Hanna (Saoirse Ronanová) je dospívající dívka. Je výjimečná tím, že má zásluhou svého otce (Eric Bana), bývalého pracovníka CIA, který ji vychovává ve finské divočině, sílu, vytrvalost a znalosti zkušeného vojáka. V jejím životě, který se nepodobá životu žádného jiného teenagera, spolu splývají výchova i výcvik s cílem udělat z ní dokonalého zabijáka. Její cesta k dospělosti dospěje k přelomovému momentu ve chvíli, kdy je svým otcem vyslána na samostatnou misi. Hanna tajně cestuje po Evropě a přitom je na útěku před agenty, které za ní vyslala nemilosrdná špiónka (Cate Blanchettová), ukrývající před světem vlastní tajemství. Jak se Hanna blíží ke svému hlavnímu cíli, je nucena čelit znepokojivým odhalením o vlastní existenci a nečekaným otázkám o svém lidství. (HBO GO)

Aildrin

Saoirse Ronan. Už když jsem ji prvně viděl ve filmu Město Ember, říkal jsem si, že z téhle zvláštní, talentované dívky bude jednou skvělá herečka, která bude patřit mezi největší Hollywoodské hvězdy a vůbec se nedivím, že její úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Přijde mi, že si tvůrce vzal předlohu z filmů jako je Agent beze jména, Pátý element a jim podobným. Musím uznat, že se výsledkem nebyla žádná nesmyslná patlanina, ale perfektní film, který odsýpal a ani chvíli nenudil. Jediné co mi naprosto nesedlo a přišlo mi nepochopitelné, byl panický úprk ozbrojené Marissy v podání Cate Blanchett. Jinak po prvním shlédnutí nemám větších výtek. Jen je škoda, že byl závěr tak utnutý. Že by předzvěst možného pokračování? Bylo by to fajn, ale myslím, že HANNA 2 v plánu není. Teď jsem spíš zvědavý, jakou postavu ztvární Saoirse Ronan v připravovaném Hobbitovi. ()

xxlch

Hanna-super dítě se super vlastnostma zabijáka.Občas jsem se naprosto ztrácela v ději a pár věcí zde,naprosto postrádá logiku.Při perfektních výkonech nepřemožitelné Hanny,jsem si však vybavila jiný filmík.Dvojčata se Schwarzeneggrem a de Vitem.Tam taky geneticky poupravily embryo a ejhle úúúž je to tu zase.Filmík který není ničím vyjámečný,ale skouknout se určitě dá. ()

DoubleJo

Ja som spokojny. Malo to svizne tempo, akciu a Saoirse bola ako tinedzerka, ktora dokaze spacifikovat svojich prenasledovatelov v podobe holohlavych nackov velmi uveritelna. Nehladiac na logicke nedostatky, ktore sa nevyhnu ziadnemu akcnmu filmu, je Hanna s netradicnou hudbou dobry film. ()

ikilledjenny

Obyčejný příběh o pomstě, který se díky Saoirse stal neobyčejným. Jo, jasně je to akční béčko, ale se skvělou hudbou a kamerou. Škoda toho konce. *I just missed your heart* ()

Solverino

Spíš odpad! než co jiného. Pejsek s kočičkou tentokrát nevařili dort, ale natočili film. Nechutná splácanina všeho možného, plná ujetejch lidí. Chvílema jsme se smáli, ale spíš je to křeč. Možná to měla bejt komedie? Budˇcelej štáb při filmování kouřil nějaký težký drogy nebo to natáčel sbor "umělců" s alzheimerem? Jedna hvězdička za hudbu... (nebyl to spíš hudební film?) ()

Peter-1307

Studený, béčkový film, ktorý ma nechytil, okrem úvodu, kedy som sa tešil na film a záveru, kedy som sa tešil tiež - na záverečné titulky. Dve hviezdičky sú však za hudbu a neviem, či robím správne za vizuálny prejav. Z hercov ma nezaujal nik, vykreslenie postáv žiadne, len schéma podľa programu, režisér, ten to ukočíroval podľa prekliate podmierného scénara, čo vidím ako hlavný problém samotného filmu. ()

Mr.Roman

Svieži a veľmi odlišný film, ktorý však často dopláca na svoju nelogickosť. Vyzdvihnúť si tak okrem neustávajúceho tempa zaslúži najmä soundtrack. ()

Kellerman

Naprosto fenomenální kus filmařiny,který se tváří jako akční film,ale ve skutečnosti má blíž k evropským artovkám,jen v našlapanějším a vizuálně atraktivnějším kabátku.Jen stěží hledám slova,kterými bych tento progresivní žánrový kousek popsal,protože na tohle si zkrátka musí kažý udělat svůj názor.Hanna je každopádně jedním z nejzajímavějších kousků,které jsem letos v kině zastihl.Saoirse Ronan je lepší s každým filmem,Joe Wright je jedním z nejzajímavějších současných režisérů.Skvost. ()

Chudák

Nebylo to špatný:)líbila se mi kamera, zajímavá hudba nahazovala tak trochu psycho atmosféru...ale určité věci bych si představoval jinak + občas možná i více hluchých míst.ale pro mě 3apůl ()

JardaBauer

Zajímavý film o stroji na zabíjení v podobě výborné Saoirse Ronan, ve kterém se mísí prvky akčního thrilleru, art filmu a dramatu o dospívání a poznávání neznámého světa mladou dívky, která se tak trochu vymyká standardům svých stejně starým vrstevníků. Rozhodně se jedná o zajímavě natočený film, který otevírá prostor pro různé interpretace a se svým zábavným panoptikem postav mě opravdu bavil. Pro někoho film zaostal za očekáváním, mě však potěšil a rád se na něj za pár let podívám znovu. ()

Mara12

Hodně zajímavý film uchopený ne zrovna šťastným způsobem (pro mě), nejsem fanda filmů s uměleckými prvky a tady mi vysloveně překážela ta snaha režiséra ukázat, že ztvárnění filmu je důležitější než příběh sám o sobě. Nejvíce se mi líbil začátek a cestování s rodinkou. ()

Ernie_13

Akokoľvek mám rád auru a herecké umenie Saoirse Ronan a akokoľvek dobre film začal, tak musím dať nekompromisne 60%, lebo ten scenárista to tak domrvil, že to nie je možné. Nie, že by dej nemal logiku (i keď to troška tiež), ale tak plocho a tupo ho podať...ach jaj. ()

borohub

No prvních 15 minut nuda nuda a ještě jednou nuda. Pak akce nechyběla. Ovšem jen pořádná akce z filmu neudělá dobrý film. Hanna byla hnusná jak prdel, děj byl předvídatelný a prostě představa že náctiletá holka porazí armádu plně vycvičených agentů mi je nějak proti srsti. Dále to rozhodně zkazili tím, že Hanna je vlastně monstrum, kterou udělali v nějaké laboratoři a "nainstalovali" jí do genů sílu a žádné city, což samozřejmě zaobalili do nějaké "extra" scény. Rozhodně plus bych dal za to, že se příběh odehrával v Evropě, dokonce v jednu chvíli šel snad vidět i ukazatel na Prahu. Moc přehnané, ale jako film to tak blbý není, ale za cenu toho lístku rozhodně nestojí. ()

Bendiys

Kdyby snimek zustal celou dobu v puvodni drevene chatrci, nemel by film chybu, i kdyz by byl o nicem. Jakmile se rozleti po svete, zacina se film tak trochu utapet, jak hlavni hrdinka (ac vyborne zahrana; Saoirse je uzasna) narazi na spolecnost. Na druhou strtanu musim vyzdvihnout tahle zabery. Btw az na jednu vyjimku prisernej soundtrack pri akci... ()

Dž@Dž@

Herečka Saoirse Ronan ? Žiaľ nie! V tomto filme ako nepremožiteľný terminátor valcujúci chlapov objemovo a výškovo zdatnejších ako ona mi pripadalo smiešne. Myšlienka deja bola dokonalá. Prostredie tréningu, soundtracky spestrujúce dej a mnoho ďalších veci bolo fajn. No ,,mladé žieňa“ mi hodnotiace potencie na 4 či 5 hviezdičkovú akčnú nádielku skazilo. ()

Jager_JK

Mladistvá holka vs. elitní agenti ?!?! What's the f***?!?! Ale když tady to vypadá fakt dobře. Už jenom to si zaslouží uznání. ()

MaxForValue

Hanna je filmom, ktorý zjavne odkazuje na klasické "Bournovky", akurát namiesto Bourna tu máme Saoirse Ronan. Táto stále ešte mladá herečka dokazuje, že má úžasný potenciál, dokonca mám pocit, že väčší než Dakota Fanning. Ale späť k filmu. Ronan ukázala, že sa dokáže uplatniť nielen v drámach, ale celkom jej to sekne i v akčných filmoch. To, čo však tento film podľa mňa pochováva nie je ani tak slabý príbeh, ale skôr absolútne nevýrazný "vedľajší" herci - Cate Blanchett dokázala, že v akčných filmoch poriadne nemá čo robiť a mala by sa držať dramatickejších úloh, ktoré jej viac sedia. V roli agentky CIA je absolútne nedôveryhodná a pôsobí skôr ako sekretárka na ministerstve. Eric Bana tiež (aspoň mňa sklamal), možno je to malým priestorom, ktorý dostal, ale tiež som od neho čakal "otcovskejšiu" úlohu. Škoda, mohlo to dopadnúť lepšie. ()

Brumlak

Jak je důležité nemít podpatky. Všechno tak nějak funguje...stokrát viděné...ovšem některé věci pobaví. Ano, pobaví. V konečném je to ona legrace, co mě na tomto snímku baví. ()

miki68cz

Tohle děvče má před sebou slibnou kariéru, je přirozená, přirozeně krásná až naturální a ještě umí hrát, jen ta zbytečně přemrštěná akčnost snímku a přehánějící Bana jí to trochu kazí. Zaměřte se na muziku od Chemical Brothers a každopádně DOPORUČUJU, mimochodem vzpomněl jsem na Brutální Nikitu ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

30.11.2012

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

27.12.2010

Díky traileru na Hannu víme, že sympatický Australan se v dubnu objeví ve Wrightově akčním špionážním thrilleru, ale co dál? Chtělo by to konečně hlavní roli v nějakém zábavném hitu. Naděje se skýtá… (více)