TACHO

• Slovensko TACHO (více)

TACHO je černá komedie Mirjam Landy o úspěšném automobilovém závodníkovi a jeho osudovém životním závodu. Bez rallye si Alex nedovede svůj život představit a podřizuje jí vše. Po havárii, při níž se těžce zraní jeho spolujezdec, shání Alexův manažer zoufale náhradníka, protože termín nejdůležitějšího závodu sezóny se neúprosně blíží. Alex chce jet rallye za každou cenu, i přes výslovný zákaz svého lékaře. Závodí už patnáct let, ale nejvyšší stupínek mu vždycky o vlásek unikl. Po osudovém setkání s dívkou se překvapivě rozhodne, že životní závod s ním pojede jako spolujezdec právě ona, zcela nezkušená, ale k vítězství odhodlaná Lucie. Největší Alexův soupeř, Němec Weber, se už vidí jako vítěz. O vítězství sní i slovenský dobrodruh Jožo se svým novým spolujezdcem Julem, kterého zachránil ze spárů mafie. Angličtí závodníci Charlie a Dave také pilně trénují, ovšem na něco úplně jiného než na rallye... Bude mít dramatický závod vůbec vítěze? Vždyť život je přece o každém okamžiku… (oficiální text distributora)

filip____1st

Dávam tomuto filmu *** aj keď viac by sa hodilo niečo medzi tromi a štyrmi, aj keď je pravda čo písal kolega nižšie že kto dá tomuto filmu viac než 2 * bude.. to je pravda lebo mnohí budú meno Daniel Landa a film ohovárať, že ide o doslova blbosť, počin, ktorý nemá hlavu a pätu, kde sa nedá hovoriť o herectve, réžii. Hoci Danielovu hudbu nepočúvam, do áut sa nevyznám, mňa tento film niečim upútal. Bolo to zanietenie pre vec, entuziazmus, radosť pracovať a vôbec téma ralley, ktorá sa mi aspoň ako-tak pootvorila. Je tu veľa rovnakej hudby, vedľajších príbehov, ktoré so tým hlavným nijak nesúvisia (ak nerátam tú WTF pointu), divné dialógy a pod. Mladí Angličania zlodeji-pretekári sa napríklad vôbec nestretnú s hrdinami príbehu, a to veru čakáte, pritom je im venovaný neprimeraný čas na plátne. Línia postáv zložená zo Slovákov, kde vládne Roman Pomajbo, Čech Martin Havelka, ale i Dano Dangl, spôsobí na plátne prevrat! Títo herci si to zjavne užívali pred kamerou. Ich energiu jednoznačne cítiť, najmä cez nadávky, vtipy a dovolím si napísať "chujovinky". Všetko je však prehnané a je toho moc. Najviac trápne pôsobil zvuk fujary v pozadí pri scénkach s mafiou. Na týchto scénkach sa aj zasmejete, ale potom už nebudete vedieť, či je to zámer, alebo sa smejete zo samotnej blbosti filmu. Avšak napriek všetkému čo som podotkol hlavným hrdinom ale nie je prakticky čo vytknúť. Daniel Landa hrá vlastne seba. Nič nekazí, nesnaží sa hrať na niečo a svedčí mu to. To isté platí i pre ženskú hlavnú postavu. Olga Lounová sa na takéto role hodí a nemáte dôvod jej neveriť. Škoda, že sa scenár drasticky zahráva s divákom, hádže s ním sem a tam, nezaraďuje sa správne do žánru a pod. Najlepšou časťou filmu sú adrenalínové zábery z auta, či vôbec pretekov, tréningov. Toto bolo aj dobre natočené a napriek malému rozpočtu je tu vidieť kvalitný výsledok. Najmenej kvalitný prvok filmu je amatérsky nadabovaná postava manažéra Landovho tímu. Táto postava vás proste nebude baviť a spolu s niektorými ďalšími mohla ísť zo scenára von. Landovcom sa tento film vydaril v rámci možností tak na polovičku. ()

miamiamia odpad!

