Malý kousek nebe

A Little Bit of Heaven

Malý kúsok neba

Komedie / Drama / Romantický / Fantasy

USA, 2011, 106 min

Teda, zařadit film o umírání do komedie, mi přijde dost úchylné. Ono i přes snahu o humor, vtípky aveselost, je to po celou dobu vážné ata vážnost se stupňuje. Je to celkově dost depkoidní, jenže těch opravdopvých emočních momentů a scén bylo příliš málo na takový film. Je mnoho mnohem lépe zvládnutých filmů o podobném tématu. Herecky to taky nebylo zrovna excelentní, no hlavně Whoopi Goldberg ta tam snad nehrála, jako na scéně byla ale jen kvůli propůjčení svého jména filmu, jinak nic ve své roli nepředvedla. Co si pamatuji tak Morgan Freeman v obdobné roli docela zářil, ona byla velmi nevýrazná. Kate Hudson se snažila jak mohla, ale celkově mi přišla ta její postava dost nevěrohodná. No a ten mix přátel, postav byl trochu moc účelový. Jinak to celé docela odsýpalo, jako příběh to funguje. Jen to jak je to celé natočené mě příliš nenadchlo, přitom podobné filmy mám docela v oblibě, když jsou dobře natočené. 5/10(1.2.2012)

Každý člověk si občas klade nepříjemnou otázku, jak by se vyrovnal se zákeřnou nemocí a jak by se zachoval s vědomím krátkého horizontu své pozemské existence. Je řada filmů, které různé alternativy takovýchto situací nabízejí. Tento je docela pozitivní a lidský svou snahou získat ještě za ten krátký čas od života co se dá. Velmi přirozeně se Kate Hudson vyrovnala s dojemnou rolí smrtelně nemocné dívky a příjemná byla i hudební stránka filmu.(15.5.2013)

Zpočátku hodně nudná a poté hodně smutná "komedie" se vždycky milou a bezprostřední Kate Hudson, která naprosto bezkonkurenčně převálcovala jakékoliv jiné herecké obsazení (nad jen kromě Kathy Bates a hostující Whoopi Goldberg).. Začátek jsem přetrpěla hlavně kvůli buldokovi, který tu dostává relativně dost prostoru a pak už mě to docela chytlo.. Takhle nějak bych chtěla umírat já :-)(3.5.2013)

Další Listopadová romance. To vás napadne asi jako první. Není to tak hrozné. Je to téma umírání zabalené do romantického pláště s humorem a zajímavě napsanou postavou Marley (Kate Hudson). Je to trochu tuhé, ale postava Marley je fakt trhlá a přitom rozkošná.(25.3.2012)

Roztomilá Kate Hudson, realisticky a dle mě velice věrohodně ztvárňující z ničeho nic umírajícího mladého človeka. Přiznávám, byl jsem na měkko, co by ne. Každý z nás o podobné situaci přemýšlel, co by, kdyby... Její postava je fakt vtipná, navíc jí to sluší. Ovšem obsazení Gaela fakt nechápu, je fakt absolutně bez charismatu, žádná chemie v páru není, výrazy má asi dva...ale humornější pohled na umírání dlouho asi neuvidíte.(3.6.2012)

• Lucy Punch