Hanna (Saoirse Ronanová) je dospívající dívka. Je výjimečná tím, že má zásluhou svého otce (Eric Bana), bývalého pracovníka CIA, který ji vychovává ve finské divočině, sílu, vytrvalost a znalosti zkušeného vojáka. V jejím životě, který se nepodobá životu žádného jiného teenagera, spolu splývají výchova i výcvik s cílem udělat z ní dokonalého zabijáka. Její cesta k dospělosti dospěje k přelomovému momentu ve chvíli, kdy je svým otcem vyslána na samostatnou misi. Hanna tajně cestuje po Evropě a přitom je na útěku před agenty, které za ní vyslala nemilosrdná špiónka (Cate Blanchettová), ukrývající před světem vlastní tajemství. Jak se Hanna blíží ke svému hlavnímu cíli, je nucena čelit znepokojivým odhalením o vlastní existenci a nečekaným otázkám o svém lidství. (HBO GO)

Script

Pro některé z vás může připadat začátek jako nuda, ale když se proderete do části s Cate Blanchett (ve filmu zlověstné verzi agentky Scullyové) tak děj začne být o mnohem zajímavější. Dějové rozuzlení je logické, ale už opotřebované. Akce je ale od půlky děje super. ()

Samuel7

Příjemně plynoucí akční film s překvapivě uměleckým vizuálem a kamerou. Hudba mi ale vůbec nesedla a působila na mě značně rušivým dojmem. Motiv dívky vychovávané v lese, poprvé se setkávající s civilizací byl velmi zajímavý, zato příběh samotný ne. Přestože celý film je v podstatě jedna velká honička, vůbec mi to nevadilo, naopak jsem se skvěle bavil, neboť všechny akční sekvence měly styl a spád. Překvapila mě role Cate Blanchett, Saoirse Ronan opět zahrála skvěle a její ukecaná kamarádka byla milým osvěžením celého snímku. 75% ()

markuc

Tak nevim, kam se ztratil ten dobry Wright, ale od Pokani porad cekam na nejakou tu udernou vec. Hanna je rozhodne lepsi prumer, neni to spatny film, ale ze bych z nej byl odvaren, to fakt ne. ()

Qitek

Vynikající soundtrack, exkluzivní střih, zajímavej záporák (po dlouhé době) i velmi originální režie, dělají z tohoto scénáristicky těžce nedotaženého filmu zajímavý počin. Bohužel, v tomto případě scénář Hannu zabíjí stejně precizně, jako si hlavní hrdinka proráží cestu za svým otcem. Jinak se jedná o velmi příjemné překvapení a díky výše zmíněným věcem odpustíte filmu spousty nechtěně směšných věcí typu- kamenitá poušť a jízda na podvozku auta, nebo to vážně Eric Bana plaval z Finska až do Německa? Nevím, ale scénář nám bohužel neumožnil si některé věci spojit a pointa filmu nikde. A na to, jaký hon se tu koná, bych alespoň nějakou tu pointu čekal. Místo toho se dozvím, to samé, co ve dvaceti dalších filmech. Škoda. Mohl tu být po všech čertech originální akčňák. Místo toho tu máme rozvařenou omeletu, kterou šéfkuchař alespoň netradičně pěkně naservíroval. ()

Kamkon

Připadá mi, že tady někdo něco nepochopil - nebudu spoilerovat, ale v žánru chybí označení "Sci-fi" a každý, kdo viděl film, si může odpovědět na otázku: Výsledkem čeho je Hanna? Dále k recenzi - film má plno nelogičností - již zmíněný čudlík, střihové sekvence, zpackané zabezpečení základy - proč nevyslali helikoptéru? atd. atd. Ve filmu jsem se ztratila v prostoru - to se točilo snad na celém světě? ale některé situace a hlášky se velmi povedly. Pohromadě to drží modrooká Saoirse (jestli to všechno nebo převážnou část dělala sama, tak je to fakt borka), již zmíněná hudba (hlavní popěvek mí zní v hlavě ještě teď - jak zajímavě dokáže někdo namixovat takovou odrhovačku, to teda poslouchám) a postava a hlavně dětská herečka v úloze upovídané dcery "náhradní" rodičů, která svůj díl scénáře zvládá na více než 100% - její praštěné a geniálně nakombinová hlášky doplňuje skvěle zvládnutou mimikou a gestikulací a perfektním načasováním. Jedna z nejlepších komediálních postav, která skvěle sekunduje hlavní hrdince, aniž by ji jakkoliv omezovala či zastiňovala. VIDĚNO NA MFF KARLOVY VARY 2011 ()

Gothar

Hanna na mňa pôsobí veľmi zvláštnym dojmom. Akčné scény boli super aj vďaka dobrej hudbe, ale ten zvyšok bol slabý, chcelo by to lepší scenár. Páčilo sa mi tiež, že z Hanny sa tvorcovia nesnažili spraviť sexsymbol, takže pôsobila príjemne prirodzene (vyzeralo to že je bez makeupu, mala strapate vlasy, atď.). Herecké výkony boli ok a opäť mi tak na csfd chýba jemnejšie hodnotenie :) 3.5/5 ()

Sonnik

Innocence can be deadly. Takové plýtvání Wrightovým skillem a nabušeným námětem. Hanna měla dopadnout úplně jinak. Po traileru jsem chorchtal blahem. Naopak po zjištění, že se v něm udála všechna akce a vlastně všechno důležité jsem skoro oněměl. I tak se na Hannu dá dívat. Trojice Bana, Ronanka a Blanchettka to zvládá na výbornou, ale chabý příběh jim nedovoluje nic navíc. Jaká to škoda! Slabé čtyři! "Kids grow up." ()

žvanimírek

Ten slavnej Erik Blána toho moc nepředvedl a ty mladý slečně z dílny Chucka Norrise jsem nevěřil ani nos mezi očima. Jediným kladem je báječnej soundtrack a ten blond úchyl v bílo-zlatý teplákovce, což je ovšem málo a nabízí se otázka, jestli Hanna vůbec stojí za podívanou. ()

Jizni Tlapa

Slibně od začátku našlápnuto. Sněhové exteriéry a výcvik naznačovalo solidní podívanou. Skvěle nasnímaná akce, netrhaná kamera a E.Bana jsou tím vůbec nejlepším a právem zasluhujícím hodnocení lehký nadprůměr. Po migraci do bahna velkoměsta ale jako by nastal režisérův zlom a vše začlo chladnokrevně pokulhávat. Dějově nesmyslné sekvence. Hanně jako by došel dech a na roli padouchů hmátla ruka castingu opravdu mimo mísu!! Místy si opravdu říkáte, proč..sakra??? ()

viperDavid

Prekvapive dobre sceny a napeti. Bojove sceny nejsou nijak vymazlene a otec Hanny spise nemotorny, ale predstavitelka Hanny Saoirse Ronan je velmi presvedciva. ()

ivan_drago

Zmatená zmatenost, teplouši, náckové, zrzavá Blanchett, Bana taky debilní... Jediné co mi na filmu utkvělo je scéna, jak na ní jako v tom pokoji útočí ty spotřebiče, ale to by se spíš hodilo do filmu Strach a hnus v Las Vegas po požití někaké pěkné chemikálie... ()

Johnny.ARN

Pri Wrightovi človek nikdy nevie čo očakávať. Tento projekt Hanna príjemne prekvapil. Samozrejme, berem z rezervou. Na to že má Roran 17 vyzerá tak na 14, čo momentálne neviem určiť či je plus, či mínus. Ale k filmu. Kvalitná réžia, podmanivý soundtrack. Výprava nič moc, road movie po Maroku a Španielsku nenadchli. Bitka pri kontajneroch, čistá vykrádačka. Musela by veľa haluškoch zjesť aby porazila teepkov v šnúrovákoch a bomberách ( inak, veľmi dobre v tom vyzerali ). Bana a Blanchett podali celkom solídny výkon. Osobne mi tam chýbal taký prvok strachu. Vygradovanie atmosféry, niečo, čo by ma udržalo v napätí. Čo sa týka akčňákov, veľmi dobrý počin. Wright teším sa na Kareninu :) 3 z 5 ()

Javad

< Strašne „suché“ > HANNA je všetko možné len nie kvalitný film. Sami tvorcovia asi poriadne nevedeli čo točia a ako by mal ich výsledný produkt vyznieť. Preto neznie nijako, len začne, skončí a v divákovi nič nezanechá. Akcia, napätie a príbeh nula bodov. Jedine Saoirse Ronan ma znovu herecky zaujala, bez nej by to bol hnoj. ()

ywo666

No dúfal som, že to bude lepšie. Je to také malé sklamanie. Akcia mala byť šťavnatejšia. A občas mi to prišlo ako vykrádačka kill billa. Inak hlavný mužský záporák je super, ale na záver nepredvedie nič úchvatné. Niektoré zábery sú super, ale čo z toho, keď to celé pôsobí také nedotiahnuté. Pridať 5-10 minút stopáže čistej brutálnej akcie (na hrane PG-13), hlavne na záver a bola by to maximálna spokojnosť. Potenciál na dvojku, ktorá viac pritlačí na pílu. U mňa 70%. Dávam 4*, len za to, že mám slabosť pre akčné filmy. Inak si viem kľudne predstaviť ľudí ako dávajú 2*, bez toho aby som ich hodnotením opovrhoval. ()

terunka003

Napínavé, akční, fantasmagorické, šílené, geneticky vylepšené × zmatené. Námět dobr, zfilmování taky, ale bylo to takové děsivé, smutné a osamělé. Pár věcí mi tam teda nesedělo, ale co, akční filmy se neberou vážně. ..jsem unavená přemýšlet o komentářích a rozebírat film do větších logických úvah.. ()

rowdys

Saoirse je fajn, ale v tejto divnej požutej indie tváriacej sa ako Teenage Jill Bourne of the jungle v meste som si ju neužil, pretože film je nesympatický od strihu až po toho vyperoxidovaného Nemca. Príbeh je vyslovene somarina, Chemical Brothers mám rád, ale ich soundtrack by možno pasoval do Loly, no do Hanny nesedel vôbec, neprišiel mi zlúčiteľný s obrazom a vyslovene rušil. Osobitne je však veľmi počúvateľný. Pri tej scéne s tlačidlom v drevenici mali pustiť Push The Button. Čakal som, že od Wrighta to bude odviate ďaleko od štandardu a práve preto som sa tešil, no vôbec mi Hanna nesadla. ()

Raven0

Nálepka artový akčňák je přesná. Protože ten film je úplně mimo hlavní hollywoodský proud, režisér se vyhýbá zažitým postupům, pojímá akční žánr po svém. Proto jsou situace, dialogy a celkově celé dění snímku zcestné, absurdní, podivné a zdánlivě nelogické. Jedním slovem originální :-) A to já rád... Mé hodnocení je tak hlavně subjektivní, emotivní. Protože mě vyloženě bavila režisérova hravost... Objektivně by to tak slavné nebylo. ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

30.11.2012

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

27.12.2010

Díky traileru na Hannu víme, že sympatický Australan se v dubnu objeví ve Wrightově akčním špionážním thrilleru, ale co dál? Chtělo by to konečně hlavní roli v nějakém zábavném hitu. Naděje se skýtá… (více)