Hanna (Saoirse Ronanová) je dospívající dívka. Je výjimečná tím, že má zásluhou svého otce (Eric Bana), bývalého pracovníka CIA, který ji vychovává ve finské divočině, sílu, vytrvalost a znalosti zkušeného vojáka. V jejím životě, který se nepodobá životu žádného jiného teenagera, spolu splývají výchova i výcvik s cílem udělat z ní dokonalého zabijáka. Její cesta k dospělosti dospěje k přelomovému momentu ve chvíli, kdy je svým otcem vyslána na samostatnou misi. Hanna tajně cestuje po Evropě a přitom je na útěku před agenty, které za ní vyslala nemilosrdná špiónka (Cate Blanchettová), ukrývající před světem vlastní tajemství. Jak se Hanna blíží ke svému hlavnímu cíli, je nucena čelit znepokojivým odhalením o vlastní existenci a nečekaným otázkám o svém lidství. (HBO GO)

FilmFan24

Námět kategorie B, C či chcete-li "Direct to Video", ale za to zpracování je A+.Špičkové obsazení. Akční nářez. Artové záběry. Výborná hudba Chemical Brothers. Prostě film plný protikladů. Umělecký záměr? Anebo si z nás prostě někdo dělá (pardon) prdel? I tak se dá na Hannu, dívenku s výcvikem zabijáka, dívat. Celé je to (záměrně) předvídatelné, má to vtip a grády, že bych skousl i ty nelogické kolapsy, ale...Být námět propracovanější, byla by to pecka nejenom tohoto roku. ()

salalala

I po dvanácti letech hodně zvláštní snímek, který je dost nevyrovnaný. Mnohem silnější je v první polovině, kdy Joe Wright vytváří tajemnou atmosféru chladného severu, nechává diváka trochu na pochybách ohledně zápletky, především ale servíruje syrové a výborně natočené akční scény. S tím, jak se hlavní hrdinka dostává do civilizace, úroveň trochu padá, protože najednou příběh ztrácí logiku a mění se v jednu velkou naháněnou bez hlubšího smyslu. Atmosféra tu prakticky neexistuje a nebýt vynikající a dost výrazné a netradiční hudby The Chemical Brothers, nebylo by se v této fázi čeho chytit, což je veliká škoda. Nevytrhne to ani závěr, který přichází s nečekanou pointou, která ale není zdaleka tak šokující, jak asi tvůrci zamýšleli, proto tolik nefunguje. Saoirse Ronan v hlavní roli je každopádně velmi dobrá a akce jí jde bez problémů, Eric Bana minimum prostoru využívá na maximum a i on je v akci výborný, nejvýraznější je ale rozhodně Cate Blanchett, která si svou záporačku vysloveně užívá, škoda, že tu není víc, zapamatovatelný je i Tom Hollander jakožto německý zabiják v oranžové teplákovce. Hanna určitě není špatný film, jen se zdá, že doplatil na ambice, které s ním tvůrci měli asi přece jen o něco větší, než nakonec dokázali naplnit. 60 % ()

Toj

??? Tak co to bylo? Bondovka? Thriller? Akční jízda? Rodinná komedie? Film o dospívání? Komedie o teenage holkách jak balí kluky? Béčková řežba? Tenhle film neustále osciloval mezi různými tvary a nedokázal mě nijak uspokojit. Některé akční sekvence byly působivé, hudba byla dobrá, ale dohromady to naprosto selhává. ()

TominoLa odpad!

Tohle snad Joe Wright nemyslel vážně!? Po Pokání jsem očekával opravdu mnohem více. Dle komentářů jsem se trošku obával jak přijmu roli Saoirse Ronan. Rozhodně jsem s tím neměl až tak velký problém. Větší starost mi dělal teplákový zabiják v podání Toma Hollandera. Když jsem ho viděl tak místo, aby mě naháněl strach tak jsem se musel smát. Potkat ho tak bych se bál možná tak o svou řiť než o život. Zatím největší zklamání roku. ()

Skip

Začalo to zajímavě, pokračovalo to docela zajímavě, a pak najednou zlom a byla z toho úplně obyčejná honička, která zajímavá vůbec nebyla. Škoda, protože to fakt začínalo víc než slibně. ()

Patw

Parádní akční podívaná. Opravdu skvěle to začalo, a v průběhu celého filmu, si děj udržoval stejnou akčnost. Parádní film. Soundtrack skvělý. Škoda, že nevím co se stalo se zajatou rodinou (přežili?) a důvod paní hlavní agentky proč stála tolik o to aby Hanna zemřela. 4* ()

Trevor

Celkom zaujímavý akčný film s trochu iným príbehom, poriadne pritiahnutým za vlasy ale tak pozeralo sa na to prekvapujúco dobre. ()

Dubro

Ale no ták, Hanke treba pomôcť do červených čísel. Príbeh je síce len o niečo zložitejší ako programovanie poloautomatickej práčky na pranie pestrofarebne prepotených ponožiek a zahnednutej spodnej bielizne pri vonkajšej teplote 27 a pol stupňa v tieni, ale kamera to jednoznačne dáva a miešanie žánrov je tak dokonalé, že miestami človek nevie, či je to mono, stereo alebo country. Palček mierne vpravo hore. ()

kalap

Holčina, ktorá je oveľa šikovnejšia a udernejšia ako hocijaký klučina a tak mastí chlapou jedná radosť ()

Parlay

Po zhlédnutí Wrightova pokusu o odskočení si do vod akčního žánru mohu jedině v koutku duše doufat, že se již svým dalším snímkem vrátí ke svým poetičtějším kořenům (Pýcha a předsudek, Pokání), díky kterým je považován za jednoho z nejtalentovanějších režisérů své generace. Joe se sice neutopil, ale záchranný kruh by tak úplně od věci nebyl… Pro diváka, který od „Hanny“ očekává zejména ryzí akci, bude snímek zklamáním. Ona akce se totiž prolíná s psychologickou sondou do duše mladé dívky nedotčené moderní civilizací a mysteriózními prvky, přičemž žádná z rovin diváka dostatečně neuspokojí a snímek tak působí značně roztěkaně. Největšími klady snímku jsou herecké výkony (přesvědčivá Ronan, chladná Blanchet, slizký Hollander) a pro režiséra tak příznačná dlouhá scéna bez využití jediného střihu, která je zakončená akční bojovou sekvencí Erica Bany. ()

Chrysopras

Maximálně povedený intro ( a vůbec prvních cca 20 minut ) je pomalu udušený až k rozpačitému konci. Velká škoda, jelikož ty akční sekvence spolu s hudbou a Saoirse si řikaly o lepší scénář... ( 46. KVIFF ) ()

Sheldra

Tak tohle je paradox - to, co jde obvykle Wrightovi nejlíp, je tady upozaděný akcí (skvělou akcí, aby bylo jasno). Zbytek je podobně nervozní jako hlavní postava samotná a pošahanej soundtrack od Chemiků to všechno jen podtrhuje - jenže ono je to tak nějak příjemně ujetý. Mahalikův výraz "neučesané" to asi vystihuje nelíp - není to elegantní bondovka, ale co byste chtěli, když hlavní postava je vyděšená holka vyklopená uprostřed neznáma, která sice přesně ví, kolik váží srdce vorvaně, ale nemá ponětí, že se má rozhlídnout, když přechází ulici? Saoirse zaválela (ona vlastně vždycky válí), pro Erica a Cate mám univerzální slabost a pro Wrighta jakbysmet. Seru na logiku, seru na pravidla řádného scénáře a režie, seru na zdejší mudrce, mně se to prostě a jednoduše líbilo. A čím víc nad tím uvažuju, tím jsem si tím jistější! ()

Eldrick

Béčkový akční rádoby art s naprosto debilním scénářem, ale na nic si to nehraje, prostě jen exhibuje a hrajou do toho The Chemical Brothers. Akorát trochu nechápu výsoký hodnocení zdejších protekčních uživatelů a tzv. prominentních recenzentů. Dyť je to klasická výplachovka na vypnutí mozku, která ve svý podstatě nedává vůbec žádnej smysl, pokud by jeho tvůrci nebyli malí haranti s mentálním postižením. ()

Huntelaar

Ještě nikdy se mi nestalo, abych si při sledováni filmu tak uvědomoval hudební podkres, a to něco značí. Společně s nadprůměrnou kamerou však pokládají na lopatky příběh, u kterého se tvůrci zasekli v nerozhodnosti mezi vytvořením artového rodinného dramatu nebo akčního nářezu. Výsledkem je bohužel docela nudný mišmaš. A ani té Saoirse jsem nevěřil, že je schopná složit k zemi chlapa jiné váhové kategorie. Tři hvězdy jen a pouze za Chemicals Brothers. ()

fmash

Když pominu, že vůbec nerozumím zápletce (pochopitelně mám na mysli, proč Banova postava spouštěla celou nesmyslnou akci), že si fyzika v tomhle filmu odskočila na velkou a karikaturnost až příliš mnoha postaviček (a pár dalších věcí), musím konstatovat, že jako sled několika poměrně napínavých scén se to sledovat dalo. I když i Cate Blanchett měla co dělat, aby se neztrapnila. 2¾. ()

GILLWANDER

Veľmi dobrý začiatok, predstavenie ústrednej postavy - Hanny, jej vývin, zaúčanie (lov, tvrdý výcvik, sebaobrana, atď), unikátne psychické rozpoloženie (chladná, vypočítava s jedinou cestou a úlohou - nájsť a eliminovať svojho stvoriteľa. Dobre spracované prostredie a vsunutá slušná chladnokrvnosť ( každé jedno zabitie malo niečo do seba), prvá polovica zaslúžene štvorhviezdičková, mala čo ponúknuť, žiadne lacné pretvárky ( iba scenár stál za makové) či gýčové pasáže, ktorých v druhej polovici je až až. Hanna mala dobre nabehnuté, riešila problémy zlatou strednou cestou, vynikala v jednoduchosti a obratnosti. O druhej prepálenej polovici sa to už nedalo povedať. Veľa prázdnych reči, žiadna prostá zábava, Hanna sa už nesnažila byť záhadná, pomaly strácala čaro chladnokrvného, vycvičeného a vypočitateľného zabijaka. Cate to aspoň sem tam trochu zachraňovala svojim odmeraným a chladným postojom. Celkovo mal film čo ponúknuť, má svetlé ale aj tmavšie stránky, ktoré ale neprevyšujú, film má občas hluché miesta, ktoré vyplňujú zaslúžene dobré herecké výkony a skvelá réžia, ktorá mohla byť aj lepšia. Slušná práca. *** = 70% ()

Lord.Jim

Sice se to po vynikajícím začátku zvrtlo v prapodivnou honičku, nicméně hlavní frajerka mě dost nadchla a ty její "výpady" byly perfektní, takže mhouřím zrak i nad dost nezajímavým "rozuzlením". ()

berusche

Já jsem řádně zklamaná. Začátek je taková snůška blbostí, po 10 minutách to začne mít spád, pak to po zatčení začne být nářez, pak čekáte, že to bude naprostá bomba a pak to nějaký de*il poslal do kytek (já vím, který to byl, byl to scénárista, nebo "žeby" chudák nemohl s tím námětem něco udělat?)...hnus tohle, jak se do toho zatáhne něco, co není moc reálné, natož vysvětlitelné, i to původní (rozuměj, 13děcko vyvraždí víc lidí než taťka v Comandu) se stává vážným důvodem k pochybám. Tím se to zatracuje. A to je teda obrovská škoda, protože na začátku bych jim to žrala i s navijákem. ()

jhr

Mě se to náhodou líbilo (na rozdíl od řady, zde nepochopitelně odsuzujících uživatelů), Saoirse Ronan byla skvělá a celé to mělo silnou atmosféru podkreslenou dobře zvolenou hudbou. Nejvíc mě dostal začátek a úplný závěr, slušná akce a pár nečekaných hlášek taky stáli zato. Příběh možná není dotažený ale i tak není úplně k zahození (ve srovnání třeba s Transformers 3 je doslova geniální) a má své jisté kouzlo a tajemno. ()

Beagle

Velmi efektní obal, nicméně vevnitř (tedy hlavně příběhově) jde o poněkud dutý snímek. Ne, že bych si neužila tu spoustu "krásných" lokací, akce, dunění hudebního doprovodu Chemiků a běhání "kick-ass" Saoirse Ronan a "Dany Scullyové" Cate Blanchett, ale vzpomínka vyprchala rychle... ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

30.11.2012

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

27.12.2010

Díky traileru na Hannu víme, že sympatický Australan se v dubnu objeví ve Wrightově akčním špionážním thrilleru, ale co dál? Chtělo by to konečně hlavní roli v nějakém zábavném hitu. Naděje se skýtá… (více)