poster

Ďábelské sémě

 • USA

  Demon Seed

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 1977, 94 min

Režie:

Donald Cammell

Předloha:

Dean R. Koontz (kniha)

Kamera:

Bill Butler

Producenti:

Herb Jaffe

Střih:

Frank Mazzola

Scénografie:

Edward C. Carfagno
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pohrobek
  ***

  Americký vědec Alex Harris (Fritz Weaver) je velmi hrdý, když je v Icon - institutu pro analýzu dat do provozu uveden superpočítač Proteus IV. Díky tomuto technickému zázraku spojení umělá inteligence dosáhlo zcela nového významu. Proteus IV sestává zevnitř z organické substance podobné lidskému mozku a kontroluje sám sebe. Brzy jeho databáze obsáhnou veškeré vědění lidstva... Celkem raný kousek z oboru o vraždících počítačích a rozhodně lepší než drtivá většina pozdější produkce. Narozdíl od ní se tomu dá říkat horor právem.(16.7.2005)

 • Djkoma
  ***

  Demon seed rozvádí témata jako možnosti umělé inteligence v ovládání struktury lidského života stejně jako samotnou snahu počítače dostat se do plně funkčního lidského těla, které není závislé na prostoru (může se pohybovat) ani na elektřině. Hlavním tahákem je ovšem i podle původního amerického plakátu samotné oplodnění ženy neživou/umělou entitou. Rozhodně však nejde o nic erotického, explicitního nebo snad zvráceného, z dnešního hlediska tady divák nenajde nic nového, ale v 77 to musel být zajímavý nápad. Mě osobně zaujala atmosféra a pocit osamění v technologiemi prošpikovaném domě a také ta "náhoda", že se celý problém odehrává zrovna, když je doktor a pán domu pryč.(12.8.2010)

 • LiVentura
  *****

  Velmi specifický filmový přednes divákům se zajímavou myšlenkou a profesionálním hudebním pozadím.!!(10.8.2008)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Umělý a inteligentní terror! Velmi hezky zvládnutý horor, no spíše sci-fi thriller, který má skvělou atmosféru, parádní myšlenku a jednu z nejlepších dekapitací v hororu vůbec. Slušná sedmdesátka.(4.4.2014)

 • Flipnic
  ***

  Na dobu svého vzniku velice zajímavé dílo, které mi však přišlo docela nevyvážené a z toho důvodu ve všech ohledech trochu nevýrazné. Napůl filosofující drama o možnosti existence "počítače/stroje" s absolutními vědomostmi a inteligencí, napůl explotační horror předvádějící týrání osamělé ženy v domě, který je strojem plně ovládnut. Film v mnoha ohledech a scénách spíše naznačuje a nejde příliš na maximum, herecký výkon hlavní hrdinky je spíše průměrný. Myslím, že kdyby se toto dělo běžnému člověku, tak z toho zešílí během jednoho dne ... Herecké výkony ostatních herců podprůměrné. Ale jinak je to film zajímavý a pro příznivce zvláštních horrorů a témat ohledně kybernetiky, dosahu absolutní inteligence "neživé" struktury atd., a nějakých těch mučících/výzkumných metod docela obstojný.(18.6.2008)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Deana R. Koontze. (Hans.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace