Hanna (Saoirse Ronanová) je dospívající dívka. Je výjimečná tím, že má zásluhou svého otce (Eric Bana), bývalého pracovníka CIA, který ji vychovává ve finské divočině, sílu, vytrvalost a znalosti zkušeného vojáka. V jejím životě, který se nepodobá životu žádného jiného teenagera, spolu splývají výchova i výcvik s cílem udělat z ní dokonalého zabijáka. Její cesta k dospělosti dospěje k přelomovému momentu ve chvíli, kdy je svým otcem vyslána na samostatnou misi. Hanna tajně cestuje po Evropě a přitom je na útěku před agenty, které za ní vyslala nemilosrdná špiónka (Cate Blanchettová), ukrývající před světem vlastní tajemství. Jak se Hanna blíží ke svému hlavnímu cíli, je nucena čelit znepokojivým odhalením o vlastní existenci a nečekaným otázkám o svém lidství. (HBO GO)

Mato_Mi

Jednu hviezdičku naviac dávam za soundtrack, inak ľahko podpriemerné movie. Myslím, že na S.Ronan čakajú v budúcnosti ďaleko lepšie ponuky / role, držím jej palce. ()

Gyllllis

Velmi zajímavý film a opravdu silný zážitek, kterému hodně přispěl i vynikající soundtrack. Joe Wright je rozhodně jedním z mých oblíbených režisérů a ani v tomto filmu mě nezklamal. Co mě ale trochu zklamalo byl příběh. Scénář by nebyl špatný, kdyby domysleli pár detailů. Upřímně, když jsem zjistila co/kdo vlastně Hanna je, čekala jsem trochu něco jiného, něco překvapivějšího, neuvěřitelnějšího. A některé scény (např. když se Saoirse a Cate obě postřelené honí po domě, nebo jak Eric přeplave oceán a hned poté ještě zmlátí 2 policisty,...) byly opravdu nereálné. A od konce jsem také čekala trochu víc... Ale jinak mě film zaujal a zanechal ve mě opravdu dobrý dojem. PS: výborné herecké obsazení! ()

Pythonator

Eric Banán vypadal s parukou o dost líp, než bez ní. Saorse je stále stejně odpudivá, takže jí nepomůže ani paruka. O čem byl film asi velmi brzo zapomenu, takže rychle píču, že to sice nebylo špatné, ale nemuseli to točit. Přitom námět je zajímavý a mít to v rukou dobrý režisér, obsadit tam sexy kočičku, na kterou se dá dívat i v horších filmech, vynechat ty rádoby artovní snahy a přidat tam nějaké to napětí a šokující rozuzlení, mohla to být bomba. ()

Smashed

Dokonale zpracovanej začátek. Úvod do dění a tak, prostě paráda. Pak se Hanna protlouká někde v poušti v Maroku a tam se to začíná přeměňovat v nudu. Obří nudu. No a konec je zase parádně akćní. Takže podle mě by se vůbec nic nestalo, kdyby někdo z filmu vypustil většinu nudy v poušti a cestu karavanem nevim kam, film se zkrátil ze 107min tak na 80. Pak by to bylo bájo! ()

Ja.Malachi

že waw...natrafil som na to náhodou...aa skoro som prišiel o tento skvost...všetko spolu fungovalo..nemal to v podstate hluché miesto...a perfektná hudba....že waw... ()

SkeeveTulp

Pěkná kamera pěkná hudba, hlavní herečka fajn, uvěřitelná, ale scénář je tak mizerný, že ani s rychloposuvem se to nedá. ()

darkchipmunk

Weird. Já v tom vidím spíš variaci na Brutální Nikitu, tentokrát s, napohled, křehkou teenagerkou. Ale až moc fantasmagorickou variaci. Chápu, že se Joe Wright chtěl umělecky vyřádit, ale snímku by prospěla větší soudržnost a méně vyloženě nemotivovaných scén. S postavami se zachází tak, že ve vás venkoncem nedokážou probudit žádné emoce a jediné, co si užíváte je nepředvídatelná akce a originální vizualita - režisérova silnější stránka. Jakkoli jsem nikdy nepodléhala chladnému herectví Cate Blanchett, Erica Banu mám ráda a Saoirse je nepochybně zajímavá, jakkoli mírně přeceňovaná, herečka s osobitým charismatem.___ Prosím vás, vyprdněte se na to, jestli je realistický, že mladinká holka kosí bez mrknutí oka statný chlapy. Ten příběh je očividně nadsazenej, ale i tak jsou její schopnosti odůvodněný - genetická modifikace. Když bude vynikající v bojovém sportu stopadesát cenťáků vysokej, resp. malej, Asiat, žádný muž se nad tím nepozastaví. Tak už dejte pokoj. ()

hovadko.bozi

Film, který naprosto promrhal svůj potenciál. Postavy se za celou dobu nikam neposunuly a celé pojetí nalezení vlastní identity bylo tak fádní, že když pak dojde k očekávanému střetu mezi Marissou a Hannou, o němž jediném vlastně celý film nakonec byl, tak máte pocit, že na té skluzavce koukáte na pekelně nezáživnou a zbabranou kopii tolika finálních scén kultovních filmů. Zbyl mi jen pocit, že si ta holčička odškrtla jednu položku na nějakém seznamu, který neznám, ale který snad má nějaký smysl. Ten film ho ale nemá. ()

