Billymu je už sedmadvacet, ale pořád vyvádí jako puberťák. Řádí s kamarády, provokuje otce. Tomu ale jednoho dne povolí nervy. Chtěl sice synovi předat svůj podnik, ve zlosti však jmenuje svým nástupcem dosavadního viceprezidenta Gordona, protože nevěří, že by tuto práci jeho potrhlý syn zvládl. To se dotkne Billyho ješitnosti, a proto uzavře s otcem kuriózní sázku. Pokud znovu absolvuje všechny ročníky školy od první třídy až k maturitě tak, že každou třídu zvládne za dva měsíce, stane se prezidentem společnosti. Když neuspěje, funkci dostane Gordon. Billy se s vervou pouští do studia. První až čtvrtou třídu zvládá s přehledem. Poté přestupuje na střední školu, kde se stává cílem posměchu ostatních studentů. Na střední mu se studiem pomáhá jeho láska Veronica, ale škola ho čím dál víc nebaví. Rozhodne se tedy jednoho dne, že zůstane místo vyučování doma. Dokončí Billy výzvu a získá tím otcovu důvěru, rodinnou firmu a taky lásku krásné učitelky? (TV Nova)

JohnnyD

Sandlera nemusím, Macdonalda neznášam, ale tu to celkom ide. Každopádne Sandler má "talent" zničiť dobrý dojem z vtipu otrasným a nechutným vtipom o pár minút. ()

misterz

Na Sandlera a jeho uletený humor som si už zvykol. Niektoré skeče a scénky sú vážne dobré a pobavia. Len škoda, že väčšina jeho komédií je šablónovitých, to znamená: úvod - prevažne komediálne skeče znázorňujúce hrubé povahové rysy Sandlerovej postavy; problém; ilúzia vyriešenia problému; nečakaný zvrat; vyriešenie problému a šťastný koniec. Ale aj napriek tomu to Sandler svojou charizmou vždy vytiahne aspoň na ten priemer. 60/100 ()

Webb

Jedna ze slabších komedií s Adamem Sandlerem v roli blbce, který má dostat od svého otce firmu výměnou za absolvování několika školních tříd. Jediné co se mi na tomto snímku líbilo byla Bridgette Wilson, to je ale dost málo. ()

Campbell

Docela povedená Sandlerovka, jistě na dneší komedie to rozhodně nemá, ale jestli jste ochotní přijmout poměrně primitivní humor 90 let, tak se i pobavíte, a film uteče jako voda. I když ve filmu není nic moc dobrého a ano ani herci nejsou příliš dobří, jediné co se dokáže vytáhnout na nadprůměr je výborná hudba. Gagy a komediální scény byly na poměrně dobré úrovni ale občaas jsem si říkal co sakra má znamenat ten tučňák? Tahle komedie se nedá moc doporučit, ale na jedno zkouknutí se to dá a dobře se u toho odpočine. ()

eraserhead666

Sandler je prostě machr, jehož humor mi docela sedí. Z jeho postarší černošské služebné, která mu dávala nemravné návrhy a z tučňáka jsem docela uchcával. Chápu, že asi ne každý člověk si tuhle porci humoru vychutná a užije, ale já naštěstí jedu zrovna na téhle vlně. ()

Bauer

No, tak tohle je ta pravá komedie, které v žádném případě nechybějí vtipné scény a dobré hlášky. Každý musel někde začít a tato role dementa je jedna z důležitých rolích Adama Sandlera, kde předvedl, že dokáže být opravdu zábavný!!! To, že Sandler je sympaťák to už nebudu ani psát, protože to tak je. Docela mně zaujal scénář, jelikož to tu ještě opravdu nebylo. Filmy, jenž se točí kolem školy a kde se najdou teenageři mám opravdu rád, takže o proti novějšímu počinu Sandlera Mr.Deeds je tohle o mnohem zabavnější!!! Líbí se mi, jak skoro v každém filmu, kde hraje Sandler se vyskytne Steve Buscemi, i když v menší roli, tak je stejně skvělý!! Tuto komedii vřele doporučuji!!! ()

Handle

Jaké má film celkové hodnocení mě vůbec nezajímá, já jsem se BAVIL, fakt jo. Jak tu napsal Malarkey - ano i já jsem si připadal u sledování jak debil, říkal jsem si, že tohle snad není možný. :) Nápad vážně dementní, ale já mám tyhle filmy vlastně hrozně rád, ačkoli vím, že to není pro každého... ()

Tommassi3

"Jestli je močení do kalhot ten největší vodvaz, můžete mi říkat Milesi Davisi !! " - "To byla ta nejodpornější věc, jakou jsem za celej svůj život slyšel !!" ;) Více než průměrná komedie, byť s nezvykle nízkým počtem skutečně podařených hlášek, mého oblíbeného komika i mistra nechutných, oplzlých a fekálních scének Adama Sandlera, jehož dokáže trumfnout snad už jedině Sacha Baron Cohen, která disponuje hodně originálním příběhem, byť v té nejbizarnější podobě, jakkoli chvílemi irituje při tom svém balanbcování na hraně dementní infantility.. Určitě však i díky slušné stopáži nestíhá nudit a několik hlášek či scének bych označil za geniální.. Je jich však až nečekaně málo.. Potěší především v menších, ale poměrně zásadních roličkách šílený sniper a maskot většiny Sandlerových filmů Steve Buscemi či Larry Hankin se svým velkým komediálním potenciálem. Jeho jméno většině příliš neřekne, mně ovšem uvízl v paměti svým dokonalým podivínem panem Hecklesem ze sitcomu Přátelé.. [ Dabing 1/10 ] Naprosto příšerná práce Studia dabing S Pro Alfa s hlasem Martina Sobotky, který propůjčil svůj hlas Sandlerovi místo jeho dvorního dabéra, standardně výborného Saši Rašilova. Ten dabing předfinální hudební vložky může sloužit jako odstrašující příklad diletantismu a šlendriánu !! ()

Krt.Ek

Pro mě je to nejméně vtipný film ve filmografii Adama Sandlera. Teda alespoň v komediální filmografii, jelikož si Sandler vystřihl i vážnou roli (asi ne jedinou, ale tahle mě právě napadla). Vím, že BM vysílala Prima na Silvestra (roku 09 nebo 10?) a já se těšil na to jak si Sandler bude hrát na malé dítko či puberťáka, bohužel těchto scén je tam málo a co hůř jen lehce polechtají bránici. 35% ()

kaylin

Byl jsem docela zvědavý na tenhle první, komerčně úspěšný film Adama Sandlera, protože jsem ho dříve neviděl. A musím říct, že pobavil. Jsou zde věci, které na Sandlerovi lidé nesnáší, ale stejně tak je zde humor, který mi v jeho podání prostě sedne. Jako dospělejší mi sedne víc, ale tohle blbnutí je také fajn. On vlastně podobně blbne pořád. ()

OG_Swifty

Bridgette Wilson a Buscemiho cameo potěší a celkově zahřeje jinak velmi vlažnou komedii ze začátků Adama Sandlera - 40% ()