Viděl jsem ďábla

(festivalový název)
  • Jižní Korea Akmareul boattda (více)

Korejský autor vytříbených žánrových snímků Kim Ji-woon se opět vrací na Filmasii. Po mandžuském westernu Hodný zlý a divný, existenciální gangsterce A Bittersweet Life a přelomovém hororu A Tale of Two Sisters přináší osobité a kontroverzní uchopení filmů o masových vrazích. Premisu o zastánci práva, který se tváří v tvář brutální vraždě své přítelkyně stává zaslepeným mstitelem, rozvádí do podoby divokého a drsného thrilleru prodchnutého groteskním násilím. Hrdina toužící po zadostiučinění se postupně stává stejnou bestií, jako jeho protivník. (oficiální text distributora)

tomeek

Kvalitně natočená,syrově brutální a necenzurovaná podívaná v čele se skvělým Min-sik Choiem, který od Old Boye obrátil a přešel k těm zlým... Nejslabším článkem filmu je asi stopáž, protože místy citelně ztrácí děj na dynamice a "usíná". Myslím, že kdyby to bylo o půl hodinky kratší, tak by to byla jiná písnička. I tak jsem spokojen - osobně jsem ale čekal, že dám 5*. Nedám. Je to mezi 3 a 4 ale nakonec dám asi lepší 3*, za těch pár skvělých scén a napětí. Old Boyovi jsem totiž dal 4*, a ten byl podstatně lepší... ()

Immortal17

Neskutečně dechberoucí thriller, větší temnou atmosféru jsem už dlouho v žádném filmu neviděla, temná linie filmu mě upoutala hned v úvodu a trvala až do samotného konce, který mě dostal na kolena. Jen Jižní Korea umí dělat ty nejlepší thrillery, většina tady se mnou bude určitě souhlasit, po tomhle filmu člověk ani jiného názoru být nemůže. Byeong-heon Leea si svou kamennou tváří a svým hereckým uměním pomalu ale jistě zařazuji do kategorie oblíbených herců. :) Ani Min-sik Choi v roli masového vraha nezůstal pozadu, nejlépe hraný psychopat co jsem kdy viděla, nemohli vybrat lepšího. :) ()

flyboyeda

Lehce nadprumerna korejska krimi potvrzujici klasicky text Public Enemy "Don´t believe the hype". Nepatrite li mezi striktni fanousky korejske krimi formy, automaticky si na csfd odpocitejte jednu hvezdu u vetsiny filmu z teto sekce... ()

Radiq

Někdo viděl ďábla, ale já viděl krutou reálnou řezničinu se zhovadilým záporákem, kterýho Oldboy Min-sik Choi zahrál skvěle a zas si pohrál s kladivem. Vůbec jsem nevěděl, co čeho jdu, ale na štěstí jsem nedostal žádnej exorcismus. Bylo to syrové jak syrovátka a nehrálo si to na žádnej dobrej konec. Jak kdyby ti kluci korejští nevěděli co roupama dělat. ()

HorrFi

Mohlo to bejt klidně o půl hodiny kratší, ale jinak šílená krvavá pomsta jakou jsem opravdu nečekal.. skvělý herecký výkony, super hudba a hlavně pořádný napětí.. ()

Deyw

Ty vole, tak tohle bylo prekvapeni, hodne chytrej film o serial killerech trochu jinak, libi se mi jak jsou tyhle blazni brutalni a nemaj zabrany, totalni jatka se skvelym pribehem - totalni destrukce hlavniho hrdiny 5/5 👌 ()

