Seriál z pohledu teenagera podobně jako třeba Heuréka – město divů. Je to všechno takové líbivé, plakátové a narozdíl od Heuréky se to snaží být dramatické, ale to je trochu ošemetná věc, do tajů scénáře je vidět jak pod onu příslovečnou kopuli. Podobností je ale víc - nevysvětlitelné jevy, hi-tech technologie, nerdi, jednota místa a času, omezená na lokalitu jednoho maloměsta, dokonce i zástupkyně šerifa města se té z Eureky vizuálně až k neuvěření podobá, a stejné je to s typologií dalších postaviček, například lze komparací zřetelně dojít k televizní autoreflexi mladé teenagerky (dcera šerifa z Eureky a dcera dvou lesbických matek z Chester's Mill). Možná jsem coby divák objevil šablonu, jak vyrobit komerčně úspěšný teenagerský seriál, který se primárně jako teenagerský netváří a je umně maskován mimikry sci-fi. Lost pro mladší a nezkušené... Série 1: 60 %(7.9.2013)

Po první sérii mám vcelku příjemný pocit. Dobře se na to kouká a těším se na další díly.(27.12.2016)

CITÁT - Na tomhle zatraceném místě nikdy nevíš.......... Knihu Pod kopulí od Stephena Kinga jsem četl, a tak jsem zvědav na její filmové zpracování. Naštěstí žádné protahování, ještě se ani nestačíme seznámit z městečkem Chester's Mill a jeho obyvateli a děj se rozjede. CITÁT - Je to nějaký druh neviditelné ohrady...........Něco jako pro psy.......... Obyvatelé Chester Millu začínají svůj první den v Pekle, respektive pod kupolí. Když jsem viděl, že produkci má jak Stephen King tak Steven Spielberg, začal jsem tušit, že to bude velmi dobré. King je zárukou napětí a Spielberg zase zárukou trikové stránky příběhu. Jen dotoho hoši. CITÁT - Jsme v pasti........... Hned na počátku je pár dobrých triků, které sice postupem času slábnou, ale zase je tu stupňující se napětí. CITÁT - Jsme pod kupolí, znamená to, že tu všichni zemřeme................. Malé městečko se zásahem kdoví od kud ještě zmenší. Obyvatelé jsou jako v akváriu. CITÁT - Co budeme dělat až dojde chleba a burákové máslo?............ V pátém díle okolo 35 minuty zazní Skeeter Davisová. Celá ta scéna je síla. Mnoho diváku zcela jistě u této scény uroní slzu. CITÁT - Je to legenda............ Tak a teď už jen očekávat, jak se tvůrci poperou z vyřešením zajímavé a zvláštní situace. V knize to znám a možná ani neočekávám stejný konec, ale nechám se překvapit. CITÁT - Nevědět co bude dál je horší.......... Snad bude pokračování. DRUHÁ ŘADA - Hned úvodní příběh je vlastně dokumentem z natáčení, o hercích a obsazení z náhledem do budoucnosti. Pak se to rozjede. A hned první díl vás vysloveně a doslovně zmagnetizuje. CITÁT - Ještě není pozdě......... Jídlo dochází, lidé začínají šílet. Stephen King a Steven Spielberg nám přichystali čím dál více překvapení. Nové poznatky, nové postavy a nové nebezpečí. Jo, bude i naděje, ale moc si od toho neslibujte, protože se natáčí třetí řada. CITÁT - To není bůh, to je Darwin..........(30.6.2015)

První série měla skvěle našlápnuto. Ale ta druhá? WHAT. THE. F*CK?!(8.2.2015)

První díl ve mě vzbudil obrovskou zvědavost a napětí, všechno začínalo moc hezky gradovat, druhý díl už byl nudnější a po třetím dílu jsem nad tím celkem zlomila hůl. Postavy mi nijak k srdci nepřirostly, nemám chuť jejich osudy sledovat dál ani jim držet palce, Stephena Kinga miluju, ale tohle bohužel moc nevyšlo.(28.7.2013)

• - Tvůrce knižní předlohy Stephen King se objevil v prvním dílu druhé série ve scéně v bistru, jeho postava pronesla jednu větu. (mynonka)

• - V páté epizodě je celé okolí spáleno a zničeno bombou, ovšem v dalších dílech je okolí opět nedotčené a nerozenatelné od vnitřku dómu. (fraktal)

• - Kupole oddělila město od zbytku světa, uvnitř přesto v některých záběrech fouká silný vítr. (J.Cobra)