Pod kupolí

Mysteriózní / Drama / Sci-Fi / Horor
USA, (2013–2015), 27 h 57 min (Minutáž: 43 min)

Tvůrci:

Brian K. Vaughan

Předloha:

Stephen King (kniha)

Mike Vogel, Rachelle Lefevre, Alexander Koch, Dean Norris, Mackenzie Lintz, Colin Ford, Eddie Cahill, Nicholas Strong, Aisha Hinds, Natalie Martinez (více)

Série(3) / Epizody(39)

Na americké městečko Chester's Mill se jednoho dne snese obří průhledná, ale zvukotěsná a nezničitelná kupole, která městečko odřízne od ostatního světa. Místní obyvatelé tak jsou odkázáni pouze sami na sebe a pomoc okolního světa nelze očekávat. Odkud se kupole vzala a proč tu je? Stojí za tím síly z vesmíru nebo jde o tajnou akci armády? (TV Nova)

Bilky

Pilot slušný, ale s každým dielom išla úroveň nižšie a logika bola mimo skoro stále. Ani tak nevadilo, že sa scenár od druhého dielu už nedržal predlohy a postavy boli úplne vykuchané, problémom bolo, že konali ako po lobotomii a ich motivácie neboli vierohodné. Posledné diely som dozeral len so sebazaprením a ďalšie pokračovania určite nebudem riskovať. Už toto bola strata času... Ďalšia pokazená Štefanová výborná kniha. 43% ()

Kenji

Po pilote za 2* nemám rád keď niekto úplne zmení to, čo bolo v knihe. Ten tajpek čo hrá Barbieho akú mŕtvolu tam zakopával, tá zrzka z twillightu mala mať okolo 50 rokov nie? Ak nebude bývalý vojak tak ma naserú a prečo nerobil v pohostinstve? Dokopy sa tam nič nestalo, jedine ma vytočili. UPDATE po 10 časti druhej série ... Prvá séria stala poväčšinou za dva, ale druhá má zatiaľ slušný rozbeh, aj keď s knihou to už nemá spoločné vôbec nič. Dvíham na 3* ()

MrFarmer

Námět hodně zajímavý a potenciál seriálu obrovský, akorát se po pilotním dílu nemůžu zbavit pocitu, že herecké výkony nebudou nic moc, protože jednotlivé postavy jsou příliš "průhledné" již od prvního momentu. Město nepůsobí jako autentický malý vidlákov, kam dopadne kopule a v jejich obyčejných životech se začne konečně něco dít, ale spíš jako výběr náhodně poskládaných postaviček, které jsou příliš odlišné a výrazné, tak že nepůsobí vůbec uvěřitelně. The Walking Dead, The Killing, Mad Men, Dexter atd. všechny postavy působí tak nějak "tyhle lidi můžu potkat na ulici..." ale u Under The Dome zatím takový pocit nemám, uvidíme zatím brzy hodnotit... Upraveno: Po třetím dílu to asi vzdávám, herecký výkony děs, scénář děs, všechno je tak nějak předvídatelný, zápletka klišoidní....achjo. ()

mik3shka

Hrozně moc se snažím se přesvědčit, že se tvůrci seriálu prostě jen inspirovali knihou. Né, že to točí podle ní. Ale upřímně, nejde mi to. Pořád si říkám - ale takhle to tam nebylo, takhle se to nestalo, tohle neudělal, vždyť ona už by dávno měla hnít ve spíži, tohle přece bylo až skoro na závěr knihy....A to mě nebaví. Z knihy jsem byla unešená, hrozně moc mě bavila, ale tady je to až příliš "lost" a "revolution". Dám tomu ještě šanci, to zase né že ne, ale zatím z toho moc nadšená teda nejsem. ()

BloodyO

Ačkoliv seriál nabádá k přemýšlení tak zatím nevím jaký udělat závěr. Samotné téma s kupolí, která se jen tak zjeví kolem malého městečka, působí tajemně a velice zajímavě, na druhou stranu problémy uvězněných obyvatel mi příjdou trošku kýčovité a přehnané... Otázkou zůstává jak se seriál dále vyvine. ()

oiuoiu

Moc se mi líbí ( viděla jsem zatím osm dílů). A oponovala bych těm, kteří seriálu vytýkají odklon od knižní předlohy. Ano, scénář se knížky dost pustil - a jsem ráda. Jak čtu mistra Kinga s nadšením, "Pod kupolí" se mi nelíbilo prostě a tady se mi zdá, že z mistrova výborného nápadu těží scénář lépe, nežli mistr sám v knize. Za příslušnost ke vzácné skupině adaptací překonávajících předlohu přidávám pátou hvězdu. ()

Pajdulakai

Ze začátku jsem nad tím už pomalu lámal hůl, ale od nějakého 4. dílu rejžové konečně začali řadit vyšší stupeň a teď se nemůžu dočkat finále první řady. Místy to působí lehce nízkorozpočtově, místy nelogicky a některé klišoidní roubované dialogy taky trochu kazí dojem, ale jinak pohoda jazz. (Ne)podobnost s knihou je mi totálně jedno. ()

marrrrian

Po filmárskej stránke nemám, čo vytknúť. Tajomná atmosféra funguje, postavy majú každá svoje odvrátené tváre, pričom neznalý divák určite váha, ku ktorej sa prikloniť a ani jedna epizóda (videl som zatiaľ 10) nenudí. Tu však ale končí chvála. Takmer 1000 stranová kniha je tu verne zobrazená možno len v podobe mesta, kupole a postáv. U postáv je však aj to pravda len do určitej miery. Tvorcovia sa bránia, že takto je seriál napínavý a s nečakanými zvratmi aj pre ľudí, ktorý predlohu čítali, ale je riadne nepríjemné, keď niekto prekrúca vo vás zažité obrazy, ktoré ste si vytvorili pri čítaní knihy a ktoré ako fanúšik očakávate aj pri prenesení do seriálového formátu. Bohužiaľ. Mŕtve postavy sú živé, zlé sú nečakane príjemné a dokonca v knihe neexistujúce, tu dostávajú priestor hlavných motorov zmien v mestečku. Dá sa povedať, že to sledujem už len zo zotrvačnosti a z úcty k tomu, že sa niekto podujal nakrútiť práve Under the dome. Rozhodne nefandím žiadnej z postáv, pretože sú mi cudzie a pri dianí v Chester's Mille neustále očakávam veci, ktoré sa pravdepodobne ani nestanú. Kniha bola zamotaná, seriál to zamotané ešte zamotal po svojom a výsledkom je nejaká vlastná verzia príbehu. Nuž, nedostali sme tu obohatenie knižného sveta, ale jeho preformátovanie. Ale keď to tak Kingovi stačilo, musí aj nám. Aj keď to zamrzí. ()

Dworkinn

Než jsem si přečetl předlohu, chtěl jsem tomu dát hvězdy 4... Seriál se drží knihy skutečně jen velmi volně, což by až tolik nevadilo, ale kniha má neskutečnou atmosféru, kterou bohužel seriál nebyl schopen využít. Přijde mi to takové "uhlazené", Junior je nakonec skoro klaďas, u Rennieho si prvních pár dílů taky skoro člověk není jistý, jestli to náhodou nemyslí upřímně. Škoda nevyužité atmosféry policejního státečku, kterou vytvořil King ve své knize. ()

Zelda knihkupec

Až na prznění několika postav jsem si seriál oblíbil. Už po dočtení knihy jsem si říkal tak tohle by stálo za ,,zseriálovění´´ a díky scénáristickému natahování a mutování původního děje neprožívám tentýž příběh a tudíž se u sledování Pod kupolí nenudím. Jen čekám co přinesou další řady... ()

tomfor

Knihu jsem četl a velmi se mi líbila a taky jsem si říkal že by z toho mohl být dobrej film nebo seriál. Po čase jsem náhodou zjistil že se tak stalo tak jsem byl zvědavej jak některé věci tvůrci udělali. Zaklapnutí kopule je udělaný dobře ale tím to hasne, seriálové postavy mají s knižníma společné jen jméno a po dvou dílech bylo jasný že je to pitomá ameríčovina, takže jsem seriál smazal. ()

bmx6

Seriál teda žádný zázrak,ale nějakou tu chvilku jsem s ním vydžel.Napínavý,občas trapný a někdy i neskutečný. ()

arram

První řada sice nebyla převratná, nicméně stála za to. V druhé řadě, ale začínají tvůrci přidávat další a další nesmyslné záhady a všechno jde do kytek. Nic není pořádně vysvětleno a pochybuju, že někdy i bude. ()

Tomko87

Celé je to nejaké divné. Z knihy si to berie len kostru, a zvyšok si ide svojou cestou. Dosť ma prekvapilo, akých sympaťákov spravil z Juniora a Big Jima . Normálne som im začal fandiť. Ako má to svoju dynamiku, vždy sa tam dačo deje, no ten scenár a retardované postavy seriálu zbytočne podrážajú nohy. Za prvú sériu dávam 60 % Za druhú 40 %. Sakra to bola ale debilná séria. A to finále, proste nič tak debilné som už dávno nevidel. .....Dobre videl, ale toto je extra trieda. ()

bonovox

Miestami výborné, ale celkovo len priemerný pokus o adaptáciu Kinga. Niektoré postavy sa správaju neskutočne stupídne (šerifka....), iné sa objavujú a strácaju, celkovo prvá séria nevyužila potenciál na 100%. ()

Tribe

Druhá řada, obzvláště pak její poslední díly? Hrůza. Z celkem zajímavého a koukatelného seriálu se stala přepatlaná břečka plná nesmyslů a klišoidních scének... Absolutně nejvíc mě tam srala ta zrzavá kráva (Rachelle Lefevre) a naprosto debilní Dale Barbara aka Barbie. Ze 4 hvězd skoro odpádek, jednu hvězdu nechávám za Lindu! Nejkrutopřísnější šerifku v Chester's Mill a dost možná i v celém vesmíru :-D ()

ssscream

Představte si, že dostanete průjem, kterej nejde zastavit. Zpočátku si myslíte, že se to jen přežene (to je prvních pár dílů seriálu) a ještě si myslíte, že to "ustojíte", neztratíte moc tekutin, za chvíli se z mísy zvednete a půjdete v klidu do práce. ALE, v břiše najednou zaškrundá, ozvou se podivný zvuky včetně zvláštních pocitů, kdy si myslíte, že to zvládnete, ale opak je pravdou (to končí první sezóna). Nic nepomáhá, nemůžete se zvednout, v křečích sedíte, aroma ti šeptá chcípni a pod váma se ozývá zvuk napumované vapky, ale to pořád ještě není všechno (to skončila druhá sezóna)... dál nemůžu pokračovat, protože třetí jsem zatím neviděl a ani nevím, jestli ještě bude, protože posledních pár minut posledního dílu z druhé sezóny bylo béčkový, ne, minimálně géčkový kvality. Téměř všichni herci hrajou ... vlastně nehrajou.... Ta jedna hvězda je za snahu. ()

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy