Po deseti letech ve vězení má Řidič (Dwayne Johnson) jediný cíl – pomstít smrt svého bratra během nezdařené bankovní loupeže, která měla za následek i jeho uvěznění. Teď je z něj svobodný člověk se seznamem "úkolů" v ruce, konečně se vydává za svým cílem... ale na stopě mu jsou další dva muži – policejní veterán (Billy Bob Thornton), kterému zbývá jen několik dní do důchodu, a mladý egocentrický zabiják (Oliver Jackson-Cohen), který se v umění zabíjení vyžívá a našel konečně důstojného protivníka. Lovec je současně i kořistí. Jde o závod s časem na život a na smrt. Záhady kolem smrti Řidičova bratra se prohlubují a na světlo vyplouvají další podrobnosti, které naznačují, že Řidičův seznam možná není kompletní. (oficiální text distributora)

LojZza

Tak tohle Rockovi (opet) nevyslo. Tak nejak jsem po trailerech doufal, ze kdyz je v hlavni roli dvoumetrova hora svalu, tak se snad dockam toho, ze si to pujde s padouchama vyridit hezky na ferovku a udela jim z obliceje kasi. No, takova scena tam je jen jedna, a to si jeste clovek musel davat pozor aby nemrkl, protoze by o ni mohl prijit. Johnson proste chodi, tvari se drsne, hazi trapny hlasky a a strili padouchy do hlavy. Film je to nezajimavy, nudny a zbytecny. ()

darkreider

Spotená skala v natunenej káre akú by chcel mať každý chlap v garáži. Konečne sa Dwayne vrátil do role stokilovej drvičky kostí. Budme za to radi. Aby som prípadných nadšencov nenavnadil natoľko, aby svoje sklamanie ventilovali na mne a pomaly kráčali k môjmu baráku s nenaplnenými očakávaniami v srdci a lešenárskou tyčou v ruke, tak musím prísť s pravdou von. Ani jeden fajt, len pár výstrelov a hromada zbytočných a dlhých kecov v troch dejových líniách. Hold, keď chcete z testosterónovej akcie urobiť aj drámo, narazíte na samé keci. Ja by som radšej len ten testosterón. ()

Eilean Donan

Celkom tuho som rozmýšľala nad počtom hviezdičiek, ale misku váh prevážil vykonštruovaný koniec, takmer nehybný výraz Dwayna (ktorého inak celkom môžem) a akási "nerozhodnosť". Čo ale, podľa mňa, stálo za to bola osoba manekýna-nájomného vraha a jeho "o koliečko menej" :) To najhoršie, čo kedy uvidíte, to určite nie je... (ak, pravda, nie ste zaujatí voči The Rockovi) ;-) ()

Nail

Nezničiltné ranař Dwayne Johnson do toho pár nadupaných aut. Scénář a děj nic moc, ale koukat se na to dalo... ()

Castielo

Trailer nás všechny pěkne navnadil na parádní majstrštyk, kde bude téct adrenalin proudem a krev bude stříkat ještě na konci titulek. A ono nic, z akce se vyklubalo přijde-zastřelí-odejde jde jinam, přijde-zastřelí-odejde. Také mě učarovala zázračná destička, který chytne každou kulku. Celkově mi to přišlo jako hodně laciná kopie machete. Škoda 1* ()

PEZ

V ramci zanru je to za 5*. TAKTO ma vyzerat spravne B-cko. The Rock nezastavitelny, scenar premysleny (par scenaristickych kluciek velmi rad odpustim), postavy realisticke, skvelo zahrane (najme Dwayne, Billy Bob a Oliver), paradna kamera, spomalovacky, uhly, vyborna hudba Clint Mansell-a. Fakt sa mi tazko hladaju zapory, velmi som si to uzil a na moje prekvapenie, mal u mna tento film aj presah (skrz pribehy predstavenych postav). To, co inym pripadalo nudne, mne umocnovalo hlbku pribehu. Jediny minus asi je, ze po case vyprcha ten pozitivny pocit, ale to je uz udel daneho zanru. Takychto kuskov chcem viac! ()

Kingjiri

Po svkělém traileru jsem se těšil na pořádnou béčkovou akci nabitou testosteronem. Moje očekávání ale bylo příliš přehnané, protože tu akce byla v podstatně menším měřítku, než jsem si představoval. Scénář měl jisté díry - už jenom samotný fakt, že byl Dwayne zblízka střelen do hlavy, ale nakonec to všechno přežil bez vážných následků mi přišlo poměrně bizarní. Kdo je hlavním padouchem jsem tušil ještě před "skandálním odhalením". Zaplať pán bůh aspoň za to, že se Dwayne Johnson opět vrátil do akčnějších rolí a zanechal hraní v komediálně laděných snímcích určených spíše pro děti. Dávám tři slabší hvězdy a doufám v lepší akční snímky s Rockem. ()

the_bitch

No nič moc. Nasadenie Dwayna Johnsona bolo ako veštba,že vo filme ho nikto nezastaví a neporazí. Taký slabší priemer. ()

TommyGun89

Pořád ta stejná písnička dokola... Bouchač Johnson, je propuštěn z vězení a jde vstříc pomstě. Nic víc, nic míň... ()

