Blue Valentine: Milostný příběh

• Česko Blue Valentine (více)

Příběh nalezené a ztracené lásky, jež se odehrála v minulosti a přetrvala do přítomnosti. Tento upřímný a dojemný portrét sleduje manžele Deana (Ryan Gosling) a Cindy (Michelle Williams), kteří tráví noc v odloučení od své dcery, aby se pokusili zachránit svůj upadající vztah. Srovnání hravých scén jejich romantických začátků před šesti lety a lámání srdcí, jenž přichází s doznívající láskou a planými přísliby vás jistě nenechá chladnými. (Cinemax)

Martin741

Tento komentar je prudko yntelygentny, tak ynteleguani by okamzite mali prestat s citanim. Lenze ako zacat? To je na tom to najtazsie. No nic, pokusim sa. Tak : viem, ze tu hral Ryan Gosling s akousi sliepkou a cele sa to tocilo okolo sexu. Proste, po 6 rokoch manzelstva sa laska akosi vytrati. Ono je to logicke, zenska zacne mat kufor namiestu zadku a vemena miesto koz. Chlap sa meni na stareho stamgasta, a pivo miluje viac ako svoju staru. Pivo aspon neodvrava a tymto koncim s tymto prudko yntelygentnym komentarom. 30 % ()

Streeper

Film je docela nepřehledný vzhledem ke stálým skokům do jiné časové doby, herecké výkony jsou ale skvělé, jak Ryan Gosling tak Michelle Williams předvedly skvělé výkony, ale děj je trochu slabší a kouzlo filmu, které je na začátku dost rychle vyprchá. ()

danecek24

68. Zlatý Glóbus za rok 2010 - nominace (2) - Nejlepší herečka (drama) - Michelle Williams, Nejlepší herec (drama) - Ryan Gosling ()

Pajky3

Nezajímavý a nudný film, který díky svému prolínání děje je navíc matoucí. Hlavní dvojice sympatická, chápu i ocenění výkonu, přesto to film z šedi vytáhnout nedokázalo. Nuda 50 % ()

tormento

Nanešťastie jeden z najpravdivejší filmov aké som kedy videl. Realita bez pozlátka, ktorú nikto z nás nechce zažiť... ()

Juto

Film je o skutočnom živote. Film je brutálny, súcitný, krásny svojou škaredosťou a jedným z najodvážnejších filmov. 9/10 ()

Ketchi

Opravdu hodně sem se těšil na tento film, stejnou mírou jsem byl taky zklamaný. Scénář má opravdu velké díry, jedinou věcí, co stojí za zmínku jsou výkony hlavních představitelů, hlavně Michelle Williams. ()

frings

Naprosto dokonale psychologická studie obou postav. Nebylo by potřeba ani slov, jak úžasně je to zahrané a všichni víme, co, jak a proč cítí! Velmi dospělý film pro ty, kteří už mají ve vztahu ledacos za sebou. Ostatní pochopí časem. ()

dr.fish

Nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně. Jak se stane, že z "mladého gentlemana" a "milé mladé dívky" se za pět šest let manželství stane "debilní hovado" a "neurotická kráva"? To je jedno z mnoha tajemství života, které ještě asi nikdo nerozklíčoval. Láska prostě časem mizí. Asi se objevuje někde jinde. Dvě časové roviny tohohle filmu, čas lásky a čas rozpadu se prolínají formou vzpomínek a přítomnosti. Důvody tu ozřejmené nejsou, jen manželka prostě ztratila zájem a manžel se jí tak nějak hnusí. Jediné, co je drží je dcera. Jak dlouho? No a to je vše. Takže takové psychologické drámo, docela dobře zahrané, revoluce v kinematografii se ale nekoná. 70% ()

moviefilm

Trochu som moje hodnotenie zaokrúhlil nahor kvôli hereckým výkonom. Ale to je asi všetko, čo je na tomto filme dobré. Čo to malo znamenať? Žiadny dej, chabá myšlienka a nuda. Po opätovnom zhliadnutí: Nechal som si film trochu uležať hlavou a niektoré časti som si pozrel ešte raz, preto zvyšujem svoje hodnotenie. Film má skvelú (a neuveriteľne smutnú) myšlienku, ktorá je žiaľbohu v dnešnej dobe veľmi aktuálna. Ale každopádne je Blue Valentine film, na ktorý treba (psychicky) dospieť... ()

nineweh

Další z realistických, depresivních, antiromantických, dokumentárně laděných filmů, které by si neměli pouštět lidé, kteří věří na lásku. Ryan Gosling je úžasný a to, že není nominovaný na Oscara, pro mně zůstává záhadou (když už je nominovaná Michelle, která vedle Ryana v podstatě skoro nebyla vidět!). Vyzdvihnout musím také skvělou hudbu, o kterou se postaral Ryan (ano, on taky píše hudbu a zpívá!) a skupina Grizzly Bear. Čili: Revolutinary Road bylo stále ještě lepší, ale Blue Valentine mu usilovně šlape na paty. ()

ivet.ka

Nezávislé snímky mám ráda především proto, že se nebojí témat, která by neseděla většině. Nicméně Blue Valentine mě právě svým tématem zklamal. Fňukání dvou lidí, kteří si za své problémy mohou tak trochu sami a mohli by je stejně tak sami a bez větších potíží řešit. Líto mi bylo opravdu jen Deana. Do Cindy jsem se vžít nedokázala, protože mi byla nesmírně cizí. Nicméně herecké výkony ústřední dvojice jsou dokonalé, jen mi prostě tohle téma nesedělo. Viděla jsem ho tolikrát a i líp. Tematicky je film podobný třeba Nouzovému východu. Ale srovnávat se nedají ani v nejmenším. Nicméně svým zpracováním mě snímek potěšil. A nezatracuji ho. Ale je možné, že na něj zase rychle zapomenu. Co si z něj lze odnést je, že je lepší více přemýšlet. Než se nechat unášet emocemi, které jsou prchavé a mění se snadno jako počasí. Ale to už jsem věděla dávno... ()

Lucicifer

Konečně romantický příběh, který mě oslovil a přiměl přemýšlet, už jsem myslela, že jsem necita. Vzít si každý druhý vztah okořeněný trochou více tragédie a napsat o tom knihu, člověk by nepoznal rozdíl. A v tom to možná právě je, v obyčejné lidskosti jako takové, ne v mainstreamových romanťárnách, kterýma je zaslepeno dost lidí. Ryan a Michelle, kteří tenhle příběh prodali a ne jenom přehráli mají můj dík nejen za osobitost. ()

eye candy

Baví-li vás dlouhé hodiny řešit partnerské problémy vašich bližních, Blue Valentine si určitě zamilujete. Zvídaví diváci (čti voyeuři) budou nejspíš z této intimní sondy do cizího vztahu mokří blahem. Já měl pocit, jako bych trávil dvě hodiny na otravném místě s otravnými lidmi. Ani nevím, co přesně bylo záměrem tvůrců. Jablko nepadá daleko od stromu? Další střípek z rozpadlé mozaiky amerického snu? Nevím, já v tom nic zábavného ani zajímavého (snad kromě kamery a hereckého dialogu Goslinga s Williams) nenašel. Příště jak v prvních minutách filmu nezačne vztah opravou trubek v kuchyni nebo dovážkou pizzy jdu od toho. ()

Doudis19

Takový klasický příběh rozpadajícího se manželství, které samozřejmě začínalo jako osudová láska s typickým "navždy". Goslingův "nouma, co to vyhrál" je k politování, obzvlášť když člověk vidí, že ta Michelle Williams není žádnej kus, takže tu povahu "na facky" nemá ani čím vykoupit. Chvílemi romantické, chvílemi nudné, ale zajímavé jedině tím, že jsou obě části (prvotní zamilovanost / následná nenávist) podány prolínáním se. ()

Mr.Ripley

Příjemná nezávislárna, které nejvíce škodí základní dějová kostra, jež by se dala shrnout třemi větami. Ovšem herecké výkony jsou natolik civilně podané, že je opravdu těžké nepustit si hrdiny k srdci. ()

arbitr

Hodně podobné časosběrným dokumentům Heleny Třeštíkové. Ale to co tady někomu vadí, já považuji naopak za přednost tohoto snímku. Po prvním shlédnutí plný počet nedám, ale kdo ví jak to budu hodnotit napodruhé. Herecké výkony hlavních představitelů netřeba vyzdvihovat, včetně sladké dcerky. Co mně na filmu vadilo bylo to, že skončil. Ne že bych se chtěl někomu hrabat v soukromném životě, ale ten vývoj od zamilovanosti po totální rozklad uběhl příliš rychle, v podstatě za jednu proflámovanou noc. Mohlo to být trochu víc rozvedeno, náznaky příčin krize vztahu byly jen povrchní. A těm kdo si myslí, že za pár let je nemůže potkat něco podobného vzkazuji že se buď mýlí nebo si to zaslepeně nechtějí přiznat, i když v tom už jedou. ()

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper