Malý kousek nebe

A Little Bit of Heaven

Malý kúsok neba

Komedie / Drama / Romantický / Fantasy

USA, 2011, 106 min

Kate Hudson je na mém žebříčku oblíbenosti, ale nečekala bych od ní, že mě tak snadno rozbrečí..(14.4.2013)

• SexyAjinka

Přišlo mi to strašně patetický, neosobní až chladný a postrádající jakoukoliv hloubku. Nevím, kterému scénáristovi nebo režisérovi přijde něco komediálního na umírání, když to ani neumí odlehčit a to mi může věřit, že když se tam bude celou dobu Kate H. jen culit, tak to tím to rozhodně nepůjde. Celé to tím jen ztrácelo význam čehokoliv - najednou to nebylo ani drama, ani komedie a romantika byla nemastná neslaná.. Určitě bych neřekla, že tohle byla láska s velkým L, pro kterou se vyplatilo "zemřít". Řekla bych, že to bylo trochu ze soucitu a můžou tam tvrdit opak i sto krát! Nemohu doporučit s klidným svědomím...(4.2.2013)

Táto rom-kom je ako dlhá prechádzka po pláži... povedzme s niekým milovaným. Ak je v nebi Whoopi Goldberg, alebo ak sa v nebi bavia o pláži a je to miesto našich najhlbších snov, prečo vlastne nie?! Život býva dosť krutý, aby sme si v ňom neponechali tie najkrehkejšie nádeje!(12.3.2013)

Poměrně ohrané téma, které je už osvědčená citová ždímačka, je tu zpestřeno sympaticky střelenými postavami a trochu jiným pohledem na svět. Hlavní hrdinka není typicky znuděná rozmazlená slečna, která si až díky nešťastnému osudu začne užívat života. Tento film se snaží odlišit od podobných klišé a ukazuje zase jiný příběh, než na který jsou všichni u tohoto žánru zvyklí, přesto se ale nevyhne některým přehnaně sentimentálním chvilkám.(26.6.2013)

• Anderton

TV JOJ vidí zrejme nejakú paralelu medzi umieraním na rakovinu a ukrižovaním a zmŕtvychvstaním Krista, tak nám na veľkú noc naservírovala hneď dva srdcerývne príbehy s rakom. Aj v druhom prípade to malo na mňa presne opačný efekt. Oceňujem, že Kate tu vystupuje celkom sebareflexívne takmer po celý čas bez makeupu a občas jej aj niekto povie, že vyzerá zle. Lenže ak nezaberá chemoterapia, tak nefunguje ani chémia medzi ňou a Gaelom. Títo dvaja herci proste k sebe nepasujú a okrem toho majú na viac, ako na sladkoboľný gýč. Určite film nie je žiadna katastrofa, ale opäť tu nemáme nič nové. Podotýkam, že som veľký fanúšik 50/50, ktorý ukazuje, že ak sa chce, tak proste ide všetko.(16.4.2017)

• Lucy Punch