Russell Brand vytvořil po svém postavu roztomilého miliardáře Arthura Bacha, nezodpovědného sympaťáka, který celý život spoléhá na to, že ho z maléru vždycky dostanou dvě věci: jeho obrovské bohatství a celoživotní chůva Hobsonová (nositelka Oscara ®* Helen Mirren). Teď ho ale čeká osudová výzva: musí si vybrat mezi domluveným manželstvím s ambiciózní manažerkou Susan (Jennifer Garner), které by mu pojistilo jeho luxusní životní styl, a nejistou budoucností s tím, co se za peníze koupit nedá - jeho pravou láskou Naomi (Greta Gerwig). S nekonvenční pomocí Hobsonové podstoupí Arthur nejdražší riziko svého života a v nové verzi oscarové®* romantické komedie se naučí, co znamená být mužem. (oficiální text distributora)

KOZEL84

a půl.Po tom co sem to chtěl asi po čtvt hodině vypnout následoval twist a já se až do konce dobře bavil.Brand mi nikdy nepřipadal vtipnější i když mě při pohledu na něj napadá spíš slovo exhibicionista (dávno před finálem filmu) než komik.Skvěle ho dopln'ují Guzmán (mohlo ho být víc) a hlavně Helen Mirren.Příběh je jako vždycky.Je to Amérika no. ()

rgrohol

Russel Brand je nejspíš pořádný magor i v reálném životě, takže podobné role mu jdou a je v nich vtipný. A když se k tomu sejde správná parta kolem jako třeba Jennifer Garner v roli psychopatické snoubenky, Nick Nolte jako její ještě víc psychopatický otec, kterého nerozhodí ani hřebík v předloktí, je o zábavu postaráno. Ta bohužel trvá pouze do dvou třetin filmu, kdy se samozřejmě musí trochu zamoralizovat a říct, že alkohol je špatný, ááááno? A že Arthur ten život nežije, že ho jenom přežívá, a že se jako dědic finančního impéria naučit zodpovědnosti atd. Nebýt toho klišovitého konce, bylo by to pro mě asi i za 5*, takhle ale bohužel musím alespoň jednu ubrat. 4/5 ()

Kjuk

Role Russella Branda mám prostě rád! Navíc s vynikající chůvou Helen Mirren tvořili pekelnou dvojku. Víc takhle ujetejch týpků jako je Brand pro všechny! ()

RickyFitts

Nakonec mě tyhle debilní filmy vždycky uvláčej na jednu hvězdu castingem múzy hlavního hrdiny (srovnej s Yes Man). Měl bych se nad sebou zamyslet. Čistá jedna * ()

J. T. Kirk

Abych se přiznal, tak jsem se na to původně ani nechtěl dívat. Russell Brand mi příjde docela nesympatický. Připadá mi, že si hraje na Jacka Sparrowa (tím myslím ty jeho postoje a máchání rukama). Nakonec jsem se na to ovšem podíval a je to lepší, než jsem myslel. Je to sice jenom obyčejná komedie, která není ničím zvláštní, ale pobaví a to je hlavní. A abych nezapomněl, tak Luis Guzmán byl ve vedlepší roli docela dobrý, možná je to tím, že když se na něj podívám, tak si vzpomenu na Hele kámo, kdo tu vaří? :D ()

hEROic

tak to je velkolepa hovadina, kterou nezachrani ani dojemna zaverecna dvacetiminutovka... prvni hodinu jsem se neprijemne nudil... slabych 40% ... ale Jennifer to opet moc sluselo :) ()

Olík

Máme tady nové jméno mezi hrdiny tzv. jednodušších komedii. Jason Winer si asi řekl, že když je Russell Brand dost zralý na obšťastňování Katy Perry, je už taky dost zralý utáhnout téměř sám celý film. Ano, možná je už Russell Brand zralí na ústřední postavu 110 minutového filmu, ale zákonitě se to taky musí někde projevit a v případě této americké komedie se to bohužel projevilo na celkové kvalitě. Arthur stejně jako Brand přehrává a ať se snaží být za každou cenu svůj, zůstává pouze tuctovou karikaturou, která vyloženě nezklame, ale brada vám z ní nespadne ani náhodou. ()

animario

Překvapivě dobrá komedie, hlavně co se hlášek týká, i přes to, že je mi hlavní představitel v jádru nesympatickej. Ale tady byl i pro mě celkem snesitelnej. 3,5*. ()

BeranSon

Je zde vidět snaha, nějak napodobit snímky jako Zohan, Borat, Bruno... Ale nedaří se to, je to naprosto přemrštěná rádoby slátanina všehochuti, Russel Brand je mi naprosto nesympatický a tím pádem to vše zachraňuje pouze méně oblíbená Helen Mirren. 3/10 ()

Mashak

Já osobně jsem se pobavil královsky. Brandovy filmy moc neznám, ale na tento jsem se díky trailerům docela těšil. A nebyl jsem zklamán, právě naopak. Příběh je zcela jednoduchý, hlavní představil mě dostal vtipnými narážkami a naivitou a vše to tak krásně plynulo a bavilo. Možná to bylo mým rozpoložením, ale film mi sednul dokonale. ()

Charlie84

Mé hodnocení a komentáře posledních dní zcela postrádají jakoukoli serioznost. Ale nemůžu jinak. Russel Brand podobně jako Johny Depp ustrnul v jedné a té samé roli již několikátý film, ale narozdíl od jeho kolegy mu to spíše prospívá - má možnost tentýž herecký projev pozvednout zcela mimo objektivní hodnocení. Co je ale hlavní, je to zábava. Neskutečná. Arthur je určitě jednou z těch komedií, kterým musíte jít naproti, ale pokud těch pár krůčků uděláte, Arthur se vám odmění křečemi břicha, které vás hned tak nepustí. Příběh není (důležitý), neustále se měnící atmosféra někde mezi Karlíkem z továrny na čokoládu a Jimem Carrym je drtivá, postava chůvy je zase jako z jiného filmu (století, žánru, vesmíru), ale tím střeštěným a osvěžujícím způsobem. Do pravidel svého hodnocení filmů jsem svého času napsal, že filmy "výjmečné svou debilitou" na pět hvězd nestačí a za tím si stojím. Ne, že by Arthur přinášel zváště sofistikovanou zábavu, ale nabízí určitě víc než šílené fórky Russela Branda, jen je třeba udělat těch pár krůčků navíc. Z nějakého důvodu mám pocit, že by to ještě víc fungovalo s premiérou o Vánocích. Tak kouzelný počin to je. ()

bolf!k

Čekal jsem další ulítlou jízdu ve stylu Get him to Greek, a dostal jsem obyčejnou romcom s několika dobrými vtipy a s Brandem, který se do romantických filmů vůbec nehodí. 70% ()

the_bitch

Viac menej som nepochopil zámer tvorcov,alebo akýsi odkaz.. Brand hrá to isté čo stále,nič nové,nič originálne,takže sa dalo predpokladať aký bude + má k zispozícii veľký majetok,tak to mohlo trošku zlepšiť filmale aj tak nič, takže veľmi slabo 2* ..toto má teda od dobrej komédie veľmi,veľmi ďaleko. ()

Ben Stiller zdraví ze záhrobí

Ben Stiller zdraví ze záhrobí

16.10.2011

To není bizarní forma nekrologu. Jeden z nejúspěšnějších komiků současnosti je pořád mezi námi. Horší to bude s jeho postavou v mírně hororové komedii Rentaghost, kterou Tom Lennon a Robert Garant … (více)