Dávám odpad, ale vůbec ne proto, že má Landa holou hlavu a tak podobně. Landa je mi uplně jedno, ať je jakej je a dělá si, co chce, když se mě to netýká (v širším smyslu - jestli mi tu bude zakládat nějakej stát zlatýho draka, dostane do nosu). Jde mi o film. A ten je opravdu VELMI špatný. Scénář byl utrpení, režie je děsivá, herecké výkony jsou podprůměrné, i když si myslím, že z velké části je to vina právě scénáře a režie. Třeba kdyby měli pořádné vedení a režiséra, co ví, co chce, dopadlo by to lépe. A ta anglická partička?! WTF?!!!!!! Je mi to fakt líto, Landa má podle mě potenciál, svým způsobem je to zajímavej člověk, kterej, kdyby věděl jak na to, dostal do kolen nejednu dívčinu i chlapce. Líbí se mi, jak ho spoustu lidí nesnáší, to může být rozhodně komerční výhoda. Obávám se však, že skutečného a uvěřitelného drsňáckého filmu se v naší české hroudě nedočkáme. ()

Umělec odpad!

Špatný herecký výkony, špatná režie, ale suverénně nejhorší je opravdu scénář. "Můžete ještě na chvilku? Máte rakovinu a nedá se to operovat" "Tak jo." "Tak jo. Nashledanou" "Nashledanou." - 10% ()

viccodin

Tak po shlédnutí tohoto filmu musím konstatovat,že scénář sice není nejlepší,ale špatný neni. Lidi kteří komentují nácek a pod a jsou zaujatí p Landou tak ať se raději nekoukají. Pro mě dobrý a oddechový film . A myslím si ,že hodnocení odpad si nezaslouží min 3xxx ()

luukaas odpad!

Daniela Landy si vážím a dokážu i někdy přimouřit i obě oči, ale tohle se opravdu nepovedlo. Scénář působí velice zmateně, že se i Mirjam Landová do toho pěkně zamotala. No některé postavy jsou spíše trapné a působí dojmem IQ Tykve...závody no jestli se tomu dá říkat závody... spíše, bych to nazval sraz milovníku rally.....bohužel mě film zklamal ,ale musím přiznat, že jsem to i čekal.....hodnotím 2.5/10. ()

svechy

Poprvé mě to docela bavilo. Podruhé, přiznávám už byla trochu nuda. Nemůžete čekat nějaké obdivuhodné herecké výkony, ani extra zajímavý příběh, ale hodnocení odpad si film určitě nezaslouží a už vůbec ne, kvůli Landově minulosti. Navíc Martin Havelka a Roman Pomajbo se starají během celého filmu o super zábavu, díky jejich super hláškám. Takže pokud se chcete aspoň pobavit, doporučuji. ()

Angie.Kiwi

Landa je sice drsnej, ale i filmovýho drsňáka je třeba zahrát… Nějaká dějová linie tam sice byla, ale připadalo mi to spíš jenom takový nastrčený, aby se tam jakože něco dělo. Dívat se na to jakž takž dalo, ačkoli po druhé bych si to pustila jen a pouze kvůli hláškám o zvířátkách. Ty byly totiž nepřekonatelný :-) ()

SuLCiK

Velmi pěkný film z rallyového prostředí. Zahoďte předsudky o tom, jaký je Landa "nácek" a podívejte se na film z jiného hlediska - film s rozpočtem 12 milionů, který byl natočený za 24 dní, nemůže dosahovat kvalit a propracovanosti Hallywoodských trháků. Chápu, že film není pro každého, pokud nejste automobilovými nadšenci, asi se vám film zrovna dvakrát zamlouvat nebude, mně osobně se, ale film velice líbil. Za ten nedotažený scénář dám 70%. ()

dopestMF

je málo stupídnejších filmov ako tento, ktoré som kedy vobec videl ( toto prekoná už asi len Jelly Roger - masaker v zálive ) , avšak jedna hviezda musela ísť a to v rozdelení 0,5 * za príbeh o zvieratkách a 0,5 * za scénu ´´ Doktor ? Päťka ´´ ... ()

