Hanna (Saoirse Ronanová) je dospívající dívka. Je výjimečná tím, že má zásluhou svého otce (Eric Bana), bývalého pracovníka CIA, který ji vychovává ve finské divočině, sílu, vytrvalost a znalosti zkušeného vojáka. V jejím životě, který se nepodobá životu žádného jiného teenagera, spolu splývají výchova i výcvik s cílem udělat z ní dokonalého zabijáka. Její cesta k dospělosti dospěje k přelomovému momentu ve chvíli, kdy je svým otcem vyslána na samostatnou misi. Hanna tajně cestuje po Evropě a přitom je na útěku před agenty, které za ní vyslala nemilosrdná špiónka (Cate Blanchettová), ukrývající před světem vlastní tajemství. Jak se Hanna blíží ke svému hlavnímu cíli, je nucena čelit znepokojivým odhalením o vlastní existenci a nečekaným otázkám o svém lidství. (HBO GO)

Avari.73

Áááá, škoda, taková obrovská škoda! Tohle mohla být neskutečná pecka, kdyby film skoro ve všech aspektech nejel na půl plynu. Píšu skoro, protože vynikající Saoirse Ronan opět dokazuje svůj talent. Ve všech polohách naprosto uvěřitelná, především v akčních scénách působí správně dravě (nejen díky střihu) a chladně. Z téhle herečky může být skutečně hvězda, nejen na poli dramatu, překvapivě i v akčních filmech. Kdo by to řekl, že by Saoirse mohla vládnout akčnímu filmu?? Ostatní jen přicmrndávají, včetně Cate a Bany. Samozřejmě jim banální scénář brání ze sebe dostat něco víc, ale film je o Hanně a ta si ho skutečně ukradla pro sebe. Propracovat postavy, děj, přidat víc akčnějších scén (vládne ta nářezová z dvacáté minuty) a překopat odfláknutě zrychlený závěr, tak je to tutových pět. Dvě hvězdy za Ronanovic holku, jednu za hudbu od "Chemiků" a poslední za scénu ve vězení. Rozhodně bych se pokračování nebránil a nebo využil Saoirse v jiných akčních filmech (Bourneova dcera? :D ). P.S. : I v reálu by taková holka dokázala sundat o hlavu většího chlapa. Kdo dělal někdy bojová umění, tak to ví. Pokud je technicky dostatečně vyspělá, není v tom problém. ()

mkubalikova

Celý film mě napadalo jedno slovo: divný. Možná mi smysl dojde po druhém zhlédnutí, ale silně o tom pochybuji. Tři hvězdičky dávám za formu, Joe Wright se zde opět nezapře, a hudbu chemiků. 60% P.S. Úplně mě odrovnal Tom Hollander přelivem a přízvukem. ()

manonfire

Totální zklamání. Tací skvělí herci, ale proč v tomhle filmu? Autor námětu si hrál na Lewise Carrolla a vystavil svou militantní podobu Alenky neskutečným podivnostem, adekvátním světu za zaječí norou. Hlavně aby tam bylo všechno najednou a nic nebylo ani trošičku normální....Jenže tento autor námětu není Carroll a režisér není Terry Gilliam. Výsledek je tragická zprcanina. Ericu tak takhle teda ne. 20% ()

Styxos

Joe Wright nezklamal. Hanna je sice akční béčko (v tom nejlepším slova smyslu), ale točené artovým režisérem, který si artové prvky narval takřka do každého záběru, aniž by to jakkoliv rušilo strukturu akčního béčka. Sice to není nejlepší rejžův snímek, ale Hanna rozhodně stojí za to a Wright se nemusí vůbec za nic stydět. Navíc kombinaci Chemical Brothers, Cate Blanchett a Saoirse Ronan, která kidlí všechno v nejbližším okolí se prostě nedá odolat. ()

Lenulinka

Obrovské zklamání. Miš-maš film, ve kterém je Hanče, neznajíc vlastní identitu, vyslána na misi, jejíž smysl vlastně vůbec nezná, a zabíjí jako smyslů zbavená, aby se dozvěděla, že... co? No nic extra.. nevím, co čekáte. Podívejte se sami. 2,5* 5/10 ()

lofa

Hudba od Eda a Toma se Vám tak zažere pod kůži, že si ji budete vypískávat ještě dlouho po skončení filmu,...film byl za 3*, ale za music musím další přidat. Music: Chemical Brothers, Soundtrack: 1.Kiprich - Certified Murderer, 2. David Bowie - Kooks, 3. Houcine Ettaousy - Tiddi Nettat Ayane, 4. Fatima Tihihit - Atasa Doul Kayalan, 5. Ce Cile - Give It to me, 6.The Czech Philharmonic Courtesy of Cleopatra Records Inc. - Peer Gynt Suite #1, Op. 46 - 4, In The Hall Of The Mountain King, 7. The Chemical Brother feat. Stephanie Dosen - Hanna s Theme (vocal version) ()

jefff

Řežba u které je třeba vypnout hlavu a nechat se unášet hudbou Chemical Brothers a zírat na originálně natočené akční scény. Nic víc se však neodehraje. ()

koog

Vizuálně a audiovizuálně krásné, staří dobří Chemici opět jedou. Co je už podstatně horší je příběh. Nic do sebe nezapadá, vše je jakoby vytržené z kontextu a překombinované. Spousta nedotažených postav. Škoda... nebo jsem to možná vzala až příliš vážně :) ()

utri

Není nad to, když si elitní agenti CIA počínají jak chovanci Jedličkova ústavu. Technická stránka, herci, The devil is in the details a Container Park ale napohůdku. ()

Hollohlaway

Tenhle film stojí a padá s představitelkou hlavní role. Takovýhle vražedný Mauglí, to musí zaujmout každého.Erik Bana předvádí standart, v případě Cate Blanchett jsem trochu zklamán, její záporná role nic moc. Ale Saoirse Ronan v titulní roli je ohromně zajímavá, proměnlivá, dětsky naivně obdivuje klauny a vzápětí začne porcovat speciální jednotku. Zápletka je poměrně originální a i když film působí místy hodně lacině, myslím, že víc se z toho asi vytřískat nedalo, a díky Saoirse se to dobře sleduje. ()

DeathTheKid

Soundtrack byl dobrý, navozoval dobrou atmosféru. Akce byly dost slušné. Příběh se mi zdál přitažený za vlasy. Obsazení je tak půl na půl. Eric Bana vyhovoval, Cate Blanchett trochu ne, ale to není tak důležié. HANNA nendchla ale ani nijak nezklamala. (použil jsem superdlouhé věty, co? :D) [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD] ()

Fony

Mám rozporuplné dojmy. Jednak jsem spokojen, že jsem viděl dobrý film, na druhé zklamaný, že to celé mohlo být o level lepší, kdyby si někdo pořádně pohrál se scénářem a vyměnil Cate Blanchett. Nemůžu si pomoci, ale do tohoto filmu se podle mě nehodila. Jinak celkově převládají pozitiva. Na pozadí výborné hudby jsem Banovi roli tatíka sice baštil, ale první housle zde jednoznačně hraje Saoirse Ronan. Klobouk dolů, věřím, že o ní ještě uslyšíme. ()

Gekacuk

Takováhle BÉČKA vzniknou, když se spojí nadbytek kapitálu s naprostým filmovým neumětelstvím. To vše okořeněno německým vkusem a smyslem pro humor. Extrémně trapný je šílený blonďatý šéf zabijáků. Snobský, úchylný a velice kýčovitý film, kde jedinou hvězdičku si zaslouží hudba a možná ty kecy pubertální holky z karavanu. Takhle dneska asi opravdu přemýšlí nejmladší generace. Panoptikální výjevy s cílem zlehčit "napětí" německým humorem vyznívají úplně naprázdno. Když chci šílenost, tak raději volím Tarantina nebo Jakubiska. Staří filmoví machři se musejí obracet v hrobě. Příště ty prachy vrazte do pořáného scénáře. Dávám 10%. ()

BMAJTZ

Mno hodně zajímavý snímek a rozhodně jsem od něj čekal něco úplně jiného. Tohle budu muset zkouknout asi ještě jednou. Každopádně Saoirse Ronan hraje opravdu dobře a Eric Bana tomu docela dobře přidává, bohužel čekal jsem trochu více akce a té se mi nedostalo. Nápad to byl podle mě dobrý, ale nevyužitý. ()

Šakalík

Poměrně netradiční akční záležitost, která svým příběhem vzbuzuje spíše rozpaky, ale skvělá kamera a výborná hudba z ní dělají docela slušný film. Začátek je takřka bravurní, škoda že té lesní anabázi nebylo věnováno více prostoru, protože jakmile Hanna opustí divočinu a vkročí do civilizace, úplně to ztratí náboj a zůstane jen pachuť děsně překombinovaného scénáře. Hlavní roli solidně zvládá mladičká Saoirse Ronan, která i zde ukazuje, že herecký potenciál nepochybně má. Velmi netradiční roli hlavní záporačky si střihla Cate Blanchett, která mně osobně v téhle úloze ale příliš nesedla, byť problém nebude ani tak v Cate, jako spíše v zoufale nevýrazném charakteru téhle postavy. Co naopak film zdobí, je skvělá režie akčních scén, kdy třeba honička mezi kontejnery v přístavišti je opravdové žrádlo. Jenomže samotný konec je natolik slabý, nevyhrocený a prázdný, že po skončení filmu zůstane v divákovi jen takové to „no a co jako?“. Hodnotím proto pouze průměrně. ()

Looser

Nakonec z toho byla taková akční rychlokvaška, rychle přišla, chvíli pobyla a už je zase pryč. Hanna pořád někam běží, u toho hraje řízná hudba a občas někoho (při)zabije. Vizualně našláplé, ale jinak nic nadprůměrem. ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

30.11.2012

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

27.12.2010

Díky traileru na Hannu víme, že sympatický Australan se v dubnu objeví ve Wrightově akčním špionážním thrilleru, ale co dál? Chtělo by to konečně hlavní roli v nějakém zábavném hitu. Naděje se skýtá… (více)