Mike Weiss (Evans) je poněkud záhadný, ale skvělý mladý právník na vrcholu svých schopností. Je to ale také narkoman. Mike neustále bojuje o udržení rovnováhy mezí svými dvěma protichůdnými světy, kde se rychle žije – světem prostitutek a pouličních grázlů a světem energických advokátů a soudců. Když se zdravotní sestra na úrazovce Vicky (Shaw) v práci nakazí kontaminovanou jehlou, Mike a jeho přítel a partner Paul Danziger (Kassen) se neochotně ujmou jejího případu. Jak se do případu noří, zjišťují, že u významného poskytovatele zdravotní péče funguje rozsáhlý systém korupce, který za zisk dává všanc lidské životy. Mladí advokáti se rychle octnou uprostřed soudní pře, která bude tou největší a nejnebezpečnější v celé jejich kariéře. V případu je na ně vyvíjen ohromný tlak; pokud neuspějí, budou zničeni, ale protože jsou plni odhodlání, bojují dál. Mike se snaží odhalit pravdu a ocitá se v nejtěžším zápase svého života, a to nejen proti skvěle placeným advokátům odpůrce, ale i proti vlastním, osobním démonům. (Filmbox)

PauloZ

Moc dobré! Scénář na základě skutečnosti je velmi svižný, napínavý a ukazuje, jak to na tom zkorumpovaném business světě chodí a že je vlastně úplně jedno, jestli jde o automobilový průmysl, potlačování vývoje elektroniky, nebo právě o oblast zdravotnických prostředků. PRO PRACHY PROSTĚ BUDEM KLIDNĚ I ZABÍJET. Chris mě dostal svým výkonem a ukázal, že umí zahrát. Pro mě velké překvapení, bavil jsem se náramně. PS: Rusted wheel mě zní v hlavě ještě dlouho po skončení. ()

DEXTER099

Tak kvůli těmto námětům a příběhu podle pravdy se vyplatí točit filmy,aby se k lidem dostali a otevřeli jim v lecčems oči a donutili je to k zamyšlení.Pokud máte rádi stejně jako já tyto typy filmu kde jako bonus vám bude solidní herecký projev Chrise Evanse tak vřele doporučuji.Za mě 90 % a pět hvězd. ()

FFilipCZ

K páté hvězdě mi scházel nějaký rozvinutější závěr, který by nebyl odfláklý jen textovým vysvětlením v závěrečných titulcích. ()

maddy

Rozhodne zaujímavá dráma. Tí, ktorí tu bedákajú, že nedostali film točiaci sa 95% času okolo súdneho procesu ho buď nepochopili alebo pravdepodobne mali z (mne absolútne neznámeho) dôvodu skreslené očakávania. Puncture je totiž biografický príbeh právnika Mike Weissa, ktorý sa rozhodol bojovať proti korupcii v americkom zdravotníctve a veľkej farmaceutickej spoločnosti. Napodiv, tento boj sa odohráva na pozadí rôznych iných udalostí a tak sledujeme podrobnejší život Mike-a, jeho boj s drogami, postupný úpadok, vyčerpanie, nie len profesionálne, ale hlavne súkromné. Do toho všetkého sa rozohráva život iných postáv ako Paul Danziger (kolega Weissa), o niečo neskôr Jeffreyho Dancourta (zakladateľa spol. Safety Needle) a v neposlednom rade aj sestričky Vicky, ktorá celý tento boj rozbehla. Možno by pár užívateľov malo odhodiť predsudky voči Chrisovi Evansovi, nepodáva síce priam oscarový výkon, ale jeho zmena z tohtoročného uhladeného a dobráckeho Kapitána Ameriku na mierne zanedbaného drogovo závislého právnika je značne zaujímavá a dokazuje v nej, že nie je len „peknou tváričkou“ do big-budget movies alebo teen-komédii. Najväčším negatívom je fakt, že film sa počas svojej cca. 95 minútovej stopáže nedokáže venovať všetkým udalostiam dostatočne, na jednej strane kladie otázky o americkom zdravotnom systéme takmer v štýle dokumentárneho Sicko, na druhej strane sa im už nijako ďalej nevenuje a tak v niektorých momentoch vyšumia do prázdna. Toto nevyváženie medzi zobrazením súkromného života postáv a ich celoživotného boja tak v konečnom dôsledku neponúka správne zaangažovanie diváka a pôsobí mierne odťažito, čo je dosť na škodu, pretože z udalostí, s ktorými pracuje sa dala vytrieskať oveľa silnejšia dráma nie len jedinca, ale celej spoločnosti, kde veľkým firmám nezáleží na ich zdraví, ochrane, ale ... to už určite nie je potrebné ďalej rozoberať. Životný príbeh Weissa som doteraz nepoznal, takže úplný záver filmu ma rozhodne prekvapil. V konečnom dôsledku zaujímavá dráma, z ktorej ale jednoznačne cítiť, že mala na viac. CELKOVO: 3,5* (bez akýchkoľvek titulkov, keďže anglické, s ktorými sledujem 99% filmov v tomto čase ešte neboli k dispozícii) ()

