Jack se chystá vyplout

• USA Jack Goes Boating (více)

Jack (Philip Seymour Hoffman) je řidičem limuzíny, jenž sní o práci v newyorské hromadné dopravě a miluje reggae. Většinu času tráví se svým spolupracovníkem a nejlepším přítelem Clydem a jeho ženou Lucy. Ti Jacka seznámí s Connie (Amy Ryan), která s Lucy pracuje v brooklynském pohřebním ústavu. Connie má na na svého nového přítele dobrý vliv – Jack se učí vařit, jde za novou kariérou a učí se plavat, aby v létě mohl vzít Connie na její vysněnou projížďku na lodičce. Zatímco však Jack a Connie pomalu propadají své lásce, manželství Clyda a Lucy se začíná otřásat v základech. Sledujeme, kterak se oba páry musí vyrovnat s nevyhnutelným osudem svých vztahů. (oficiální text distributora)

DwayneJohnson

Jsou určitě různé druhy filmů. Zaručené trháky, kriminálky, dramata, romantické komedie a pak jsou také filmy zdánlivě pouze obyčejné. A mezi ně patří tenhle milý, nenápadný snímek Jack se chystá vyplout. Film o obyčejných věcech, naprosto dvou obyčejných lidech, kterých je kolem nás určitě spousta, jenom nejsou tak hezcí nebo atraktivní, aby jste si je na první pohled zapamatovali. A mně nezbývá nic jiného, než jim držet palce a doufat, že téhle dvojce, jejich vztah prostě jen vyjde. ()

PetrPan

Tydýti (prý) mají obvykle to největší srdce. A když dva se rádi mají, tak i v lednu je jak v máji. Nenásilně citlivá romance, kde se ve svitu zpočátku panicky nesmělé lásky tupí i hrot v podobě rozčarování z nevydařeného vztahu těch tzv. normálních. A tak proč si někdy nezazávidět tu prostou čistotu, že? Může být. Filmová Výzva 2015 od emma53 ()

Slarque

Milá nezávislá komedie o jednom vztahu, na který se musí hodně zvolna. Postelová scéna Philipa Seymoura Hoffmana s Amy Ryan je také velice originální. Vlastně na film stačí čtyři hlavní postavy a zhruba dvě vedlejší. Aspoň je to dokonale přehledné. ()

Flakotaso

Jedna z pohodových nezávisláren, na které mají američani snad patent. Skvělá hudba, poklidný děj a několik zajímavých Hoffmanových nápadů z režisérské stoličky - hlavně krásné sekvence plavání nebo vaření. ()

maseer2

Philip Seymour Hoffman hraje jako vždy podivína a stejně podivná je i celá tahle jeho režisérská prvotina.. už jenom samotná zápletka: naprosto nespolečenský Jack se učí plavat a vařit, aby udělal dojem na neméně zvláštní Connie.. přesto se jedná o zajímavý a vcelku originální film, který mě ale po většinu stopáže spíš nudil.. a zajímalo by mě, jestli se někdy dočkáme P. S. Hoffmana v nějaké "normální" roli :)) ()

Padme_Anakin

Jacka a Connie jsem si zamilovala po pár minutách a jejich prostý příběh se mi velmi zamlouval, snímek má kouzelnou atmosféru, příjemný hudební podmaz a několik snových pasáží (mj. scéna na mostě - v bazénu a ta při vaření - nácvik). Vytrvale mi nabourával to moje pohádkové snění hádající se manželský pár, kde to pod povrchem nepříjemně bublalo, vřelo.. Philip Seymour Hoffman je tady naprosto odzbrojující a Amy Ryan ve svých rozpacích neodolatelně půvabná, celkově spokojenost, křehce milá pocitová záležitost.. Takový malý velký filmík o všem podstatném.. ()

Ajinka126

Nejedná se o komedii v žádném případě!! Ano, pravda, byl zde jeden skrytý vtípek, ale nic tak pochmurného a nepříjemného jsem dlouho neviděla. Je to protivný film, který bez zaklepání vleze k vám domů a celou dobu prudí. Mě je tak strašně líto všech lidí, kteří tohle pochmurné a nenávistné filmové "veledílo" skutečně považují za komedii anebo příjemný romantický příběh. Váš život musí být skutečně smutný a prázdný. Pokud se máte rádi a nechcete dostat depresi, tak si to nikdo nepouštějte! NESTOJÍ TO ZA TO.. ()

prkalil

Nelson (též podramenní páka) je klasický zápasnický chvat, který se provádí tak, že se ruka zezadu podstrčí pod paží soupeře, ohne se směrem nahoru okolo jeho ramene a dlaní se zahákne za jeho krk, což velmi ztěžuje vyproštění a umožňuje tlak na hlavu zezadu a ze stran. Rozlišujeme jednoduchý Nelson (provedený jednou rukou) a dvojitý Nelson (provedený oběma rukama), popřípadě v odbornější rovině čtvrtinový, poloviční, tříčtvrtinový a plný (dvojitý) Nelson. Jelikož dvojitý Nelson (též dvojitá podramenní páka či dvojitý zámek) je velmi nebezpečný chvat, neboť provedený s dostatečnou razancí či shodou nešťastných okolností může skončit i smrtí druhého zápasníka (hrozí poranění krční páteře či přímo zlomení vazu), je jeho použití v bojových sportech velmi omezeno. V řadě zápasnických soutěží (zejména v amatérských, ženských a dětských) je přímo zakázán. ... tolik wikipedie. ... - Kdyby nebylo toho dvojitého nelsona před závěrem filmu, byla by to málem příjemná selanka... ()

F.man

Dostal jsem v podstatě to co jsem od Philipa Seymoura Hoffmana dostat chtěl. Jack se chystá vyplout je pro mě totiž tak trochu jako Phillipovy postavy. Čisté, nenucené, osobité a hodně specifické. Pravda, neděje se tady toho tolik, jako jinde a je třeba trochu zvolnit a přistoupit na spíše kecací tempo čtyřdílné fresky docela obyčejných postav, které se tak nějak protloukají současným životem. Každá ze svými problémy, radostmi a sny. A i když je takových filmů docela dost, v tomhle to všechno sedí tak má. Sem tam jsou scény protkané příjemné lehkým humorem, sem tam nějakým tím dramatem aby nakonec vše mohlo dospět do předem očekávaného finále. Při rozhodování jestli tři nebo čtyři hvězdy jsem někde napůl, zaokrouhlím ale přeci jen nahoru. Let's smoke a toast. ()

frashmaker

Kvalitní příběh o chlápkovi, který zatím v životě neměl příliš štěstí a radosti. Příběh o tom, jak je těžké navazovat známosti, o snaze a naději. Spousta lidí, kteří nevypadají zrovna jako z titulní strany Playboye se může chovat velmi podobně. Ale nevzdávejte to! To štěstí jednou opravdu příjde a čím déle budete čekat, tím ten prožitek bude hlubší, intenzivnější a nádhernější. ()

numi

Komorní film o tom, že zdánliví podivíni (a jejich problémy) jsou možná normálnější než zdánlivě normální lidé (a jejich problémy). A taky o tom, že Philip Seymour Hoffman by jednou mohl být stejně dobrý režisér jako herec. Scény "vizualizace činností" jsou podány naprosto dokonale. ()

blackrain

Klasický nezávislý film s poklidně plynoucím tempem. S tím pomalým tempem jsem měla nemalé problémy. Takže můžu s klidným svědomím říct, že tenhle film není rozhodně pro každého. Po několikátém shlédnutí jsem problémy překonala. Tenhle film za shlédnutí stojí. Jsou tu postavy, se kterými se dá stotožnit. Jen si vybrat tu pravou. Láska lidi mění a někteří jsou pro ni schopni udělat cokoliv. ()

kaylin

Snímek "Jack se chystá vyplout" je založený na hereckých výkonech, což je bohužel škoda, protože to je skutečně to hlavní, je to důležitější než samotný příběh, který je o čtyřech lidech, kdy ani jeden z nich to nemá v životě zrovna moc jednoduché, protože pořádně neví, jak mají žít. Herci jsou tu prostě dobří. A chce se říct, že jen oni. ()

rt12

Nevím jak to vyjádřit, ale na konci filmu se mi rozlil po těle takový zvláštní pocit štěstí a hlavně klidu. To se stává opravdu velmi zřídka. Philip Seymour Hoffman, opět nezklamal je to pan herec a jak je vidět sedla mu i role režiséra. Nádherná záležitost !!!! ()