Srbský film

(festivalový název)
  • Srbsko Srpski film (více)

P.J.2

Normálně bych dal odpad ale někde pravděpodobně se to skutečně děje, navíc ten příběh je opravdu zajímavý. ()

Rockerman odpad!

Tak jako všechny porno filmy, tak i tento film o natáčení zvráceného, sadistického porna je u mě bezduché hovno! ()

alambert

Nemůžu uvěřit tomu, že tohle je Ten film o kterém se tak mluvilo po festivalech. Ten film, o kterém kde kdo žvatlal, jaká je to esence brutality a nevím čeho všeho. Tenhle sh*t? Vždyť je to naprosto trapné a směšné. A ještě ty falešné penisy :D ()

Folky

Dobře natočené, se skvělými hereckými výkony a na film, který je pověstný svou nechutností (a že je, pořádně) to má dokonce i slušný příběh. Nebýt to nechutné, nikdo si toho nevšimne, ale rozhodně to kvalitativně neurazí. ()

kkarx

Osobně absolutně nechápu lidi, kteří se na film podívali s vědomím, že jdou na horor a ještě s pověstí hnusu, podobné filmy i vyhledávají a pak je jejich kritikou filmu, že to bylo skutečně odporné a takové filmy by se neměli točit. To je jako by si vegetarián objednal v hospodě řízek a pak si stěžoval, že mu donesli maso. Tak na to nečumte idioti. Taky nevyhledávám žánry, které nemám rád jako jsou telenovely a pak nejdu fňukat, že je to zdlouhavé, kýčovité, atd. Srbski film je kvalitní filmařina s dobrými herci a skvělou atmosférou. Možná si i režisér tou explicitností uškodil, protože kvality snímku jsou kvůli ní přehlíženy. Na druhou stranu, kolik srbských filmů znáte. ()

Rathalos

Srbsky film je dalsi z filmov,ktory je vazne a bez srandy len pre okrajove publikum,slabsie povahy toto nerozdychaju,reziser Srdan Spasojevic bol v detstve urcite tyrany alebo nieco podobne,lebo toto sa moze zrodit v hlave cloveka,ktory nema urcite vsetkych pokope,porno-priemysel,nasilie na zenach,zabijanie,zvratenost,uchylnost,perverznost,sex,brutalita a jedna extra odporna scena,ktora dorazi kazdeho,jednoducho tento film je jeden z naj humusarni,co som videl,musim vsak pochvalit herecky vykon Srdana Todorovica,hudobny doprovod,ten sa mi velmi pacil a este realnost toho vsetkeho,perfektne natocena zalezitost,no a zaverecna pol hodina je neskutocny psychicky tlak na divaka,hotove sialenstvo,urcite nikdy nezabudnem,takze asi tak,dohovoril som...:-) ()

BOURQUE odpad!

Na tento film sú potrebné silné nervy a ešte silnejší žalúdok. Jeden z najodpornejších filmov ever. P.S.: Ja by som to neporovnával s 8 MM. Osobné hodnotenie: odpad! (n/a) ()

domirovec

Srbský film rozhodně nebude prvním možná až příliš zvrhlým exploitation horůrkem, plným ještě dalších zvrhlejších elementů. Vtipné však je, že na první pohled to totiž ani tak zvrácené, úchylné a strašně přestřelené není, tedy až do chvíle, kdy na vás začne film házet věci, které se popravdě čekat úplně nedají. On si vás totiž první necelou půlhodinku film pouze hezky a bez obav dobírá a snaží se vás dovést na pěšinku klidu a spokojenosti, ovšem pak si s vámi začne házet jako s kopačákem a pokusí se z vás vykopat celou duši. Jedno však film dělá skvěle (kromě vykopávání duší z lidí) a to totálně diváka znechutit a donutit ho, aby litoval svých životních rozhodnutí a na film se vážně podíval. A že mě opravdu znechutil a donutil mne spitovat svědomí, a to hodně. To tedy znamená, že hodnocení odpad je rozhodně na místě, ovšem v tu samou chvíli, pokud si dokážete protrpět více, než byste vůbec chtěli, pět hvězd možná také nebude úplná ptákovina. Těžko však říct, zda-li jsem schopný to nazvat dobrým filmem, i přesto, že jsem tomu dal plný počet hvězd, jelikož všechny ty úchylnosti a zvrhlosti to prostě táhnou nehorázně nahoru. Nikdy v životě to však už znovu vidět nechci, jednou to totiž vážně stačilo. 5/5 ()

Al44...

