Píše se rok 1911. Profesor Marie Joseph Esperandieu, odborník na starý Egypt, koná experimenty na základě své knihy o posmrtném životě. Nešťastnou náhodou se mu podaří oživit pterodaktyla, který se po 135 milionech let vyklube z vejce v Přírodovědném muzeu a uletí. Pterodaktylus napadne taxi s bývalým prefektem Raymondem Poitrenaudem, který si veze tanečnici ze šantánu. Taxi skončí v Seině. Nazítří je tisk plný zpráv o prefektovi a tanečnici i o obřím ptákovi. Vyšetřováním případu je pověřen potřeštěný inspektor Léonce Caponi, velký milovník jídla. V té době se prostořeká a svérázná cestovatelka a spisovatelka Adéla Blanc-Sec vydává do Egypta k vykopávkám. Chce uzdravit svou sestru dvojče Agátu, která je už několik let v kómatu. Při tenisu jí jehlice z kloboučku probodla lebku. Adéla hledá mumii Patmosise, největšího lékaře starého Egypta a osobního ošetřovatele faraona Ramsese II. Chce ho oživit podle Esperandieuovy knihy. Je zadržena jako vykrádačka hrobů a odsouzena k smrti. Před zastřelením se jí podaří uniknout a po dobrodružných peripetiích se s mumií vrátí domů do Paříže. Profesor Esperandieu naláká ve svém bytě pravěkého ptáka na maso. Přichází k němu Caponi a k svačině si dá vajíčko. Pterodaktylus zvyklý chránit svá vejce, je napadne, zdemoluje celý byt a uletí. Caponi nechá Esperandieua zavřít do vězení. Adéla si v novinách přečte, že je Esperandieu odsouzen k trestu smrti a rozhodne se ho v přestrojení z vězení opakovaně dostat. Nepodaří se jí to. Do Paříže je povolán z Afriky slavný lovec šelem Justin de Saint-Hubert, aby pterodaktyla zneškodnil. Šílený lovec však nadělá víc problémů než užitku. Mezitím profesor Ménard a vědec z botanické zahrady Andrej Zborowski, který je do Adély zamilovaný, objeví v muzeu zbytky vejce pterodaktyla. Zborowski v botanické zahradě naláká pterodaktyla na sezení na zbytcích skořápky jeho vejce. Adéla si ptáka ochočí a osedlá ho. Odletí na něm k popravišti, kde vyrvou Esperandieua ze spárů smrti. Lovec šelem však pterodaktyla zastřelí. Umírá i profesor Esperandieu, který s ním byl spojen. Adéla dopraví profesora rychle do svého bytu. Esperandieu z posledních sil probudí mumii Patmosise a umírá... (TV Prima)

demovka

Nenápadná komedie, která splétá několik sci-fi aspektů dohromady. Hlavní příběh se týká reportérky Adele Blanc-Sec, která hledá osobu, která by probudila k životu její sestru, dvojče, na lůžko upoutanou dívku bez známek života. Nejprve cestuje do Egypta, aby přivezla ke své sestře mumii staroegyptského lékaře, geniálního chirurga. Posléze hledá starého vědce, který dokáže probudit pomocí starých sil dávno zemřelé osoby a zvířata. Mohlo by se mu povést probudit mumii lékaře, tak jako se mu povedlo oživit vejce dávno vyhynulého ptakoještěra. Starý vědec je zatčen a připravován na popravu. Adele musí vynaložit velké úsilí, ale nakonec se jí podaří umírajícího vědce dovést k sestře. Z posledních sil se lékaři podaří mumii oživit. Bohužel nejedná se o mumii geniálního staroegyptského lékaře, ale staroegyptského fyzika. Adele nejprve podléhá beznaději, posléze se dozvídá, že síla probudila všechny mumie v okolí dvou mílí. Vydávají se do blízkého muzea historie a nalézají další oživlé mumie. Adele uprosí probuzeného faraóna a ten svolí k tomu, aby jeho lékař pomohl sestře. Vše dobře dopadá. ()

Pythonator

Luc Besson zřejmě zapomněl točit filmy. Kdyby se mě někdo zeptal, kdo to točil a mezi možnostmi by byl Zdeněk Troška a Luc Besson, tak bych vsadil všechno na Trošku. Bessona v tom nevidím ani hovno, takže se domnívám, že starý pán se dal na chlast nebo si píchá něco nezdravého, co značně zkresluje úsudek a potláčí intelekt. ()

Martin.Proko

Dobrý pokus o rozehrání fantastického univerza ve věku Verneovek.... ....Vtipné, nápadité, ale nedotažené... ...Liga výjimečných džentlmenů jde přeci jen dál a má tu pointu kterou má.... ...zpracování na rok vzniku je lepší nadprůměr.... ...jako úvodní seriálu super ale nenaplňuje to ten potenciál. ()

futislav

Místy by to chtělo svižnější děj, ale až tak špatné to zase není. Celkem zajímavý námět, takový dějově roztříštěný Indiana Jones. Oproti některým neskutečně nezáživným filmům, které jsou tzv. intelektuálně na výši a některé skupiny diváků dělají jak jsou nad nimi u vytržení, je to příjemný výlet z nudy pseudoumělecké produkce. Pro ty, kteří nechápou, co tam dělal ptakoještěr - je to výsledek činnosti podivínského vědce, který ho oživil po milionech let. Což je vlastně nosný motiv filmu. Ale to chce při sledování neodbíhat na cigáro a používat hlavu na něco jiného než jako trychtýř na chlast. ()

chosan

Filmy od Luca Bessona mám rád, ale tady se zkrátka něco nepovedlo. Film je takový nevím zmatečný, chvilkama se do něj nemůžete dostat. Asi jsem čekal něco na způsob Mumie nevím, tento film mě spíše zklamal musím dát 30%. ()

Sa.sa

No asi takhle: nebylo to ani dobré, ani zlé, ale divné... :))) Na kouknutí to neurazí, ale že by si to měl člověk zapamatovat či obdivovat to opravdu ne... ()

melo.d

Besson vzal klobouk, naházel do něj jména, postavy a děj z komiksu, pak kloboukem zatřepal, následně z klobouku skoro všechno vysypal a ke zbylým drobkům nasypal něco úplně jiného. Znovu zatřepal kloboukem a vytvořil ještě větší slátaninu než Tardi. Netuším, co Hellboy fetuje, ale nazvat tohle "velmi věrnou adaptaci Tardiho díla" může jenom naprostý mamlas. Místa, kde se drží předlohy, zabírají maximálné 2-3 minuty z celého filmu. ()

Profík

Je to docela hravé a místy roztomilé. Hodně film zachraňuje hlavní hrdinka. Škoda jen, že nemá nějakého důstojného protihráče. Chybí tak napětí a děj jen tak klouže a nemá ani žádné pořádné finále. 65% ()

Crtcus

Kdyby každá postava nebyla karikaturou, děj měl nějaký smysl, a hlavní hrdinka byla sympatická.... ale nic z toho tady holt není. ()

awerto

Mohol to byt pekny film, ale je to tak odflaknute a miesto vtipu je to skor trapne. Nehovorim, ze tam neboli vydarene sceny, alebo zaujimavy herci. Ale hlavna predstavitelka medzi vynimocne rozhodne nepatrila. Velke sklamanie. Luc Besson uz nie je znamka kvality. Skoda. Tie dve hviezdicky za vyborne zvladnute vedlajsie ulohy: bytna, Andrej, profesor, pripadne tucny pan, ktory mal vzdy stastie na neobvykle javy... ()

dogzila

Mumie chodia ako 3PO? Maskér požičaný od Funesa! Vykrádačka snáď so všetkých filmov a žánrov. Natreme líčka nehybnej sestre na červeno, vrátime sa, a už je tvárička zase bledá - to sú také lapsusy, drobnosti, blbosti ktorých sú vo filme desiatky a na*erú ...to by sa nedalo prehliadnuť ani v kreslenom filme... no fuj nehodné Luca B..... ()

dr.who

nuz francuzke filmy a specialne akcne komedie su trochu ine susto jedla, na ake su povacsine ludia zvyknuti.. mne osobne sa to pacilo, nemohol som si pomoct, ale v istych chvilach mi to (uplne nelogicky) pripominalo Ameliu a boli aj sekundy, kedy som si povedal ze je toho uz dost.. celkovo vzate je to vsak prijemny film, ktory ma v sebe viac, ako je na prvy pohlad vidiet a Louise Bourgoin je mnam :D ()

Florent

Film rozhodně neurazí, nicméně ani nijak nenadchne. Sice jsem se za celou dobu nenudil, film má spád a minimum hluchých míst, na druhou stranu ničím výrazným nevyniká, místy vykrádá dokonce i "béčkové" komedie a to si myslím, že má Luc Besson na víc. Prostě 3 hvězdy, příjemně zabité dvě hodiny, ale děkuji, jednou stačilo... ()

engu

Milé, zábavné a odpočinkové. Hlavní hrdinka je úžasně krásná a francouzsky ztřeštěná , profesor má magické síly a je starý, popleta je zamilovaný a všichni ostatní jsou padlí na hlavu. Celé se to příjemně sune ku předu a občas překvapí více než povedenou situací. Na nedělní odpoledne jako dělané. ()

COPolda

Musím uznat, že tento film je tak trošku kravina, ale moc mě pobavil. Udělat film s takovou nadsázkou a udělat si z toho takovou srandu a očekávat i to že mě za to odsoudí, musím uznat, že Luc Besson překvapil. Má za to mé uznání, páč natočit takhle zábavný až Céčkový film. To chce odvahu :-) Skvělý velice mě bavil a ten konec byl také vtipný :-) ()

pikovyeso

tak začnu od konce, nechápu jak se pod tohle mohl podepsat luc besson. Taková lehce zkouknutelná zajímavost, která se asi do kinematografie nevepíše. Co se týče příběhu tak to byla naprostá blbost, oživování mrtvých + mírumilovné mumie, koho taková blbost napadla. Ale na docela příjemné zabití času je tohle dílo jak dělané. ()

JARDAHONDA

Tajemství mumie mě osobně moc potěšilo...Scény byly natočeny převážně v Paříži...Tím nechci říct,že by to bylo špatné v Egyptě,ale mělo to své kouzlo...Hlavní hrdinka působila někdy trošinku hekticky,ale to se dá odpustit...Závěrečné hodnocení : U mě dobrý,takže za 4**** ()