Úspěšný vydavatel Will Atenton (Daniel Craig) skončí s prací v New Yorku, aby se společně se svou ženou Libby (Rachel Weisz) a svými dvěma dcerami přestěhoval do klidného městečka v Nové Anglii. Zatímco se ve svém novém životě zabydlují, zjišťují, že jejich dokonalý domov byl dějištěm vraždy matky a jejích dětí. Celé město je přesvědčeno, že zemřeli rukou svého manžela a otce, který celý incident přežil. Když se Will pustí do pátrání o podrobnostech celé tragédie, zavede ho jediná stopa k Ann Patersonové (Naomi Watts), sousedce, která měla k zavražděné rodině velice blízký vztah. Jak Will s Ann společně skládají dohromady hrůznou skládačku událostí, zjišťují, že příběh posledního člověka, který opustil Willův vysněný dům je děsivý právě tak, jako příběh toho, kdo do něj vstoupil po něm. (oficiální text distributora)

Sofia

Nebylo to zase tak špatné, ale nějak se mi nechtělo věřit, že to natočil Jim Sheridan, není to vůbec jeho obvyklý žánr. Po celou dobu jsem si říkala, že kdyby tam přidali pár scén a postav a lépe to prostříhali, mohlo to dopadnout mnohem lépe. I sám Daniel Craig po natáčení prý pronesl - "film sice nedopadl nic moc, ale aspoň jsem se při něm dal dohromady se svojí budoucí ženou" (Rachel Weisz). ()

Necrotongue

Ach jo, tolik známých jmen a tak chabý výsledek... V první řadě vůbec nešlo o horor, protože se mě tvůrci snažili vyděsit lekačkami, které by se ujaly leda tak na táborové stezce odvahy. Já si vlastně vůbec netroufám určit žánr tohoto snímku, podle mě to byl totiž takový nepříliš funkční slepenec všeho, co kdy tvůrci viděli na plátně. Já nemám o kanadské filmografii příliš valné mínění (čest výjimkám) a tato záležitost můj názor určitě nevylepšila. / Poučení: Když jdeš s někým do postele, zkontroluj té osobě nejdřív puls. ()

Beastmaster4

Konec, viděno a už nikdy víc... Thriller, který není rozhodně originální a navíc natočený způsobem, který nedokáže na struny nervů zabrnkat, natož je napnout. Pointy příběhu jsou celkem dvě a z toho jedna je odtajněna kdesi v polovině. Její odhalení působí jak průjem po třešních s mlékem. Prostě přijde, jenom nevíte kdy :-). Navíc hned jak na to přijde, tak mi blesklo hlavou "aha, PROKLETÝ OSTROV", pro DŮM SNŮ bohužel smůla, s tímhle přišel po funuse. Navíc další dění je už jen otázkou trocha představivosti a máte vyluštěný konec během několika vteřin. Nic víc už mne nepřekvapilo. Trošku zamotaná situace, kdy vás film nechá v domnění, že rodina Willa Atentona (Daniel Craig) je v jeho schizofrenní mysli a pak to zas vypadá, že jde o duchy. Tohle se podle mne filmařům trošku zamotalo. Představy existují v hlavě člověka a duchové jednají samostatně. Film se první půlku tváří tak a druhou jinak, bez žádného vysvětlení. Co bylo v hlavě jedné mysli, najednou varuje a pomáhá jako duch z klasických duchařských filmů. Jednoduše se mi film vůbec nelíbil, nebylo to napínavé, ani strašidelné. Jediné, za co dávám dvě hvězdy, jsou místy slušné dialogy mezi Craigem a Weisz. Hlavně Rachel Weisz hraje výborně, bohužel pro ni ve špatném filmu. ()

Lucasion

Dream House se mi líbil. Překvapil mě svým nápadem a rozuzlením. Srovnávat to s filmem "Osvícení" mi přijde jako naprostá hloupost. Film je naprosto odlišný. Snímek ukazuje, co dokáže udělat s člověkem jeho vlastní mysl. Daniel Craig je v této roli ohromný a Rachel Weisz ho skvěle doplňuje. K tomu krásná Naomi Watts a já nemám co říci k hereckému obsazení. Snímek Dream House je správně děsuplný, nepředvídatelný a plný překvapení. Zaručeně super psychologická hra, kterou odstartuje na začátku nápis Dream House a končí až se závěrečnými titulky. Jak už to bývá u těchto filmů s důležitou zápletkou, tak druhé koukání je výrazně slabší. Jakmile znáte pointu celého příběhu, tak to nemá téměř žádné kouzlo. Hororová atmosféra se drží první půl hodiny, a v půlce filmu se už spíš jedná o psychologickou hru. Craigova přeměna je parádní, Watts má skutečně vedlejší roli. (70 %) ()

Morholt

Myst-thriller ve stylu Šestého smyslu či Ti druzí. V tomto případě se vydavatel Will Atenton snaží odhalit nejen minulost svého domu, ale i minulost vlastní. Možná to nemá tak překvapivé rozuzlení jako oba výše zmíněné trháky, ale pořád se jedná o solidní záležitost, ve které navíc hrají dvě herečky objevující se na čele mé topky. Craigovi jeho part také bez problémů sedl, takže ačkoliv mnozí budou dokolečka opakovat, že je to obšlehlé a předvídatelné, já jsem se pobavil minimálně za 80%. ()

Handle

Čtu tady, že je to překombinované a vykradené, což docela souhlasím, ale stejně bych tomu tak 60% dal. Sice jsem čekal, že bude film více strašidelnější, ale vyloženě špatný nebyl a i když neukázal nic novýho, tak mě docela bavil. PS. Nechápu kdo dělal trailer. Je to skoro jak "Dream House v kostce". Prozradit hlavní pointu filmu v traileru, to se vidí málokdy. ()

Genero

Tu starou barabiznu v Amityville ještě ani nesežrali termiti a pan 8-10-10 už spokojeně živoří na americkém zapadákově ve zcela jiné nemovitosti. Je to smutný muž s pestrou minulostí a trochu chábrus na mozek, avšak jeho veselá mysteriózní dobrodružství mě nikterak neuráží a většinou jsem byl i za použití laciných dějových zvratků napjatý jako guma od trenek Johna Goodmana. Pan Craig předvádí to nejlepší ze svého úsporného herectví a jsem si téměř jistý, že v 36. minutě dokonce pohnul dvěma mimickými svaly! Tuším, že to byl třetí zprava nad levým obočím a druhý zleva těsně nad horním rtem, ale než začnu takovou bláznivou teorii vykřikovat do světa, musím si ji samozřejmě ověřit opakovanou projekcí. Neohrnul jsem nos ani nad obsazením slečny Weisz, kterou, lapidárně řečeno, jako rašply bez koz a s tváří vyžilé hyeny ve filmech příliš neupřednostňuji. Jen jsem smutný z toho, že čtvrt hodiny před koncem scénáristovi došel zrovna v nejlepším hajzlpapír a musel ho nahradit listy narychlo vytrhanými z linkovaného sešitu na scénář, takže mu na rozuzlení zbyly jen tři volné řádky a kousek tvrdých desek hned pod nápisem: Neposer ten závěr! ()

BoPo

Je jasné že ak sa v jednom filme stretnú Daniel Craig, Naomi Watts a Rachel Weisz, tak automaticky čakáte niečo viac. A preto aj keď dostanete dobrý film, necítite dostatočné uspokojenie. Dreamhouse je krimi s určitou nadstavbou. Pomocou nej sa snaží dostať medzi netradičné a zaujímavé filmy. Avšak zostalo len pri pokuse. ()

6thSun

Dá se na to koukat jen díky známejm xichtům. Záhadou může být jejich motivace k přijetí role, ale mně to dává celkem jasnej smysl. Craig si v této scénáristické svévoli chtěl zahrát hlavně proto, aby se moch ochomejtat kolem dvou krásnejch bab (a s jednou se celkem často kousat), no a ty baby zase chtěly hrát s Bondem (kterýho Craig svým způsobem opět ztvárnil a kdykoli je v záběru polonahej, mám seběvědomí daleko za záruční lhůtou). 30 - 70% ()

st.ranger

Jistě ukázkový případ, jak detailnější obsah filmu a zvláště trailer dokáže zruinovat celý zážitek z filmu. Obojímu jsem se vyhnul. Užil jsem si příjemný a nijak nenáročný snímek. ()

Avalon820

Existuje tolik věcí, které bych mohl tomuto filmu vytknout a to bez většího bádání. Vše negativní však již bylo vyřčeno v ostatních komentářích a netřeba to opakovat. Pro mě byla rozhodujícím faktorem jedna zásadní věc - absence nudy. Ne, opravdu mě tento film nenudil, jednoduše to nestihl. Než jsem se nadál, už byl konec a já neměl čas se rýpat v detailech okolo. Dream House je zkrátka jednohubka, která byla vytvořena pomocí ověřených ingrediencí, a která mi, ač nešlo o žádný velkolepý gurmánský zážitek, chutnala. A já myslím, že přesně o to právě v tomto případě šlo. ()

Litsarch

Nejsem si moc jistý, zda jsem se s uživateli J*A*S*M a POMO koukal na stejný film, jelikož ať na dějem přemýšlím, rozebírám ho a dokonce jsem si ho načrtl na papír, tak nenalézám nějaké protichůdnosti a nebo že by nedával smysl. Naopak, dává smysl až dokonale. Od začátku do konce. Proplést takto dva světy a k tomu ještě minulost a přítomnost, to chce poklonu směrem k Louckovi a Sheridanovi. Když se k tomu ještě přidají dobře zahrané role, pěkná atmosféra již od pár minut filmu, která se za chvilku ztemní a pořád houstne a houstne, tak už je na takový film radost pohledět. ()

Dale

To bolo iné psycho. Začínam mať silný dojem, že nielen hlavný hrdina, ale aj scenárista pobýval na psychiatrickej klinike Greenhaven. Zrejme to malo byť niečo na spôsob Šiesteho zmysla alebo The Others, no nedáva to absolútne žiadny zmysel. Navyše tu nie je jediný napínavý moment a to, čo mal byť zrejme prevratný zvrat, vôbec zvrat nie je. Síce to je nečakané, no skôr sa nad tým len pousmejete, než žeby vás to ohromilo. A tak z toho vzišiel obyčajný béčkový thriller s áčkovými hercami, pričom Craig celý čas nevie, čo má hrať a totálne nevyužitá Naomi zase nemá hrať čo. Sheridan, Sheridan, vráť sa rýchlo späť k írskym témam. ()

Terva

CITÁT - Cítím se tak bezpečně, když jsi tady......... Klasika : Rodina se přistěhuje do nového domu, který má své tajemství. Někdo totiž začne usilovat o životy právě se nastěhovaných obyvatelů. V půlce příběhu přijde jakési rozuzlení - tedy možná. CITÁT - W1-1L-8-10-10........ Před dávnými časy žily dvě malé holčičky a ty bydlely v domečku....... Okolo 50 minuty se události natolik popletou, že to dává tvůrcům možnosti vymyslet si jakou koliv situaci a divák ji prostě musí přijmout. Nechám se překvapit a udělám si svojí teorii. Osobně se mi líbilo jak Bill dokáže manipulovat se svými sny. Škoda, že jsou tyto situace krátké, mohli dostat víc prostoru. Citlivá a smutná duchařina. CITÁT - Kdo je Peter Ward....... Scénář : David Loucka. ()

JohnCZ

Ze začátku hodně předvídatelné, později už méně a výsledná pointa je nakonec docela zajímavá. Ale nemůžu si pomoct, prostě si to nějak nesedlo a nedrželo to celé moc pohromadě, ačkoli zápletka není ve finále nikterak složitá. Ve filmu jsou některé důležité události odprezentovány tak podivně ledabyle, že jsem si nebyl jistý, jestli je to chybou filmařů a nebo už v pozdních nočních hodinách hapruje má pozornost. Herecky to šlape, chemie mezi Craigem a Weisz je pozoruhodná, ale film jako takový po odhalení point působí naivně vykonstruovaně. Na potřebných místech postrádá ten správný důraz na vykreslení motivů postav a řada scén funguje jen jako samoúčelná manipulace s divákem. Sofistikovaně se to jenom tváří. Nefunguje to tak, jak by mělo a místo očekávaného wow efektu je výsledný dojem spíše takové "eh, ok." ()

Ajinka126

No.. mysteriózní a záhadné je to asi tak jako můj dech po ránu. Je to spíš takový thriler a tím, že tam jsou "duchové" to pro mě mysteri není.. Po tom, co jsem o tom četla a jak to mnozí z vás sepsuli, jsem od toho nečekala nic. Bála jsem se, že to dokonce ani neobjasní, ale k mé radosti jsem se toho dočkala. Přála bych si, aby csfd mělo škálu 10 bodů, protože bych pak měla jasno. Je to skutečně za 6 bodů z 10. Ale teď musím řešit dilema, zda dát 3 nebo 4, kam se naklonit? Začátek byl fajn, až na tu trapnou rádoby rodinou idilku, ta hlavní myšlenka byla trochu vykradačská a taková průhledná a naivní. Konec už byl nouzový, trochu trapný a protkán veeeelmi mnoho klišé. Ale co no:) Dokonce jsem zaslechla, že Sheridan z konce natáčení utekl, takže asi tak :D .. ale jednu drobnost musím velmi pochválit, a sice začáteční scény, kdy dává David výpověď, která se v průběhu filmu velmi příjemně vysvětlí chytře a hladce. ()

corpsy

Scenár riadne zmáčknutý za gule v snímku, kde nič nieje tak, ako to vyzerá a nič nevyzerá tak, ako to je. Nechápete? Tento film vám to ozrejmí. Možno. ()

Jim Sheridan se vrací domů

Jim Sheridan se vrací domů

27.07.2014

Jim Sheridan poslední roky spíše tápe. Kdysi nejvýraznější irský režisér, který světu předvedl herecký talent Daniela-Day Lewise hned v několik filmech a dotáhl ho k jeho prvnímu Oscarovi zkouší v… (více)

Hororoví bubáci ve 3D

Hororoví bubáci ve 3D

30.04.2010

Hvězdné posily pro Hannu a Dream House

Hvězdné posily pro Hannu a Dream House

11.02.2010

Asi nikoho nepřekvapí, že oscaroví tvůrci Joe Wright a Jim Sheridan neobsadí do svých filmů kdekoho. Jejich nové projekty i přesto vykazují mimořádně vysoký faktor hvězdné svítivosti. Sheridanův… (více)