• tomeek
  ***

  Příjemně ujetá pohádka, velice pěkně natočená, plno známých herců. Milé překvápko! Proti tomu, co se teď točí, silný nadprůměr!(26.12.2010)

 • MaedhRos
  ****

  Hravé, snové, nostalgicky poetické, trochu praštěné, parádně zahrané - a i přes jisté neoddiskutovatelné nedostatky a nedopečnosti prostě *úžasné*.(25.12.2009)

 • sallyann
  ***

  Vladimír ,,Kyslík" Javorský zahrál dobře :)(25.12.2009)

 • Noviik
  ***

  O pohádku se teda moc nejedná. Spíš je to bláznivý film. Vladimír Javorský se mi tu líbil, svoji postavu kouzelníka zahrál dobře. Skvělá byla Linda Rybová a Iva Janžurová. Vrcholem ale zůstal Pavel Liška, který vždy filmu dodá to, co celou dobu chybělo...(28.12.2009)

 • triatlet
  odpad!

  Značně nevyrovnaný snímek, který slibuje "poetickou pohádkovou grotesku". Líbily se mi pokusy o jazykové hraní - kloubouky označené jako tralaláky nebo atmosférické poruchy, to pobavilo. Místy ale i jazykové hříčky působily, jako by byl scénárista pod vlivem - jméno pro psa Kremrolín, označování starosty "Plyšáku"... Snažil jsem se v tom Bludičkově nějak zorientovat, ale víc než kritiku maloměšťáctví dost bláznivým podáním jsem neviděl. Škoda, že tvůrci víc nevyužili nosný motiv Heliodroma (jeho dcera připomínala Pipi Dlouhou Punčochu). Nakonec z tohoto čaroděje udělali hlavně erotomana... Záběry na líbivou krajinu Telečska mi přišly dost vykalkulované - hlavně v závěru, kdy zajímavá písnička Michala Pavlíčka a Evy Vrbové s dějem korespondovala velice univerzálně. Čekal jsem, co se vyvrbí z tajemného označení "Ondřej Pavelka a Pavel Liška ve zvláštních rolích". Pavelka hrál obyčejného policajta a Lišku filmaři využili do dost morbidní role. Ale tím, jak připomněli Hanče a Vrbatu, mi ulehčili rozhodování, jak hodnotit. Z některých věcí se legrace nedělá. Takže tento film víckrát nechci vidět.(26.12.2009)

 • - Při scénách z náměstí Zachariáše z Hradce v Telči je možné si všimnou plotů, které záměrně opticky oddělují možné východy z náměstí nebo zakrývají všudypřítomné restaurace. (MTHRFCKR)

 • - Natáčení tohoto pohádkového příběhu se uskutečnilo v červnu 2009 v magické Telči a jejím okolí, ale také v městečku Třešť na Vysočině, kde se filmovalo hlavně v sále Sokolského domu v židovské čtvrti. (Taninaca)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace