Hanna (Saoirse Ronanová) je dospívající dívka. Je výjimečná tím, že má zásluhou svého otce (Eric Bana), bývalého pracovníka CIA, který ji vychovává ve finské divočině, sílu, vytrvalost a znalosti zkušeného vojáka. V jejím životě, který se nepodobá životu žádného jiného teenagera, spolu splývají výchova i výcvik s cílem udělat z ní dokonalého zabijáka. Její cesta k dospělosti dospěje k přelomovému momentu ve chvíli, kdy je svým otcem vyslána na samostatnou misi. Hanna tajně cestuje po Evropě a přitom je na útěku před agenty, které za ní vyslala nemilosrdná špiónka (Cate Blanchettová), ukrývající před světem vlastní tajemství. Jak se Hanna blíží ke svému hlavnímu cíli, je nucena čelit znepokojivým odhalením o vlastní existenci a nečekaným otázkám o svém lidství. (HBO GO)

DJ Laky

Film Hanna se mi hodně líbil. Hlavní herečka je podle mě simpatická a ta role se naní hodila. A hudba od Chemical Brothers byla fantastická. A akční scéný jako např. v tý garáži neměli chybu. Podle nejlepší akční film, který jsem viděl za rok 2011. Dávám 80% ()

karras

Saoirse Ronan, jsi má bohyně! Naprosto skvělá herečka, která opět předvedla, že to s herectvím myslí sakra vážně. Vidíte jí na očích, že je schopná zabít, stejně jako tam vidíte, že nikdy neviděla televizi. Už jen za ni je tam těch hvězd několik, stejně jako za kameru, hudbu a režii. Jediné, co bych filmu vytkla je možná scénář, který mi v některých dialozích trochu vadil. Jinak za to ten film určitě stojí a užít si ho na největším plátně na MFFKV, je prostě boží. ()

meyem

Zvláštní kombinace Art, Akce a Chemical Brothers. Za vidění určitě stojí i když je to film který si podruhé asi už nepustím. ()

kormoran

Po vizuální stránce není co vytknout, líbila se mi i skvělá hudba, ale nemůžu si pomoci, příběh stál za starou bačkoru a o myšlenkových pochodech a motivacích chování jednotlivých postav se lze jen dohadovat. ()

JIRKKA

Parádních 80% , Saoirse Ronan a Eric Bana, to je výborná kombinace, netypický akční film ladí s důraznou hudbou a kdyby byl trochu zajímavější konec a trochu propracovanější děj, klidně bych dal 5 hvězdiček. ()

madline24

FIlm není špatně natočený, ani špatně zahraný, ale nejsem schopná dát vyšší hodnocení hned z několika důvodů. Osobně dost nemám ráda Saoirse Ronan, i když to bych jí v tomhle případě odpustila, protože jsem čekala negativní hrdinku. Vyznění filmu ale bylo trochu jiné. Kromě toho mi vadil mix žánrů (resp.možná je to jen můj problém, že tento film vnímám jako patlaninu), odkazy na pohádky Grimmů tam jako znamenaly co? Byl to tedy thriller o malém chladnokrevném zabijákovi, nebo další temná pohádka bratří Grimmů o putování opuštěného malého děvčátka po světě? Jenže ani tak se to brát nedá, protože Hannu nedokážu vnímat jako "děvčátko". Postavu Erica Bany a její chování už jsem vůbec nepochopila. Kladně hodnotím to, že pointa (resp důvody jednání jednotlivých postav) vyplývají na povrch až postupně, ne hned na začátku (i když teda mezi námi: pointa je doooost prvoplánovitá). A samozřejmě Chemical Brothers :) ()

Krapicek

Celou dobu jsem kroutil hlavou nad nelogičnostmi a bizarnostmi děje, přesto jsem film dohltal až do konce a z kina odcházel s velmi dobrým pocitem. Byť nepravděpodobná, ale dobře zvládnutá akční podívaná. O třídu lepší film z Hanny udělali Chemical Brothers svou vynikající hudbou. ()

text77

Je to takový agent 007 v sukni a ve 14 letech a bez efektů. Jinak bojové scény jsou super, obsazení taky. Trochu mě mrzelo, že závěr vzali tvůrci tak nějak šmahem. Ale jinka slušný. ()

