Hanna (Saoirse Ronanová) je dospívající dívka. Je výjimečná tím, že má zásluhou svého otce (Eric Bana), bývalého pracovníka CIA, který ji vychovává ve finské divočině, sílu, vytrvalost a znalosti zkušeného vojáka. V jejím životě, který se nepodobá životu žádného jiného teenagera, spolu splývají výchova i výcvik s cílem udělat z ní dokonalého zabijáka. Její cesta k dospělosti dospěje k přelomovému momentu ve chvíli, kdy je svým otcem vyslána na samostatnou misi. Hanna tajně cestuje po Evropě a přitom je na útěku před agenty, které za ní vyslala nemilosrdná špiónka (Cate Blanchettová), ukrývající před světem vlastní tajemství. Jak se Hanna blíží ke svému hlavnímu cíli, je nucena čelit znepokojivým odhalením o vlastní existenci a nečekaným otázkám o svém lidství. (HBO GO)

Hapretor

Hanna jako obyčejná holka by byla fajn. Pohledná a sympatická. Jako mlátička agentů, chráněnka Erica Bana a cool vražedkyně na "objednání" je to nuda, nadsazené, nedůvěryhodné, ... Tak nevím, jestli toto nezařadit do sekce "sci-fi". Ten thriller mi tam vůbec nepasuje!? A to ten začátek nevypadal tak špatně. Postupně to však pouští šťávu, jako maso mimo lednici. ()

mala_kea

Hanna je divná. Má skvělou premisu, která by zpracovaná někým jiným mohla být zběsilou akčňárnou nebo psychologickým dramatem nebo mrazivým thrillerem a kdoví čím ještě. Bohužel zůstává zaseknutá, jak už zde někdo vtipně poznamenal, na půl cesty mezi artem a nízkorozpočtovým béčkem. A proto, navzdory neutuchající snaze Saoirse Ronan vzbuzovat v divákovi zájem o její postavu, o její osud a minulost, opakuju, že Hanna je divná. A dost.Všeho tu trochu zkrátka prostě chybí. ()

BathoryMan

Tak takúto kravinu som od režiséra mojej srdcovky Pokánia veru nečakal!Bezdejový chaos,kde nič neni poriadne vysvetlené,kdo je kdo a za čo môže a čo kdo komu čo spôsobil.Je tu len jeden pošahaný Eric Bana,ktorý je možno a možno aj neni otec superpošahanej Saoirse Ronan a jedného dňa si povedia že husté fínske lesy vymenia za Berlín a trochu poňaháňajú tiež pošahanú agentku kdovieakej inštitúcie Cate Blanchett.Zúfalejší a otravnejší príbeh som veru už dlho nevydel.A tý Chemický Bratia sa s tou svojou sračkovou hudbou môžu tiež spláchnuť do hajzla....rovnako ako celý tento shit menom Hanna!!! ()

sadlokan

Máme tady zmutovanou namakanou mladičkou superhrdinku se svým neméně namakaným tatíčkem.A proti nim stojí"Agentka Scully",podivnej přiteplenej"Joker"a jakejsi postpubertální skinhead.Pěkně vyprofilovaný partičky.Jako z komiksu,ne?A týhle škatule bych se nebál ani třeba u J.Bonda.Z toho taky Q udělal prakticky Batmana.Minimálně podoby mění úctyhodně...Ale zpět.Ten "východní"Berlín na závěr je superspeciální. ()

dodo24

Priam až epické ohraničenie filmu tou istou metaforickou scénou, fantastická emotívna hudba, ktorá bola vždy zasadená do správnej scény, aby jemne pripomínala jednu z myšlienok filmu : "Hudba je kombinácia zvukov na vyjadrenie emócií." Vynikajúce prepojenie, hudby, svetiel, kamery a strihu v scéne v ktorej Hanna uteká z väzby, niektoré dlhé scény na jeden záber s dynamickou kamerou, pričom sa tento štýl nebáli použiť ani pri bojovej scéne, jemne provokatívne zobrazené situácie o ktoré bola v priebehu detstva obratá ale zase naopak aj pred ktorými bola uchránená. Na všetko ju pripravoval a všetko ju učil, ale na vlastnej koži je všetko inak. Pekné skromné poukázanie na náš život v betónovej a elektrickej džungli a neuvedomovania si ticha v prírode. Avšak má aj mnoho záporov, ako napr. chvílková naivita a stupídnosť deja, ale myslím si, že režisér z toho vyťažil všetko. ()

huko

Po prvním zhlédnutí 3 hvězdičky, hned druhý den jsem zvýšil na 4, protože mi v hlavě film vytvořil nutkání na něj neustále myslet a pocit, že ho musím vidět znovu. Po týdnu zvyšuju na 5, protože ten pocit nezmizel, navíc se prohloubil. Atmosféra, miniaturní detaily pro puntičkáře, hudba na míru pro každou scénu, hlavní představitelka a ta poetika.... ou... Trailery jsou mírně zavádějící, tohle není akční pecka, tohle je umělecký dílo :) ()

Rockerman

Ikdyž to z počátku tak nevypadá, je to v podstatě politický thriller. Až na pár hluchých míst se jedná o velmi dobrý dramatický film. Trošku mi vždycky vadí, když útlá dívenka likviduje několik dobře vycvičených chlapů najednou. Je to ale fikce a téměř sci-fi, tak budiž. Příběh zmutované a dobře vycvičené Hanny se mi dost líbil, takže mu dávám nadprůměrné hodnocení. Také chladnokrevné vrahyni Cate Blanchett to v této roli moc sluší. Jsem spokojen. ()

BOURQUE

Ja osobne som bol veľmi zvedavý na spoluprácu E. Bana a C. Blanchett. Ešte samozrejme nesmiem zabudnúť na Hanu (S. Ronan). Táto trojica dokopy podala veľmi slušný a vyrovnaný výkon. Hlavne Cate opäť potvrdila, že patrí medzi najuniverzálnejšie herečky v súčasnosti. Jej jednoducho sluší všetko (jak kladná tak potom aj záporná postava). ALE! Čo sa týka druhej strany – režisér, scenár, kamera – tak tu som bol veľmi sklamaný. Hlavne ma prekvapil režisér J. Wright, pretože od tohto pána som zvyknutý na kvalitné filmy. Teraz však zo „slabého“ scenáru ani on nedokázal vykúzliť veľkolepé dielo. Škoda :(. Osobné hodnotenie: 64% (**) ()

Mortishka

Moje sklamanie....ach...podľa ukážok som bola na to tak namotaná a očakávala som tento film jedným dychom. Začiatok filmu sa krásne rozbieha, začínam mať pocit že predsa to nebude až taká katastrofa..ale potom? Hanička sa začne hrať na veľké dievčatko ktoré ani len netuší čo je to život a myslí si že holými rukami môže všetko dokázať. Eric Bana ma potešil, Cate Blanchett takéto zlé postavy nesedia aspoň môj názor nezhltla som jej to :) A mladučká krásna Saoirse Ronan má pred sebou podľa mňa ešte krásnu budúcnosť, jej ľadový pohľad a tá snehová pokožka :) bol to prúser..... A mimochodom ten koniec celý film pochoval..... Soundtrack od The Chemical Brothers ma nezaujal keďže mi takáto hudba nevonia.... ()

FilmWave

Banální a ohrané b-éčko natočené jako trip s hudbou od Chemical Brothers. To může být jedna hvězdička nebo čtyři, ale nic mezi. Mě to nevzalo. ()

JohnSorrow

Na jednu stranu jsem filmem příjemně překvapený, na stranu druhou cítím šílený kalkul ze strany tvůrců. Příběh je vcelku zajímavý, herecké obsazení příjemné... Jenže se tu dle mého někdo snažil o nemožné - s téměř béčkovým scénářem natočit akční film áčkového ražení a vyznění, ovšem pořád natolik kulantně, aby to byl vlastně dětský film, kde je jasné dobro a zlo a hlavně násilí, aby vlastně násilím nebylo. Další věcí, která mě rozčilovala, bylo neustálé pomáhání příběhu. Někdo se prořekne tam, někdo tam, někdo prozradí, co neměl... (A to ani nezmiňuji nesmysly první třídy, jako vojenské zařízení na počátku, lehkost přesouvání jednotlivých postav a to nejen v rámci vzdáleností, ale i ročních období a klimatických oblastí - vše samozřejmě pěšky, atd. ) A s čím mě Wright opravdu vytočil, bylo použití hudby. Sama o sobě byla dobrá, pro akční film jako stvořená. Ale proč musela být tak neuvěřitelně hlasitě při každé akční scéně? Aby děti v rámci PG-13 alespoň neslyšely ty hrůzy, které jsou jim servírovány z nějakého "rozumného" úhlu? Za co ale musím pochválit, byly pro mě nevídané kontaktní akční scény, natočené velmi podařeným způsobem. ()

Radek.SCH

ChemBros. Žlutá teplákovka. Vyholené lebky. TeenBourne. CIA. DNA. Hulk. Německo. Maroko. Sob/Los. NámětPERFEKTNÍ. ZpracováníDIVNÉ. ()

Evinkanka

Je to snad jeden z mála filmů, kde mě trailer vůbec nenadchl,nechápala jsem o čem ten film by měl jako být,ale nakonec jsem na tento film koukala s otevřenou pusou a s občasným úsměvem. Místy to bylo naprosto nereálne, ale i tak jsem byla velice potěšena z tohodle filmu. Nikdy jsem nic podobného neviděla, většina akčních filmů je o nějakém týpkovi, který něco provedl a všichni ho chytají, ale nakonec to dopadne všechno stejně. Velice se mi Hanna líbila, určitě se na ni někdy kouknu znovu, líbílo se mi to, jak na začátku řekla jednu větu k sobu a ke konci tu samou větu k té zrzce (jméno??) :D.....Pro mě jeden z nejlepších akčních filmů :) ()

boul

Průměrný film, ale mně se líbil a proto hodnotím takto : * za Wrighta, * za Chemical Brothers, * Finsko a * za Saoirse ... ()

hororwatch

Rozhodně zajímavý a originální film. Něco na styl Bourna, než-li 007 jak někteří tvrdí. Film se drží celou stopáž v ponuré atmosféře, hlavní neznámá to herecky drží dobře, akce a souboje jsou zábavné a přitom mnohem blíž k realitě, než dva výše zmíněné filmy. Na druhou stranu se dá atmosférou přirovnat i k Cizinci( Johnny Depp, Angelina Jolie) a je tak trochu místy vleklý a některé scény zbytečné. Filmu chyběly emoce- viz scény s kontroverzní rodinkou a konec, který se snažil být originální svojí jednoduchostí a nekompromisností zkrátka nemohl bez šance vytvořit si jakýkoliv postoj k jakékoliv postavě ve filmu fungovat. Přesto si myslím, že v rámci žánrů rozhodně lepší kousek k vidění za poslední dobu. ()

Puddle

Úvod v zamrzlé divočině je parádní, ale ve chvíli, kdy odtud Hanna s Erikem vypadnou a jejich cesty se rozdělí, začne se celý snímek tak trochu sypat a ztrácet tempo. Videoklipová akce je hrozně cool a klidně jí tam mohli napumpovat ještě trochu víc, zato Hannino kamarádíčkování a „nazírání“ do běžného života jsem fakt moc nežral. Jinak Saoirse si svou smrtící vílu střihla velmi pěkně. ()

mourinho

No, mohlo to být i lepší. Hannu hraje ne příliš sympatická Saoirse Ronan a v podstatě je to taková naháněčka napříč Evropou, která ale neobsahuje byť jedinou jakkoliv vyjímečnou scénu, jež by tento snímek uchovala v mé hlavě na delší čas. Nechápejte mě špatně, práce s kamerou je svým artovým pojetím místy pozoruhodná a už jen kvůli tomu nemůže nikdo říct, že je to nepovedený film, vše ostatní ale ze zavedených standardů nijak nevybočuje, proto si myslím, že se na Hannu brzy zapomene. ()

Fridecka

Líbivá a strhující podívaná o dívce se zvláštním původem i schopnostmi. Celou atmosféru umocňuje a dokresluje skvělá hudba od Chemical Brothers. Krásně se na to dívá. Chladný začátek v krajině sněhu a ledu slibuje hodně. Škola vůle, znalostí a schopnosti přežít kdekoliv v podání otce Erica Bany. Škoda jen, že příběh jde odnikud nikam. Vnímáme možná potvrzení, že vše je v hlavě, myšlenkách a většina našich činů a zážitků je prvotně závislá na naší vůli.Chybí tomu však promyšlený scénář. Dozvíme se sice, proč jsou dívka a její učitel tak cenní pro chladnou špiónku v podání Cate Blanchett a krátce zaslechneme i něco o jejím původu, ale je to nějak málo. Celkově snímek působí opravdu velmi příjemně a napínavě. A vůbec bych si nelámala hlavu, zda určité detaily odporují realitě, já jsem se skvěle bavila. ()

Kum0r

Autor se měl rozhodnout, jak mocného hybrida z hlavní postavy udělá už na začátku. Ze startu zvládne vykosit polovinu vojenské základny a v půlce filmu už jí dělají problém 3 pseudoneonacisti. Co bych na druhou stranu rád vyzdvihnul je psychologie hlavní postavy, která se, oproti původnímu očekávání, opravdu vyvíjí. 3.4* ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

30.11.2012

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

27.12.2010

Díky traileru na Hannu víme, že sympatický Australan se v dubnu objeví ve Wrightově akčním špionážním thrilleru, ale co dál? Chtělo by to konečně hlavní roli v nějakém zábavném hitu. Naděje se skýtá… (více)