MartinezZ

Na motivy skutečných událostí a skutečného feťáka. Přesto to bohužel všechno vypadá ušité horkou bezpečnostní jehlou. Na pozadí se sice něco děje, ale děj nevygraduje, tedy až do doby, kdy se v podstatě zastaví a zničehonic zazní andělské chóry spravedlnosti... ale no tááák. Čekal jsem tedy rozhodně víc než televizní epizodu, roztaženou na 100 minut. Chrisův a Bretův podíl na filmu se mi ale celkem zamlouval. Škoda, že výsledkem je tak trochu nuda. ~~~ 2,5* ()

ivishka

Zajímavé a asi i jedinečné. Geniální právník a zároveň troska sužována limity a společenskými zásadami. Mike Weiss je jak známo podle námětu celkem složitá postava a dává to často znát. Moc se mi líbilo jak vytrval ve svém rozhodnutí až uplně do konce života a nakonec se jeho očekávání splnilo. Snažil se prosadit bezpečnostní jehlu určenou na jedno použití a sám ji zároveň používal. Velké ryby v byznysu jsou a budou vždycky sv*ně - hlavně v USA. Děkuji Chrisovi Evansovi za perfektní filmový zážitek - drogově závislí mu jdou jedna báseň. ()

nirvanafan

Silný náměr a hodně solidně hrající Chris Evans. Bohužel se nemůžu zbavit pocitu, že kdyby si látku vzal jiný režisér, dalo se z toho vytřískat víc. Pokud byl tvůrčí záměr, že je to stejně roztěkané jako Evans nastřelenej na koksu, mohlo to být ještě víc šílené. ()

zipper111

Skvěle zahrané "skorosoudní" drama, které ale zhrubá v poslední třetině filmu vyšumí někam do ztracena... Tak nějak mi to přišlo nedodělané, nedokončené skoro až na konci odfláklé... slabší 4* ()

italka63

Velice zajímavé právní drama, skvěle natočené, skvěle zahrané.Informace v něm podané jsou v současné době už dost známé, bohužel, spousta odpovědných lidí je nechce slyšet, vždyť zisk je na prvním místě. Pěkné, dávám čtyři hvězdy. ()

slunicko2

Dá se to. V hlavních rolích vystupuje 30letý Chris Evans s vousky (právník a narkoman Mike) a 40letý Mark Kassen bez vousů (právník a Mikeův přítel Paul). ()

FilmFan24

Silný námět dramatu z právnického prostředí, který bohužel napsal sám život. Chris Evans si vyloženě ukradl film pro sebe a v každém záběru, kde se jako svérázný právník objeví vyloženě září. Zjištění, že počet zraněného nemocničního personálu injekční stříkačkou je tak vysoký bylo pro mě šokující. Nečinnost a neochota něco změnit těch, co tahají za nitky kvůli pěnězům je zarážející. Holt zdraví ať už chceme či ne, je největší byznys,. kde bohužel pacient je až na posledním místě. ()

Patw

Miluji Evansovo styl hraní (i když myslím že to umí i líp). Tenhle film mě už něčím přitahoval v době natáčení. Nevím jestli to bylo mou náladou, atmosférou filmu nebo prostě náhoda ale ten film se mi líbil. Možná bych změnil režiséra protože na konci filmu máte pocit jakoby Vám něco uteklo - to bych vyčítal tomu že vše je tak nějak rozházené po své filmové délce. Mohlo to být lépe natočené a možná i lépe zahrané, ale s tím už nic nenadělám. Pro mě (s přimhouřeným okem) 4* ()

maverick10

Velke tema, ktere skryva potencial je utopeno v pomalem tempu a haldach injekcnich strikacek. Snimek tahne predevsim propoceny oder Chrise Evanse, ktery po shozeni komiksoveho priblbleho usmevu dokazuje, ze je taky herec. ()

peiton

Na jednej strane schvaľujem,že výrobok "bezpečná ihla" čo do medicíny je užitočnou vecou,no na strane druhej to na filmové spracovanie bolo dosť málo a docela nuda a to život býva niekedy vdačným scenáristom.V snímke sa nenachádza žiadna scénka,ktorá by bola akosi zaujímavou,stála za to,upútala moju pozornosť a tým vytiahla hodnotenie na vyšší level.Samé bla-bla-bla rečičky,trpela som ako kôň.Sú daleko lepšie snímky z právnického prostredia a to ich nemusí písať sám život,alebo možno práve preto.Moje oko rado pozrie príbehy inšpirované skutočnými udalosťami,ale moje očakávanie aké som vložila konk.do tohto druhu vyšumeli rýchle ako bublinky v pohári.Ako som si aj mohla myslieť,že by toto mohlo mať potenciál?! ()

bourec

Jak tady někdo napsal,je to spíš tv snímek.Na rozdíl od v poslední době natočenejch soudních filmech to nemá koule.Vůbec tam nedochází k emocionálním střetům mezi oběma stranama,takže to uspává,uspává,uspává.....Navíc hlavní hrdina byl feťák,a to mě docela sere,nesnášim tenhle lidskej odpad.Když se chci uzemnit,dám si pivo a rum,a to je vodvaz.A hlavně to mám pod kontrolou,doufám.Film mě moc nebral,jen průměrná povídka podle skutečnejch událostí.50%. ()

laik_60

Tam kde vládnu peniaze , právo stráca silu. Filmov s témou "úbohých právnikov" v boji so silnými megakorporáciami je už pomaly desiatky a desiatky , napriek celkom slušnému výkonu Evansa, nevedel ma ten film hlbšie osloviť. Marne som čakal na nejaké to "svetlo, co by malo prísť aj z najtmavšieho kúta". Ak sa chcete pozerať celý film na nadrogovaného advokáta ... kuknite si to, ja už radšej na film zabudnem. ()

sulimo

Nejdřív jsem si říkala, že by se z toho mohla vyklubat další Erin Brockovich, jenže po pár minutách pohledu na Evansův samolibý xicht, frajerský grimasy á la největší klátič ženskejch na světě (a k tomu sem ho pravděpodobně měla litovat pro to, že šňupe), mi bylo jasný, že další Erin se konat nebude. Tenhle film je hodně nezvládnutej, a to z toho důvodu, že celá ta atmosféra, která by vznikla z procesu David vs. Goliáš je potlačena právě až nesnesitelnou pozorností Evansově postavě, která je ovšem alespoň pro mě nezajímavá a dost trapná. Ve finále jsem něvěděla na co koukám a kam se dějově dostanu, tajně a naivně jsem doufala ve větší rozjezd zajímavého případu, ale jak píšu, naivně. Zbytečný film. ()

Pajky3

V porovnání s Lincoln Lawyer to zaostává, ale i tak je to poměrně solidní soudní drama. Přestože soudní stání je tu jedno. Bohužel se nacházají taková hluchá místa, která prostě nedokážou tolik zaujmout a upoutat. V tehle roli je Evans mnohem sympatičtější a přirozenější než jako Kapitán Amerika. ()

Radiq

Zajimavy téma podpořeny feťáckým právníkem, nadnárodníma společnostma a jejich hnusnejma praktikama. Každej to ví, ale stejně se s tím nic nedělá - to je přístup, jakej je dnes ve světě standardní. Chris Evans tady ale každopádně válí a role mu sedne jak vyšitá jehlou na tělo (v jeho případě vytetovaná jednorázovou jehlou plnou heráku). Taky je dobry, že to je podle skutečné události, akorát nevim, jak je možny, že je v zajímavostech napsany, že zfilmování posvětili oba právníci, když ten jeden chcípl. Asi to není až tak uplně přesně podle skutečné události... ()

CANAL+ nově v sekci VOD

CANAL+ nově v sekci VOD

14.08.2023

Letošní rok je na nové streamovací služby bohatý. Jedním z nových hráčů je mezinárodně působící společnost CANAL+, která svou platformu uvedla letos v dubnu na český trh.   VOD knihovna CANAL+ nabízí… (více)