Sanctum

Frank miluje potápění a jeskyně. Stojí před velkým úkolem, chce najít chodby, které propojí jeskyni Esa  Ala v Jižním Pacifiku s oceánem. Jsou už velmi hluboko a zbývá prohledat pár dalších kilometrů chodeb. Frank cítí, že je blízko, že další jeskyně jsou ještě před ním a ty ho dovedou až k moři. Financování mise zajistil Carl, Frankův přítel, který na místo přilétá se svou přítelkyní Victorií, aby se dobrodružství zúčastnili společně s Frankem a jeho mladým synem, který prožívá krizi ve vztahu k otci. Když se všichni společně podívají až na konec jeskynních cest, dojde k tragédii, při které zemře jedna z členů mise. Frank proto uzavírá projekt a chce se dočasně vrátit na povrch. Do oblasti bohužel dorazí obrovská bouře, která začíná nabírat na síle. Tým v jeskyni rychle pochopí, že se musí dostat co nejdříve ven, než je zatopí rychle stoupající voda. Proudy jsou ale příliš silné a zatopené oblasti si vyžádají první oběti. Frank organizuje zbývající členy týmu a společně pod vodou hledají cestu jeskyní směrem k oceánu. To je jediná možnost, jak vyváznout živý. Protože jsou členy týmů také nezkušení potápěči, je nutné dávat velký pozor. Jeden ze zkušených horolezců a potápěčů dostává embolii a začne kašlat krev. Stane se tak další obětí náročné cesty. Další chybu udělá Carlova přítelkyně Victorie, která také umírá v hlubinách zatopených jeskynních chodeb. Zbývají poslední tři členové, Frank, syn Josh a Carl... (TV Prima)

rasto87

Prehľadávanie jaskyne, nájdenie otvoru na neprebádanú oblasť, cyklón a zatarasenie vchodu. Dá sa povedať že dej filmu je od začiatku čitateľný a otrepaný. Avšak aspoň mne sa to páčilo. Klaustrofóbia zo zúžených priestorov to je prosťe paráda a hlavne keď vidíte čo to začína robiť so psychikou ľudí, čo je vlastne ku koncu filmu vidieť aj na I.Gruffuddovi ako mu pekne z toho všetkého hrábne. Sanctum je príbeh o prežití, kto vydrží alebo skoná ()

J.Mayen

Mno spíš bych to viděl na citové shledání otce a syna,které nás provází celou stopáží, potápění, jeskyně a labyrinty jsou jenom taková slabá bokovka ve filmu, aby se neřeklo, pro mě tyhle srdceryvný scény jsou za trest a dost trpim, když si timhle musím procházet. I když jsem věděl podle hodnocení a referencí, že to asi nebude to pravé ořechové, prostě jsem masochista a jako agilní potápěč jsem film chtěl vidět. Chyba lávky. ()

harycek

Možná milovníkům speleologie se to může líbit , záběry docela pěkné , ale dějově je to jen samé kecání, pouze závěr přidal trochu napětí a dramatičnosti!! ()

rysafi

Jako film je to na hraně koukatelnosti. Ale geografové a jeskyňáři se najdou. Čímž chci říct, že běžnému divákovi se může dostat trochu vzdělání. ()

miza

Takové otvírání studánek které lze jen zhlednout.Myslíl,že práce jeskyňářů je mnohem tvrdší a stála již mnoho životů.I tak je to zvláštní prostředí plné tajemna a očekávání.Tahle skupina lidí si myslím udělá úsudek o tomto filmu.Díl ale za přiblížení jejich neocenitelné práce.Je to kus dobrodružství jak ukazuje tento dobrodružný film. ()

Ruadek

Tak tohle mělo maximálně úžasné prostředí, ve kterém se filmy OPRAVDU NETOČÍ. Většina toho, co se tu ale natočilo za to moc nestojí - uznávám, že bych opravdu daleko víc přivítal " film o filmu " tj. jak se to celé točilo než to, co jsem nakonec viděl. Slabší průměr. ()

silent64

Veľmi zaujímavý film, osobne som očakával veľmi vlažné prijatie verejnosťou, keďže na dnešné pomery prehypovaných super akčných scifineviemakých filmov diváci čakajú viac. Ja filmu nemám čo vytknúť. Je pekne zobrazené, že aj zasahovanie človeka do prírody má svoje hranice, za ktoré sa nie je možné dostať. Hlavného hrdinu som vnímal spočiatku veľmi negatívne, ale postupne sa môj pohľad na neho veľmi zmenil. Skutočné charaktery ľudí sa ukážu až v tých najkritickejších a najťažších chvíľach života, vtedy opadne všetka pretvárka a pozlátko a je možné vidieť skutočné vnútro človeka. Ak má človek pevnú vieru a odhodlanie, dokáže prekonať aj tie najnebezpečnejšie situácie. Takisto hudba sa mi veľmi pozdávala a perfektne niektoré scény dopĺňala. Pre mňa sú niektoré myšlienky veľkou inšpiráciou a ponaučením do ďalšieho života. 3D efektov síce nie je moc, ale niektoré sú veľmi zaujímavé a umocňujú celkový dojem. ()

wesker

Hruza a des... jasne zneuziti jmena James Cameron.. nechapu jak mohl dopustit aby bylo jeho jmeno pouzito za timto paskvilem ? Hodina a pul cire nudy . Jedna hvezdicka za obcas pekne zabery jeskyn a mirny pocit klaustrofobie. ()

nightstalker

Podle mě silně podhodnocený film, který ve svém žánru rozhodně nezklamal. Asi to bude tím, že na obale je jméno J. Camerona a všichni čekaji milionový film se super efektama. ()

Ondrew

Postavit film na slavnom mene Jamesa Camerona... hm, ano, aj tak sa daju tocit filmy. Pruser je, ak v zasade vsetko ostatne spada do podpriemeru. Doteraz nechapem, ako sa profesionalni jaskyniari medzi sebou veselo napadali (t.j. miesto toho, aby sa skutocne chovali ako profici), pre vacsinu nebol problem obetovat bud seba sameho, alebo z milosti zabit ineho clena timu. Vztahy postav sa drvivu vacinu casu pohybuju na velmi tenkom lade. Prostredie mi pripadalo azda az prilis stereotypne (viem -- jaskyna je skratka jaskyna, ale...), na rozdiel trebars od "Padu do tmy". V spominanom filme som mal realny pocit, ze postavy sa plazia neznamym podzemnym systemom, avsak tu su pocity takmer uplne pochovane. Nebudem to dalej zozmazavat... Sanctum je pre mna sklamanie, preto ziskava 35%. ()

aannemer

Jak již napsali mnozí moji předchůdci, je to spíše brnkačka na nervy díky velmi nesympatickým představitelům, kteří si neustále jen vylévají své problémy a divák je nucen to všechno přetrpět. Vlastně není, ono se to přeci dá vypnout. ()

mark65

Tak na tenhle film jsem se šel koukat jen díky jménu "James Cameron", ale už po pár minutách jsem se musel nutit, abych to dokoukal do konce. fuj fuj. 1* ()

MrLinhy

Asi jsem viděl úplně jiný film co ostatní! Vždyť to bylo dost dobré, herecké výkony suprové, režie a scénář totéž! ()

MUNRO

Velmi slušné jeskynní dobrodružství kazí nepochopitelně předramatizovaný a natahovaný závěr.Zhruba hodina filmu šlape velice dobře.Partička dobrodruhů se postupně schází v nádherné exotické jeskyni(nádnerné především zvenčí),aby probádala poslední nespatřený jeskynní komplex.Nečekaný orkán bouřící na povrchu donutí skupinu předčasně přerušit průzkum a ta se kvapem vrací zpět na pevnou zem.Ztížené podmínky začínají mít tragické následky a parta průzkumníků začíná zeštihlovat.Až dosud děj pohodlně plyne a napětí houstne,ale jakmile se film přehoupne do závěrečné půlhodiny,stává se z něj nesmyslně předramatizovaná fraška.Velitel výpravy(Ioan Gruffudd)se po tragické smrti své lásky začíná chovat jako úplný idiot a zničehonic se vrhá do ledových vod jeskyně,aby se následně zjevoval na různých místech a co víc,začne usilovat o život zbylých členů výpravy.Navíc je celý závěr velmi utahaný,že začíná nudit až hrůza.Je to škoda,protože první hodina filmu si rozhodně zasloužila lepší hodnocení,než 3 hvězdy. ()

libca100

Nechce se ani věřit, že se pod tento film podepsal James Cameron :-) Od tohoto filmu jsem očekávala alespoň takové napětí, jaké bylo prezentováno ve slibném traileru. Čekala jsem další kousek do své sbírky filmů typu Jeskyně, Pád do tmy apod.. Po shlédnutí snímku jsem ovšem zjistila, že jde o béčkový survival, který táhnou ke dnu těžkopádné herecké výkony s nesmyslnými dialogy. Nejdramatičtější okamžiky filmu nám poskytl konflikt „tvrdý otec versus zanedbávaný syn“ a pokud tohle měli být hlavní hrdinové, tak pánbůh s námi, protože už po první třetině byli tak protivní a ukňouraní, že jsem jim přála, aby se jim někde co nejdřív zasekl šnorchl :-) ...přestože mě tyto filmy většinou lákají, na tenhle už se znovu nepodívám. Dávám jednu hvězdu za dechberoucí prostředí zatopené jeskyně. ()

Kusic

V dnešních "vyvražďovačkách" už se dá většinou hned ze začátku filmu odhadnout, kdo zařve a kdo naopak přežije. Občas se dá dokonce tipnout i pořadí umírajících, podobně jako se mi to povedlo tady. Musím říct, že prvních 50 minut bylo docela napínavých, ale potom se to uvalilo do totálního stereotypu, kdy hlavní hrdinové bloudili jeskynními chodbami. Stopáž se klidně mohla zkrátit z nějakých 108 minut na 88 minut a výsledek by byl, dá se říct, stejný.. možná i o něco lepší. ()

kikin01

Musím přiznat, že mě docela mrazilo, protože na tohle bych opravdu neměl. Jeskyně, voda, nepřístupná místa a stísněné prostory. Na tohle musí být vážně nátura. Na druhou stranu mě se film líbil, ale v mnoha směrech nevyužitý potenciál. ()

Karin00

Dechberoucí záběry, tíživá atmosféra, pro mě jako milovnici potápění a zároveň jeskyní prostě neuvěřitelný požitek. Opravdu velmi zdařilý survival. S postavami jsem děj prožívala téměř se zatajeným dechem..... to prvotní nadšení z jeskyně, poté se začne tento krásný „výlet" do nitra jeskyně hroutit....... jejich těžké rozhodování, fyzická námaha, to vše se mě opravdu dotýkalo.... A navíc, film má tak skvělý soundtrack, že jsem si jej musela stáhnout a často se k filmu vracet alespoň skrze hudbu. ()

Umučení Krista – The Prequel?

Umučení Krista – The Prequel?

01.10.2012

Je libo další biblický příběh od scenáristy Benedicta Fitzgeralda, který se podílel i na Gibsonově veleúspěšném torture pornu? Ne? Nevadí, stejně vám ho studio Lionsgate naservíruje, zřejmě v naději,… (více)