Po deseti letech ve vězení má Řidič (Dwayne Johnson) jediný cíl – pomstít smrt svého bratra během nezdařené bankovní loupeže, která měla za následek i jeho uvěznění. Teď je z něj svobodný člověk se seznamem "úkolů" v ruce, konečně se vydává za svým cílem... ale na stopě mu jsou další dva muži – policejní veterán (Billy Bob Thornton), kterému zbývá jen několik dní do důchodu, a mladý egocentrický zabiják (Oliver Jackson-Cohen), který se v umění zabíjení vyžívá a našel konečně důstojného protivníka. Lovec je současně i kořistí. Jde o závod s časem na život a na smrt. Záhady kolem smrti Řidičova bratra se prohlubují a na světlo vyplouvají další podrobnosti, které naznačují, že Řidičův seznam možná není kompletní. (oficiální text distributora)

dessa

Konečně zase pořádnej béčkovej akčňák s megadrsňákem, kterýho byste v žádným případě nechtěli nasrat. ()

dawes

Drsný Rock jede a vše co se mu postaví semele. Ucházející klasika ze staré školy,za to má + . Vězeňský začátek je nej a pak postupně děj upadá.Dwaynovi se to dá věřit dokud nemá projevit emoce,pak už tápe. Hrozná volba však je hezoun Cohen jako zabiják - který paradoxně nikoho nezabije! Thornton už se mi jako zkažený polda líbil víc. Ve výsledku slušná akce za 3 ()

BLabaKAn

Uff . . . film postrádá šťavu, napětí, pořádnou akci! Johnson jen chodí, čumí a střílí lidi z pomsty do hlavy. Thornton, absolutně nezajímavá postava, nějaká policejní smažka, mno děs! Cohen, ten byl fakt k smíchu, ale Grace tý to fakt seklo:) Příběh a zápletka vypadá zajímavě, ale to je tak celý, protože zpracování daného námětu mě přišlo chvilkami dosti nesmyslné a nemastné. Myslel jsem si, kdo ví jak to bude hutný a ono je to spíš ubohý. ()

Tamten

Velký tvrďák zabíjející z momsty jednoho grázla za druhým bez přemýšlení a bez ohledu na vlastní bezpečnost. když to dělal Schwarzenegger ve starších filmech, slintali jsme u toho blahem. Teď je to jakési vyčpělé. Možná proto, že tvrďák není tak tvrdý, ale spíš už chceme od akcí větší dynamiku a promyšlenost, než se tady ukazuje. Krom toho závěrčné "překvapení" je spíše rutina, že si skoro přejete, aby to takhle nedopadlo. ()

dodona

Najzaujímavejší na tomto filme je jeho názov (klamlivá reklama), hudba a scéna kde Oliver Jackson-Cohen predvádza svoje ranné cvičenie. Billy Bob Thornton mi bol vždy nesympatický a Dwayne Johnson je proste no ... Dwayne Johnson. Čo k tomu ešte dodať? Čakala som rýchlu a zbesilú sekanicu a dostala som spomalenú blbosť, ktorej chýba takmer všetko čo filmu v žánri akčný/dráma/krimi chýbať môže. ()

Bbronx

Co jsem od tohodle filmu čekal? Nic. Jen pomstu a co jsem dostal? Pomstu. Uvěřitelný příběh. Jednoho maníka co chce prostě jen všechny oddělat a nezabíjet nevinné. Sice toho moc nenamluví, ale tak co by někomu něco vykládal že. Pro mě se Dwayne Johnson v roli akčních hrdinů vyhoupl těsně za J. Stathama s jestli někdo ještě řekne že V. Diesel má charisma tak neviděl žádnej film s tímhle chlápkem. Protože teprve tenhle má pořádný koule. ()

Acrobat odpad!

Človek na ceste pomstou si nezaslúži rešpekt ani úctu. Sám sa vezie na vopred jasnej ceste pádu, temnoty a berie so sebou všetkých. Je už len chodiacou mŕtvolou, ktorá nie je pokojná, ale nervózna, trasúca sa. Nemôže kázať, lebo na to nemá právo, nerozlišuje, zatemňuje sa mu myseľ. Chevelly vskrz slnku s usmiatou tvárou je fatamorgána a zbožné prianie directora alebo screenplayera. Celý film je biednou ukážkou vyvstavania charakterov, kde za tých ťahavých 97 minút, nenájdem impulz, ktorý by ma primäl aspoň k povrchnému prežívaniu a súcitu. Nezmyselný killer (azda najzbytočnejšia postava čo som za posl. roky videl) je vrcholným dôkazom slabosti orientácie v základných psychologických smeroch. Nič nefunguje, nahovárať si niečo iné nemôžem, a ani by to nesvedčalo zdravému odstupu od takýchto počinov. A čo bude potom, ak démon sa ukľudní?... ()

bakeero

Výborný nástup, ale s postupem času dochází Rockovi dech, a když v závěru (tak trochu příznačně pro všechny mstitele poslední dekády) vyměkne, tak veškerá předchozí snaha přichází vniveč. Bohužel. ()

E lan

Tak nevím, je to přesně mezi - na tři moc a na dvě málo. Průměrný akční film se lehce podprůměrným příběhem, slabšími hereckými výkony a slušnými akčními scénami, které dobarvuje výborná dynamická hudba. Nakonec dávám za ***, protože mě film bavil, ale o dvou bych se s nikým nepřel:-) ()

Angelos

Tyhle béčka od kterých člověk nic moc nečeká jsou skvělý na zabití času. Nenudil jsem se, i když akce mohlo být víc a logikou se zas až tak šetřit nemuselo... ()

ER

Nebýt toho urputného výrazu Dwayne Johnsona,pak se skoro není na co dívat. Klasický motiv pomsty má řadu nedokonalostí-zcela selhala dramaturgie, která vršila scény přes sebe bez ohledu na děj a logiku (policejní pátraní je zoufalost sama). A když se do toho vložil zabiják jako protipól k Dwaynovi (že by inspirace Assassiny se Stalonem?), který víc jak vraždit se chtěl vdávat,tak to už se musíte smát (místy trpce). Nu což,bez špatných filmů by nebyly ty dobré. ()

Dymatize

Příběh je lacinej a předvídatelnej. Přesto mě to bavilo. Musel jsem sice překousnout občasné debilní hlášky typu: zabili ho, a on přežil, odmítl zemřít, aby se pomstil - no to je myšlenkové hovadství! Ale s vypnutým mozkem jsem se bavil béčkovou akční podívanou, autohonička se mně moc líbila, dokonce mi připadalo - a teď by mě leckdo zatratil za rouhání - že The Rock i hrál. ()

Mitisko odpad!

Neviem kdo písal scenár ale mal by isť k doktorovi na vyšetrenie hlavy a ten čo to schválil je určite odporná buzna. ()

Nix

Rock jako vengeance terminátor, který skoro nemluví, dýchá jak lokomotiva, kulky mu vylétají z hlavy a vraždí. I když to zní primitivně, je to velice slušný béčko, které odsýpá a ani to moc nenudí, ano na tomhle filmu by si člověk našel spíš zápory, pokud chce, ale mne to nevadilo a ani nenudilo. Za mne to patří mezi lepší počiny hromady svalů. ()

Palo123

Po dlhsej dobe The Rock v akcnaku.I ked prave poriadna akcia je to,co tu najviac chyba.Miesto toho aby poriadne nakopal par prdeli tu len saskuje s revolverom.Film ma dost slusne herecke obsadenie aj ked niektori herci su tam len na par sekund .Postupne ale straca na tempe a velmi som si prial aby to uz skoncilo.Cakal som od toho viac ale aspon uz Rock zase nehra v nejakej detskej blbine.Snad to nabuduce bude lepsie.Dal by som tomu len 1 hviezdu,ale za Rocka bez kridiel a zenske obsadenie. davam 2. ()

Euchrid

Krátké, zbytečně nekomplikované a spiš nepovedené rozjímání o pomstě než akční jízda. Stejně jsem ale Rockovi ten jeho charakter žral a byl na tom celém asi to nejlepší. Jo a obsahy k filmům by tady měl psát jedině "sheen" :-D ()

john.h

Skvělý akční nářez se slušným obsazením a i když je děj docela předvídatelný, na akční film je scénář na solidní úrovni. Z celého filmu se mi asi nejvíc líbil uhlazený nájemný vrah jezdící ve ferrari. ()

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční

25.03.2011

The Rock jede na tajuplný ostrov

The Rock jede na tajuplný ostrov

02.09.2010

Fotky a videa z Faster a Fast and Furious 5 ukazují Dwaynea Johnsona zase jednou v akci a je to fajn. Na rodinné filmy se ale nevykašlal – nahradí totiž Brendana Frasera v pokračování Cesty do středu… (více)

Rockovi zachutnala akce

Rockovi zachutnala akce

23.04.2010

V zákulisních záběrech z natáčení akční krimi Faster si Dwayne Johnson pochvaluje, jak mu dělá dobře zase jednou mlátit lidi a střílet z velkorážních bouchaček. Není proto divu, že nehupsne rovnou… (více)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu