Úspěšný vydavatel Will Atenton (Daniel Craig) skončí s prací v New Yorku, aby se společně se svou ženou Libby (Rachel Weisz) a svými dvěma dcerami přestěhoval do klidného městečka v Nové Anglii. Zatímco se ve svém novém životě zabydlují, zjišťují, že jejich dokonalý domov byl dějištěm vraždy matky a jejích dětí. Celé město je přesvědčeno, že zemřeli rukou svého manžela a otce, který celý incident přežil. Když se Will pustí do pátrání o podrobnostech celé tragédie, zavede ho jediná stopa k Ann Patersonové (Naomi Watts), sousedce, která měla k zavražděné rodině velice blízký vztah. Jak Will s Ann společně skládají dohromady hrůznou skládačku událostí, zjišťují, že příběh posledního člověka, který opustil Willův vysněný dům je děsivý právě tak, jako příběh toho, kdo do něj vstoupil po něm. (oficiální text distributora)

Anderton

Ak by v tom hrali Kutcher, Hartnett a Hiltonka pred desiatimi rokmi, alebo dnešné 19 ročné polohviezdičky, ktoré po mene nepoznám, dal by sa Dream house považovať za priemerný mysteriózny kúsok. Tu je ale ťažkotonážne herecké obsadenie a kočíruje to režisér V mene otca. Takže prosím otca všemohúceho, aby im tento prešľap všetkým prepáčil. Asi sa tu veľa prepisovalo a strihalo. ()

teutates

Je to takooovééé nemastné / neslané, néé vyloženě špatné. V podstatě taková normální rodinka, kterou "náhodou" potká zlo, baf! Hlavní hrdina bojuje sám se sebou a snaží se najít pravdu, protože ta je každému ukradená... nebýt to tak zmatené, pochmurné a víceméně jaksi odfláknuté působilo by to minimálně o třídu výš. 5/10 ()

swamp

Tento film mě vlastně ničím nepřekvapil a občas to není naškodu. Na začátku bylo jen třeba rozhodnout, kterým klišé schématem se snímek bude řídit a bylo rozhodnuto. To, že mu u konce trochu dochází dech a nudí se dá vzhledem k rozumné stopáži odpustit. Jen jsem nepochopil to výborné obsazení - a takový průměr?! 2011 byl asi špatný rok, když vzali i roli v tomhle... ()

sarkas21

Nebudeme řešit, kdo to tentokrát podělal... fakt je ten, že to podělal docela dost. Dream House zklamává po všech stránkách. Nebýt známých tváří, neměl by film v kině co dělat, protože nepřichází s ničím novým. ()

pm

Pán a paní Craigovi v zatím nejslabším filmu Jima Sheridana. Sice s kompaktní atmosférou, ale v podstatě je to blamáž, tak co si s tím mám počít? Můj do poloviny 90. let velmi, velmi oblíbený tvůrce se sice stále drží svých témat, ale po odchodu z Irska se sám sobě ztrácí. ()

Geralt z Rivie

Do kina bych na to asi nešel. :) Ale za herecké obsazení přidávám jednu hvězdičku. PS: A nedívejte se na to v českém dabingu. Je to něco šíleného :D ()

Campbell

Tohle mě dost bavilo, než jsem to zkoukl viděl jsem jak na to každej nadává že je to blbost, ale nakonec jsem spokojenej dost. Craiga i Weiszovou mám dost rád a tady hrají dost dobře, jen teda ty dvě děti mě celkem štvali. Film má strašně jednoduchej příběh a každej ví co se bude dít, ale v polovině přijde zlom a člověk totálně neví co má čekat. Já nevěděl v půlce co se děje a snažil jsem se všechno pochytit. No naneštěstí je tu konec kterej je sice takovej těžkopádnej ale není to tak hrozné. Atmosféra stupňuje stejně jako Cragovo šílenství. Soundtrack je parádní a každá skladba se stupňuje stejnak jako adrenalin ve filmu. Já byl maximálně spokojen jen pravda že nemůžu dát 5* už jenom kvůli tomu divnýmu způsobu jakým je film natočen ale tak aspon to bylo příjemné překvapení. ()

cukorek

V jednej z úvodných scén sa objavilo otvorenie šampanského a v takomto duchu sa niesol celý film "chutný, pútavý a s ostrými bublinkami". Chutné bolo snímanie kamery ako aj obsadenie Naomi Watts, pútavý bol dej, ktorý začal "thrillerou klasikou" (rodina si kúpila dom a v ňom dochádza k desivým situáciám), ktorú čoskoro režisér zmietol pod stol a servíroval nové zauzlenie a nový spád udalosti, objasňujúc minulosť a prítomnosť Willa Atentona a nakoniec v podobe bubliniek dobre načasované momenty, keď bez násilia sa vyostrili napäté situácie (keď pri pohľade von oknom odrazu narazila do okna poškodená konštrukcia). Škoda, že tých " bubliniek " bolo len zopár, ale tento jednoduchý, ale pútavý thriller zanechal u mňa dobrý pocit.70% ()

PetrPan

Paráda, tolik hereckých es v jednom filmu, třeba Mark Wilson ( jako kapitán Conklin), který zazářil jako pilot v 18. epizodě 4. řady Akt X nebo Rachel.G Fox ( jako Chloe Pattersonová), která se dokonce mihla jako dívka č. 2 v 7. epizodě 1. řady Hannah Montany ! A mohl bych pokračovat a pokračovat.. Na režisérskou židli pak usedl zkušený Jim Sheridan vláčeje za sebou např.Svou Levou nohu nebo Jméno svého otce, jenž na něj za tohle zrovna hrdý nebude. Na tohle se dá milý Jime říct jen Zbohatni a chcípni :( Zpočátku klasicky se tvářící thriller (a tohle byla ta poloha, která tomu slušela sakra !) se v jednom okamžiku změní v mysteriózní chujovinku, kterou nezachrání ani herectví obou W natož agent 007 a závěr mne při pohledu na jméno scénáristy - David Loučka, vůbec nepřekvapil, jistě má české kořeny a my máme přece Kriminálku Anděl ! ()

Slarque

O.K., byl tam nečekaný dějový zvrat zhruba v půlce, ale jinak je to jen vršení žánrových klišé. Tenhle pošahaný scenáristický konstrukt snad nemohl fungovat ani čistě teoreticky. Ke konci už jsem se vyloženě bavil, jak je to blbé. A za to nejspíš nemůže jen scénář, ale i režisér, což jsem od Jima Sheridana nečekal. No nic se neděje, za pár dní si na tento film ani nevzpomenu. ()

VenDulin85

Jak tak čtu komentáře, tak to asi bude hodně vykradené.. ale mně je to celkem jedno, ze začátku jsem sice trpěla craigofóbií spojenou s dabovanou verzí (naprosto nevhodně namluvená Rachel), ale postupem času, hlavně od čtyřicáté minuty výše, kdy se to začíná vyjasňovat, jsem se do Dream House zažrala a držela mu pěsti, protože ať už to vykradené je, nebo není (nebudu si hrát na experta), natočili to solidně, s perfektními hereckými výkony ušatého Craiga, vždy úžasné Rachel a fajné Naomi a nádherná hudba to jen podtrhuje. 4,5* ()

heyda

Já blbec si myslel, že budu koukat na romantickou komedii a on z toho vylezl poměrně sympatický thriller. Samozřejmě zápletka je dost ohraná, konec je k vidění taky snad v každým druhým thrilleru, ale atmosféricky i herecky to není vůbec špatné. Za určitých okolností, s lepší dynamikou i napětím, to mohla být malá filmová pecka. Takhle ale zůstanu u konstatování, že je to jen mírně nadprůměrný film, který dostatečně nevyužil svůj potenciál. Slabé 4 hvězdy. ()

mcb

To má Daniel Craig opravdu takovou smůlu? Po Kovbojích a vetřelcích další zaručený a zasloužený propadák, který nedokáže spasit ani prvoligové herecké obsazení a zkušený režisér. Dream House je nedotáhnutá "wannabe" hra s divákem, ve které se mísí dva neslučitelné scénáře, každý jako z jiného filmu. První půle je sice nudný odvar z těch nejznámějších hororových klišé, ale ještě se dá snést. V druhém dějství, kdy přijde naprosto nesmyslný a šokující zvrat, který popírá logiku celého filmu, to už jde jen dále do scenáristického pekla, ze kterého není úniku. Záměr filmu je jasný, ale tvůrci vsadili na překombinovanost a šokující (double) twisty a nedošlo jim, že tohle už použilo tucet filmů před nimi. Jedinou zábavou při sledování je tak počítání, kolik jiných slavnějších kousků Dream House vykradl...a jestli to opravdu myslel vážně. Protože jako nezáměrně směšná komedie je k popukání! ()

