Billymu je už sedmadvacet, ale pořád vyvádí jako puberťák. Řádí s kamarády, provokuje otce. Tomu ale jednoho dne povolí nervy. Chtěl sice synovi předat svůj podnik, ve zlosti však jmenuje svým nástupcem dosavadního viceprezidenta Gordona, protože nevěří, že by tuto práci jeho potrhlý syn zvládl. To se dotkne Billyho ješitnosti, a proto uzavře s otcem kuriózní sázku. Pokud znovu absolvuje všechny ročníky školy od první třídy až k maturitě tak, že každou třídu zvládne za dva měsíce, stane se prezidentem společnosti. Když neuspěje, funkci dostane Gordon. Billy se s vervou pouští do studia. První až čtvrtou třídu zvládá s přehledem. Poté přestupuje na střední školu, kde se stává cílem posměchu ostatních studentů. Na střední mu se studiem pomáhá jeho láska Veronica, ale škola ho čím dál víc nebaví. Rozhodne se tedy jednoho dne, že zůstane místo vyučování doma. Dokončí Billy výzvu a získá tím otcovu důvěru, rodinnou firmu a taky lásku krásné učitelky? (TV Nova)

merigieren

mír pro všechny, příští promítání s nadrženým ředitelem školy nedoporučuju. Jde o sled nezáživných obrazů založených na přihlouplosti hnané do krajnosti. ()

Lyžař

No nádhera. Morální tématika je opět v kurzu? Mějte ve svém životě cíle. Bez nich pouze proplujete životem. No a za těmito cíly si taky jděte. Myslel jsem, že film Billy Madison bude dalším bezduchým výtvorem, ale opak je pravdou. A Adam Sandler? Jeho klasika. ()

Olík

Začátky bývají zpravidla těžké, ale po zhlédnutí Adama Sandlera, jak ve třiceti letech pojídá lepidlo na papír, by asi málokoho napadlo, že se z něho nakonec stane jeden z nejpopulárnějších herců …….opravuji, že se z něho stane herec. ()

Jerryy

Výborná hlavní dvojce, tuhle blbost nezachránila. Sandlera mám moc rád, ale tohle je snad nejhorší co jsem s ním viděl, pokud nejste jeho skalními fanoušky, tak asi nedoporučuju tomuhle těch 89 minut obětovat. ()

HappyDeath

Snad největší trapárna od Sandlera. Není tady zajímavého vůbec nic, jen jeden ulítlý fórek za druhým. Dopracováno k dokonalé trapnosti...pravda. 1* za Steveho Buscemi ()

beckham-

Na mě hrál až moc velkého dementa, až jsem si říkal, že to snad nemohli pustit do éteru, ale nakonec jsem se celkem pobavil několika vtipnými scénami. ()

Kingjiri

Adam Sandler "nezklamal" - opět se na hranici únosnosti děsně pitvoří a kouzlem nechtěného dokonale zahrál mentálně retardovanýho jedince (tentokrát místo puberťáka). Ale těžko říct, jestli by jeho střízlivější hereckej výkon výrazně pomoh. Příběh je totální klišé a "neokoukaný" scény jsou většinou dost dementní/bizarní (tučňák nebo závěr, kde se objeví většina postav). Nicméně pár dobrejch (byť vulgárních) scének by se našlo. Aspoň na průměr to ale rozhodně nestačí. ()

anitae

Tohle vidět ještě jednou tak se přiznám úplně ke všemu. Nevtipný, trapný...jedna * za Buscemiho a seznam lidí na zabití. ()

HenryIvan

Dostal som presne to, čo som očakával. Starý dobrý Sandler, ktorý nemá problém natočiť hocičo a je mu jedno ako to dopadne. Som toho názoru, že zahrať takúto postavu, ktorá nie je v podstate v ničom normálna, je neľahká úloha. Sandler je možno mnohými kritizovaný za stvárnené role bez rozumu, postavy vyslovene trápne, bez kúska inteligencie, no to nie sú postavy a filmy primárne cielené pre kritikov, ale pre istú cieľovú skupinu, v ktorej sa aj ja nachádzam. Billy Madison bol ako keby odrazový mostík pre jeho kariéru. Je to šialené ?? Je to miestami úplne nelogické a možno až trápne ?? To rozhodne, no ja som sa pekne pobavil. 70 %. ()

Lukasfox

nemůžu si pomoci ale mě se to líbilo, nejlepší Sandlerovka co jsem viděl!! bavil sem se od prvních minut až do konce a každý jeho postup do další třídy sem oslavoval sním! A do té blondaté učitelky sem byl zamilovaný až po uši:-) ()

Louie

Takový lehký náznak toho, kam se americké komedie v příštích letech budou stylizovat. Adam Sandler zatím hází jen ksichty, ale proč ne, když si člověk vzpomene na Ace Venturu... každý nějak začíná... ()

Trenz

Zpočátku jsem k tomu filmu přistupovala kriticky, protože Sandlera nemusím a koupila jsem si to jen díky Bridgette Wilson, ale kupodivu i se Sandlerem byla zábava a to prakticky od začátku do konce. Hodně jsem se zasmála i díky Brigitte, která hrála učitelku, do které se Sandler zamiloval a ona mu dlouho odolávala. Nehledě na to, že ho dosti rázným způsobem povzbudila, když byl na dně. Určitě příjemná komedie, kterou si ráda někdy zopakuju. ()

FoxMulder

Věčná škoda, že to režisérka neuhlídala a dopustila, aby se z toho stala povětšinou trapná exhibice Adama Sandlera. Když se drží ve škole, je to celkem vtipné. Sotva ale vypadne, jeden trapný fór střídá druhý a konec je z kategorie psích exkrementů... ()

Colour

Je pravdou, že existujú trápne filmy, že sa na ich debilite až od smiechu chytáte za brucho, no toto je ten typ trápneho filmu, na ktorý sa pozriete a rozmýšľate, či je to vôbec možné. Humor tohto filmu sa mi teda vtipný nezdal a rovnako aj námet je stupídny. Avšak nepopieram, môže sa to niekomu zdať smiešne, no mne určite nie. ()

Psycho.R

Ujeťárna všech ujeťáren. A Bridgette Wilson byla tehdy sexy (možná i proto, že měla natrénováno z Mortal kombatu, který je ze stejného roku). ()

Jablek

Ty kráso...dlouho jsem se držel...ale ne, nešlo to dát...vzdal jsem to 15 minut před koncem. Divím se, že po tomhle dostal Sandler ještě ňákou normální roli. ()