Ďábelské sémě

Herb Jaffe

Frank Mazzola

Scénografie:

Edward C. Carfagno

Velmi specifický filmový přednes divákům se zajímavou myšlenkou a profesionálním hudebním pozadím.!!(10.8.2008)

Umělý a inteligentní terror! Velmi hezky zvládnutý horor, no spíše sci-fi thriller, který má skvělou atmosféru, parádní myšlenku a jednu z nejlepších dekapitací v hororu vůbec. Slušná sedmdesátka.(4.4.2014)

Povedený film s originálním námětem, ve kterém se poblázněný smárt kompjůtr, jež sloužil původně k obhospodařování panskýho baráku, snaží za účelem reprodukce obhospodařit paní domácí. Viceméně nemám nač nadávat, ale na čtyři hvězdy jsem se nebavil. 65%(15.7.2014)

MGM uvádza a hrdo predstavuje svoju pôvodnú PG verziu definovanú ako “cyber-porno pre najmenších“ pod názvom 1977: A SPACE ODYSSEY (THE FINAL FUCKING CHAPTER) malým kinám po Amerike s prevažne vedeckou základňou reprezentujúcou neukojených vedátorov. Alternatívny názov PROTEUSOVO DÉMONICKÉ SEMENO, ktorý svieti z plagátov po okrajových častiach štátov naznačuje, že sa jedná o legendárne mýtické spracovanie v štýle X-RATED toho najhrubšieho (kremíkového) zrna. Proteus, odporcami posmešne označovaný ako HAL, obnažuje svoje zvrhlé myšlienky a ide na vec. Tvrdý inseminátor zasahuje. Brániť sa je zbytočné. Dom rozkoše, v ktorom Proteus sexuálne operuje a experimentuje sa mení na liaheň. Šuk, šuk, nezáväzne, šuk, šuk, nezáväzne. Aj napriek tomu, že Proteusa prešťať je problém a kde kto sa o to aj pokúsi, nejedná sa o tzv. “pis porno“ v pravom zmysle slova. ### Ale dosť bolo nadhľadu a zavádzania z mojej strany. Nadhľad si treba šetriť na film samotný. Inak to môže byť bieda. O to väčšia, ak vesmírny pojem 2001 nie je neznámy. Vaginálny trip do útrob tmavých zákutí zrodu života čaká na VÁS! Odesea života evidentne nepozná hraníc. Len tak na okraj. Že “Demon Seed“ režiséra Donalda Cammella neobsahuje detailné zábery “aktu“ a ani sa okolo tejto praktiky netočí a zbytočne sa jej nevenuje než by bolo pre navodenie atmosféry filmu nutné, mi nevadilo. Moja hlavná výčitka je orientovaná smerom ku klasike, z ktorej čerpá neúmerne veľa. Ale to je už moja deformácia.(3.6.2010)

Rozhodně silně nadprůměrný divácký zážitek, ačkoli se mi film jeví drobet nevyváženě. Zatímco začátek je spíš pomalý (ba co víc celkem jsem se nudil), asi tak od poloviny děj nabírá na obrátkách a strhující finále mě přinutilo k připsání čtvrté hvězdičky. Ve výsledku se jedná o jeden z nejlepších filmů o umělé inteligenci, co jsem zatím viděl. K dobru přispívá i to, že s výkonem hlavní představitelky jsem neměl nejmenší problém, hrála velice dobře, a i vzhled onoho počítače byl vcelku moderní, takže ani v dnešní době nepůsobil úsměvně. 75% Horror movie of the year(27.6.2008)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Deana R. Koontze. (Hans.)