Dvoja

Hrůzně mdlé, okoukané, ničím nezaujímající. Proč se tyto filmy točí znovu a znovu dokola když byly ztvárněny již tisíckrát a mnohem lépe?! Škoda všeho - peněz, slov, času. ()

aR3Zz

Film jsem shlédl v relativně krátké době po Rychle a zběsile 5 a nemohu se proto ubránit přímému srovnání. Ostatně člověk, který vyhledal jeden snímek, neměl by minout ten druhý. Tak tedy v přímém souboji by Faster neobstál, nezávisle jej však hodnotím kladně. Spousta akce, kde rozhodně nejde jen o rychlou jízdu. Právě naopak, zápletka nabizí bizardní zvraty a nečekaná rozuzlení. Hlavní postavy jsou velmi dobře podkresleny a díky neobvyklému formátu filmu (chápejte střihu) vše působí mnohem inteligentněji, než se na první pohled může zdát. Absurdním scénám se sice nevyhneme, ale není jich mnoho. A také kázání "změněného člověka" včetně odpuštění hlavního hrdiny působilo dost uměle. Jinak ale příjemné (pozor, místy i dost krvavé) pokoukání. 65% ()

palmrus

Film dobrej, ani dlouhej, ani krátkej, tak akurát se skvělym Dwaynem Johnsonem, kterej tu výjmečně všechny nevymlátil holejma rukama. ()

longercz

Akční / Drama / Krimi / Thriller -> Akce - žádná, jedna slušná tří sekundová scéna za celý film, jinak NIC. Dramatické okamžiky - asi 2 v celém filmu, které by se dali považovat za opravdu dramatické, nutno ale dodat, že rozhodně ne díky hereckým výkonům. Krimi - Řekl bych, že vyšetřování téměř neproběhlo, no a to málo co proběhlo bylo naivní, pomalé a přihlouplé. Neříkám, že jsem od začátku věděl jak to dopadne, ale nálepku krimi bych tomu rozhodně nedával. Thriller - Poslední co asi zbývá probrat je atmosféra filmu. Musím říct, že ta nebyla špatná a thrillerem by se to nazvat asi dalo. Celkově to ale hloupý zbytek filmu rozhodně nezachrání. ()

dainio

Nebýt toho trapného konce a prapodivného zjištění, že lidská hlava může dostat 2x kulkou a stejnak můžete žít, hodnotil bych čtyřmi hvězdami. Ono se totiž jedná o dost dobrý akční film, kde Dwayne Johnson hraje opravdu velmi slušně a svou roli zvládl. Punc profi-zahrání tomu ale dává jednoznačně Billy Bob Thornton. Tento výtečný a zkušený herec (můj TOP), opětovně dostál svému jménu. I takovému akčnímu filmu, totiž dokázal vtěsnat charakter své komplikované postavy. Policista, jenž fetuje, není na něj spoleh a život má naruby. Tudíž, sledujeme akční linku spojenou s dramatikou. Faster je natočen hodně solidně a rozhodně nenudí...ale jak jsem napsal v úvodu, škoda jenom toho konce. ()

Torgal

Rock sa vozí z miesta na miesto a odškrtáva ľudí zo zoznamu. Aby to celé netrvalo pol hodinu, tak sa za ním vozí metrosexuálny zabijak, ktorý si pre natiahnutie stopáže ešte dáva do poriadku osobný život, a samozrejme aj polícia. Kto čaká akciu, môže zabudnúť, je jej vo filme minimum a bez nej nevidím veľa dôvodov, prečo ten film vidieť. Utečie síce bez problémov, ale veľmi nepobaví. 5/10 ()

Patrik200s

Trocha nedotiahnuty a zjednodušený dej bez chytrej guľôčky, ktorá by na konci filmu praskla a človeka donútila pohnúť rozumom, prípadne priviedla pustiť si ho znova. ()

mudvayner

Příjemné překvapení a lepší tři hvězdy. The Rock jako nástupce Vina Diesela toho ve filmu moc nenamluvil, vlastně ani neudělal, ale nebylo to na škodu. Moc jsem od snímku nečekal, spíše klasickou akční podívanou na víkendové odpoledne. Hlavním plusem filmu je, že nás nechá sledovat děj z pohledu tří odlišných (a vzhledem k žánru i poměrně vykreslených) postav, které stojí na různých stranách barikády. Proto po většinu snímku je možné cítit přirozené sympatie ke všem proti sobě stojícím postavám. Ostatní postavy nevýrazné a detektivka přímo šablonovitá. Závěrečné rozuzlení zápletky není příliš originální, ale v takovémto filmu celkem překvapí. Cesta za pomstou s minimem akčních scén (trailer sliboval mnohem víc, nevyužitý potenciál), s minimem automobilových honiček (stejná připomínka), s minimem dialogů (není na škodu). Jen se mi zdá, že někomu ve střižně několikrát ujela ruka a o pár scén jsme byli okradeni. Celkově film působí až příliš zjednodušeně a okousaně, ale The Rock to odehrál dle očekávání a BBT mu celkem obstojně sekundoval. Čekal jsem mnohem větší propadák bez hlavy a paty, ale Faster není špatný film. Jen je až moc cítit, že mohl být mnohem lepší. ()

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční

25.03.2011

The Rock jede na tajuplný ostrov

The Rock jede na tajuplný ostrov

02.09.2010

Fotky a videa z Faster a Fast and Furious 5 ukazují Dwaynea Johnsona zase jednou v akci a je to fajn. Na rodinné filmy se ale nevykašlal – nahradí totiž Brendana Frasera v pokračování Cesty do středu… (více)

Rockovi zachutnala akce

Rockovi zachutnala akce

23.04.2010

V zákulisních záběrech z natáčení akční krimi Faster si Dwayne Johnson pochvaluje, jak mu dělá dobře zase jednou mlátit lidi a střílet z velkorážních bouchaček. Není proto divu, že nehupsne rovnou… (více)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu