Billymu je už sedmadvacet, ale pořád vyvádí jako puberťák. Řádí s kamarády, provokuje otce. Tomu ale jednoho dne povolí nervy. Chtěl sice synovi předat svůj podnik, ve zlosti však jmenuje svým nástupcem dosavadního viceprezidenta Gordona, protože nevěří, že by tuto práci jeho potrhlý syn zvládl. To se dotkne Billyho ješitnosti, a proto uzavře s otcem kuriózní sázku. Pokud znovu absolvuje všechny ročníky školy od první třídy až k maturitě tak, že každou třídu zvládne za dva měsíce, stane se prezidentem společnosti. Když neuspěje, funkci dostane Gordon. Billy se s vervou pouští do studia. První až čtvrtou třídu zvládá s přehledem. Poté přestupuje na střední školu, kde se stává cílem posměchu ostatních studentů. Na střední mu se studiem pomáhá jeho láska Veronica, ale škola ho čím dál víc nebaví. Rozhodne se tedy jednoho dne, že zůstane místo vyučování doma. Dokončí Billy výzvu a získá tím otcovu důvěru, rodinnou firmu a taky lásku krásné učitelky? (TV Nova)

Elyssea odpad!

Adam Sandler. Už to jméno mluví za vše. Billy Madison je totální stupidita. Hovadina, která dává prostor Sandlerovu "umu", prsaté učitelce, která se do pablba zamiluje a záporákovi, jehož prohra je natolik trapná, že kdybych neseděla v autobuse na cestu domů, vystoupila bych. Jediné, co potěší je minutová rolička Steva Buscemi. ()

Langy10

Billy Madison je dobrý film, který nebyl špatný..... Adam Sandler Hraje výborný filmy, ale tohle nbylo až tak jeho vrcholový film.... Mně se líbil, ale smál jsem se málo a to mi napovědělo dát tomu 3 hvězdy, jako průměrný film.. ()

Streeper

Všechno se to opakovalo, vtipu bylo pomálu, jen u pár scén jsem se upřímně zasmála. Jediné, co jsem Billymu záviděla, bylo mít za rok hotovou maturitu. Kéž by to fungovalo i v normálním životě, ale tučňák mi přišel až přehnaný. ()

Juto

Filmy o Adamovi Sadlerovi sú do značnej miery vecou vkusu. Ak sa vám páči, že robí svoje obvyklé veci typu „hlúpy chlap, ktorý robí dobro“, potom budete s jeho ranými filmami ako doma. Film nie je to dokonalý, premisa je hlúpa a príbeh je predvídateľný s príliš veľa bezcieľnymi scénami. Na druhej strane je film  veľmi zábavný. 6/10 ()

reky

Jeden z prvních Sandlerových filmů, komedie s ním mi nevadí, mnohdy se na ně rád podívám i znovu. Tohle se však moc nepovedlo, Sandler sice hraje blbečka docela přesvědčivě, ale často mě ty jeho ksichty a kecy spíš štvaly, místo abych se smál. Plusové body za Stevea Buscemiho, takže to nakonec na ty slabý 2* vyjde. ()

Scratt

Několik trapností si sice Sandler neušetřil, ale jinak to byla dobrá zábava, u níž jsem se nejednou zasmál, a tak to má u komedie být! :-) 70% ()

URBAN

Klasický film o blbovi akorát že tady je okořeněný o Sandlera který byl v roli mimoně opravdu skvělý , sice toho film víc nemůže nabídnout , ale na večerní oddychovku se to hodí . ( 1.1.14/MAC ) ()

Radiq

S dabingem to je bohužel odpad, protože ten se fakt nepovedl. Hlavní nákop do prdele je to, že během písniček tam nejsou titulky (což by bylo nejlepší řešení), ani to není zpívané česky (což je většinou taky hrůza), ale je tam ponechán originál a přes to nám dabing vypráví, o čem to vlastně zpívají. Strašny. Jinak ani v originále to není žádná hitparáda. Dívat se na to, jak tam většina herců ze sebe dělá idioty, nebo úplné dementní trapné dementy, to se nedá vydržet moc dlouho. Většina fórků je dobrá leda tak pro děcka a najde se tam málo těch, které aspoň pozvednou koutky úst. Spiš se trapností koukám rači do země, jak je mi z nich trapně. Je to asi nejhorší sandlerovina evr. Potěšil leda tak Steve Buscemi, ale ostatní vedlejší role stojej za prd (a to ve většině Sandlerovejch filmů jsou vždy ty vedlejší postavy jedním ze základů humoru). A ten hlavní záporák je taky jedna velká katastrofa, hlavně to jeho háro. Nelibilo se mi to, ale v originále bych tomu asi jednu hvězdu dal... ()

vadic

Jako děcko jsem to sjížděl několikrát měsíčně - srdcovka. A Buscemiho cameo je doopravdy nezapomenutelné. ()

venison

Všechny začátky jsou těžké aneb trapná komedie bez hlavy a paty Adama Sandlera.. Velké plus je, že už tenkrát byl jeho humor neinvazivní a příjemně infantilní :-) ()

neoBlast

[Druhé zhlédnutí] Jedno se musí jedné z nejklasičtějších Sandlerovce nechat - vůbec nestárne. Je to již osmnáct let od premiéry a film je na stejném inteligenčním kvocientu jako když Adam Sandler viděl obřího tučňáka poprvé. Ať už se vám tahle klasika líbí nebo ne, její kultovní status je nezpochybnitelný. Deal with it Sandler haters. 55 % ()

tnp101

Postava Adama Sandlera je dementní nad hranicí snesitelnosti. Smát se téměř čemukoliv je jako smát se postiženému člověku, že je… prostě postižený. Nevadí mi hloupé filmy, dokážu se dostat do rozpoložení, kdy mě sebehloupější ale uvědomělý film dokáže pobavit, ale tohle ne. Pardon. 30% ()

zdenny

Adama Sandlera mám rád, takže mě mé hodnocení mrzí. Ale co naplat, když to byla opravdu strašná stupidovina. Zasmál jsem se párkrát jen proto, že jsem se na to díval s dcerou. Nevím, co mám k tomuto "dílu" vlastně napsat. Snad jen, že pokud musí mít každý herec jeden film, který stojí totálně za nic, je tento ta pravá volba. ()

masw

Dobrý námět, pohodový Adam Sandler, výborný Steve Buscemi a nádherná paní učitelka,...úchylného pana učitele wrestlera zmiňovat nebudu. ()

Siri69

Je tam pár moc dobrých vtipů a scén v podání Sandlera... Ale to je bohužel to jedinné co si z toho filmu zapamatujete. Zbytek je chvílema nezajímavý a někdy až dokonce trapný... Takže normální komedie na jedno skouknutí... 3* ()

Roseinka odpad!

Nerada dávám odpad, ale pardon mentální ksichty a honění za tučňákem mi fakt vtipný nepřišli, naopak to bylo směšný až k pláči. Nechápu, jestli se nad tím někdo smál. Po 40ti minutách jsem to prostě nevydržela a musela jsem to vypnout. Hovadina. ()