Velmi drsný film - jen pro silné povahy. Zpočátku to tak ani nevypadá, ale asi tak v půlce filmu se na nás začnou z obrazovky valit opravdu naturalisticky natočené, nechutné scény. Vše se točí kolem pornografie (což je možná škoda), takže veškeré zásadní scény čekejte spíše v tomto duchu. Celý film překvapivě obsahuje i celkem nosnou dějovou linii, která je zajímavá a napínavá až do samého konce. Samotný konec se pak snaží překvapit a šokovat, ale je dost předvídatelný a tak spíše vyšumí do prázdna. Temnou atmosféru doplňuje i dobrý nápad s retrospektivním vyprávěním příběhu pomocí natočených kamerových záběrů. ()

foundation

Tak som sa zasa raz nechal nachytat. Ako zhodnotit film od ktoreho som cakal nehoraznu brutalitu a hnusarny a dostal som par zaberov ktore sa daju vidiet vo vacsine filmov tohoto zanru. Resp. nie tie sceny boli dokonca podpriemerne. Ked uz nieco tak ovela viac ako toto mna osobne dostalo Martyrs, Chaos alebo nieco podobne. Prva polovica filmu je dost nudna aj ked treba uznat ze urcite oroginalne pojata a spracovana. Potom ako sa v miestnosti zhasli svetla a pred Milosom sa objavilo platno na ktore bola premietana jedina psychologicky dost kruta a zaroven aj najlepsia resp. najhorsia / podla toho ako to bude kto brat / scena filmu sa ale uz nic extremne nestalo. Aj nadalej to pokracovalo v zaujimavom a pomerne originalnom duchu co sa ceni, ale vlastne ziadna dalsia scena nedokazala ponuknut nic co by sme nevideli inde a vo vacsine pripadov lepsie spracovane. Jedine co tu bolo ako tak ine a ako vravim origoš bol ten pribeh a jeho spracovanie.Okrem tej jednej sceny ma zo stolicky uz nedvihlo prakticky nic az do konca. No a ked som pri konci. Nechce sa mi verit ze som jediny kto odhadol ako to cele dopadne. Bez toho aby som spoileroval. Absolutne a totalne predvidatelne takze ak to mal byt akysi pokus o zaverecny knockout a sokovanie divaka u mna to nevyslo. Srpski film nie je v ramci svojho zanru spatny film. Rozhodne slabsim povaham vstup zakazany. Ale pre tych ktori maju nieco napozerane a bruchu silnejsi zaludok : Nie ze by sa tu nebolo naco pozerat. Je to pomerne kvalitna praca. Ale ja som opat raz padol na hubu koli velkym ocakavaniam. ()

Filmárik

Už sú to celé týždne čo som Srpski film videl a akosi stále sa mi veľmi ťažko hľadajú slová. Videl som Ichi the killer, Taxidermiu, Audition, Requiem za sen a kopec ďalších chuťoviek ale toto bola takmer nestráviteľná záležitosť ktorá komplet celý znepokojivý zoznam zotrela a stanovila úplne novú úroveň psychického teroru pre diváka. Je to naozaj tak ako vravia mnohé komentáre, v Srbsku vzniklo niečo neskutočné a šokuje to postupne jeden filmový festival za druhým a doporučiť tento film môžem len veľmi opatrne a s rezervou. 4* nedostal preto že bol skvelý alebo sa mi páčill ale preto lebo žasnem nad tým že som po tých rokoch čo sledujem filmy ani netušil ako naozaj silno sa dá na diváka pôsobiť médiom akým je film. ()

Carthorias odpad!

Čistě nechutnost pro nechutnost. Filmu chybí jakákoliv pointa, moralita nebo dokonce příběh, je to jenom sled špatně natočených pornoscén, které se snaží šokovat, i přesto že jsou velmi špatně graficky zobrazeny. Hlavní představitelé nám můžou být ukradení, "zvrat" na konci je jasný přibližně od patnácté minuty filmu, hlavní záporák je až směšný ("To je film!") a zápletka nestojí za nic. Jestli měl film být hororem, pak můžu s klidným svědomím říct, že víc jsem se bál i u scary movie. Jestli to mělo být porno, pak pro 99.999 procent lidí se to míjí účinkem a těch pár úchylů si určitě sežene něco "kvalitnějšího" přes podobné režiséry jako ten ve filmu. A jestli to mělo být nějaké filozofické zamyšlení nad současnou situací na balkáně, potažmo nad globální, násilím otupělou společností, doporučoval bych autorům nějakou léčbu. Podobně jako u lidské stonožky, je jedinou působivou scénou ta úplně poslední (myslím posledních asi pět vět), a to je zatraceně málo. Srpski film = Zbytečný film ()

Zoidlord

viděl jsem z filmu 4 scény... 4 nejhorší... Všechno výborně realistické...dokonce tak realistické, že to byl první film, u kterého mi bylo doopravdy špatně od žaludku i od mozku (já, který jsem se kdysi díval na záznam pitvy a jedl u toho koblihu). Co se týče působivosti, přesvědčivosti, tak je to na 5*... co se týče celkového nápadu, napadlo mě toto "Jak my v Srbsku natočíme film tak, abychom se proslavili po celém světě? Tak napíšem a natočíme nejúchylnější a nejzvrácenější film na světě..." A stalo se... A k čemu se koukat na film, z kterého vidétě 4 scény a nechcete ho už do konce života vidět? K čemu se koukat na film, ze kterého vám je po VŠECH stránkách špatně? takže proto "jen" 3* ()

kohut

Pre-hypovaný post-kom film. Nevedno, či autori absenciu myšlienky nahrádzali pokusom o perverznosť alebo absenciu perverznosti nahrádzali pokusom o myšlienky. Film sa dá len zďaleka považovat za nejaký nejaký žánrový thriller či nedajbože exploitation. Všeobjímajúce národobuditeľské reči o Srboch sú vyslovene trápne a plytké. Ale chápem, že keď niekto nemá toho napozeraného dosť, tak si toto zaradí do etalónu kinematografie. Jednu hviezdu dávam za technické spracovanie a fakt hnusného hlavného hrdinu. ()

Kingjiri

V životě už jsem viděl ledasco a myslim, že jsem poměrně otrlej divák, ale tohle jsem teda ještě vážně neviděl. Po technický stránce perfektně zvládnutá, místama až nepříjemně realistická, záležitost se slušnejma hereckejma výkonama. Sexuálně násilnejch a snuff scén neni moc, ale o to víc jsou jednotlivý scény nechutný a zvrácený. Čtyři hvězdy nedávám proto, že bych se u sledování "dobře" bavil, nebo se mi to snad líbilo. Dávám je hlavně za hutnou atmosféru reflektující morální úpadek dnešní společnosti, kterou už jsem u žádnýho filmu dlouho nezažil. Dál za slušný technický zpracování a za působivej (ačkoliv snad nejhorší možnej) konec, kterej ve mě v návaznosti na předchozí děj zanechal velmi zneklidňující pocit, kterej jen tak nezmizí. PS: Jestli jsem Toma Sixe za jeho znepokojující Lidskou stonožku posílal na léčení, pak mi nezbývá než Srdjana Spasejovice za tohle dílo nechat doživotně zavřít do blázince, protože tohle panoptikum hned několika nejhorších a nejnebezpečnějších sexuálních deviací už se léčit nedá. ()

TOi odpad!

Je to strašná srágora! Nudná, laciná, vykonstruovaná a samoúčelná břečka, která unudí i ty největší úchyly. ()

wata

Už niekoľko dní premýšľam, ako sa vysporiadať s týmto filmom. Ale nič ma nenapadá. Naozaj nenachádzam odpoveď na otázku, čo bolo cieľom tohto filmu, na čo mal poukázať. Ak by bolo primárnym cieľom iba šokovať, podarilo sa mu to. Myslím však, že už dávno v kinematografii platí, že šokovať nestačí. Rovnako neplatí, že poukazovať na zvrátenosti bez naznačenia riešenia je obdivuhodné. V človeku sa síce skrývajú všelijaké túžby, ale na takéto explicitné vyjadrenie toho, čo oddávna patrí do sféry tabu, som nebola pripravená. ()

Nejcenzurovanější film desetiletí?

Nejcenzurovanější film desetiletí?