra? Ať už měl vyvolat příběh tragédů v divákovi jakékoliv pocity, já byl naprosto stoicky odloučený od všeho, co se tam dělo. Kdyby alespoň scénář nebyl naprosto jasný a předvídatelný. Mám nutkavý pocit, že i kdyby to bylo v čínštině, mělo by to na mne stejný dopad. Ubohý výkon. 40% ()

Arsenal83

Rozpočet 120 miliónov za toto? Obyčajnú romantickú komédiu šľahnutú blbými kecami o sexe? Ani od Wilsona to nebola najlepšia komédia, od Witherspoon zas najväčšia romantika. No a režisér pripravoval toto 5 rokov. A nakoniec prepadák storočia skoro. Nečudo, že to bol jeho posledný film. A Jack Nicholson si tiež zaslúžil dôstojnú rozlúčku. Za 120 melka mohli postaviť rovno nové mesto a nie prispievať snobom na prajvit džety. ()

iamek

Sice hvězdně nabušená sestava, ale tohle je tak vše. How Do You Know má naprosto nepochopitelně přepálenou stopáž díky které u filmu budete umírat nudou. Posledních dvacet minut není špatných, ale tohle nezachrání tragických sto minut, které jste museli sledovat předtím. ()

klerik

Pokus o trochu inú ženskú hrdinku, než býva zvykom, bol zaujímavý, lenže to nestačilo. V podstate originálny romantický film so sympatickými hercami, ale kvôli tej inakosti som mal pocit, že príbeh občas stagnuje a postavy sa príliš nevyvíjajú... ()

Chrustyn

Vůbec jsem nepochopil, co se klasikovi, jakým je James Brooks, honilo hlavou, když psal a poté i režíroval tuhle protivnou a hloupou skoro romantickou, skoro komedii. Absolutní p*ůser. ()

SeBig

Romantická spatlanina. Whiterspoon nemusim a zde působila jako úplně zbytečně vyhrocená pizda, ale jinak dobrý obsazení. ()

Stanislaus

Vedle "You Again" je pro mě "How Do You Know" druhým zklamáním letošního roku na poli romantických komedií. Největší slabinou tohoto slibně herecky obsazeného snímku je absence jakkoli smysluplného scénáře, který by alespoň na chvíli dokázal upoutat divákovi pozornost. Chvílemi jsem měl opravdu velký problém, abych neupadl do mikrospánku a jedinou dávkou povzbujícího kofeinu byl příjemně praštěný Paul Rudd, který zastínil i mého oblíbence Jacka Nicholsona (z čehož viním i z velké části obsah scénáře). Zkrátka potenciál zde jistě byl (a to nejen díky lákavému aktérskému ánsámblu), ale jeho využití jaksi vyšumělo kamsi do neznáma, což byla v tomto případě velká škoda. ()

rikitiki

Jasně, že to poznáš: když vidíš blbost, je ti to jasné na první pohled. _____To, že někdo přijde o kariéru a druhý o snoubenku s vidinou vězení v tomhle filmu nehraje vůbec žádnou roli, jen se to zmíní a místo toho se jede jakási variace na schůzku na slepo, která dopadne zoufale, přesto hrdiny k sobě něco asi přitahuje ... No, leda tak scenáristova lenost. Film není ani romantický, ani zábavný a nejenom, že nemá nápad, on se o něj ani nepokouší. Záhadou je mi slušné herecké obsazení. ()

Ivoshek odpad!

Viděl jsem zhruba třicet minut a během nich se neobjevilo nic, čemu bych se zasmál. Nebo aspoň usmál. To není u komedie moc dobrý skóre. ()

Thomick

Všichni víme, že Reese je boží a božská jednim tahem; všichni víme, že Rudd je stálice romanťáren, která ráda všecko hraje na jedno brdo; všichni z mnoha zkušeností víme, že jakmile se všecko šíleně klasicky rozjíždí, máme se pro jistotu obávat ještě šílenějc klasickýho konce. A přece, světe div se, How Do You Know má v sobě nákej podivnej element překvapení. Na vině nejspíš bude jednak jméno vrchního skladatele (big wtf?!), jednak milej, pohádkovej a přesto jaksi zvláštně přirozenej konec (myšleno zhruba ta půlhodina od porodu). ()

hansel97

Klasická hollywoodská komedie, protože jsem se u ní nezasmál ani jednou! Jasný podprůměr, který má štěstí, že mu udělím aspoň dvě hvězdičky. Proč? Má neuvěřitelné štěstí na herce opravdového kalibru, kteří to utáhnou jen svojí přítomností na plátně, protože se na ně dobře dívá. Ale nezachrání to nikdo z nich, ať už velikáni jako Nicholson nebo miláček Reese. Špatný příběh. ()

SLOTH

nedokazu si pomoci jakekoliv rozhovory ve filmu byly divne krecovite a nude jen jack nicholson byl dobry.. ale ani kvuli nemu jsem to dokoukal jen do 2O min ()

Z Jacka Nicholsona bude Toni Erdmann

Z Jacka Nicholsona bude Toni Erdmann

08.02.2017

Snad žádná festivalovka se letos neřešila tolik jako Toni Erdmann. Německo-rakouská dramedie sice vydělala jen půl milionu dolarů, málem ale vyhrála Zlatý glóbus pro nejlepší cizojazyčný film (v… (více)