Hitlerovi bodyguardi

• USA Hitler's Bodyguard
USA, 2008, 10 h 11 min (Minutáž: 47 min)

Epizody(13)

Všemožné pokusy o zabití nacistického vůdce a Říšského kancléře Adolfa Hitlera.  Série dramatických dokumentů analyzuje motivy a metody různých subjektů, jejichž plánem bylo zosnovat atentát na vůdce nacistické Třetí říše, tyrana a diktátora Adolfa Hitlera. Od nevydařených převratů, po nastražené bomby a otravy jedem. Vše bylo připraveno a naplánováno do posledních detailů. Díky původním SS nahrávkám nám seriál nabízí fascinující pohled do nitra uzavřeného kruhu kancléřových ochránců, jejich praktik ochrany a na všudypřítomnou rivalitu. Adolf Hitler způsobil smrt padesáti milionů lidí. Nenáviděli ho nejen ti, které perzekuoval, ale i mnozí z jeho spolupracovníků. Bylo na něj spácháno čtyřicet pokusů o atentát, ale během pětadvaceti let se nikomu nepodařilo ho zabít. Sám Hitler tvrdil, že spíš než svým ochráncům za to vděčí náhodám a osudu. Sám razil heslo, že se atentátům nejlépe vyhne nepravidelností svého režimu. (oficiální text distributora)

MRPitivier

Zajímavé, ponaučné, detailně popisné o bezpečnostních složkách ochrany Vůdce německé říše Adolfa Hitlera! Představuje nám nejdříve hlavní postavy bezpečnostních sil a především jejich spory či vzájemnou nenávist, dále způsoby dopravy a možná nebezpečí či detailně popisující například Hitlerovu kolonu limuzín atd... Určitě dobrý zdroj informací, nelze činit jinak, než doporučit tento seriál! ()

warhammer

Tento dokumentární seriál patří podle mě a zjevně i podle ostatních uživatelů k těm, které jsou už jen kousek od samotné špice ohledně tématiky 2. světové války. V seriálu je zviditelněno hodně zajímavých věcí. Od Hitlerových kamarádů z dob mládí přes jeho osobní bodybuardy, mezi kterými bylo právě i dost jeho kamarádů až po auta ve kterých Německý říšský kancléř rád jezdi. Je zde zviditelněna strategie a postupy ochrany samotné hlavy třetí říše. Způsoby jeho cestování. Formování obranných sil a střediska či jiná místa , kde se soustřeďovaly. Tento dokumentární seriál mě velice zaujal a podle toho vypadá i mé hodnocení. ()

borohub

Z něčeho, na co jsem narazil v podstatě náhodou (nic jiného v televizi nedávali) se pro mě stala docela pěkná tradice, protože jsem si každou neděli večer pustil právě jeden díl tohoto dokumentu a dokonce jsem se na to i každý týden těšil a alespoň lehce to mírnilo "melancholii" z nastávajícího týdne. Souhlasím s některými komentujícími, že samotný dokument je zbytečně natahovaný (některé věci se tam docela stále opakují), na druhou stranu dokument je celkově hezky zpracovaný tématicky to na sebe pěkně navazuje. Pro člověka, kdo má následováno více dokumentů z WW2, či se o tématiku fakt podrobně zajímá to asi nepřinese nic moc nového. 90% ()

Kokutek

Obdivuju odvahu všech, kteří měli sílu postavit se mašinerii. Zároveň ukázka toho, jak se lidi dokážou změnit. Poučení. ()

Filatov

Prozatím si nechám hodnocení čtyř, ale neskrývám, že s dalšími díly půjdu výš protože první díl byl stoprocentní :-) 1. Jak Hitlerovi bodyguardi pracovali - 100%, 2. První pokusy o zavraždění Hitlera - 80%, 4. Noc dlouhých nožů - 80%, 5. Pokusy Židů a emigrantů zavraždit Hitlera - 80%. ()