eldedkus

Tak jo, asi na sebe strhnu vaši zlobu, ale já dávám 3. Ano vidím ve filmu nedostatky a dost, ale... Tata Hrušínský mě výborně pobavil. Mafián Jožo a Pomajbo prča jako blázen. Lavent? Zase kopec srandy. Hlášky? Hele, koho nepobavilo: nebe je modrý, země je kulatá a Weber je..., nebo "Kolikrát ti mám říkat, že nemáš poslouchat co ti říkám..." by měl asi chodit na úplně jiné filmy. A mimochodem je mi úplně fuk, že někomu ve filmu nepadají vlasy, baví mě hlavní poselství. Pokud jste ho ve filmu nezaznamenali, měli by jste na chvíli přestat pečlivě hledat všechny chyby které Landa udělal ve filmu a v životě a kouknout se na film nezaujatýma očima. Nedovedete to? Pak nechápu, proč na film koukáte a hodnotíte ho. ()

cachanell

Někdy mi unikal jak děj, tak obsah. Ale nakonec jsem to vydržela. Myslím, že až taková odpadová hrůza to zase nebyla. ()

trollfjord

Jeden z nejlepsich ceskych filmu posledni doby. Jedina vec co trochu vadila byli ti dva anglicani a hlavne Landuv manazer, ktetreho kdosi daboval systemem ty mluvit dobra cecha. Jinak ale skvely vyjimecny film. ()

Garretto odpad!

Landa by mel dostat bilou parukur a zahrat si Geralta. Mam Landu docela rad, proto jsem chtel dat alespon jednu hvezdu. Tu ale bohuzel ubrala Lounova. Clovek ceka, ze kdyz uz hraje tak spatne, tak ze aspon ukaze prsa, a ono nic ()

Gedrex

Jedna hvězda za nepochybné nadšení tvůrců a Rudolfa Hrušínského jako tatínka - primáře. Druhá hvězda za ten konec, to byl docela zajímavý tah. Jinak mám pocit, že manželé Landovi shlédli Klepání na nebeskou bránu a prostě se rozhodli, že udělaj taky něco takovýho a rakovina je přece zajímavý téma. Přišlo mi to vykradené od začátku do konce, včetně těch "mafiánů". Herecké výkony jsou ale bohužel dost tragické i na komedii. Dan Landa by se měl držet svého hudebního kopyta, tohle mu prostě nejde. Je to celé hodně ploché, u "vtipných vsuvek" s anglány si člověk jen říká "WTF??" a ani to není něco, co by si člověk dal jako "oddychovku". ()

ko.mar1

No poviem to asi štýlom jedného z protagonistov ,,medveďa" ,,kurva do piči nech ma nejebú všetci pojebaný kritici,šak sa dalo na to kukať tak keď sa im to neľúby nech si dajú hľuzovku do papule a dívajú sa do piči na niečo iné" ale teraz vážne malo to aj dej aj hudba nebola zlá len ma dostal koniec, do paroma to bolo kruté zakončenie , dosť čo majú obaja raka ešte sa aj zabijú. No a čo vedľajšie dejove línie? No neviem čo by na to povedal Quentin Tarantino známi práve vedľajšími dejmi.Asi by sa len zasmial na ich prevedení. ()

Plechovka95

Ztráta času. Štvali mě tam ti Angličané či co to bylo a akorát kazili už tak dost praštěný film,kde nemocná Lounová vypadá na její diagnózu až moc dobře,výkon dalších herců velice křečovitý a chvílemi velmi roztěkaný....kdo neviděl,o nic rozhodně nepřijde. ()

Indio

Zdar. Čekal jsem hrůzu a celkem v poho filmek. Jasný oscara za to nedostanou a do kina to nepatří (nebo se slevou) ale rozhodně jsem se nenudil. Beru to jako amaterský projekt z prostředí které je tvůrcům blízké a chtěli si tím asi udělat radost. Je tam pár poselství, hluchy i zajimavy místa ale urážka vkusu určitě ne. ()