Cedr

Hlavním nedostatkem tohoto snímku je paradoxně jeho námět. Filmy o pomstě jsou nehledě na to jak moc jsou originální (v tomto případě je snaha o odlišení obzvlášť patrná) vždy nakonec obklopeny hranicemi tohoto žánru. To je zde celkem škoda, neboť potenciál obou hlavních představitelů navíc pod vedením zkušeného režiséra daleko přesahuje všechny možné hranice. O kvalitách obsazení je tedy podle mě zbytečné se rozepisovat, ale rád bych tu zmínil kvalitu první půlhodiny tohoto snímku. Prvních třicet minut obsahuje tolik napětí, akce, emocí a hlavně kvalitní filmařiny, že jde možná o to nejlepší co jsem v korejské kinematografii kdy viděl. Pokud se vám líbila trilogie pomsty od Chan-wook Parka nebo jakýkoliv korejský thriller, tak tohle je jasná volba. Na závěr ještě varování, protože za úroveň násilí/krve by se nemusel stydět ani lecjaký slasher. ()

Doudis19

Hodně je znát záměr šokovat a znechutit diváka. Rozhodně kdo má chuť dvě a půl hodiny sledovat vrcholovou brutalitu odporného asiata (i když pana Herce Min-sik Choie), ten si pochutná u téhle zvrácené cesty za pomstou. Osobně jsem byl spokojen jen napůl. Zprvu byla syrovost a krvavost zábavná i děsivá zároveň. Bohužel s postupem času, kdy už zvolený styl neměl co nabýdnout a čím dál častěji se ozývala nuda se člověk začne víc soustředit na postavy, jejichž chování podle kontinentálních odlišností nedává příliš smysl a povětšinou spíše otravuje. ()

SniperG1

No tak korejskou kinematografii nemám vůbec rád, ale tahle velice napínavá řežba mě naprosto uchvátila! Hlavně, dá se říct geniální režií, scénářem a hudbou! Musím dát do mé TOP 10, prostě musím...100% ()

Mr.Ripley

Surové, nekompromisní, děsivé, atmosférické, leč ve výsledku poněkud zdlouhavé. Jee-woon Kim si labužnicky pohrává s obrazem a téměř chirurgickým sklalpelem rozkrývá charaktery, z nichž jeden je temnější a prohnilejší, než ten druhý. Obrovská škoda nabobtnalé stopáže, mohlo se jednat o žánrový unikát. ()

tatanapope

Žánrově si to splnilo vše , co bylo zapotřebí.Děj byl relativně napínavý a snad i uvěřitelný . Celá myšlenka byla dobrá a bez zbytečných přeháněk . Policista , kterému zavraždili přítelkyni , se rozhodl pomstít . Masového vraha systematicky chytá , trýzní , ošetří a pak propustí , aby si to mohli ještě párkrát zopakovat , to se bohužel ukáže jako ne úplně dobrý nápad ... FILMOVÁ VÝZVA 2015 zadaní od Tonach ()

chelseaman22

Pokud jste milovníkem syrového masa (třebas lidského) a současně Vás nezneklidní řezničina v garáži, tak tento film je zcela jistě přímo pro Vás. Vyrovnaný zabiják nakládá do MPV mladé a vnadné stopařky, aby je následně zabil, naporcoval a poslal dál. Ale to až do chvíle, kdy narazí na stejného pošuka, který neváhá rozpárat nejedno břicho, aby se dostal k našemu řezníkovi. 84% Celosvětový příjem k 30. 8. 2018: $12,773,990, což je 2,13 násobek rozpočtu ()

Sonnik

Evil lives inside. Neskutečně kruté a sugestivní. Tolik krve nevidíte ani v nějakém americkém slasheru. Tady je to thriller, který si jde opět tak nějak po korejsky svoji cestou a jde mu to skvěle. Škoda, že tu nebyl trošku promakanější a víceříkající scénář. Jinak samozřejmě technicky i herecky extratřída, hlavně Min-sik Choi je neskutečný frajer.. Hodně hodně silné čtyři. "Myslíš, že jsi vyhrál?" ()

Qitek

Moje slabost pro "revenge movies" v tomto případě dosáhla vrcholu. Ano, I Saw The Devil spadne několikrát řetěz. Na to co se tu děje je bohužel 141 min sakra hodně hodně dlouhá doba. Nelogičnosti filmu taky kopnou do nosu nejdenou. Jenže on ten řetěz vždycky v nejeden moment Woom Kim nahodí zpátky a zničí vás scénou, kterou prostě nevymyslíte/nečekáte ( Ústřední masový vrah stopne taxi, které řídí další masový vrah(ové) ), vy se přistihnete, že se buď zvrhle bavíte absurdním humorem, nebo jste přikovaní do sedačky. Řemeslně vynikající krvák, který je schovaný za "jednoduchou" story, ale pod tenkou slupkou (ne)děje je nepřijatelný obraz pomsty, která svého mstitele čím dál víc přibližuje k ďáblovi, až se jím samotným stává. Jestli je víc psycho maniakálnější masový vrah, nebo pomalou pomstou poháněný hrdina, už je pak jen na samotném divákovi. Zatímco Min sik Choiova postava je zlem řízené monstrum “od přírody”, Byeong Heon Lee se pro něj rozhodl a bezútěšný konec všechno to někdy “groteskní”, ale v momentech dost nepříjemné násilí jen umocňuje do fáze čisté deprese a váš mnohdy pobavený úsměv na rtech zamrzne s vědomím, že tady se stírá tenká hranice mezi nadsázkou a tvrdým thrillerem. Akční scény jsou malé, westernovsky laděné a vynikající. Pro mě v daném žánru kult. ()

ivan_drago

Emocionálně minimalistické mistrovské dílo, které právě svým explicitním násilým dává vyniknout oněm málo emocím, kzeré film prezentuje, ale to takovým způsobem, že Vás to posadí na prdel... Příběh je neokázalým popisem toho, jak se mstít a udělat si ze života ještě větší peklo než se Vám kdy zdálo. V tomto filmu je opravdu hlavní hrdina, postupně, svým jednáním, sesazován až na úroveň té vraždící bestie. Mimochodem ta si zaslouží čestné místo mezi největšími zrůdamy na plátně se objevivšími. Film je v každém případě brilantní, svým stylem podání mírně šokující, ono taky jiný kraj, jiný mrav, že... A to si na tenhle kraj, dám setsakra pozor, protože tam vznikají velmi kvalitní snímky. ()

markuc

Hm, tak tohle mne nejak extra nezaujalo - druha polovina az moc velky bizar na me - akt pomsty chapu a beru, ale uz jsem videl tema lepe zpracovane. Nenudil jsem se u toho, takovy lepsi prumer, da se u filmu vydrzet az do konce, ale znovu ho videt fakt nemam duvod. ()

Sfinkter

Čekal jsem vše, toto však ne. Vybroušený asijský masakr, který jen potvrzuje banální pravdu - zlo je všude na světě, nezáleží na kontinentu, státu, náboženství nebo zvycích. Je ve všech lidech, opačná strana dobrých vlastností. Výborné technicky, herecky, režijně, obrazově. ()

neoBlast

Snad poprvé jsem si u filmu (a u korejského zvlášť) řekl jedno konkrétní proč? Proč je to násilí tak důležité a tvůrci na něm tolik lpějí. Ji-un Kim je mým jednoznačně nejoblíbenějším korejským režisérem, ale toto jsem asi moc nepochopil a i když má k dispozici 2/3 nejlepších/nejznámějších jihokorejských herců, tak to celkem nezvládá a nabízí "pouze" dvě a půl hodiny efektně natočené brutality s nadprůměrnými hereckými výkony. 60 % ()

elanius

(53/2012, BluRay1080p) / S ázijskými kúskami nemám moc skúseností, takže nemám vychytané všetky náležitosti toho, ako to ma správne vyzerať. Hlavne čo sa týka rozťahanosti. A tento filmík veru rozťahaný bol. Rovnako aj s motiváciami postáv. Oni sú proste emočne iný a tak to je aj s hlavnou postavou I Saw the Devil. Ale odporučiť túto krutosť na pozretie pre začiatočníkov s ázijcami sa dá. (7/10) ()

Filmasia 2010 – asijské „best of“

Filmasia 2010 – asijské „best of“