Čtyři lvi

• Velká Británie Four Lions (více)

Agilní Omar (Riz Ahmed) a trochu pomalejší Waj (Kavan Novak) jedou na výcvik do teroristického tréninkového tábora do Pákistánu, ale po čase jsou odtud vyhozeni pro neschopnost. Dalšími členy teroristické buňky jsou bílý muslim Barry (Nigel Lindsay) a magor Faisal (Adeel Akhtar), který umí sestrojit bombu a rozhodne se vytrénovat vrány, aby se staly nosiči bomb. Pátým členem je Hassan (Arsher Ali), ale ten dlouho nevydrží – při tréninku sám sebe usmrtí. Film končí scénou, kdy se samozvaní teroristé pokusí v převlecích spáchat sebevraždu při londýnském maratónu, ale vše samozřejmě dopadne jinak. (oficiální text distributora)

michalkop

Vzhledem k tomu, co jsem si tady přečetl v komentářích, tak jsem čekal nekorektní komedii, u které se budu válet smíchy po zemi. To se však nestalo. Samozřejmě, byly tam dobré hlášky "Můžeš s ní píchat, ale zabít jí nedokážeš", nebo i spousta gegových situací, ale mně moc vtipné nepřišly. Takhle dávám za neotřelé téma, odvahu se pustit do nepoliticky korektního 40%. Za závěr, který mě chvílemi i rozesmál, přidávám +10%. Navíc než dvě hvězdičky to ale není. ()

IsaacClarke

Ten nejčernější humor jaky si dovedete představit, který mnoho lidí znechutí. Ale když to snesete, tak se nasmějete jako nikdy. Dávám 4 hvezdicky sa naprosto smrtonosnou kadenci vtipu, a patou za Obrovske množstvi hlašek ktere jsme s kamaradem použivali ještě týdny. Herecké výkony perfektní, ale popravde bude lepší vypsat nejlepší momenty: (Pozor na Spoilery) Výbušná vrána, priznavaci video žě odpalili mešitu když to chtěli svést na židy, Faisalův výbuch, Barryho smrt, Wajovi rukojmi, "Já chci mudžahedína, a né zasrané Kari!", Lvi kral, a dva naprosto nejlepši momenty: Když Faisal popisoval svoje převleky při nákupu chemikálií v drogerii, a velké finále, scéna s Bazukou. ()

cyberic

Po dlhšej dobe naozaj veľmi dobrá komédia, aj keď s čiernym anglickým humorom a trochu zvláštnym koncom. Problematika "svetového terorizmu" z trochu iného, svojského pohľadu. Od úvodnej "výhražnej" scény s hračkárskym samopalom som sa bavil až do konca. Doporučujem ! ()

schindler

,,BYL TO MUČEDNÍK. DOSTAL JEDNU OVCI. ZAÚTOČIL NA ZÁSOBY POTRAVIN". Slušná a hlavně velice, ale velice originální komedie. ()

Saprofag

No to je trochu oříšek pro mě. Neumlátil jsem se smíchy. Přeci jen komedie není můj top, ale vtipné to bylo. Občas i vážné, tak nějak zvláštně. Myslím, že pravého docenění se tento film dočká až zkultovní natolik, že ho bude znát každý druhý filmový fanoušek. Možná i každý, proč ne? Potom taky možná i já, až zkultovní ve mě, přehodnotím svoje hodnocení a dám o tu poslední pěticípou víc. Dnes ještě ne, ale silná čtyřka to je jistě. Originalita a nadhled se u mě cení vysoko. Howgh! ()

Georginek

Co na tom kurva bylo k smichu? Po tomhle filmu nesnáším ty arabáše zasraný ješte víc než předtím...... BTW Ať chci nebo ne, nemůžu sympatizovat s teroristama ať jsou víceméně dementní nebo vtipní...... ()

Mort09

Totální nářez plný humoru černého jak noc. Politicky nekorektní a syrové až na samou hranici dokumentárnosti. K tomu naprosto úžasný výkon hlavních představitelů, kterým nejde nefandit, dokonce jsem se přistihl, že jim držím palce, aby se jim konečně něco povedlo. Filmu bych vytkl jedinou věc, a to kameru. Působí lacině a domácky i v místech kde se to moc nehodí, což je škoda. Celkově jsou ale Čtyři lvi jedním z nejlepších komediálních filmu poslední doby a důstojně pokračují v tradici Britského humoru. 80% ()

Monniques

Tak toto bohužel nebyl film určený pro mě. Proto hodnotím tak nízce. Hodně světlý chvilky v podobě humoru a vlastně jen za to dávám ty dvě hvězdičky. Nějak jsem se nudila a téma mi nepřišlo vhod. ()

Alvin

Brutální komedie. Nejzábavnější parta mudžahedýnů pod sluncem v režiji šíleného bosse z IT Crowd, to zkrátka nemůže zklamat. ()

platzman

Už dlouho jsem neviděl takovou dávku cipovin pronešených s vážnou tváří. Wookie down, omg. Bratra Vránu, na ně ! ()

WhiteKokser

Určitě sobotní megafilm na Aldža zíře. Konečně krásná parodie na bláznivé a radikální muslimy, kterou bych čekal tak maximálně od Cohena. ()

teseth

Skvělá černá komedie, která srší originalitou, sarkasmem a hlavně vynikajícími hereckými výkony, které celému tomuto dílku dodávají punc skvělé zábavy pro sobotní večer, kdy potřebujete sice odpočinek ale nechcete úplně vypnout mozek. Dialogy nejhloupější odnože Al-kajdy jsou plné narážek, které nejen pobaví ale donutí i přemýšlet, což u tohoto žánru mám rád. V závěru film nekončí úžasným happy-endem ale dodá všemu grády svým stupňujícím sarkasmem. Některé scény mi hodně dlouho zůstanou v paměti - zvlášť ta s bazukou na pouši, výbuch želvy a sestřelení medvěda atd... ()

paax

Musím dát jen 3 :-(, až na pár momentů mě to moc nebavilo a spíš to zavánělo levným USA sitkom humorem. Jasně, humorná situace v Pákistánu, posezení v muslimské rodině a hrdá manželka atd., ale čekal jsem něco ještě krapet peprnějšího. Morrise znám hlavně z IT, ale tenhle film je tak 2x vyluhovaný čaj z brit.humoru třeba IT. :-( Snad příště... ()

Askaneli

Banda salónních islámských radikálů a jejich v praxi poměrně rozpačitá, avšak velmi upřímná, honba za sedmým nebem. V boji proti nevěřícím křižáckým psům se nehodí ani jako biologické nosiče pro rozličná výbušná zařízení, což však nahrazují pílí a osobním odhodláním. A kdyby Alláh nechtěl, aby na domy dhimmiů pršely z nebes bomby, tak by nestvořil vrány. Humor černější než saudskoarabský nikáb a trefný jako Faisalovi opeřenci. ()

mire.k

Prostě úlet úletů. První část byla místy trochu nudná, ale závěr to byl tedy nářez. Proto dávám plný počet. Možná jsem cynik, ale diskuze zda to byl medvěd nebo žvejk mě dostala. Intelektuálům a útlocitným dámám nelze film doporučit. Jak nebezpečná je hloupost, když ji někdo chytřejší využije? ()

Snakefinger

No pokud tohle viděli borci z Islamského státu, tak to mají všichni protagonisti včetně poslední podržtašky režiséra Chris Morrise spočtené. Já se bavil a jak :)) Alllahu Achbar ()

Annaud našel černé zlato

Annaud našel černé zlato