Dost

Dosť!

Drama / Thriller

USA, 2002, 115 min

• mm13

Mohol to byť vynikajúci pilot, ktorý by sa skončil v momente, kedy hlavná hrdinka začne trénovať alebo hoci ešte aj nejakých pár scén pred tým. Keby si vtedy tvorcovia povedali "Dosť! - a teraz urobíme niečo nečakané..." a to NEČAKANÉ rozvinuli v rámci nie veľmi naťahovanej minisérie, mohol to byť aj vynikajúci príbeh. Pretože Jennifer Lopez je kočka, hlavný zloduch zase "padouch" par excellence a ani ďalšie postavy nie sú bez potenciálu. Naviac réžia Michaela Apteda je, čo si budeme nahovárať, nadpriemerná tak akurát v rámci možností televíznej produkcie, v jej prostredí by mu to celkom išlo. Kto by sa ale neuživil ani v školskom divadle je scenárista... vlastne, aký scenárista? Toto na milión percent vzniklo v niektorom z tých scenáristických softvérov - ktorý škoda, že sa im tú spomínanú polhodinku pred koncom nezbláznil... za tú predstavu je tá druhá hviezdička.(16.9.2007)

• movie

Hrůza nejhrůznější, která mě utvrzuje jedině v tom, že domácí násilí prostě není téma vhodné pro film!(12.9.2002)

Priemer ako každý iný ktorý dajú v sobotu večer do telky. 60%(28.3.2009)

• MM_Ramone

Mám rád Jennifer Lopez. Dokonca až tak, že som si ju zaradil do svojho profilu medzi obľúbené herečky. Viem, že jej herecké kvality nie sú nijak výnimočné. To však hravo vyváži inými prednosťami. Je to skutočne nádherná žena s krásnou tvárou, zvodným úsmevom, dokonalou postavou. To mi doposiaľ vždy stačilo. Nič viac som neočakával. No tento snímok, "Dosť!", ma dosť sklamal. Scenár je povrchným, nesúrodým, šablonovitým zhlukom všetkých možných žánrou. Začína to skoro ako komédia, potom to prejde do romantického filmu, neskôr vážnej, vzťahovej drámy a vyvrcholí to ako akčný thriller. Je tam všetko a vlastne dohromady nič. Ale veď hlavné predsa je, že tam je J.Lo, no nie? **(30.6.2010)

• imf

Šetři mě J.Lo, tohle se fakt nedá vydržet ;) Važně míněný thriller o domácím násilí překlopený do akčního filmu podle pravidel "hrozba-trénink-pomsta", který vyčpěl už v sedmdesátých letech... Za Krav-Magu (bojové umění) v tomhle filmu bych nedal ani zlámaný pětník, stejně jako za přeslazenou J.Lo, která už skutečně neví co roupama točit. Od téhle hrůzy upalujte nadsvětelnou rychlostí...(16.1.2003)