Flego

Aj mysteriózny thriller treba vedieť napísať a natočiť... Ten, čo ho vymyslel a napísal, spáchal sadistickú konštrukciu na divákovi, lebo nie príliš originálny námet spestril neuveriteľnými nelogickosťami. A ten, čo ho natočil sa síce snažil navodiť chladnú zimnú atmosféru, ale čakal by som viacej filmárskej poctivosti. Takto vznikla dramaturgicky nevyvážená story, na ktorú sa dobre díva, ale veľmi rýchlo vyšumí. Aj priemer si treba zaslúžiť. ()

MontyBrogan

Problém je, že už som videl aspoň štyri podstatne lepšie filmy s podobným námetom, ktoré boli natočené skôr. Odvážny scenáristov ťah bol však ten, že prekvapivú pointu odhalil hneď v prvých 45 minútach. Vtedy som sa pousmial nad svojou naivnosťou, vďaka ktorej ma dovtedy vodil za nos, no hlavne som netušil, čo mi chce v druhej polovici ešte ponúknuť. A on predsa len mal čo - dôstojné rozuzlenie situácie súčasnej aj minulej, spojené s vysvetlením motivácie postáv, ktoré sa neuspokojí len s nálepkou: ty si dobrá, ty zlý, ty chorý a škaredý, a ty zase Rachel Weisz. :) Mne to prišlo ako obstojné vykľučkovanie z ohraného príbehu, ktorý sa tentokrát nebojí riskovať stratu divákovej dôvery, aby prvá veta tohto komentára nesprevádzala film až do konca. Silné 3*. ()

honajz

Takový slušný průměr s jedním twistem a trochu klišé závěrem, kde plus bodíky sbírá zimní atmosféra a sníh. ()

SOLOM.

Škoda že nikdy neuvidíme celou verzi filmu, protože mě osobně se celkem líbila i tato podoba. Je zde sice vidět, že všechno není dotažené do konce a místy jakoby tvůrci nevěděli, co chtěli točit (jenže to bylo dle mého názoru zapříčiněno onou osekaností), zda mysteriózní thriller, duchařinu či jakési „romantické“ drama se špatným koncem. Pointa je bohužel snadno předvídatelná, originalitu tu moc nehledejte, ale i tak jsem se u toho nenudil, protože atmosféra byla místy hodně slušná a i napětí by se tu našlo. Jen byla škoda, že Naomi nedostala více prostoru, ale milenecký pár, jenž se během natáčení vytvořil (Craig-Weisz) si nevedl vůbec špatně... ()

TheEvilTwin

Zábavný mysteriozní thriller, který má přesně tu správnou atmosféru, jenž dokáže vtáhnout už od začátku. Divák od startu cítí, že je něco špatně a zoufale touží zjistit, o co tady jde. Dojde na zvrat v polovině a stejně tak na konci, a ačkoliv se zdálo, že po prvním zmíněném už film nebude mít moc co nabídnout, konec mě přesvědčil o opaku. Fajn film na nudné odpoledne, který sice v paměti dlouho neutkví, hlubší přesah (bohužel) nemá a divák si bude pamatovat jen to, že zde šlo o jakýsi mindfuck, ale na momentální zabavení víc než dostačující. ()

claudel

Thriller se silným obsazením, ale s těmi zvraty scénarista neuměl vhodně pracovat, takže to totálně překombinoval. A dobří herci to nezachrání. ()

Jim Sheridan se vrací domů

Jim Sheridan se vrací domů

27.07.2014

Jim Sheridan poslední roky spíše tápe. Kdysi nejvýraznější irský režisér, který světu předvedl herecký talent Daniela-Day Lewise hned v několik filmech a dotáhl ho k jeho prvnímu Oscarovi zkouší v… (více)

Hororoví bubáci ve 3D

Hororoví bubáci ve 3D

30.04.2010

Hvězdné posily pro Hannu a Dream House

Hvězdné posily pro Hannu a Dream House

11.02.2010

Asi nikoho nepřekvapí, že oscaroví tvůrci Joe Wright a Jim Sheridan neobsadí do svých filmů kdekoho. Jejich nové projekty i přesto vykazují mimořádně vysoký faktor hvězdné svítivosti. Sheridanův… (více)