Bella Mia

Stádo krav z menšího statku je kvůli podezření na BSE (Nemoc šílených krav) odsouzeno k utracení. Zvířata nakládané do vozů, ale vycítí blížící se hrozbu, vzbouří se a pokusí se utéct. Lidé na ně začnou pořádat hon, ale stádo pod vedením krávy Bely se ukáže být v mnoha ohledech inteligentní a prozíravé a řadu nástrah prokouknou, zneškodní, nebo prostě jim uniknou. Vzájemným soubojem o to, kdo s koho, se na obou stranách vyčerpávají síly i stoupá agresivita. Právě člověk se uchýlí k brutálnímu, nízkému a na nic se neohlížejícímu vybíjení, které už má pramálo společného s původní veterinární prevencí. Na straně druhé se však najdou i lidé opačného smýšlení, kteří mají pro krávy na útěku pochopení, sympatizují s nimi a snaží se jim pomoci. Jde totiž více o souboj člověka s narušenou konvencí řádu, než o jakékoli přímé ohoržení života člověka zvířetem či jiných zvířat. Hrdinky touží jen po jediném, po svobodném životě v přírodě, v níž jsou ale náhle nuceny se také učit žít a přežít. V přírodě, kde je nikdo nenakrmí, nepodojí, nenadopuje léky, přírodě, jíž se sami musejí přizpůsobit. Poznávají, co je to hlad, zima, strádání i bolest. Přebírají lidské rysy a nastavují nám lidem zrcadlo, kam je a není možné zajít v zahrávání si s přírodou. S postupujícím časem v nerovném souboji však zůstává jen hlavní hrdinka, vůdčí kráva Bela, která je postavena před závažné rozhodnutí volby – zachránit si holý život či za velkého rizika pokusit se zachránit vlastního potomka. Obětuje se, morálně vítězí nad námi všemi, ale je jen a jen na přírodě, zda ji nechá težce zraněnou přežít.

Tento baladicky laděný příběh s mimořádným emocionálním nábojem a morálním apelem určitě zaujme nejen svým prostým sdělením, že lidé nejsou tady proto, aby se stali krutými pány tvorstva, ale proto, aby se naučili žít v souladu s přírodou a nikomu neubírali právo na svobodu a vlastní život. (oficiální text distributora)

Olík

"No ty krááávo" Agro-veganská bajka o kravách chytřejších lidí. Žádné obeznámení se s okolnostmi, žádné tohle je ten a ten, žijeme tady a tady, protože tohle a tohle......hned v první minutě krávy šup do lesa a teď si nás hodinu a půl hoňte. Jako nic proti, holkám jsem držel kopyta až mi modrala, herecky to taky zvládli na jedničku (třeba v porovnání s Rajcherem.......to byl úplně jiný level), ale to bylo natočeno tak blbě, že jsem celou dobu přemýšlel, jestli si pan Duba jenom dělá z lidí prdel a nebo mu doma dávali k obědu naklíčené brambory. Když došlo na záběr dojatých uprchlic soucítících s uvězněnými kolegyněmi, tak jsem fakt dostal strach, že se vůdkyně povstání (pracovně jsem ji překřtil na Jánošici) nechá inspirovat Spartakem a osvobodí uvězněné.....a nakonec bych se ani vlastně moc nedivil, protože to celé bylo pojato jako plůtkem z čárek na lístku upravené hospodské pábení místního traktoristy. Dobře, epizoda Doktorů z Počátků dejme tomu, ale seriózně míněný celovečerák?!?!?!?!? ()

Destinytte

Strašně divnej film. Naprosto mi nešlo ponořit se do děje a udržet pozornost, pořád jsem odbíhala k jiným činnostem. Ze slabosti pro krávy (ano. :D) 1*. ()

caba

Bojovala jserm mezi 2-3*.nakonec jsem dala 3*.Námět podle skutečné události-musela jsem těm kravičkám fandit.Petr Forman zahrál farmáře věrohodně. ()

dogma97

Mám ke kravičkám silný emocionální vztah, jelikož s nimi žiju téměř ve společné domácnosti. Hvězda navíc za skvělý výkon Petra Rajcherta, kterému role fanatického militaristy doufám otevře cestu k restartu filmové kariéry. ()

PhoenixSwan odpad!

Už nemůžeme používat spojení "Jsi tupá kráva!" jako nadávku, jelikož pan Duba nám podle povídky pana Epsteina dokázal, že krávy jsou inteligentní zvířata. Hraní na schovku ovládají lépe, než kdejaké děcko za stromem. Nadruhou stranu se postavili myslivci a vymazaný zelený mozek ze střelnými zbraněmi a neuvěříte jak dlouho a jak těžké je pochytat či zastřelit stádo krav. Kdejaká lesní zvěř jim nesahá ani po kotníky a rozhodně je jednodušší zastřelit srnce, divočáka a zajíce než krávu Belu. Ono to v podstatě stojí za starou Belu. Pro milovníky happy endu se dokonce stane na konci i nevídaný zázrak. No prostě nádhera, jen co si na to vzpomenu mi ukápne slzička. ()

Mamlas odpad!

Par krav odejde do lesa. Asi 50 myslivcu je hleda a chce zabit, jako Ramba. Kravy uspesne a duvtipne unikaji. Nepomuze ani brigada asi 20 aut, kterymi jsou kravy pronasledovany. Takovou picovinu fakt muze natocit a sponzorovat jen totalni magor. ()

ostravak30

Tak nevím, kde vzal distributor ten mimořádný emociální náboj. Morální apel každopádně beru a souhlasím, že lidé by si měli uvědomit své chování k přírodě. Naštěstí ta nám stále vládne a není tomu naopak, i když i to je již na hraně. Základní problém je právě v tom, že slibovaný emocionální náboj nedorazí. Není totiž kdy se s krávami lépe sblížit neboť ani díky kameře ani díky scénáři nám to není umožněno. Hned v úvodu filmu jsou krávy odváženy a pak utečou. Dále jen sledujeme jejich až fantomovské mizení ze scény. Nemám nic proti tvrzení, že zvířata jsou inteligentní, mnohdy víc než člověk, ale tady už to filmaři trochu přehnali. Jejich inteligence totiž přesahuje i šimpanze v úzkých a to už je co říct. Ale budiž. Ovšem ne všechny herecké výkony byly úplně přesvědčivé. Stejně je tomu i při kytarových přechodech několika vteřinových záběrů. Vypadá to lacině. Mimo scénáře jsou hrozné i dialogy. Jediné, co stojí za to, je místy hudba. ()

Nalimator

Chtelo by to vic zahustit scenar, vic dramatických scen. Treba tam dat nejaky najezd pracovniku hygienicke stanice nebo nejake urednicke obstrukce. Jeden pomateny myslivec je malo. ()

Stauff

Scéna od rybníka: "Kde jsou??? Asi zadržujou dech...." Mně se ten film líbil. Krásná hudba, výborná kamera, dobrý příběh a v hlavní roli kráva, chytřejší než 80% lidí. ()

sharka.68

Tak jsem většinu filmu prořvala..krabice kapesníků vlevo,kupka mokrejch vpravo... fandila jsme kravám, nenáviděla ty zelený vypatlaný myslivce a snad všechny, co kravám nepomáhali...asi to tak mělo bejt... 3 hvězdy pro Belu !!! ()

PamelaJJK

Když pominu neschopnost lidské přesily pochytat či postřílet stádečko pěti krav, tak je to vcelku povedené. A netradiční v tom, že hlavní roli mají krávy. Obsazení lidské části je obstojné. V paměti nejvíc utkví záporák Petra Rajcherta. Humor dodává postava Břetislava Rychlíka. Sexappeal dodávají Anna Fialová a Zuzana Norisová. Farmář Petra Formana je uvěřitelný. Příjemný byl hudební doprovod i poetické prostřihy na krásu české krajiny. S hodnocením mám problém. Čtyři hvězdy jsou moc a tři málo. Je to ale český film a ty zde, díky stádovité předpojatosti a nepřejícnosti, mají těžký život a tak dávám nakonec čtyři, aby to filmu aspoň trošku v očích normálních nestádovitých a mozek používajících diváků "pomohlo", ale úplná čtyřka to není... ()

tsatsiki

V podstatě to byl dobrý film. Forman, Kurka, Norisová, Rajchert své role zahráli dobře. Jen co mě vadilo, že jsem 85 minut čekal, jestli zabijí poslední krávu nebo ne. Taková divná zápletka, ale jinak není, co psát špatného. Jako divák v kině bych možná byl zklamaný a říkal bych si , at ty krávy postřílí a't můžu jít domů, ale jako divák v televizi jsem spokojen. Co musím pochválit tak obrazy s krávami velice poetické a uvolňující a hezky natočené. A plus také za výbornou kameru. 3* ()

Alden_Larson odpad!

Nejvhodnější popis tohoto filmu by nejspíš byl, že je to kravina. Děj je nehorázně stupidní, myslí si, že je hrozně vážný, ale přitom je celý o hledání zatoulaných krav. Hrozně mě štve způsob, jakým tento film řeší konflikty, v průběhu filmu představí několik minikonfliktů a všechny je buď vyřeší během jedné scény, nebo nebo na ně úplně zapomene. Posdtavy nejsou zajímavé a místy se chovají kompleteně nelogicky, nejchytřejší postavy filmu jsou krávy, i ony jsou ale úplně pitomé. Nejvíc mě štval záporák, byl tak zlý až byl směšný, kvůli čemuž jsme ho vůbec nemohl brát vážně. Prezentace byla ošklivá, film není dobře natočený, záběry jsou většinou moc blízko k jejich subjektu, což nevypadá vůbec hezky. Nevíc je film otřesně setříhaný a je  něm spousta otravných zvukových efektů. Hewrecké výkony byly všechny slabé, žádný ničím nevynikal. Hudba byla taky otravná, její hlavní účel byl, aby divákům říkala, jak se mají cítit, a taková hudba ve filmu nemá co dělat. 0/10 ()

Mukl007

Na jednu stranu hrozná blbost, která nestojí vlastně za nic, protože udělat z těch krav zvířata uvažující pomalu jako člověk, je přehnané. A protože na tom celý fim stojí, tak je vlastně vymalováno. Na druhou stranu je to taková oddychovka, při které slabším jedincům i slzička ukápne a Petr Rajchert je poměrně dobrý obraz zelenýho mozku. Hodnocení tedy někde mezi 2 a 3 hvězdami. ()

fafejt001

No pro nás citlivce , něco na tom filmu je . Je to sice ,, jen '' o kravách , ale jak velký je rozdíl mezi nimi a námi . MOC to nebude . Dobré vedení krav před kamerou je chvályhodné . Zuzana vcelku přirozená jen Formanů občas málo přesvědčivý . Suma sumárum trojka jak víííno . A pěkná hudba i zvuk . V neposlední řadě Rajchert ,, dobrý bastardo ,,, člověk mu to i věřil . Ten Epstein stejně jednou dostane Oskara . On na to má !! Držím palec . Je rovněž citlivec . Marku jen houštˇ . Jojo . ()