Jack se chystá vyplout

• USA Jack Goes Boating (více)

Jack (Philip Seymour Hoffman) je řidičem limuzíny, jenž sní o práci v newyorské hromadné dopravě a miluje reggae. Většinu času tráví se svým spolupracovníkem a nejlepším přítelem Clydem a jeho ženou Lucy. Ti Jacka seznámí s Connie (Amy Ryan), která s Lucy pracuje v brooklynském pohřebním ústavu. Connie má na na svého nového přítele dobrý vliv – Jack se učí vařit, jde za novou kariérou a učí se plavat, aby v létě mohl vzít Connie na její vysněnou projížďku na lodičce. Zatímco však Jack a Connie pomalu propadají své lásce, manželství Clyda a Lucy se začíná otřásat v základech. Sledujeme, kterak se oba páry musí vyrovnat s nevyhnutelným osudem svých vztahů. (oficiální text distributora)

charlie_ando

Philip Seymour Hoffman si ve svém režijním debutu střihl i postavu hlavního hrdiny nesmělého, pro život nepoužitelného, řidiče limuzíny Jacka. Scénař mu napsal podle své divadelní hry Robert Glaudini. Jeho jediní přátelé se ho snaží seznámit s citlivou Connie (Amy Ryan), která pracuje v pohřební službě a v životě si prožila mnoho více či méně traumatizujících události. Slovo dalo slovo a dvě zranitelné duše se dohodly, že půjdou společně na lodičky. Samozřejmě až v létě, protože v New Yorku právě zuří zima a tak má Jack čas se naučit plavat, co kdyby se převrhli. Citlivý příběh o seznamování dvou osamělých lidí a jejich pozvolné cestě k vzájemné důvěře. Komorní drama o složitosti mezilidských vztahů postavené na kvalitních hereckých výkonech. ()

sona123

Moc krásný film. Seymourek v hlavní roli, jako producet i režisér a kupodivu vůbec není přeseymourováno. Natočil velmi citlivý a civilní film, který je pro normální lidi - nebojí se odhalit špekatý pupek, vést přihlouplé dialogy, ukázat slabiny i každodenní strachy a nestydí se za to. Příběh zdánlivě banální a přece tak krásný a hřejivý. Je to kompaktní a na nic si to nehraje a to já ocením vždycky. ()

KOZEL84

Melancholická vztahovka 'není všechno zlato co se třpití' z obou stran a 'když se chce všechno jde' s P.S. Hoffmanem v double podání.Je fakt,že jako herec má na víc (na nejvíc),ale bez něj by to prostě nebylo ono.Milé.A nebo taky ne. ()

Harts

On ten film není pro každého, jde o to pochopit ty postavy, proto ze začátku ten film docela vážně drhne, ale hloubka příběhu, hloubka postav se ukáže až ve vyvrcholení, kdy ve vás film zanechá stopy a různé myšlenky o tom, jaké vztahy byste měli hledat, a jací být či nebýt uvnitř vztahu, tak aby to nebylo tragické. A to vše se ukazuje na pozadí tragikomických situací a postav ()

misbos

Musíte to vizualizovat - zavřít oči a představovat si, že je máte otevřený. Jo, hulit při vaření, to nedopadne dobře (nebo taky jo), a když někdo dává dohromady život svýmu kámošovi, neznamená to, že má v pořádku ten svůj. Takže - pozor na 25 cm kuchaře! ()

VeeDee

Komedie?? Ani trochu... mě to spíš přišlo jako dost smutný film o nešťastných lidech... dva ze čtyř na konci štěstí najdou, ale je mi to tak nějak těžko uvěřitelný... Nejsem si jistá, jak film ohodnit. Od půlky jsem chtěla, aby už byl konec... ()

E lan

Nudný nezávislý film s dobrými hereckými výkony a navíc velmi povedeným hudebním doprovodem. K čemu to ale je když je to dohromady velká nuda, snad jen na dvě povedené scény. ()

bearmeedek odpad!

Odpad a to doslova! Při závěrečných titulcích jsem vytrhnul disk z DVD přehrávače a hodil do odpadkového koše. Je to nový způsob, kterým chtějí Američani zlikvidovat kvalitní východoevropskou kulturu? Psychoteror. Všechny postavy se chovaly jako pacoši v ústavu pro dementy! Akorát chyběl ten ústav a oni se mohli volně pohybovat mezi ostatními lidmi. Neuvěřitelná debilita, stupidita a nuda, hodina a půl plácaní se o ničem. Ještě že ten chlap od té doby (pět let) nic nového nerežíroval. Nepochopil jsem vysoká hodnocení filmu, díky kterým jsem si totálně naběhnul. V pondělí to naštěstí popeláři odvezou. ()

Šňůra

Jinak brilantní herec Philip Seymour Hoffman také zatoužil zkusit si i režii a natočil příběh, který důvěrně znal, neboť jej už léta hraje i v divadle. Minimalistický příběh dvou párů, z nichž jeden se pozvolna a potichu dává dohromady, zatímco ten druhý se pomalu a nahlas rozpadá, pravděpodobně velmi dobře funguje na jevišti, avšak pro filmové plátno to je docela málo. Ale na druhé straně je dobré zase vidět film, který na rozdíl od mainstreamové hollywodské produkce, nekončí happy-endem, ale prostě běžnou životní realitou. ()

Bigwave

Silný příběh o obyčejném životě. Celým dějem se valý tragické momenty, které jsou střídány šťastnými chvilkami, pro které si každý řekne:"Můj život má cenu." Film je tak prostý a jednoduchý, že se v něm každý najde, v určitých vlastnostech těchto postav. Svým prvním filmem Hoffman ukázal, že nepatří jen mezi špičkové herce. Ukázal nám, že umí perfektně zrežírovat své myšlenky a niterné pocity. Skvělý filmový a myslící zážitek. ()

Solverino

Skoro bych dal odpad!, ale na jednu hvězdičku to bylo s odřenejma ušima... Přehlídka ztraceného času. Jen samá vata, vata, vata... ()

boombang

Viděno na čt2 a Seymour rozhodně nezklamal. Většinu věcí, které mne k jeho postavě (a k filmu vůbec) napadly, už tady zmínili ostatní. Takže jen doplním, že se mi to moc líbilo a že jsem se nenudil. Narozdíl od Pirátů z Karibiku, na které jsem se snažil v tv dívat o pár hodin dřív, mne tohle pohladilo po duši. ()

Pete

Trochu jako film Woodyho Allena, kde mají všechny postavy nižší IQ. Takže jsou dialogy málo vtipné, a vůbec nijak sofistikované. Je to poměrně nudné, a ke konci dojde i na nějaké to teatrální přehrávání. ()