Profík

Extraligoví herci ve slušném thrilleru/akčním filmu. Bohužel nejlepší je začátek a pak to občas jde trochu z kopce. Možná kdyby námět zpracoval nějaký lepší scénárista a dostal to do rukou režisér, slušný akční řemeslník, nebylo by to sice tak zajímavě artové, ale mohl vzniknout akční film roku. 75% ()

Calvus77

Za vlasy přitažené, ale velmi působivé! Brutální Nikita říznutá Lolou a Bourneem aneb o těžkém dospívání jedné abnormální teenagerky. Netradiční thriller, který rozhodně zaujme. Zápletka je skutečně mockrát provařené špionážní béčko, ale o to tu přece nešlo, v tom vidím podobnost s 96 hodinama. ()

Evziiik

Film mě nijak zvlášť nenadchnul, líbila se mi myšlenka filmu, bohužel děj byl často zmatený, zbytečně natahovaný a rozhodně by si zasloužil víc pozornosti a propracovanosti, dalo by se z něj vytřískat mnohem víc. Taky mi chyběla alespoň malá kapka důveryhodnosti (chápu, že Hanna byla zázračné dítě, ale superwoman snad nebyla, ne??) a ta kamera nebyla nic moc. Při rychlejších scénách mě z těch záběrů pěkně rozbolela hlava a už jsem se těšila na konec. Třešnička na dortu byla, že nakonec zůstali všichni mrtví, jen hrdinka Hanna opět zazářila. Trošku mi to připomínalo Kobru 11. Můj závěr pro vás je, že nestojí za to na film jít do kina, ale rozhodně si počkejte, až ho budou dávat v televizi :) Nechávám 2* ()

pretorij

Tak tak, becko jako vysite. Na strane druhe, prekousl jsem to a kokal dal... nelituji. Soundtracj se delal asi celej na jednom sjetym vecirku a par widlofilu, ale nebylo to tak daleko treba od Matrixu. HLavni mlada herecka se celkem vyvedla a to ani nemluvim a lesbickem poliku v cca 15ti letech. Mno Eric Bain tedy nic moc, ve svem veku uz by mohl zvladat vic, nez Klingonstinu, ale jak jsem rekl.- kloubouk dolu za vykon Saoirse. Ten ledovy vyraz v kombinaci s muzikou- prijemna akcni oddechovka. ()

Honziiin

Wrightův pokus natočit akčně-špionážní film se mi docela líbil. Akční scény parádní, šikovná kamera, luxusní chemický soundtrack. Oproti tomu přiblblý scénář a trapný, nicneříkající závěr. Za fílm dávám 70, za Haničku, nakopávající zadky německým skinheadům dalších deset, za soundtrack totéž. Navíc Erika Banána mám hodně rád. Celk. 90 procent za film, u kterého jsem si jeden večer krásně odpočinul. ()

loki3016

ale no tak...keby to natocil neznamy reziser padaju tu maximalne hodnotenia len taky fukot...pre mna to je uzasny art s kvalitnym prepojenim obrazu a hudby... ()

Simaaja66

Hanno, na co umřela tvoje maminka?.....na tři kulky..65%. Svižná akční podívana, která občas sklouzne k nesmyslnosti, viz útěk z vazby, nadlidský plavecký výkon...atd. Ale dá se to koukat..:-). Skvělá hudba.. ()

Lacoo

Skor 4 ako 3*. Nebolo to az take zle, vzhladom na to ze v poslednej dobe som mal stastie skor na podpriemerne filmy. Ta mlada ktorej krstne meno sa poriadne ani neda vyslovit, si myslim ze celkom sadla do tejto role. Film mal celkom dobry rozbeh, ale ku koncu to stratilo na dynamike a kvalite a prestalo to byt az take zaujimave a napinave. ()

pepito25

Scenár primitívny, tuctový, no to spracovanie stojí za to. Hudobná lízanica, zvláštne a príjemné kúzlo Saoirse Ronan a prvoligoví herci; zvlášť Tom Hollander ma potešil. Je to cool, i keď nerealistické, to ma však vôbec neruší. Snáď len že pre Cate Blanchett sa mi negatívna rola nezdá vhodná, keď tak radšej komplikovaná a rozorvaná osobnosť, nie takáto jednoliata krysa. ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

30.11.2012

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

27.12.2010

Díky traileru na Hannu víme, že sympatický Australan se v dubnu objeví ve Wrightově akčním špionážním thrilleru, ale co dál? Chtělo by to konečně hlavní roli v nějakém zábavném hitu. Naděje se skýtá… (více)