Poklidnou hladinu života menšího okresního města, které „je dostatečně malé na to, aby se všichni jeho obyvatelé navzájem znali, ale ne zas tak malé, aby o sobě všechno věděli“, jednoho dne rozbouří hrůzný nález. V ordinaci vážené zubní lékařky je objevena mrtvola neméně vážené místní podnikatelky. Vyšetřováním její vraždy je pověřena dvojice kriminalistů Jaroslav Falta (V. Dlouhý ve své poslední televizní roli) a Petr Brouček (M. Dlouhý). Na nich je, aby složitý případ, do kterého je zapletena řada místních známých osobností a který se celý „točí“ kolem luxusního pánského podniku, vyřešili. (Česká televize)

TV spot

jacksax

Ne zrovna povedená česká kriminálka. Co se mi líbilo - herecké výkony spíše kladné, postavy některé výborné (bohužel ale jen 30 minut, pak šly veškeré charaktery do šedi), nemusel jsem sledovat č(c)ákance krve, detaily lámaných kostí a podobné rekonstrukční nesmysly. Co se mi nelíbilo: VladD se při titulcích mihne u hřiště a MichD mu pak celý film říká Muríňo... ach jo, vůbec nic jsme se nedozvěděli o soukromí vyšetřovatelů ani vyšetřovaných... to mi přijde docela slabé, ty časy telefonátů(?), a probůh TY ROZDĚLENÍ OBRAZOVKY - to jste jako viděl kde pane režisére? (počítám, že odpověď by asi byla: to jsem odkoukal z amerických kriminálek, protože osobitost s tím mám poněkud problém.) ZÁVĚREČNÉ RESUMÉ PŘED TITULKY: ta osoba je žalovaná, ta né, ta jo, ten případ se neřeší, ten jo - všechny osoby i skutečnosti jsou smyšlené. To je závěr na odpad! ()

Gilmour93

CSI: Long Brothers. Chemie mezi bratry bezesporu na úrovni, ovšem porouchaná funkce Picture-in-Picture na mé televizi a především několik podivných dějových náhod donutily mou snahu o nadprůměrné hodnocení odjet kamsi šalinó.. Jinak jsem si zhluboka oddechl, že vrahem nebyl zahradník, protože nechci ani domýšlet, co by v sado-maso salónu dělal s nůžkami na živý plot.. ()

quixote

Tradiční detektivka (možná až příliš, je jako vystřižená z tvorby 70.let) s poněkud překombinovaným dějem, formálně ozvláštněná děleným obrazem. Ten je občas na místě a je použit nápaditě, občas je naprosto zbytečný a a diváka ruší při sledování hereckých výkonů, a postupem filmu víceméně unavuje. Zajímavé herecké obsazení: neokoukané tváře z Brna a skvělí bratři Dlouzí! ()

Přemek

Řemeslně dobře odvedená kriminálka, "postižená" ovšem svobodovskými klišé - vekslácký polosvět, bordely, nejvyšší městští funkcionáři do všeho řádně namočení a všemocní atd. atd. K tomu všemu předvídatelný scénář s předvídatelnými dialogy - po chvíli jsem již postavám diktoval... - Dělení obrazu á la "24" je většinou pouze formální, takže jediné, o čem lze hovořit zcela kladně, jsou herecké výkony: oba bratři Dlouhých (Vladimír fascinuje jakousi jurodivostí a zabejčeností a občasnými dětskými plaménky v očích), výtečná Markéta Hrubešová a nadprůměrně fungující brněnská "sešlost" (Petr Halberstadt, Martin Siničák, Pavel Kunert). - - - Scény z policejních chodeb byly točeny v Univerzitním kampusu Brno - Bohunice. ()

Slarque

Je fakt, že co jsem přestal koukat na seriály, tak moc detektivek nevidím. Ale tahle se mi zdála dobrá. Režisér si neustále hrál s obrazem, takže se pořád něco dělo. Když byla hlušší místa v jednom záběru, byly na obrazovce ještě další dva. Herecká sestava předváděla solidní výkony a napsané to bylo také netriviálně. Nebylo to zrovna dokonalé, ale poctivé řemeslo určitě. ()

• Když policie provádí rekonstrukci u baru Lilie, přijíždí na místo televizní štáb. Policajt sice štáb z místa vykáže, ale štáb si tam stejně dělá, co chce, točí záběry přesto, že by tam od zátarasu nemohlo být vidět. A také „strážící“ policajt nic nedělal, což ve skutečnosti by takhle se chovající štáb nenechal na místě... (pjotri)