Detektiv Emmet Fields (Luke Evans) je povolán k případu brutální vraždy dvou žen. Při pátrání zjistí, že zločin se až moc podobá smyšlené vraždě, která byla do detailu popsaná v povídce spisovatele Edgara Allana Poa (John Cusack). Předvolá tedy tohoto sociálního vyvržence k výslechu, ale zatímco je Poe ve vazbě, dochází k další strašlivé smrti - opět inspirované jedním z jeho příběhů. Fields tedy vyzve Poa, aby mu pomohl zastavit toto krvavé šílenství… (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

necisty

Co se vám na tom zase nelíbilo kua:D?! Není to nějaká pecka, ale já si to užil po všech stránkách. Ve svém žánru určitě top. ()

pufina

U všech špičatých eflích uší, co to bylo?! Tak krásně film začal a šlo to úplně do ztracena, velká škoda! Nicméně celkově slušná podívaná a pěkný závěr. ()

Wormboy

Vyborny spad od zaciatku do konca...to, ze je to akosi pritiahnute za vlasy mi tentokrat az tak nevadilo, co mi vsak prekazalo bolo posledne asi 3-4 minuty, ktorych nebyt, dojem by som mal lepsi. A rovnako nepochopitelne zaverecne titulky, ktore do filmu absolutne nesedeli...inak v pohode jednohubka, ktora zabavi. ()

Juto

Film Havran je dobová zábava, aspoň dovtedy, kým si neuvedomí, že musí dôjsť k záveru. To je miesto, kde nastupuje určité množstvo nevyhnutného sklamania. 6/10 ()

c.tucker

Taková detektivní jednohubka, kterou jsem tedy čekal trošinku na jiné úrovni. Postavy dobré, ale proč? Vraždy byli skryty pod roušku neviděného s výjimkou kyvadla. Chyběla mi tam motivace o možná i něco dalšího. Nevím proč, ale byl jsem trochu zklamán. ()

Ice123

Krásně zpracovaný na styl Sedm v pojetí 19. století. V průběhu filmu Vás napadá pár potenciálních padouchů, ale závěr trochu zklame. Ještě by se dala vytknout přímočarost děje, ale to je tak vše. 80%. ()

campix

K Havranovi mě přilákalo téma snímku, jelikož temná detektivka, kde vrah vraždí podle drsných básní Edgara Allana Poa. Jenže já bych tohle samozřejmě nechal, ale určitě bych vynechal přítomnost samotného básníka jako jednoho z hlavních vyšetřovatelů a oběti. Udělal bych to prostě v přítomnosti něco na způsob Sedm. Jinak se mi velice líbí jak je film natočen a jak je příjemně dobový. To mi pomohlo zapomenout na jisté nedostatky co se týče hereckého obsazení, které bych si dokázal představit značně jiné (až na Eve a Gleesona), a také některé příběhové linie. A také finální rozuzlení nebylo úplně ono, jenže se mi na Havrana strašně hezky koukalo a výsledkem je průměrné hodnocení. ()

Iwus.ka

Tak jsem se celá natěšená na pořádný thriller uvelebila na gauči. Vražedný úvod vypadal dost slibně a zlověstně ponurá atmosféra mě pomalu začala vtahovat do děje. Scéna se sekacím kyvadlem dostatečně uspokojila mé krvavé libido a už jsem trnula nedočkavostí z rozuzlení, kterýpak zabijácký hajzl si takhle pohrává. Bohužel od této chvíle to už tak vzrušující nebylo, přesto jisté napětí zůstalo zachováno až do konce. Od tohoto filmu jsem očekávala rozhodně více, ale díky němu jsem lačná po poznání Poeovy tvorby. Hodnotím jako lepší průměr a někdy v budoucnu určitě znovu ráda uvidím. ()

dr.fish

Tak přesně takhle jsem doufal, že bude vypadat Sherlock s tím Downey Holmesem a Judem Watsonem. Temná tajuplná jízda, hnusy, slizy, zákoutíčka, lahvičky, pistolky, náznaky, vyšetřování. Zatímco Sherlock je akční sračka, tady jsem si přišel na své (na rozdíl od ostatních, jež milují Sherlocka-bezmozka). Pokud člověk alespoň trochu chce, může se nechat unášet stopu po stopě temnými uličkami Baltimoru, spolu se světoznámým spisovatelem, který byl v říjnu 1849 na té lavičce v parku skutečně nalezen a příčina smrti nepříliš objasněna(viz wikipedie). Takže záchytný bod pro fabulaci nalezen, zmáčknout tlačítko Start, a zcela průměrný až podprůměrný (cituji zdejší kritiku) thriller může začít. Pro průměrné znalce spisovatelova díla o něco zábavnější. Obraz a zvuk 100%, krimi 70%, celkově 85% jak vyšitejch a nálada je výborná! ()

animaxis

Pro mě je Havran hlavně film s velice originálním příběhem. Děj je ve filmu dobrý, ale přesto jsem měl pocit, že tomu něco chybí. Nápad udělat z několika Poeových povídek jeden film, ve kterém je samotný Poe, je podle mě hodně dobrý. Z toho nápadu vznikl mysteriozní thriller z viktoriánského období, ale zpracování onoho nápadu už se mi tolik nelíbilo. Děj se vyvíjí dobře. Jednotlivé případy inspirované povídkami Poa byly děsivé, ale přesto mi tu chyběla temnější nebo alespon hustější atmosféra. Napětí tu trochu je, ovšem jen pokud jde o hlavní případ, který musí Poe vyřešil, jinak ztratí vše, na čem mu v životě záleží. Ty ostatní případy mi přišli moc rychlé a tím pádem se napětí nestihlo vytvořit. To ovšem není tak velké mínus. Herci mi tu byli zezačátku nesympatičtí, ale nakonec své role zahráli dobře. Hudba je tu dobrá, ale přišlo mi, že se do filmu z viktoriánského období tolik nehodí. Konec filmu nebyl dokonalý, ale vůbec nebyl špatný a tak dávám nakonec čtyři hvězdičky za snahu, i když s několika "ale". Jen se mi zdá, že film mohl být zpracován lépe. ()

forsythia

Obžalujte autora ze šílenství jeho čtenářů a donuťte ho přinést ultimátní oběť svému dílu. No není to geniální nápad? Jistě je, hodný Poea samotného. Ovšem havrani se nestřílejí. Nikdy. Ani na počest takovým velikánům. ()

E=mc2

Hallmark. Pred pár rokmi by to išlo na Hallmarku. Teraz je to v kinách. Cusack je dobrý herec. Problém je v scenári a v réžií. Nefunguje napätie, nefunguje tempo. Nemáme strach o jeho milú. Kto to je sa darí myslím celkom dobre zakrývať. Nemá to invenciu, nemá to rukopis. Duch doby skoro žiaden. Ak by to produkoval Burton, Silberling, alebo Del Torro malo by to tu správnu atmosféru. Škoda preškoda. Edgar by si zaslúžil väčšiu poctu. Chcelo to byť ako posledné dielo od Poea. Nebolo. Premrhaná šanca. Nevermore. ()

SoolenJV

Postmoderní hra s dílem Edgara Allana Poea? Thriller, jehož scénáristé neměli dostatek nápadů k tomu, aby si vymysleli vlastního vraha a sáhli po hororové klasice? Pokus o rekonstrukci nejasných posledních dnů mistra spisovatele? Těžko říct. Atmosféra je místy slušná, odkazy na Poea sofistikované, ale je to celé poněkud rozvleklé a jen stěží by to utáhlo 90 minut. Tady je ještě dvacet minut navíc. ()

Prometheus69

A pak všichni zakříčíme unizono její jmémo aby to bylo slyšet ve všech tunelech. EMILIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!! :D Čekal jsem spíš temnou krimošku ve stylu Z pekla..... Jaké překvapení, co z toho nakonec vzešlo. :) Taktéž s tvárnění samotné postavy buřiče, Mývalomyla... :) rebela a blázna který ze vším tříská.... (označením ochlasty jsem se vyhnul záměrně, protože mi to tak moc nepřišlo.... každý se rád napije ať už, aby zapil svůj žal či jen tak pro radost. nemusí být zrovna ochlasta). o svá slova přel by se třeba i ze samotným Smrť.Jeho postava do celé té ponuré atmosféry vnesla i trochu toho humoru. Tím správným střízlivím způsobem. Upřímně samotné básně Edgara poula nepokládám za né zrovna Hororové, možná trošku strašidelné. Ale na tehdejší dobu strašidelné až moc. Vzhledem k tomu že od představy k činu byla jen tenká hranice vzhledem tehdejšímu zločinu a mordu. Zakomponovat to do rytmu naší doby.... z trochou v tipu, lehké špetky šílenství akčního náboje a napětí. Tak trochu to vykrádá nejnovějšího Sherocka a Hollmese..... i když v trochu temnější podobě. Ale i tak super.... líbí se mi tenhle moderní přístup. Proto mě Havran vcelku překvapil.... né zrovna nadchl, ale bylo to dobré. Například scéna z kyvadlem měla rozhodně větší atmosféru než třeba v případě SAW.... kde nikdo moc neuvažoval nad tím že než břit přetne páteř... chvilku to trvá. Proto je Kyvadlo pokládáno asi za nejhrůznější a nejbrutálnější nástroj středověké moci jaký kdy byl vytvořen. Takže určitě jedna hvězdička právě za tuto scénu. Ztvárnění povídky Zrádné Srdce taky vcelku překvapilo, jako bych to tušil.... Ale nechal jsem se i tak překvapit. :) Určitě pak za hudbu která je orchestrálně skutečně hodně silná. +1. Za film samotný dávám 2+ Takže součet je tedy 4. V případě domnělého blbého konce.... musím dost oponovat. Skončilo to jak mělo.... naopak vcelku dost logický. Né zrovna v tom správném policejním stylu jak by jsme čekali, ale v případě scénáře nezaloženého na pravdě. To mohlo zkončit jakkoliv. Takže to v podstatě mělo logický závěr... v rámci toho co víme o skutečném konci E A poa: ()

URBAN

Hodnocení je celkem rozporuplné a já se přidávám k těm, kterým se film nelíbil. I přes téma seriového vraha to nedokáže zaujmout a postavy jsou mi nesympatické a v některých scénách přehrávaný projev. ( 1.11.16/MAC ) ()

Estrellita

Tohle vůbec nebylo špatné! Detektivka sice spíš ve stylu Agathy Christie než Poea a taky jsem čekala víc Havrana, ale ve finále se mi to i přes delší stopáž líbilo, nenudilo a zajímalo mě, jak to dopadne... Takže nevím, proč bych neměla dát i tu čtvrtou hvězdičku. Doufala jsem, že si na konci vrah zahraje samotného havrana coby posla smrti, bohužel moje plány byly na tvůrce tohoto filmu asi příliš sofistikované a tak se uchýlili k jedu jakožto metodě několikrát osvědčené Shakespearem - opravdu zabírá. 73% ()

Laerry

V roce 2012 jsem si úspěšně obhájila bakalářku zabývající se interpretací symbolů v próze EAP, takže nad jeho povídkami jsem strávila víc jak rok. A tak film byl zábavnou rekapitulací mých poznatků o životě a díle jednoho literárního génia, jehož život byl jedním románovým eposem. Sice je jasný, že film je z 95% hollywoodská fikce, ale i tak je fajn, že Poeův odkaz nezůstal zapomenut a je stále připomínán dalším generacím - byť třeba jen filmovým strávníkům, když už nic jiného... ()

Khumbac

No paráda. Díky tomuto filmu se pustím do Edgarových knih a určitě také zkouknu seriál inspirován Poovými povídkami viz Stoupenci zla. Havran byl dlouhý film tak jsem ho musel zkouknout na dvakrát. Cusacka mám dost rád... ()

Režisér To a drákulovský prequel

Režisér To a drákulovský prequel

09.09.2017

Trend filmů o spisovatelích, kteří v podstatě zažívají svůj vlastní román, ještě neskončil. Možná si pamatujete romanci Vášeň a cit s Jane Austen nebo Havrana s Edgarem Allanem Poem, no a teď se… (více)

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze

06.09.2014

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

10.10.2013

Netěšte se, neznamená to, že další Resident Evil nebude. Bude, šestka se připravuje a její premiéra je stanovena už na podzim příštího roku. Milla ale nezahálí a po právě natáčených Expendables 3 a… (více)

Cusack je Poe

Cusack je Poe

31.08.2010

John a Edgar Allan – to jste si určitě domysleli. Zdá se, že slavný básník a jeden z otců moderní detektivky a hororu je v podobné situaci jako Dracula – plánuje o něm film úplně každý. Sylvester… (více)