• erased

Pod kupolí je skoro stejně jako onehdá v městečku Jericho. Ani povedená předloha totiž nedokáže utáhnout průměrný a přitom nepodařený televizní přístup, jakkoli z něj chvílemi čiší nadšení. Ve chvíli, kdy se totiž scénář plný všech klišé, na která si seriálů znalý člověk vzpomene, hraje na vážnost a osudovost a přitom mu omezený rozpočet nedovolí víc, než pobíhání po lese a maloměstě, celý vyžadovaný efekt na diváka se rozpadá. Díky převážně špatným hereckým výkonům a příšernému neherectví teenagerských hrdinů tak sice vyniká parádní zakrslý a zakomplexovaný Big Jim, jenže všem podráží nohy právě ten průměrný scénář, kterému chybí napětí a na druhou strnu překypuje nelogičnostmi. Závěrečný cliffhanger první řady rozhodně taky ničemu nepomáhá. Díky sympatickému tématu jsem ale stejně jako se mi to nějakou dobu dařilo u výše zmíněného Jericha schopný odpustit kdeco, takže jsem druhé sérii šanci dal. A klidně jsem si to mohl odpustit, pokračuje totiž v úplně stejných šlépějích jako její předchůdce. Jediným, čím si u mě šplhla, je fakt, že jsem si teprve u ní uvědomil, že se děj celého seriálu zatím odehrává na ploše pouhých dvou týdnů - zásadním problémem však je, že zběsilých změn podmínek tvůrci nedokážou ani za mák zúročit a každá další epizoda nepůsobí jako nic víc, než pouhé natahování už tak chudého děje bez špetky napětí a zábavy. Za jeden z mála světlých momentů se tak dá považovat asi jen závěrečné běsnění Velkého Jima. Tím však měl seriál radši skončit, protože si nedokážu představit, čím bude vypreparovaný nadcházející děj, který je už teď zatuchlý až běda. Třetí sérií bohudík tato fraška skončila. To, co totiž tvůrci předváděli v posledních třinácti epizodách je hovadismus nejvyššího kalibru. Už pilotní probuzení se z "matrixu" je k smíchu, ale teprve následující dění točící se kolem mozek vymívajícím kultu vedeném mimozemšťany je naprostý vrchol scénáristické fušeřiny, a poslední díly s novou královnou emzáků celé této komedii nasazují korunu. Takhle hluboký propad jsem ani po slabé druhé řadě nečekal, a po ucházející první mi bylo líto se seriálu vysloveně smát. Nic jiného mi však nakonec nezbylo, protože tuto hrůzu nemohl brát vážně ani autor předlohy, třebaže se teď bez nejmenších pochyb propadá hanbou.(9.10.2013)

Mno, tak já si teda moc nepamatuju, kdy naposledy by mi pilot atmoškou připoměl LOSTy. I'm in!(25.6.2013)

Za sebou mám prvých 7 častí. Knihu som nečítala, priznávam, ale som aj celkom rada, pretože ma to pri hodnotení nebude ovplyvňovať a nebudem tu mrnčať a sťažovať čo bolo a nebolo v knihe ako poniektorí. Teší ma, že v Under the Dome sa stále niečo deje. Vždy niekto umrie alebo sa stane niečo nové a záhadné, alebo sa skončí epizóda tak, že vás to núti pustiť si hneď ďalšiu. Asi jediná scéna, ktorú považujem za trápnu a pre mňa osobne zbytočnú, je tá v daždi s Barbiem a tou novinárkou. No ale šak kašlať na to. Zatiaľ je to u mňa seriál na 4*. Koniec 10. epizódy bol naozaj fajnový aj by som kvôli nemu zvýšila hodnotenie ale ešte počkám... Takže čo sa týka prvej série ponechávam 4* som veľmi zvedavá na druhú kedže posledná epizóda sa skončila tak ako sa skončila.(27.8.2013)

zaujímavý nápad, dobré triky ale zas tej naivity a banálnosti tam toľko nemuselo byť, hlavne keď policajti tam robia najväčší kolaps, po prvých dvoch dieloch som dosť na vážkach /40%/(4.4.2015)

První díl ve mě vzbudil obrovskou zvědavost a napětí, všechno začínalo moc hezky gradovat, druhý díl už byl nudnější a po třetím dílu jsem nad tím celkem zlomila hůl. Postavy mi nijak k srdci nepřirostly, nemám chuť jejich osudy sledovat dál ani jim držet palce, Stephena Kinga miluju, ale tohle bohužel moc nevyšlo.(28.7.2013)

• Jeff Fahey