Srbský film

(festivalový název)
  • Srbsko Srpski film (více)

Soubi

1* za formu, odpad! za obsah. Chápu vznik i význam filmu, pro mě je ovšem zbytečný a jeho hodnota nulová. ()

Pochtli

Dosti tvrdý (nejen) úlet, rozhodně ne pro slabé povahy a řekl bych i pro většinu normálních lidí.. A když si představím, že něco takového se na světě opravdu děje.. ()

arbeit odpad!

Strašná kravina, stiahol som to na základe komentára k traileru na ludskú stonožku II ktorý poukazoval že pri tomto filme je stonožka asi ako rozprávka...no a veru mal pravdu, toto nie je film ale psycho...odpad. proste najzvrhlejší, najnechutnejší a najprimitívnejší...taký je srbský film. ()

Solverino

Vůbec to není špatné! První půlka je "ujetá" naprosto v normě = tedy na dnešní dobu standartka! Druhá půlka už je docela dost krvavá a ujetá, ale nic co by se nedalo. Mnohem méně zvrácené než třeba Human centipede, to bylo jiný kafe. ()

kurzan

Tak tohle byl po dlouhé době opravdu nezapomenutelný zážitek. Už dlouho se mi nestalo, že bych u některých scém podvědomě odvracel hlavu. Nicméně to neminím jako negativum tohoto filmu - naopak to vnímám jako jeho hlavní pozitivum, kteýrm naplnil své žánrové určení. Pokud by tam tyto scény nebyly šel bych s hodnocením daleko níž. Vyčítat mu tyto scény je jako vyčítat komedii, že je vtipná. A v paralele k té komedii, by bylo tohle sranda až do nebe. Nicméně na plné hodnocení mi tam přece jen chybí určitá scénáristická dotaženost zejména toho závěru - ten mi přišel mimo. Ale i tak vytečný zážitek a termín novorozené porno mi z paměti dlouho nikdo nevymaže. ()

PeterFLJilek

Veľmi zaujímavý príbeh, škoda však, že povrchne spracovaný: filmu chýba najmä vierohodnejšie vykreslenie postáv, taktiež kompozícia v retrospektívnej časti pokrivkáva, pokojne mohla mať plne lynchovský spád. Násilné scény ale vnímam za dostatočne trefné, keďže vystihujú šialenstvo, ktorým si srbská spoločnosť prešla (ktoré spôsobila). Snímka je vlastne alegóriou na vojnu, stratu ľudskosti, na to najväčšie zlo, ktoré sa skrýva kdesi veľmi hlboko. Obviňovanie z imitovania prvkov detskej pornografie je nenáležité a vychádza z konzervatívnych kruhov, lebo i tieto motívy vypovedajú o bezhraničnej krutosti spomínaného šialenstva. ()

GoustDog odpad!

Metafora pro dnešní zvrácený svět? Ale kdepak, čirá vykalkulovanost. Tvůrcům jenom došlo, že je na trhu mezera - perverzní mix porna s hororem takovéhoto zrna tu totiž ještě nebyl. Aby to nevypadalo tak lacině, tak se snažili dítku dodat lehce mysteriózní podtext a dodali momenty, které mají divákům říct "Ne, tohle nedělejte! To je hnus! Jenom na tuto špínu poukazujeme!", ale to jsou samozřejmě kecy. Musím říct, že první hodina snímku se jim však až nečekaně povedla - skutečně je tu budována dusná atmosféra a celé to působí profesionálně, ale jakmile se náš pornohrdina probírá doma na posteli po TÉ noci a začíná se rozpomínat, co se vlastně stalo, začínají "fujtajbl-orgie" a spolu s tím jde film dějově, atmosfericky i formálně totálně do kelu. Takže nehledě na ty prasárny, které jsou nám servírovány, film nakonec selhává totálně ve všem, v čem vůbec selhat lze. Závěr je pak již nechtěnou parodií. ()

rob_troy

Do chvíle, kdy se představila scéna s rodící ženskou, jsem si myslel, že to zvládám dost dobře. Potom to začlo nabírat úplně jinou hloubku. Atmosféra houstla rychlostí Nascar závodů a temnota v mý duši začala nabírat pravý odstín ryze černý barvy. Pro tuhle chvíli se může zdát několik desítek chlapů znásilňující menstruující puberťačku jako nejjemnější druh porna. Je jasný, že žádný "obyčejný" úchylky nemůžou bojovat se Srbskou těžkou zbraní na dně patologicky vymytých mozků pro nezvladatelnou touhu sexu s čímkoliv, jen ať to pořádně krvácí a trpí všemožnou bolestí. Nejlíp, aby to při sexu zemřelo bolestí a stejně budete slintat dál, protože je to pro vaše nezvladatelný touhy málo. Jste-li jeden z takových případů, tak víte, do jaký země odcestovat, abyste přišli na svý, ale varuju. Vaše touhy musej minimálně zahrnovat sex s čerstvě mrtvou holkou s useklou hlavou nebo chuť udusit svým ptákem ženskou, který jste chvíli před blow-jobem vylámali všechny zuby kleštěma. ()

Ances

Pro mě je Srpski film nový a prapodivně zajímavý náhled do zvrácených a nízkých choutek člověka (ne že bych hororových úchyláren neviděla dost). Zaujal mě ten divoký, odvážný skok mezi idylkou a humusem, kdy na jedné straně funguje pornorodina zcela normálně, jako každá jiná, a erotika je prostě brána jako samozřejmá věc a nikomu to nevadí, neskodí, neubližuje, nepohorsuje, atd. Pak se najednou otočí list a ejhle - z erotiky je hnus, humus, strasidelná věc! .... Nu a dalsí věc, která mě zaujala, je ten úžasný výsměch človečenstvu ve formě sobeckého oblbnutí chudáka pératého hlavního hrdiny, střídání role oběti a neoběti (no považte, kdo na tom byl vlastně nejhůř?) a totální rozpad a ztráta vseho milovaného (toho se lidi přece bojí nejvíc, žeano). Celý ten film krásně útočí na nás všechny. ()

Paja.93

Proč tu není i tlačítko NEHODNOTITELNÉ?! Jako příběh, dejme tomu... ano překvapilo mě to, ale, prostě... Porno pro mě je, když mají lidi sex a horror, když je tam nějaké strašidlo a vy máte strach nebo nějaká vražda a krev, ale dohromady?! Ne prosím ne! Nechala jsem se ovlivnit, že každý horrorový fanoušek by měl tento film vidět. Ne neměl. Už nikdy... nebo možná někdy, ale za 100 let. Achjo, neměla jsem na to koukat. V koutku duše vím, že lidi jsou schopní hroznejch věcí, ale vidět to nemusím. Zvědavost zabila kočku. Mňau. ()

1mara2 odpad!

Tenhle počin mně doporučila moje kamarádka, že je to prej dobrý. Dík, ale kurva dík. Herci marný nejsou, ale jako co tu mam řikat k obsahu. Ten "člověk", kterej si vyblil svoje zvrácený srdíčko do tohohle snímku, musí bejt skutečně uplnej magor. Třeba I spit on your grave je taky dost hustý, je to zvrácený, přesto se na to ale dá koukat. Je z toho pořád cejtit jakási přirozená "normálnost", kdybych to měl takhle krkolomně vyjádřit. Tady jí neni ani trochu. Já se nepotřebuju koukat na pohádky o pochcaný princezně, kterou zachrání princ na bleděmodrym koni a všechno dopadne krásně americky. Ne. Ale co je moc, to je zkrátka moc. A tenhle film šel podle mě hodně přes čáru, takže otvírám popelinici se smíšeným odpadem a z dálky skóruji ve stylu Kobeho Bryanta. ()

Olafson

Zajímavá záležitost ze Srbska. Jeden z mála filmů, který si svoji pověst "velkohnusu" či "gorefestu" zaslouží. Filmový vizionář Vukmir Vukmir ukazuje vysloužilému pornoherci Milošovi, že peníze Vám dnes nedá nikdo zadarmo. Stejně by mi v této souvislosti zajímalo, kolik peněz mu vlastně slíbil, protože ve filmu to řečeno přímo není. Hudební stopa je též velmi zajímavá, ačkoli můj obvyklý šálek čaje to není. http://www.youtube.com/watch?v=cINmtxgULks ()

konysua

Miloši, to je film! Odložil jsem na necelé dvě hodinky společenský kodex a plně se ponořil do světa psychopatů s pořádným dickem. Natočené je to fakt dobře a to že na to nemá někdo žaludek ... 7/10 ()

maoc

Velmi rozporuplný film, který chce imho předat nějaké poselství. Možná o rozvrácené postjugošské společnosti nebo společnosti jako takové, možná o hnusu porna. Nejsem si jist. Kupodivu se mi nechutné scény nehnusily. Vnímal jsem je spíše s odstupem jako obrazy, které mají něco říci. Nebo to možná tak mozek raději pobíral. Mnohem víc mne znechutilo třeba 120 dní Sodomy nebo Irreversible, které dodnes nedokážu dokoukat. A co se týče hodnocení? U Srbského filmu platí všechno nebo nic. Už kvůli závěrečnému twistu. ()

Anagram

Perfektní gore, chtělo se mi blít, uhýbal jsem pohledem, další level je snad už jen fekál. Jasných pět bludišťáků a místo v top 10 ()

Nejcenzurovanější film desetiletí?

Nejcenzurovanější film desetiletí?