• Folpa

Ty dvě hvězdy jsou za první a druhou sérii. Třetí zničila co mohla, včetně samotné kupole. A takhle otevřený konec také každý určitě "ocení".(22.9.2015)

• 6thSun

Pilot ušel zejména díky tomu, že vše začalo. Už při jeho sledování se ale vkrádala nepříjemná myšlenka, co budou jako řešit dál. Jsou uzavřený, takže nějaký vztahový dramata známý z miliardy jiných sérií? Druhý díl potvrdil, že je tomu skoro přesně tak, plus se logicky řeší nějaký praktický věci podmíněný tou kupolí, ale těch je minimum, to je jenom záštita, aby na to vůbec někdo čuměl. Já rozhodně odpadám.(6.7.2013)

• PogoJoe

Hodnotím po 3 dílech, po kterých s tímto TV výtvorem (n. spíš patvarem) končím. Většinou nesympatický casting herců, špatně napsané charaktery, nudný děj, nezájem, co se stane dál. Kniha od Stephena Kinga je vynikající. Její hlavní předností jsou právě bravurně napsané postavy v čele s Velkým Jimem, tak proč sakra tvůrci seriálu ponechali pouze jména a totálně změnili Kingem tak skvěle napsané charaktery postav? Některé dokonce vynechali, aby je nahradili kupříkladu lesbickým párem s dítětem. Z nechutného vychrtlého narkomanského šílence se stane sympatický namakaný černoch, s trochu tlustého kluka se stane protivný malý Indián, a mohl bych pokračovat dál a dál. Nejsem proti změnám v ději, pokud by byly k lepšímu. Je to seriál, a klidně se děj mohl rozšířit. Ale nápady scénáristů jsou tak hloupé a nudné, vše působí chaoticky a všichni jsou tam tak nevýrazní a nesympatičtí, že se na to nedá dívat. Přečtěte si geniální knížku, na tuhle TV slátaninu zapomeňte! (27.9.2014)

Pod kupolí považuji dost možná za Kingovu nejlepší knihu (a to je co říct, protože spotřeboval víc inkoustu než Alois Jirásek), proto jsem se na seriál velmi těšil. O to větší je moje zklamání. Seriál je velmi průměrný, negraduje, ale spíš se rozplizává, a jak je u produkce USA obvyklé, sami tvůrci nevědí, kolik bude mít sezon a dílů, takže vlastně ani gradovat nemůže. Ale nejhorší ze všeho je, že to vůbec není podle Kingovy knihy. S předlohou má seriál (bez přehánění) společné jen dvě věci: 1. - jména některých postav, 2. - je tam kupole.(23.8.2013)

Season 1: 50%. No jak jsem se těšil, tak už bylo jasné, že po pár episodách se z toho stane zbytečně natahovaná fraška. Místo, aby se řešily důležité věci, tak je tu hlavně zpočátku prostě několik výplňových dílů, které to nikam neposouvají. Knižní předlohu jsem četl zatím pouze do třetiny, ale i tak lze vidět, že se tvůrci inspirovali jen velmi volně a uzpůsobují si postavy dle sebe. Třeba, že postava, která je knize zabita v podstatě hned na začátku, tak tady je jednou z hlavních postav, plus postavy, které v knize nebyly a tady jsou trochu do počtu. Kdyby se tohle uzavřelo jako minisérie po 13 dílech, tak by to snad šlo, ale čeká nás bůhví proč druhá sezóna a ještě více zbytečně vaty. Pokud jí seriál neskončí, tak dam odpad čistě pro chamtivost producentů. A to první epizodu další série napíše sám Stephen King. Season 2: 40%. Vzdávám to. Zbytečně natahované a už i blbé.(19.9.2013)