Jack se chystá vyplout

• USA Jack Goes Boating (více)

Jack (Philip Seymour Hoffman) je řidičem limuzíny, jenž sní o práci v newyorské hromadné dopravě a miluje reggae. Většinu času tráví se svým spolupracovníkem a nejlepším přítelem Clydem a jeho ženou Lucy. Ti Jacka seznámí s Connie (Amy Ryan), která s Lucy pracuje v brooklynském pohřebním ústavu. Connie má na na svého nového přítele dobrý vliv – Jack se učí vařit, jde za novou kariérou a učí se plavat, aby v létě mohl vzít Connie na její vysněnou projížďku na lodičce. Zatímco však Jack a Connie pomalu propadají své lásce, manželství Clyda a Lucy se začíná otřásat v základech. Sledujeme, kterak se oba páry musí vyrovnat s nevyhnutelným osudem svých vztahů. (oficiální text distributora)

blondboss

No nechcem nikomu brať ilúzie o tomto filme, ale väčšiu nudu som už dlhšie nezažil....ten film bol na mňa neskutočne "pomalý" a kým ste sa tam dopracovali k niečomu zmysluplnému, tak ste medzitým zaspali....hudba medzi niektorými scénami jednoducho otrasná, nič horšie som ako kombináciu zvuku a obrazu nevidel a nepočul.....dve hviezdičky snáď dávam len za niektoré herecké výkony, najmä v podaní Johna Ortiza....inak pre mňa hlboký podpriemer - 30 % ()

lobo87

Po hereckej stránke výborný film, ktorému dominuje ústredné duo Hoffman - Ryan. Prvý menovaný si strihol režijný debut a myslím si, že celkom uspokojivo. Hlavné postavy sú trošku uletené a neurotické, ale sympatie si získajú. Celý film je o emóciách ukrytých pod povrchom a ktoré nám herci svojim majstrovstvom jemne odhaľujú. Ako celok je to však u mňa na 60%. ()

pafka

Herec Hoffman tady aspon o jednu konskou delku predbehl rezisera Hoffmana. A urcite scenaristu. Ono totiz, polkud bych mel vypichnout nejakou chybu, tak je to reozhodne dej. Ne, neni spatny, jen bych rekl, ze dostatecne nepokryva celych 89minut filmu. Coz je skoda. A skoda je predevsim hlavniho prestavitele a rezisera, ktery nam bohuzel uz vic neukaze. Jo, a konecne dobry dabing. Od nasi spicky - od pana Taborskeho. ()

ostre_pero

Tak dlho som čakal na tento Hoffmanov debut, a oplatilo sa! Som nadmieru spokojný. Môj najobľúbenejší herec odviedol skvelú prácu, tentoraz nielen hereckú, ale aj režisérsku. Ako jednohubku som prehltol celý film, a to už trikrát. Výkonmi nezaostávali ani ostatní, no pred Hoffmanom skladám pomyselný klobúk a na záver odporúčam každému pozrieť si tento nevšedný zážitok.... ()

Xgeno

Jedná nervózní láska začíná, jiná se pomalu rozpadá. Hoffman se zhostil režisérské stolice důstojně i exceloval v roli nervózního čtyřicátníka, který snad našel lásku. Ostatní osazenstvo bylo též výborné. Tak sledujte a učte se novým věcem. Nikdy není pozdě. ()

pee-jay

Amíci sobě aneb plácání o tom, že je čím dál méně, o čem plácat a jak jsou někteří rádi pokaždé, když v sobě objeví nové nedostatky, protože rázem je co zlepšovat. První režisérský počin P. S. Hoffmana, kde on a pár béček převádí divadlo do filmu, ale furt je to hodně spíš divadlo. 50%. ()

Montmorency

Freak je sám, hledá lásku, najde lásku, naučí se kvůli ní plavat a vařit (no díky bohu, že umí číst a psát:-).....a nakonec jsou oba rádi, že jsou freaci a nemají takové starosti jako normální lidi......Takových filmů už bylo natočeno mraky, tento patří mezi ty horší, scény jsou tak nějak moc nafouknuté a přehnané, P.S.Hoffman hraje tak nějak afektovaně - někdy je prostě méně více.... ()

MiroSmith

U filmu je psáno že jde o žánr komedie/romantický. Mě to tak ale vůbec nepřipadalo, zařadil bych ho spíše do psychologického drama. Je v tom sice pár úsměvných momentů, ale převážně se jedná o vztahy dvou párů, kdy jeden prožívá krizi a ten druhý svůj počátek. V průběhu filmu se vyskytuje pár dlouhých trapných chvilek ticha, což na mě působilo dost rozporuplným dojmem. Je to celé takové nevšední a originálně pojaté. ()

rhodos

Velmi povedený režisérský debut herce Philipa Seymoura Hoffmana, který si zde také zahrál hlavní roli, vznikl podle divadelní hry. Film, pojednávající o vznikající lásce mezi dvěma loosery a paralelně pojednávajícím o odcizujícím manželském páru se mne velmi líbil, ať už netradičním příběhem či vynikajícími hereckými výkony všech představitelů v čele s Philipem Seymourem Hoffmanem či přesně pasující hudbou. Tento malý velký film je však spíše nežli romantickou komedií dramatem. ()

wollfy

Mě dal film nadějí, že nejsem divnej sám. Film má přjemnou atmosféru, vcelku slušné herecké výkony. Záběry na mostě nebo pod vodou jsou super. Vývoj postav vcelku logický. Jen střih mi přišel zvláštní. Některé scény zbytečně dlouhé a jindy chybí vysvětlení co se vlastně stalo a proč (např. scéna v metru). Ale co se týče žánru "romanitký film" myslím, že lepší průměr. ()