Úspěšný vydavatel Will Atenton (Daniel Craig) skončí s prací v New Yorku, aby se společně se svou ženou Libby (Rachel Weisz) a svými dvěma dcerami přestěhoval do klidného městečka v Nové Anglii. Zatímco se ve svém novém životě zabydlují, zjišťují, že jejich dokonalý domov byl dějištěm vraždy matky a jejích dětí. Celé město je přesvědčeno, že zemřeli rukou svého manžela a otce, který celý incident přežil. Když se Will pustí do pátrání o podrobnostech celé tragédie, zavede ho jediná stopa k Ann Patersonové (Naomi Watts), sousedce, která měla k zavražděné rodině velice blízký vztah. Jak Will s Ann společně skládají dohromady hrůznou skládačku událostí, zjišťují, že příběh posledního člověka, který opustil Willův vysněný dům je děsivý právě tak, jako příběh toho, kdo do něj vstoupil po něm. (oficiální text distributora)

*CARNIFEX*

Peter sa s rodinou nasťahuje do nového vysnívaného domu. Idylka sa razom končí, zistením, že v ich príbytku bola vyvraždená celá mladá rodina. Rozhodne sa preto za pomoci všetkých možných dostupných možností zistiť čo sa vlastne v dome stalo. Tuctové dielo, ktoré okrem hereckého obsadenia a solídnej kamery neponúka nič čím by malo zaujať. Lou(d)ka jednoducho natočil film za ktorý dostal zaplatené. Z otrepanej témy bez štipky snahy aspoň niečo vyťažiť, zrejme ani nemalo čo vzísť. Zo žánru horor tu taktiež nič nenájdete. Strata času - 40%. ()

D.Moore

Dream House vypadá jako adaptace knihy, kterou mohl klidně (za víkend) spáchat Stephen King. Hlavní hrdina se chystá psát román, se ženou i dětmi si najdou nový dům, jejich zahradou ovšem po nocích kdosi šmejdí, dům má tajemnou minulost, sousedé, kteří by "o tom" mohli něco vědět, zarytě mlčí... A atmosféra houstne a houstne. Tak a teď nastává chvíle, kdy se (případní) diváci rozdělí do skupin "To zní dobře, chci to vidět", "Nezajímá mě to a nechci to vidět" a "Bude to kravina, ale musím ji vidět, abych na ni pak mohl nadávat". Jsem velice rád, že jsem skončil v té první (a může za to jistě i zmíněná "kingovitost" - vsadím se, že scénárista je taky mistrův velký fanda). Kdo čeká krvavý horor plný duchů, bude sice zklamán, ale velice dobré drama s napínavou zápletkou Dream House tedy je. Pokud se vám bude líbit úvodních zhruba 40 minut, tak si myslím, že po zvratu, který přijde v polovině filmu, budete zbytek hltat. Herecké výkony jsou skvělé a na koncert Daniela Craiga je radost se dívat, hraje k tomu pohádkově mrazivý John Debney a režisér Sheridan si s atmosférou doslova tyká a očividně ví, co znamená slovo gradace. Na jednu stranu je mi líto, že je Dream House tak mizerně hodnocený, na stranu druhou jsem ale rád, že jsem si ho tak náramně užil.__P.S. Spoilerůplnému traileru se opravdu vyhněte.__P.P.S. A když budete před filmem poslouchat soundtrack, vyhněte se pro jistotu i názvům skladeb. ()

freddy

Nový dům na předměstí, spokojená rodinka, a jedno děsivé tajemství, které tento dům skrývá, a které se postupně stává hybnou a nedílnou součástí děje. To lze najít v tomto thrilleru, který jsem viděl tak nějak mimoděk, aniž bych o něm dopředu něco věděl a aniž bych se na něj nějak dopředu plánoval dívat. Prostě sobota večer, pátral jsem co běží v TV, a za pět minut měl začínat tenhle film na ČT1. Zkusil jsem to a rozhodně nelituji. Zvrat v ději přišel mnohem dříve, než jsem čekal, a to už někde v polovině filmu, a ač jsem tento zvrat ze začátku nepobíral a chvíli jsem nechápal, o co vlastně jde, nakonec jsem se zorientoval a jen se nechal unášet poněkud zvláštní, ale hodně zajímavou hrou tvůrců. Ve výsledku se tak z tohoto filmu stal pro mě docela nevšední a překvapivý zážitek, který mě dokázal zaujmout a trochu též ohromit. Na nějaké případné nelogičnosti bych se vykašlal, prostě jsem si ten film užil a tak to má být. Daniel Craig na mě působil příjemně, Rachel Weisz byla jako vždy atraktivní a Naomi Watts to samé. Celkově si myslím, že se mi tento film jen tak z mysli nevytratí, a i proto mu uděluji nadprůměrné čtyři hvězdy. ()

Spooner

Totálně zbytečný a nesmyslný film a hlavně šílená nuda. První půlhodina filmu ještě docela ušla a náznaky nějaké atmosféry by tu byly. Jenže pak se to začne pomalu zvrhávat a po prvním z mnoha twisterů to jde úplně do kopru. Scénář nedává smysl a Jim Sheridan jakoby najednou nevěděl, co žánr má vlastně točit. A herci jsou pro změnu bezradní od začátku. Daniel Craig to tu celé projde s jedním výrazem, Naomi Watts je tu naprosto zbytečná a Rachel Weisz toho se svým úsměvem příliš nezachrání. Prostě totálně zbytečný film pro všechny zúčastněné, na který budu chtít já (a doufám, že i oni) rychle zapomenout. Myslím, že to v tomhle případě nebude tak těžké. 30% ()

HOCKEYKA

Kritické komenty sú písané ako cez kopirák,filmu je vyčítaných množstvo nedostatkov od pokusov o plagiátorstvo až po Craigov ošarpaný zovňajšok.Je pravda,že všetko tu už raz,či viackrát bolo,ale pokiaľ sa nemáme stále dokola pozerať na staré filmy,musíme vziať na vedomie fakt,že originálne nápady a námety sa jednoducho minuli.S tým málom,čo dnes majú milovníci mysteriozneho žánru k dispozícii by sa malo vrámci kritiky zaobchádzať opatrnejšie.Mňa narozdiel od väčšiny hodnotiacich Dreamhouse zaujal a nehanbím sa udeliť mu štyri hviezdičky. ()

Davies182

Záhadou zůstává, proč mě to pořád táhne k tomu nízkému hodnocení - možná proto, že jsem to celé prozíval. Jediná chvályhodná věc na Sheridanově (!) počinu je pointa: jeden by si mohl myslet, že ji po půlhodině rozpoznal, ale na konci si z toho stejně každý sedne na zadek... ()

Xmilden

Myslím že kolega blackJag docela přesně vystihnul jak je to s Dream Housem. Herecké obsazení je skvostné pro film, který trvá bez titulků 80 minut. Podobný dějový zvrat v polovině filmu se jen tak nevidí. ()

darkrobyk

Ti druzí? Tak tohle se mi líbilo mnohem více. Je to zajímavě kombinované se zločinem . Přibližně po půlce filmu jakoby snímek ztratil dech, vypadá to, že je vše jasné a diváka už nic překvapivého nečeká. Pak ale začne druhý rozjezd až do překvapivého napínavého finále. Jistě, jasnovidci nejspíš odhalili vše od začátku až do konce. Já tedy ne. A vyplatilo se neočekávat příliš! Snad jen Craig pro mne sympaťákem nebude, ale trosky mu jdou dobře... Snímek za horor rozhodně nepovažuji, byť si zahrává se záhrobím. Jde čistě o drama zoufalého člověka, co se snaží najít pravdu. Škatulkování filmů je někdy pěkně zavádějící! ()

Hrabka

Tenhle film má dva hlavní problémy: 1. Nejdebilnější trailer všech dob (vyzradí skoro vše, takže na něj před projekcí nekoukejte!!!). 2. Blbej konec, kdyby to skončilo přesně v čase 1:15:00 byl bych vcelku spokojený. Takhle to na víc, jak tři hvězdy nemůže dát. Podobný filmy mám moc rád, potěšily mě pointy a atmosféra i u tohoto kousku, jen škoda, že to tvůrci zabili natočením toho traileru ještě dřív než byl film vůbec vypuštěn mezi diváky, a taky vcelku podělaným závěrem. Možná by to bylo i na míň, ale dvě moje oblíbené herečky (R+N) to na těch třech udrží. 60% ()

Fiftis

Režisér Jim Sheridan vytvoril profesionálne zvládnutý žánrový snímok, ktorý divákovi ponúka celú sériu prekvapivých zvratov. Do hlavných úloh obsadil britské filmové hviezdy Daniela Craiga a židovku Rachel Weisz. Obaja herci sa pri natáčaní natoľko zblížili, že ešte pred premiérou vstúpili do stavu manželského. Snímka je ďalším z radu titulov s témou "prekliateho" obydlia, tentoraz v podobe thrilleru s motívom rozdvojenej osobnosti a s prvkami duchárskeho hororu. Oproti iným domovým thrillerom je originálny s na jednu stranu prekvapujúcou pointou, na druhú stranu pre niekoho i odhadnuteľným rozuzlením. Mne osobne sa to páčilo. Všetko je tak nejako predvídateľné už od začiatku, ale to mi nevadilo. Síce podobných filmu je hafo, ale tento mal tiež svoje čaro. ()

Madsbender

Celkom pohodový oddychový mysteriózny thriller, ktorý poteší obsadením, tempom a atmosférou. Príbeh neprináša nič objavné, hororové prvky sú zrazené na nulovú úroveň (a film sa ako horor ani nesnaží tváriť), no celkový dojem je skôr pozitívny. Nejedná sa o žiadnu sprostú zlátaninu a veľký probém s ním nebude mať nikto. Finálny verdikt si zosúlaďte s aktuálnym hodnotením, pre fanúšikov Daniela Craiga + 5%. ()

Pilda17

Když vidím Daniela Craiga čekám vždy stylový nářez, který mě bude bavit od začátku do konce. Dream House ve svém žánru není špatný, ale je to ohrané téma a není zrovna nijak zvlášť originální. Jsou věci, které mě překvapili, ale jsou i věci, bez kterých bych se obešel. Daniel Craig je samozřejmě sám o sobě obrovský klad, ale dát do takového žánru skvělého herce někdy opravdu nestačí... 6/10 = 60% ()

Disk

Vykradené Osvícení. Herecké obsazení obstojné, zimní atmosféra na jedničku, ale scénář připomíná šestákovou báchorku. A Daniel Craig tu nemá sekeru... ()

-OverLord-

Nevím, proč to má tak nízký hodnocení. Ono jako duchařina je to vcelku brilantní záležitost, kdy chvilkama nevíte na čem jste, stejně jako hlavní hrdina. Na druhou stranu se jedná i o skvělej thriller. Dohromady to dá pěknou jednohubku se zajímavým námětem, solidním obsazením a nečekanou zápletkou. ()

liskam

Ha ha ha... Opět jedno zajímavé hodnocení se kterým vůbec nesouhlasím. 58% je úplný nesmysl. Ano, nehraje vám tam ani Willis s malým děckem který vidí mrtvoly, ani Caprio, kterej je buď šílenej a nebo detektiv. Hraje tam prachvobyčejnej Craig (sice není tak úžasnej herec, ale alespoň se snaží. Sekundujou mu N Watts a R. Weisz, které opravdu můžu a tady jim ty role dost sedly.) Craig kterej se v tomhle filmu snaží vyřešit svou přítomnost a zárověň minulost a přitom se nezbláznit. Ano, některé chvilky ve filmu jsou slabší, nebudu říkat že né. Ale úplnej konec má šťávu a nezklame. Za mě 70% ()

mzss1

Je to hodně zajímavej film. Má skvělej příběh, který vůbec nemůže nudit. Film někde v půlce začne být víc a víc zajímavej. Craig sehrál roli opravdu dobře. Co můžu rovněž pochválit je hudba, která je prvotřídní. Škoda, že film neměl větší rozpočet a nebyl velkolepější. Jinač mě film baví furt a to jsem o viděl už několikrát. Nějaké větší nápady a velkolpeost sice chybí, ale to není vůbec žádný problém, abych nedal plné hodnocení hvězd. A ani to není u mě na hraně, takže 5* si toto zatraceně zajímavé dílo zaslouží. Emoce zde hrajou na plné obrátky, zejména na konci filmu. Nechápu zdejší hodnocení. Co se jim na tom nezdálo ? Nuda ? To sotva, ale jejich názor. Já mám svůj. Hodnotím na 95% = ***** ()

kingik

Hororové i nehororové tvůrce, mezi něž patří Jim Sheridan, asi hned tak nepřestanou lákat příběhy o mysteriozních domech, do nichž se stále nastěhovávají noví nájemníci, aniž by tušili, co se za jejich zdmi v minulosti odehrálo. Will a Libby se svými dvěma malými dcerkami se právě do takového domu před časem nastěhovali a ten zanedlouho vydá své děsivé tajemství. Jakýsi šílenec jménem Peter Ward tady kdysi vystřílel svoji celou rodinu, pak se po něm slehla zem. Film se odlišuje od svých příbuzných tím, že svoji (velmi troufalou) pointu vytasí už přibližně v polovině, nikoliv na konci, jak se to tak obvykle dělává. Ten, kdo si poslední dobou stěžuje, jak je dnes výjimečné se u hororu bát, dostane svoji možnost v první působivě strašidelné půlce, a ta druhá po odhalení pointy, kterou jsem mimochodem neuhodl, je spíše taková psycho jízda, ale naznačit, o co přesně v ní jde, moc nemůžu, protože bych vyzradil to, co je na filmu zajímavé a působivé. Jim Sheridan je proslulý tvůrce dramat všeho druhu, ale horor ještě nikdy nenatočil. A jako debutant v této oblasti si vede velmi zdatně. První polovinu strašil a brnkal na nervy a v druhé polovině nastavil psycho atmosféru, které přece jen k dokonalosti něco chybělo. Vydatně mu přitom pomáhali tři herci, respektive jeden herec a tím je Daniel Craig a dvě herečky, oscarová Rachel Weizs a na Oscara nominovaná Naomi Watts. Všichni tři jsou perfektní. Je sice pravda, že podobný námět se už objevil před několika lety v jiném hororu, ale ten tady záměrně nebudu jmenovat, a tenhle se mně přece jen líbil víc. Tenhle horor není z rodu těch, který by diváka nějak znechutil, a je z něj cítit návrat k hororovým kořenům v moderním hávu. 100% ()

sochoking

Veľmi zaujímavý film! Začína kurevsky mysteriozne, zmení sa na krimithriller, ktorý skončí happyendovou rozprávkou, kedy si Peter Ward vyzdvihne svoj knižný AWARD! ()

Šakal

Těžko říct, zda-li více pomohla (lahvová) plzínka v kombinaci s dobrou večeří, absence shlédnutí traileru (nikdy nedělám) nebo zdejší komentáře, ale (popravdě) čekal jsem o poznání větší průser. Ostatně už v osobě režiséra J. Sheridana (stejně jako samotném hereckém obsazení) byla záruka jisté kvality. Na druhou stranu to ještě nutně nemusí znamenat (a také neznamená) plnohodnotný filmařský zážitek. Nebudu tu hořekovat nad tím, že snímek je jedním velkým plagiátem (to je drtivá většina současné produkce) stejně jako skutečnosti, že „šokující“ pointu přináší tvůrci už v polovině filmu (člověk nemusí mít nutně nakoukáno, aby mnohem dříve pochopil, jakým směrem se vše ubírá). Problém je, že (tvůrci) musí mít v zásobě plnohodnotný „přídavek“, což Dream house bez jakýchkoliv pochyb nenabízí (tj.postrádá). Když už se tu hojně skloňuje jméno velkého Martyho a jeho Shutter Island, nabízí se příměr: „když dva dělají totéž, nemusí to ještě nutně znamenat totéž“. Byť přiznávám, srovnávat oba snímky není zcela fér. Na druhou stranu, co je v životě fér, takže...když pominu fakt, že filmařsky, (alespoň co se žánru týče, je Marty o pořádný krok vepředu, přičemž stále platí přímá úměra, čím dál je Jim svému rodnému Irsku, tím více ztrácí půdu pod nohama, to i v případě jeho nedávného blízkovýchodního výletu) je to právě ta „nadstavba“ v podobě poslední věty, která Scorseseho snímek vystřeluje nad hranice žánru, zatímco v případě Sheridana a jeho Dream house je to právě druhá polovina resp. posledních 15 min, které kazí dosavadní převážně pozitivní dojem z umně budované atmosféry a dobře hrajících herců. Neříkám, že přímo odporuje logice (naopak), jen mi to přijde (zbytečně) laciné, překombinované a zejména kontraproduktivní. Když budu mluvit za sebe, cítil jsem, že se mnou bylo vyjebáno a to bohužel nikterak uspokojivě. Ten snímek jakoby (na divákovi) vyžadoval více pozornosti než si ve výsledku zaslouží. Jednoduše řemeslně poctivě odvedený („zakázkový“) produkt (troufám si tvrdit i lehký nadstandart současné produkce) avšak bez větší přidané (osobité) hodnoty. Přičemž mám lehké dilema, zda-li na vině je více scénář nebo samotná režie. Zatímco v případě (mnohovrstevnatého avšak pevně držícího pohromadě) Shutter Island mně snímek „nedal spát“ i druhý den po projekci, (přičemž se to Mártymu ani na okamžik nevymklo kontrole, přesně věděl, co chce natočit) a já se tak těším na každou další (opakovanou) projekci, v případě (roztříštěného) Dream house nemůže být o něčem podobném ani řeč. K repete jsem si nenašel jediný opodstatněný důvod a mám silný pocit, že ani samotný Jim dodnes neví, kde přesně se mu to vymklo kontrole. Přičemž svádět vše na střižnu by bylo příliš jednoduché a laciné. Výsledný resultát: Na jedno (oddechové) použití snímek „neublíží“. Otázkou ovšem zůstává, zda-li bych byl tak shovívavý i v případě kinoprojekce. ()

Jim Sheridan se vrací domů

Jim Sheridan se vrací domů

27.07.2014

Jim Sheridan poslední roky spíše tápe. Kdysi nejvýraznější irský režisér, který světu předvedl herecký talent Daniela-Day Lewise hned v několik filmech a dotáhl ho k jeho prvnímu Oscarovi zkouší v… (více)

Hororoví bubáci ve 3D

Hororoví bubáci ve 3D

30.04.2010

Hvězdné posily pro Hannu a Dream House

Hvězdné posily pro Hannu a Dream House

11.02.2010

Asi nikoho nepřekvapí, že oscaroví tvůrci Joe Wright a Jim Sheridan neobsadí do svých filmů kdekoho. Jejich nové projekty i přesto vykazují mimořádně vysoký faktor hvězdné svítivosti. Sheridanův… (více)