Pattrick

Škoda, tady se dalo teda vytřískat mnohem víc, než je lehkou akční jízdu, která nemá vůbec žádnou gradaci.. Tolik možností jak z Hanny udělat zajímavý akčňák, který tu nebyl.. Herecké trio válí, Cate role sviňky sedla a Saoirse je hodně zajímavá, přesto od průměrnosti tahle trojka film nevytrhne.. ()

soulless

Božská Cate Blanchett, jako vždy solidní Eric Bana a k tomu Saoirse Ronan, pro mě neznámá, avšak příjemné překvapení :) Bohužel film sám o sobě za moc nestál, celou dobu jsem prostě váhal nad tím, jestli vůbec chápu o co jde (což nechápu ani po shlédnutí). Místy hluchý a poměrně plytký děj se kryje s klasickými bournovskými prvky, které film sice pozvedávají, nicméně jak se říka "odcať pocať." Celkově film neberu jako sklamání, určitě se však z daného tématu a především hereckého obsazení dalo vymáčknout o mnoho víc. 5/10 ()

pezz

Dobrodružný / Thriller / Akční / Psychologický / Rozprávka / Krimi / Fantasy / Rodinný / Sci-fi / Špionážny / Tragédia /, nezabudol som niečo? Asi o tom je film a výsledkom je, že nám rastie nová filmová hviezdička, ktorú treba obsadzovať a predstavovať v takýchto filmoch, filmových farmách na výrobu dojmov. Ale zahrala si nám to pekne a budeme na teba zvedaví nabudúce, teším sa. Cate mi žiaľ vyšla v tomto filmovom guláši dosť na smiech (iba) a ostané postavy (okrem detí) sa môžu prepadnúť pod zem. Pod vplyvom pôsobenia tohto filmu dočista zmutujete. :-) 55% ()

schebman.m

Neurazí, ale bohužel ani nenadchne. Nevím, co hlavního s tímto filmem tvůrce zamýšlel, jako by si nemohl vybrat, jestli chce natočit akční špionážní thriller, anebo rodinné drama o dospívání dívky po návratu z divočiny... ()

Listey

Z počátku to vypadalo, že to bude hodně dobrý film se solidní zápletkou a také s velkým množstvím akce. Ale tak po 20 minutách to šlo do kopru a výsledkem je film plný nudy a hluchých scén. Rozhodně bych jej podruhé vidět nemusel. ()

?otazník

Ačkoliv si myslím, že film stojí na zajímavém námětu, jeho realizace je poněkud rozpačitá. Po úvodních pěti minutách, kdy si myslíte, že se díváte na velice zajímavý příběh, stiskne hlavní hrdinka tlačítko, které stejně jako film obrátí její život o sto osmdesát stupňů. Prominula bych otravnou rodinu s kterou cestovala a která jakoby do příběhu vůbec nezapadala. Ovšem následná mozaika událostí mi byla zcela nepochopitelná, stejně jako konec, který jakoby nic neřekl. Do teď vlastně nevím proč tolik krve a mrtvých. Ale abych pouze nekritizovala, pochválím alespoň obě hlavní hrdinky, kvůli kterým jsem se na film dívala. ()

Major776

"Hanně" nefunguje dramatika přesně jak by měla. Proto si divák příběhu pořád uvědomuje, že je to film a nedaří se "vtažení" do příběhu. Jisté napětí filmu nelze upřít. Příběh je zastřen tajemstvím, ale velký příběh to není a když je odhalen, je z toho špatná jen samotná Hanna. ()

limalama

Chlápek, který vycvičí svoji holku k pomstě za zabití své ženy. Lehce psycho, ale akce je dost a hudba ta je naprosto skvělá. Ve výsledku je to super podívaná rozhodně doporučím 4/5 ()

Skruzka

Tohle by měla být spíš komedie... vůbec, ale vůbec jsem nepochopil smysl tohohle fimu. Některé pasáže sice vypadaly slibně, ale konečný dojem je katastrofa. Ta jedna hvězdička je za obsazení Cate Blanchett a Erica Bana. Možná ještě stojí za zmínku zajímavá hudba a scéna při útěku Hanny z vazby :-) ()

golemek

Vcelku nic nerikajici film, jako celek je to prilis nesourode a povrchni. Zadna zasadni myslenka, ale abych jen "nehannil" :), tak obcas alespon tu akci Wright dokaze efektne podat (mile prekvapeni) a nabizi nam peknou podivanou v podobe "nezranitelne" hlavni hrdinky, ac to bylo nekdy usmevne. Pevne doufam, ze Wright zustane u tematu, ktere mu je blizsi a ma ho pod kontrolou. 4/10. ()

Montmorency

Tak takhle to dopadne, když se režisér, specialista na výborné romantické filmy, rozhodne natočit akční film a nesežene dostatek peněz...Bohužel ten chudý rozpočet dýchá z každé scény, Wright naštěstí zůstal věrný svému stylu a tak se podařilo docela zajímavé dílko...Možná by bylo lepší, kdyby se to okleštilo o ten hloupoučký akční námět (C.Blanchett vypadá jak ruská KGB agentka a partička, co Hannu honí, jak míchanice nacistických přívrženců s Duran Duran:-) a nechalo se jenom putování Hanny se zajímavou hippie rodinkou... ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

30.11.2012

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

27.12.2010

Díky traileru na Hannu víme, že sympatický Australan se v dubnu objeví ve Wrightově akčním špionážním thrilleru, ale co dál? Chtělo by to konečně hlavní roli v nějakém zábavném hitu. Naděje se skýtá… (více)