Nákaza

• USA Contagion (více)

Podnikatelka Beth Emhoffová se vrací ze služební cesty z Hong Kongu, kde se nakazí neznámým virem. Brzy onemocní i její syn Clark. Bethin stav se stále zhoršuje a o dva dny později se zhroutí s těžkými záchvaty. Její manžel Mitch ji odváží do nemocnice, ale žena přesto umírá. Patologové konstatují, že byl napaden mozek a centrální nervový systém meningo-encefalitickým virem. Zdrcený Mitch se vrací domů, a nachází syna Clarka mrtvého. Mitch je okamžitě izolován, ale ukáže se, že je vůči nákaze imunní. Se svou dospívající dcerou se pokusí odjet z města, ale národní garda jim v tom zabrání. Nastává chaos, nepracují sociální služby a objevuje se rabování obchodů a domů. Smrtící, vzduchem přenosný vir, který nemocné zabíjí během několika dnů, se rychle šíří po celém světě. Lékaři se snaží najít lék a minimalizovat paniku, která se šíří ještě rychleji než samotný virus. (TV Nova)

Patrix000

Film se mi libil je to co by se krasne mohlo stat! jedete metrem nekdo na to sahl pred vama a byl infikovany BUM a mate to taky!! Super herci jako Kate winslet,Jude Law,atd. libise mi ten film moc i když katastroficky žanr moc nemusim tenhle me zaujal dost !!! ()

Ninusiko odpad!

Naprostý zmatek a nenávaznost které tvoří v celku jeden veký guláš. Nepřitažlivé a nevykompenzované ani hereckým obsazením. Film u kterého se člověk prostě nudí. A když se nenudí tak jen nechápe. Pro mě moc špatné. ()

stuj

Tolik slavných tváří a přitom tak slabé. Je to spíš televizní film. A až teď koukám, že to natočil Soderbergh - e? ()

Tobias_Sin

Čím se tento film lišil od Smrtící epidemie? tolik odlišností, aby se pro mě snímek stal vyjímečnou podívanou, jsem tam nenašel. Film má děj, spád, nenudí, ale .. zbytek je už jaksi nasnadě. Konec nepřekvapí. ()

sun.eagle

Napětí a tísen byla všudypřítomná, ten chlad s filmu prostřednictvím obrazu a hudby přímo sálal. Ty největší emoce a asi i vrchol přišel docela brzo a pak trošičku padá řetez a konec byl prostě odfláklý. ()

gfrusvk

Nič by sa nestalo ak by skrátili celý film aj o polhodinu, nálada začala byť totiž až príliš jednoliata a to aj v scénach ktoré sa mali svojim rázom odlišovať.. Úvod fajn, viac dejových línii bol krok vedľa. Pokusy o paniku v uliciach boli chabé a bolo ich málo.. Priemerný film, menšie sklamanie. ()

rhodos

Ten pravý katastrofický film, jaký tu už dlouho nebyl s nadprůměrnými hereckými výkony. A po jeho shlédnutí budete více pozorovat své okolí a přemýšlet o způsobech vyhynutí lidstva. Film, ve kterém sice není žádná záporná postava, takže konec filmu trochu vyzní do ztracena, přesto na něj budete myslet ještě dlouho. ()

Dok

Ještě teď mě mrazí, výborná hudba, výborný scénář a výborné herecký obsazení. Musím říct, že jsem ten film v krátké době viděla už 2x, abych si znovu vychutnala pořádně i děj, protože při prvním zhlédnutí, jsem byla tak stažena atmosférou, že jsem určité momenty nevnímala. Jen jsem měla plnou hlavu toho, co by se dělo, kdyby to bylo doopravdy. Jude Law: psychopatický blogař, který svými činy poukazuje na obrovskou sílu internetu a jeho možnosti manipulace s lidmi. Matt Damon: rodinné hodnoty. Kate Winslet, Jennifer Ehle a Laurence Fishburne: krásná ukázka toho, jak může být profese nebezpečná a nevděčná. A vše to završil Steven Soderbergh s jeho luxusní kamerou a režií… ()

Klofa

Přišlo mi to na dost slabý tři hvězdy. Děj je bez náboje, nevtáhl mě do děje, s nikým jsem nesoucítila. Přitom filmy podobného ražení mám velmi v oblibě. Možná kdyby to byl první "epidemiologický" film, který bych viděla, tak bych byla odvařená. Nicméně v tomto je hluboce zazděný potencionál, navíc se mi zdá, že se někde zatoulalo snad sto stránek scénáře, protože jinak tam některé dějové linky fakt být nemusely. No celkově z toho mám dost neuspokojivý pocit. A Matt Damon v roli tatínka mi zrovna moc neseděl. ()

boyRT

Chce se mi říct " Jen lidé můžou za vše zlé na tomto světě ". Při sledování tohoto filmu mě jen napadlo, že takhle to jednou možná dopadne. Jen s tím, že se nepodaří lidstvo zachránit. Filmu velmi prospívá přítomnost hvězd. I když jen na krátkou chvíli. Klobouk dolů před nimi, že se mihnou ve filmu jen na chvíli. Je to silný příběh, profesionálně zvládnutý. Člověka až mrazí při této myšlence. Avšak na to jak dobře ukazuje to, že největší nákazou v takovém případě je strach a beznaděj, chybí větší surovost. Která by v takovém případě byla na denním pořádku. Přece všichni dobře víme čeho všeho jsme my lidé schopni. Scény kdy se lidé perou o lék či jídlo jsou až moc neuvěřitelné. To snad jediná vítka. Protože jsem byl spokojený i s tím na co poukazoval novinář Jude Law. Ano přece se dobře ví že farmaka jsou skvělý byznys tak proč lidi léčit. Film se mi dostal pod kůži a zase dlouho budu mít nad čím přemýšlet. ()

burg

Furt nevím, co si o filmu myslet - že by se lidé během celosvětové pandemie k sobě chovali tak lidsky? Obyčejný plebs by trpělivě čekal, až parta vědátorů dostane ten spásný nápad? Ani omylem, přátelé. ()

Marek.Skalka

Po všech stránkách průměrný film, který má napínavou zápletku. Z ní však předvede jen známá klišé s občasnými záblesky toho, jak to i mohlo vypadat. Docela škoda. Možnosti byly veliké, takhle je z toho jen dopředu velmi přesně předvídatelný film, kdy každý, kdo viděl za svůj život alespoň pět filmů, přesně uhodne, co se bude dít v dalším záběru. ()

aneta105

Nejsem zrovna nějak zapálený fanda sci-fi, ale musím uznat že film s tímto dějem a touto tématikou mě velmi překvapil. Nemám ráda filmy s dějem jakou jsou Matrix, Vetřelec, Prometheus, Predátor nebo Star Wars, ale tento se velmi povedl, 70%. ()

PanIncognito

Nezvykle všestranný film. Pojetí je zde odlišné, než u podobných filmů... je velmi realistické. Postavy a časový obzor nabízejí účinnou mozaiku plnou bludů, úzkosti a zkázy. Ta depresivní atmosféra je působivá. Herci jsou výborní. Škoda jen nešvarů, díky kterým snímek působí jako dokumentární. ;-) (viděno s dabingem) ()

Mezerník

Tak to se bohužel nepovedlo. Na první pohled "nízkonákladové" televizní zpracování, bez atmosféry, bez výrazných míst (ne, tohle nepovažuji za minimalismus, jak tu někdo vyzdvihuje :) Až zpětně jsem zjistil, že to režíroval dokonce Steven Soderbergh - o to větší zklamání. Bod navíc za poměrně překvapivý osud jedné z hlavních postav + za prorocké vypořádávání se s počínajícími fakenews. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech