Bílý Elephant

• USA Elephant White (více)
všechny plakáty

Sám proti novodobým otrokářům v Thajsku. Chladnokrevného nájemného zabijáka Curtieho Churche v Bangkoku osloví neznámý zákazník, který mu dobře zaplatí, když zlikviduje členy gangu provozujícího obchod s mladými děvčaty. Kdysi prý unesli jeho dceru a přinutili ji k prostituci. Pro Churche je to práce jako každá jiná, brzy však zjistí, že celá věc je náročnější, než se původně domníval. Zastavit se však už neumí a za svým cílem jde bez milosti, jako by najednou nesnesl pomyšlení, že je ubližováno nevinným. Snad to způsobila i mladičká prostitutka Mae, která ho na jeho nebezpečné misi doprovází. Když dívka beze stopy zmizí a Curtie se ji snaží znovu najít, je šokován pravdou o jejím osudu. (oficiální text distributora)

sedm.1 odpad!

V popisku filmu musí být určitě chyba. Režie: Prachya Pinkaew ??? Ten Prachya Pinkaew, co dal filmovému světu 2 díly Ong-Bak a Chocolate? Jedny z naprosto nejdokonalejších, nejúžasnějších a jednoduše nejlepších martial arts filmů vůbec? Nesmysl!!! Tomu nemůžu zkrátka uvěřit. Bílý Elephant je totiž čistě odstrašujícím případem akčního filmu, který si chce zasloužit uznání a úspěch především svou hlubokou a důmyslnou myšlenkou, ovšem výsledek je doslova katastrofální!!! Ona celá myšlenka a rádobynevšední duchovní pojetí snímku totiž spíš než punc originality a zábavnosti vyvolává dojem zmatenosti a tvůrčí neschopnosti, čehož si jistě bylo vědomo i ústřední herecké duo, které zvolilo i adekvátní výrazy ve svých zoufalých tvářích ku kvalitě filmu, tudíž výraz v momentech dramatických flegmatický a v akčních pasážích tento výraz změnili pak na nelítostnou nasranost, ovšem ne ze zápalu v boji, ale do čeho je to jejich agenti namočili. Zápletka je samozřejmě zcela tuctová, špatně a nezáživně zpracovaná, akce je bez koulí, bez efeku a bez nápadu, dějový spád nulový a postavy ploché a nevýrazné. Film nedosahuje ani žádné vyšší úrovně díky napětí, přítomné, thajskem načáchlé atmosféře, či jakýmkoliv jiným filmovým prostředkem, prostě nula. Bílý Elephant je zkrátka zbytečný a nudný akční film, snažící se zaujmout a vyvolat pozornost důležitým poselstvím o poměrech v thajských bordelech, ovšem ve výsledku se jedná o banální a naivní pohádku, kterak nemilosrdný žoldák se díky osvícení ku prozření uzívaně prostřílel. Hrůza!!! ()

Lukoboss

Je to takový průměrný béčko, kde prostě černoch se sniperkou v golfovým báglu nahání pasáky, aby je trestal za obchod s bílým masem. Chvílema je to nuda, chvílema se něco děje, do toho tam otravuje malá šikmooká hlavní hrdinka, kterou bych tam vlastně vůbec nepotřeboval, a naopak K. Bacon je tam jako příjemný zpestření. Je to snímek, u kterýho není potřeba nijak přemýšlet, prostě to váma projede tak, že druhej den nebudete v podstatě vědět, že jste to viděli. ()

iXtr3m3

Nemastný neslaný film, ktorý je síce fajn technicky natočený, ale inak neprekvapuje ničím a poteší len prítomnosťou Kevina Bacona a Djimona Hounsoua, ktorý aj keď ho mám rád, potvrdil že celý film jednoducho neutiahne, myslím v tomto tóne, také dráme zvládne ľavou zadnou... :) ()

