Hanna (Saoirse Ronanová) je dospívající dívka. Je výjimečná tím, že má zásluhou svého otce (Eric Bana), bývalého pracovníka CIA, který ji vychovává ve finské divočině, sílu, vytrvalost a znalosti zkušeného vojáka. V jejím životě, který se nepodobá životu žádného jiného teenagera, spolu splývají výchova i výcvik s cílem udělat z ní dokonalého zabijáka. Její cesta k dospělosti dospěje k přelomovému momentu ve chvíli, kdy je svým otcem vyslána na samostatnou misi. Hanna tajně cestuje po Evropě a přitom je na útěku před agenty, které za ní vyslala nemilosrdná špiónka (Cate Blanchettová), ukrývající před světem vlastní tajemství. Jak se Hanna blíží ke svému hlavnímu cíli, je nucena čelit znepokojivým odhalením o vlastní existenci a nečekaným otázkám o svém lidství. (HBO GO)

Zagros

Hanna je výborná akční jednohubka. Sice se pravděpodobně nikdy nestane tím skvělým filmem, na který budou všichni vzpomínat, ale jako akční zábava na jeden večer jde o dobrý snímek. Proč se mi Hanna líbila? Skvělé obsazení a povedené výkony Bana + Blanchett a ani mladá Saoise Ronan se neztratila, slušné vyprávěné tempo "klasického" příběhu a svižná hudba v podání Chemical Brothers. To u mě na lepší tři hvězdy bohatě stačí. ()

Wally

Začátek ve finské divočině a ještě i ta poušť byly excelentní, ale pak už to šlo jen z kopce, kdy celá zápletka byla dost krkolomná a záporáci ne uvěřitelní... Škoda, hvězdu navíc dávám za S. Ronan, kterou považuji za hodně talentovanou herečku... ()

Merkin

Originální klišé? Zajímavý příběh o ničem? To mě v souvislosti s Hannou napadá. A ono to tak opravdu je. Děj prakticky nulový, akce sice dost, ale tak nějak pořád stejná( za chvíli se přejí) a rozhodně nejde o nic objevného ani v rámci postav a námětu. Jenže jde o takový spletenec žánrů, objevují se zajímavé detaily, neustálé střídání prostředí působí na plátně velmi dobře a kladně hodnotím i výborné herecké výkony(a to všech obsazených).Takže nakonec mně z toho vychází příjemná 4* věc se zvláštním kouzlem(minula sice srdce, ale někam se přeci trefila:)) ()

Hanys_

Nechápu, co Wrighta táhlo k tomuhle filmu, protože ten scénář...to je břídilna největšího kalibru. 4/10 ()

legatio

V jistém smyslu hodně originální. Ani nevím co se mi na tom tak líbilo, ale ještě teď při psaní komentáře doposlouchávám závěrečnou skladbu a říkám si, že jsem prostě viděl super film. Slabší chvilky ale má, to nepopírám. ()

Junglista

Hanna běží o život, ale ne tak ladně jako Lola, spíš u toho zakopává a místama i padá na hubu... jedna * je za první půlhodinu, druhá za hudbu. ()

pipapaja

Po zhlédnutí traileru jsem se na tento film docela těšil, ale musím říct, že v traileru bylo prakticky vše, co bylo ve filmu zajímavé. Ze začátku mě atmosféra docela uchvátila, ale postupem času se vše někam vytratilo scénář, má opravdu velké trhliny herecké výkony, jsou mdlé a nevýrazné a některé logické facky docela bolely. Nejvíc mi vadilo že hanna se chvíly tváří jako profesionální zabiják a pak potká mladou holku je z ní rázem malý tele a pak svoji nejlepší kamarádku nechá na pospas a ani se o ní nezajímá. Opravdu promyšlené. Zajímavý akční film ale za sprzněný scénář jen 3 hvězdy. ()

Milan25

Hanna je tvrďačka, to jo.... ale to je asi tak všechno. Podle komentářů vidím, že nejsem sám, kdo netuší proč vůbec mačkali to tlačítko. Postavy moc inteligence nepobraly a celý film je pořád jen pobíhání sem a tam, příběh postrádá sebemenší napětí a Cate Blanchett ty záporácké role nesedí (jak píše Isherwood). 60 %, těžký průměr... ()

Orthank

Čo vznikne, keď spackaný scenár dostane do rúk skúsený a šikovný režisér?...Hanna sa nase*ie. Presný prípad toho ako sa dá zachrániť príbeh o ničom, plný absurdných a smiešnych situácií, parádnou prácou s kamerou či hudobným podmazom. Najzaujímavejší ale je práve scenár, ktorý nerieši zásadné otázky a navyše vo svojej mizernosti je niekedy až zvláštne zaujímavý. Hranica medzi kvalitou a odpadom je veru niekedy veľmi tenká. Režisérsky prístup je jasný a odráža sa v ňom skúsenosť so spomínanou Pýchou a predsudkom a vôbec historickou tématikou. Aj keď je to úplne odlišný žáner, isté postupy, kedy sa často kopec vecí vysvetľuje pomocou "flashbackov" alebo tak nejak odrazu, kedy má divákovi automaticky dôjsť, o čo vlastne v danú chvíľu ide, sú jasne čitateľné. Hanna je celkovo rozporuplný filmový zážitok, pretože na jednej strane mám pocit, že sa Wright s ním pekne vyhral (super kamera, striedma akcia a pod.) a oblafol tak mizerný scenár, a na strane druhej, sa mi stále nedá prekusnuť more nelogizmov a niekedy až absurdných situácií (strieľanie v Berlíne za bieleho dňa v parku). Nabudúce to za toho ťuťka za písacím stolom radšej prepíš Joeee;) ()

B4TM4N

V rytmu elektra sypající akce, které někdo zapomněl dát do vínku trochu emocionální naléhavosti. Ale Saoirse je skvělá, taková fiktivní dcera Umy Thurman. ()

MareT.

Hanna má naběhnuté od začátku na pořádný, originalitou stříknutý akčňák s netradičním zabijákem. Ale někde po půl hoďce sklouzné k "trampotám necivilizované holky" a už se od tamtud nevyhrabe až do finále, kde se to zase vrací tam, kde to mělo zůstat celou dobu. Ale co se týče hereckých výkonů a celkové technické stránky, film nemá jedinou chybu a jede v příjemném standartu. ()

Rssa

Technicky kvalitně zpracovaný thriller s trošku cheesy zápletkou, který je ale chladný jako psí čumák s příšernou Blanchett, solidním Banou a Ronan. Cesta hlavní hrdinky k poznání pravdy o světě i o sebe samou se vleče celkem rychlým tempem, hudba mě naopak zklamala a není tak výraznou složkou filmu jako je obraz. Silnější 3 hvězdy - 65 %. ()

Kalper

Hanna je pro mě opravdové zklamání. Chvílemi se film snaží tvářit jako Bourne Identity, ale ani zdaleka nenaplňuje očekávání. V rovině špionážního thrilleru snímek funguje jen tak tak a jako teenage road trip je to hrůza. Bohužel ta druhá část převládá (většinu snímku sledujeme Hannu na cestě světem, kterak odhaluje svou sexualitu a snaží se najít si kamarády). Škoda. ()

Mazlik4 odpad!

Samozřejmě "ODPAD". Ale pro mě není "odpad" nejhorší známka. Vždyť i tohle je natolik zajímavé, že si to ke mě najde cestu. Navzdory nízké kvalitě o filmu často slyšite. Co tím chci říct? Nejhorším trestem pro špatný film je, když se na něj nikdo nekoukne, nikdo ho nezná a hodnocení tím pádem nemá žádné. ()

Corpsegrinder

Nakonec horší film než jsem čekal ale dalo se to. Soundtrack je fajnovej a hodně pomáhá. Co se týče příběhu je to spíš pro děti, malá holka v domnění že zabila svůj cíl jede napříč Evropou s ultra nepříjemnou rodinkou a jde po ní německá hyperbuzna s partou neonacistickejch kámošů kterou najala agentka CIA. ()

F.W.Colqhoun

Plusy Hanny lze shrnout stručně: Saoirse Ronan a The Chemical Brothers. Hlavní představitelka je hyper-fotogenická proto-diva a asi by i uměla hrát, kdyby bylo co, a Chemici dodali něco, na co se režie bohužel nezmohla: krutopřísný rytmus. Jenže film není videoklip, kde Vám "tančící" postavy mohou býti zpravidla u zadku; měly by zajímat, rezonovat, stejně jako děj nebo cokoliv dalšího. Hanna, čistě po filmařské stránce ASI docela precizní, spočívá čistě v rovině formy. Existenciálně podnětné téma komplikovaného adolescenta je jí bezmála na obtíž, ale to neva - neváhá ho prostě ignorovat. Ignorance je nicméně to, co se jí vrací ode mne. Nuda nuda, šeď šeď. ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

30.11.2012

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

27.12.2010

Díky traileru na Hannu víme, že sympatický Australan se v dubnu objeví ve Wrightově akčním špionážním thrilleru, ale co dál? Chtělo by to konečně hlavní roli v nějakém zábavném hitu. Naděje se skýtá… (více)