Hanna (Saoirse Ronanová) je dospívající dívka. Je výjimečná tím, že má zásluhou svého otce (Eric Bana), bývalého pracovníka CIA, který ji vychovává ve finské divočině, sílu, vytrvalost a znalosti zkušeného vojáka. V jejím životě, který se nepodobá životu žádného jiného teenagera, spolu splývají výchova i výcvik s cílem udělat z ní dokonalého zabijáka. Její cesta k dospělosti dospěje k přelomovému momentu ve chvíli, kdy je svým otcem vyslána na samostatnou misi. Hanna tajně cestuje po Evropě a přitom je na útěku před agenty, které za ní vyslala nemilosrdná špiónka (Cate Blanchettová), ukrývající před světem vlastní tajemství. Jak se Hanna blíží ke svému hlavnímu cíli, je nucena čelit znepokojivým odhalením o vlastní existenci a nečekaným otázkám o svém lidství. (HBO GO)

MartinezZ

Výborně. Takže sestříhat, zkrátit tak o 50 minut a mohl by z toho být slušný pilot nějakého začínajícího akčního seriálu. Takhle to byla jen slátanina bez hlavy a paty s příběhem, nastíněným jen na těch stránkách scénáře, které se nakonec do filmu ani nedostaly. ~~~ Slabota, kterou příběhem překonává i Salt a to je tedy sakra co říct. ()

Greg

“I just missed your heart.“ Pro mě neuvěřitelně rozporuplný film, ve kterém nevýborné a hodně špatné pasáže střídaly jako dubnové počasí. Vždy, když jsem si začal myslet, že je to docela dobrý film, tak přišla nějaká nelogická a naprosto nevhodná scéna a srazila film zase do průměru. Důsledkem toho je, že to stejné lze napsat i o scénáři. A i když režisér Joe Wright dělal, co mohl, vylepšit průměrný scénář fakt nemohl. Jeho režisérské vedení a práce s kameramany totiž není vůbec špatná (a ani tentokrát si neodpustil scénu na jeden závěr, i když trochu kratší). Z herců pak musím zmínit Saoirse Ronan, na jejíž výkony v budoucnu se opravdu těším, Erica Banu, který ale mohl dostat o něco víc prostoru. Naopak Cate Blanchett se mi v této roli moc nelíbila, ale špatně nehrála. Přes co jsem se ale nemohl přenést, je pro mě nevhodná hudba (a není to tím, že Chemical Brothers neposlouchám). Sedla mi pouze v scéně mezi kontejnery, naopak u scény na základně jsem si připadal, jak na diskotéce. A není to hudebním stylem, třeba hudba k TRON: Legacy od Daft Punk se mi hodně líbila. Hanna rozhodně není špatný film, ale myslím, že měl na víc. Přesto lepší 3*. ()

Hannibal92

No, musel jsem to nechat po včerejším kině trochu uležet abych Hannu zase moc nepřechválil. I když se nejedná o nějaký super "áčkový" trhák, tak to mělo určitý nápad a jiskru. Některé scény mě opravdu bavily (třeba to co se děje když Hanna ve vězení obejme agentku) a nadruhou stranu mě některé docela zklamaly (ne, ani když nejste obyčejný člověk, tak se nemůžete chytit auta jedoucího cca 70Km/h aniž by vám to ty pracky urvalo). Filmu nemam vůbec co vytknout až do scény kdy v bytě Hanniny babičky vyjde najevo pravda o Hanně. Nevím čím to je, ale potom už člověk nějak ztratí nadšení a vůbec chuť to tak prožívat. A ještě jedna věc, která mě na filmu Hanna oslnila, byla hudba. Normálně si hudby vůbec nevšímám, ale u tohodle filmu mě nějak dostala a opravdu se mi líbila. Co se týká 2 nácku vedených jedním přihřátým úchylem, který si stále dokola píska tu neuvěřitelně chytlavou písničku, kterou si snad už budu pískat do konce života, tak ti se do filmu prostě hodily jako nikdo jinej. ()

RasputincZ

Wright natočil divný film, který je žánrově těžko zařaditelný. Režisér koketuje s komedií, rodinným dramatem, road movie a v neposlední řadě také thrillerem a hororem. V kostce se jedná o béčkové revenge movie s pořádnou dávkou artu, zajímavé kamery a naprosto skvěle sedící hudby od Chemical Brothers (v čele s skladbou Container Park). Nebýt stupidní pointy a špatně nasnímané akce, šel bych minimálně o hvězdu výše. ()

Wysch

Úvodní hodina naprosto luxusní záležitost, která neztrácí tempo a nepouští od obrazovky / plátna. Všechno podbarvený Chemickou hudbou, naprosto božím Banou a nepříjemně nesympatickou Blanchettkou. Jenže potom se něco změní, útěk Hanny přes hory a lesy začne bejt zoufale nelogickej, k tomu finále kandidující na největší WTF pointu od dob Book of Eli a dohromady prostě v první polovině neskutečně nabouchaný béčko ústící nakonec v spíš roztřesený finále bez konce, ale za to se sympatickým zopáknutím začátku. Jako začátek něčeho velkýho by to možná ustálo, jako obrázky k dobrý muzice taky, ale ve výsledku je Hanna spíš parodií na sebe sama než cokoliv jinýho. Aspoň že ten Bana je naprosto boží. [BR] ()

Alqarin

Hanna je divná. Joe Wright by asi rád byl skloubil příběh křehké dospívající dívenky s mrazivým akčňákem, ale ty dvě věci k sobě pasují tak málo, že se celá ta snaha míjí účinkem. Wright sice jako režisér nezklamává a drží si vysokou technickou úroveň (občas dokonce vystřihne i něco nad průměrem), ale celkové vyznění Hanny je tak nejednotné a nejisté, že se zkrátka nedostane pod kůži. Pan režisér tak alespoň dokazuje, že zvládá více než kostýmní dramata, a že bychom mu s klidným srdcem mohli svěřit nějakého toho Bournea (či Bonda?). Jinak ale žádná sláva. ()

SaNcHeZ_cz

Režijně a především hudebně hraničící až s dokonalostí, scenáristicky hraničí s největším možným klišé a hloupostí. Hanna je brilantně natočená kýčovité akční béčko, které sice díky zpracování udrží diváka ale je setsakramentská škoda, že takhle vypilovaná forma je vplýtvaná na něco, co je v jádru prostě jen jedním velkým naivním klišé. ()

Praxis

Tak já vám nevím. Na jednu stranu to vypadalo dost cool, ale děj působil dosti nevyváženě. Hanna je holčina, co vzešla z genetického experimentu, vychovávána jejím ??otcem?? v drsném finském severu. Najednou je jako ryba do vody hozena do drsného světa velkých lidí, kteří se jí neustále snaží zabít. Všem těm zlým lidem velí dokonalá svině Blanchet, která si svojí zápornou roli opravdu užila, škoda že jí ve filmu nedali ještě větší roli. Saoirse se snaží, kombinace Loly běží o život a holky, která neví, jestli má opustit nevědomost "dětství" nebo se nechat pohltit světem dospělých, zahrála tak, jak jí velel scénář. Nic víc, nic míň. Na druhou stranu roztříštěnost příběhu a audiovizuální hrátky s kamerou, místy působila až lobotomicky a odváděla pozornost od hlavní dějové linky. Chemical Brothers avizovaní jako tvůrci soundtracku se teda moc nepředvedli, stájoví kolegové Daft Punk, kteří si střihli Trona Legacy určitě udělali větší kus práce. Každopádně i tak zajímavý filmek. Wright je režisér mladé krve, kteří se nebojí experimentovat i když tenhle experiment zas až tak přesvědčivý nebyl. 65% ()

Asgy

Hodně příjemné překvapení tak trochu ve stylu Jason Bourne. Příběh sice nelze brát moc vážně, ale spolu s našlápnutým soundtrackem tvoří výbornou akční podívanou. ()

Tayen

Dobrá, nejsou to čisté čtyři hvězdičky, spíše tři a půl, ale určitě ne tři. Saoirse si tři hvězdičky nezaslouží, a to ani moje oblíbená Cate Blanchett (zdá se ještě někomu, že ty psychopatky jí sedí?). Hanna je spíše takový road trip za tatínkem, který svou dceru připravil na všechno, jen ne na skutečný svět a pravdu o jejím původu. Režisér se snažil vytvořit pohádku v novodobých kulisách. A hodně tlačí na pilu. Symbolika z pohádek na nás jen nebafá, ona je všudypřítomná - ano jako tam ten nahoře -, jako kdyby si Wright nebyl jistý inteligencí diváků a říkal si "tohle oni nepochopí, raději tam přidáme tu vlčí hlavu, podivného mužíka, který bude připomínat kouzelného skřítka, a ano, samozřejmě zlou ježibabu, horší než všechny ty královny s otráveným jablkem nebo sněhovými sáněmi táhnoucích vás až na sever." Kdyby Wright trochu ubral a nechal více pracovat mou fantazii, která toho dovede opravdu dost. Kdyby jen nastínil atmosféru, abychom si do proměnných si dosadili sami. Diváci nepotřebují všechno nastrkat pod nos, potřebují i nějakou tu nejistotu, volnost ,s jakou si pohádky poupraví, když už je film takto pojat. Ale Hanna je stále mírně nadprůměrný film (rozhodně originální mezi ostatními snímky akčního žánru). Trochu Nikita, trochu Pátý element, trochu Sněhurka, ale hodně Saoirse a Cate, Eric Bana hraje jen druhé housle, i když velmi charismatické. ()

Lamiczka

Všechno dotažené tak napůl, první polovina filmu slibuje zajímavou akční podívanou. Bohužel opak je pravdou, druhá polovice se táhne jak zkažené žužu. Co musím pochválit, je výborná hudba a místy velmi zajímavý scénář. Mohlo se z toho vytřískat mnohem víc. ()

katasta

Jediné, co se mi líbilo byla úplně počáteční myšlenka genetických úprav lidí. Nikdy bych ale neřekla, že s takovým tématem vznikne něco takového jako Hanna. Naprosto bez dalších nápadů, bez příběhu, sem tam nějaká pitomina a prostor pro herce taky nic moc... ()

Soundtrack

2-3*, Saoirse je v pohodě, sem-tam nějaký až nepochopitelně dlouhý prázdný úsek, akční scény ve spojení s hudbou fungují a i když se mi narychlo ustřihnuté konce většinou líbí, tenhle byl nic moc. Zajímavé, jak málo stačí Shapirovi, aby mě nalákal na nějaký film (schválně, kdo z vás najde) :) ()

O.Peta

Slovo divný je pro tento film asi nejvýstižnější. Ten scénář by měli autorovi omlátit o hlavu, protože kdybych si nepřečetl na co jsem se vlastně díval, tak se to asi nedovím. Dost nudná naháněčka. 40% ()

GodComplex

Joe Wright to v sobe ma (zatim), nejen vizualne, ale hlavne si ke svym filmum umi vybrat dobrou hudbu. Koukam, ze v Hollywoodu konecne lidi prestalo bavit poslouchat porad to same pizlani dokola, tak se naucili novy trik a sice vyuziti naslaple elektroniky, nejprve NIN v Social Network, pak Daft Punk v Tron Legacy a ted Chemical Brothers v Hanna. Za me rozhodne palec nahoru, jen houst a vetsi kapky! Hanna sice pusobi ponekud nedovarene a Saoirse Ronan moc krasy a sympaticnosti take nepobrala, ale na scenaristicky bezny akcnak je to spravne unikatni a hudba to napalila az na 4*. 7/10 ()

JJ.Gibson

Musím říct, že jsem se Hanny trochu bál, ale nakonec jsem si k ní našel pěkný vztah :) Překvapily mě bojové scény, které byly přehledné a nepřehnané. Plus dobrý soundtrack!!! Samozřejmě se na Hannu musíte koukat trochu s nadhledem, ale vlastně k tomuto snímku nemám cobych nějak zvlášť chtěl vytknout. Možná bych vynechal pár scén, které byly zbytečné a působily podivně. Ale, jak říkám, ty dvě hoďky jsem si užil :) ()

fremy

Trošku Alenka v říši divů objevující dnešní svět, poté co byla uzavřena v chatě daleko od civilizace. Příjemně natočené a skvěle doplňující hudba The Chemical Brothers. ()

Laxik

Těžko hodnotit. I když to má skvělou režii, hravou a výbornou (i když někdy až moc rozklepanou) kameru, Saoirse, která je na svůj věk velmi dobrou herečkou, další dobře hrající dobré herce (Cate sice zklamala, ale na druhou stranu jí moc prostoru dáno nebylo...), kchúl soundtrack a slušnou akci, je to debilní. Jo, chtěl jsem nářez, který možná bude totálně na palici, ale tohle si o sobě myslí, že to je chytré, ale ani se to nesnažilo o nějakou logiku. Takže příště si buď na nic nehrajme a udělejme z toho béčko anebo vykoumejme příběh hodný akčního hitu. Nebo aspoň zacelme největší díru, tedy emoční propojení diváka a postav. K žádné jsem si nedokázal vypěstovat vztah, jen trochu jsem fandil Hanně, ale to bylo proto, že děvče vyrůstalo v lese a dostávalo se do komických situací. Mimochodem některé byly vážně přehnané, ale zase na druhou stranu dobře ulítlé. Celkově jde o podprůměr a můj druhý nejhorší kino přehmat. PS: Ty titulky byly hrozný. ()

Riddick77

Já jsem se občas docela nudil, dosti mě štvala hudba, nelogičnosti a vůbec se mi nelíbily lokace. Je pravda, že prvních 20-30 minut je super, ale když Hanna zmáčkne červené tlačítko, jde to do kytek. Měl jsem Hannu na "must-see-list", teď to přehodnocuji a je přeřazena na "never-again-list" :-) 3/10! ()

UncleG

Hanna Montana skřížená s Matrixem: aneb obsahově prázdná vizuální žranice, na níž je nezábavnější páně režisérův pohled na Evorpu. Arábie je zem přátelských lidí a sluncem zalité místo, zatímco Evropa je hnusný, zpustošený a zákeřný kontinent plný špíny, obývaný pouze pankáči, perverzáky, fašouny, prdlými babkami a umaštenými bývalými klauny. Jo, a jestli se někde dělají pokusy na lidech, tak je to samosebou v Polsku. Kde jinde taky? Prostě normálka. Dvě hvězdy za zdařilou romantizující část příběhu, která je v určitých momentech téměř geniální. Zbytek je ale ubohá špiónská nuda plná nefunkčních rvaček a zvrzaných přestřelek, navrch s hóóódně pitomým závěrem. 40% s osobní poznámkou, že psychoidní zabijácké holčičky můžu jenom v trojobalu NHP. Nadsázka, Humor, Přehánění. ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

30.11.2012

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

27.12.2010

Díky traileru na Hannu víme, že sympatický Australan se v dubnu objeví ve Wrightově akčním špionážním thrilleru, ale co dál? Chtělo by to konečně hlavní roli v nějakém zábavném hitu. Naděje se skýtá… (více)