Zombi

Poměrně solidní přestřelky, velké plus za akci se sniperkou, ovšem mínus za nesmysly s thajskou holkou, nějaké ty nelogičnosti a divnou snovou akci ke konci. Kdyby se drželi čistě akčního řemesla a vykašlali se na mystiku, bylo by to lepší. ()

Lachvos

Pokus o něco mnohem citovějšího, promyšlenějšího, temnějšího...ale bohužel stále pokus. I když je pravda, že bez vybraných herců by na tom byl snímek mnohem hůře... ()

MickeyStuma

Nadupaný akční snímek s jednoduchým příběhem. Ono taky jak jinak. Odstřelovačským způsobem likvidace padouchů nemusí mít nutně silný příběh. Atmosféru to má, o dramatické chvilky také není nouze a Djimon Hounsou tu zahrál drsňáka velice přesvědčivě. Thajský režisér Prachya Pinkaew dokazuje, že i tato asijská země ví, co je to akční zábava. Dokonce jsem přehlédl i určité nelogičnosti v ději a ani trochu to nezamrzí. Tento počin natočil v americké produkci a velice dobře. ()

Kritiq

Každý rok jsou dva miliony dětí nucené k prostituci. Odhaduje se, že nezákonný obchod s lidmi, vytváří příjem 32 miliard dolarů ročně. Koukám, že vetšina lidí nepochopila význam a důvod proč vůbec byl natočen tento film. Hledáte zbytečně chyby u filmu, který poukazuje na dost závažný problém ve světě, hlavně v asii. Myslím, že i přes nižší rozpočet, se podařilo natočit kvalitní kousek, u kterého se rozhodně nebudete nudit.. pokud tedy nebudete hledat drobné nedostatky a zamyslíte se nad dějem. ()

sonoluca

Stejně debilní děj jako v případě Ong-bak, mínus Tony Jaa, mínus pamětihodné akční scény a Bacon se strojovým britským akcentem, přežít se to dá, ale těch 90 minut už vám nikdo nevrátí ()

Kingjiri

Koukatelné béčko z prostředí Bangkoku a tamních gangů obchodujících s bílým masem. Hlavní hrdina zde představuje křížence Chucka Norrise (v boji z blízka) a Johna Ramba (v počtu zabitých přátel pomocí zbraně). Výsledkem je tedy takový Chuck Rambo, který je dokonce černé pleti. To ale vůbec nevadí, protože jsou přestřelky i bitky pěkně natočeny a tak se na to dobře kouká. Škoda jenom toho konce, kvůli kterému nakonec trošku snižuji hodnocení (SPOILER: to, že Mae asi bude nějaký přízrak mě napadlo už na začátku filmu, ale pořád jsem doufal, že tomu tak nebude a tomuto naprosto zbytečnému "zvratu" se tvůrci vyhnou ... KONEC SPOILERU). Větší roli si tu střihnul i Kevin Bacon, který si tu zahrál postavu obchodníka se zbraněmi s britským akcentem, do které mi pěkně sedl a působil velmi cool. Díky sympatické stopáži děj pěkně odsýpá a člověk ani nemá pořádně čas se nudit. Nakonec tedy dávám tři slabší hvězdy a doporučuji zkounout Elephant White všem, kteří mají rádi solidnější akční béčka. ()

liberator

Bezmyšlienkovitý film stvorený len na to, aby sa v degradácii štýlu Johna Woo vystrieľali bedne munície, bližšie sa predstavili divákom menej známe zbrane a vyliali litre falošnej krvi. Pre fanúšikov Pinkaewa z jeho svetlejšieho obdobia je to určite sklamanie. Ako pri väčšine slovenských súčasných filmov sa dá aj v tomto prípade spomenúť len jedno pozitívum - pekná kamera. ()

sarfian

Trochu nedutiahnuté, ale pozeratelné. Film, ktorý jednorázovo pobaví a potom sa naňho zabudne. Len je trošku prehnané ako sa s tých sračiek dostane. Vyvraždí polovicu mafie a ked ho majú na muške tak sa z nepriatela stane zázrakom priatel. VIDENÉ 1x ()