Russell Brand vytvořil po svém postavu roztomilého miliardáře Arthura Bacha, nezodpovědného sympaťáka, který celý život spoléhá na to, že ho z maléru vždycky dostanou dvě věci: jeho obrovské bohatství a celoživotní chůva Hobsonová (nositelka Oscara ®* Helen Mirren). Teď ho ale čeká osudová výzva: musí si vybrat mezi domluveným manželstvím s ambiciózní manažerkou Susan (Jennifer Garner), které by mu pojistilo jeho luxusní životní styl, a nejistou budoucností s tím, co se za peníze koupit nedá - jeho pravou láskou Naomi (Greta Gerwig). S nekonvenční pomocí Hobsonové podstoupí Arthur nejdražší riziko svého života a v nové verzi oscarové®* romantické komedie se naučí, co znamená být mužem. (oficiální text distributora)

ivan bohatyr

Zaprvy sem čekal nějakej názeř, pořádny fórky a srandu, ale nic takovyho tam neni. Občas sem se zasmál, respektive pousmál, ale když se tam píše komedie, tak čekám, že mě to zvedne ze sedačky mnohem víc. Verdikt: pokud to měla být jenom komedie, tak je to slaby a pokud to mělo byt cokoli jinyho, tak je to přišerny. ()

terunka003

Vtipné, britský přízvuk, líně plynoucí, smutná stránka, příjemný konec. Vesměs to byla hovadina, která postrádala hlubší smysl, ale na nedělní odpoledne to bylo celkem ucházející. Děj byl stupidnější s jedinou hlubší myšlenkou týkající se peněz a úmrtí milované osoby. Herecké výkony dostačující. ..takových peněz, to chci taky.. ()

Bobik9

Překvapiv silnější příběh než jsem čekal. Myslel jsem, že půjde o naprostou pí*ovinu, u které ale hodně zasměji, podobně jako u Kopaček nebo Dostaň ho tam s Russelem Brandem. Za začátku se tak film i tváří, ale postupem času se z toho stává romantičtěší a trošku vyzrálejší příběh. I když to není nic převratného, tak se mi to vcelku líbilo. Na nedělní odpoledne pěkný film. ()

VasaX

Původně jsem se bál, že zde Russell Brand vyvařuje svůj archetyp hýřivého, extrovertního boháče. Ne že by tu tento archetyp nebyl. Naopak. Ale konečně dostal hloubku, trochu romantického nádechu, lepšího humoru a většího prostoru. Byl jsem příjemně překvapen. Sice příběh o hýřivém, v pubertě zaseknutém, floutkovi, který nakonec "dospěje" a pozná správné hodnoty, nepřináší žádné nové příběhové kličky, ale to mu na zábavě neubírá. Čekal jsem šílenou přeplácaninu, ale dostal jsem překvapivě dobrý humor, hluboký charakter, u kterého bych hloubku nečekal. A navíc je Arthur ve výsledku sympaťák a dobrák, jen se narodil se zlatou lžící v puse, což mu trochu pokřivilo pohled na svět, ale ne charakter. Příjemné, vtipné, nevtíravé, dlouhé - ale v dobrém slova smyslu (prostě by člověka mrzelo, kdyby se to sestříhalo na něco co má hodinu a půl). Brand má své kouzlo které ho podpoří tam, kde jeho herecký talent nestíhá, navíc ostatní herecké obsazení je neméně fajn, a tak dojde i na krásně dojemné chvilky. Tak či tak, je to film, který by člověku, který se rád uvolní u dobré zábavy, neměl uniknout. A mě si Arthur získal už v první scéně Marker's Markem :))) ()

Ace.Anita

V čem asi spočívá tajemství nadprůměrného hodnocení filmů ze žlutého autobusu? Jako by to bylo včera, co k mému sedadlu v zadní části autobusu mířícího do Itálie doputovala firemní propiska a eurosložka s hlasovací listinou. Těch čárek u Kurvahošigutntág už bylo tolik, že nemělo smysl napsat to tam nějaké "Táničce Fischerové" jako třeba Prázdninám nebo Lepší pozdě než později. Tahle iluze volby byla pořád ještě ta lepší varianta. Obvykle se na nic neptali a pustili Účastníky zájezdu. Ty jsem v buse viděla, nekecám, asi šestkrát. Proto je nejspíš v české duši hluboce zakořeněná nedůvěra v to, že byste v autobuse mohli ZDARMA vidět nějaký film, který byste si opravdu užili. A vidíte, píše se rok 2013 a to, v co bychom se ještě před desíti lety ani neodvažovali doufat, je skutečností. A prý že to s námi jde z kopce! (Jo a Artur je vážně super film. Scénář psal týpek co psal i Borata, takže je to legrační. Moc.) ()

hroubek

Arthur není špatná komedie, jen má problém, že jeho příběh trvá déle než je potřeba a nenabízí nic nového. To kdyby film nenabízel nic nového by tolik nevadilo, ale s tím příběhem je to trochu horší. To co se ve filmu děje dokáže upřímně rozesmát, ale opakuje se to až moc, takže to ztrácí na účinnosti. Zamrzí, že se Arthur nedostane do nějaké práce, kde by déle vydržel, protože to by pak byla ta pravá sranda. Russell Brand je veselá kopa a tady je vidět, že si film naprosto užívá. Helen Mirren opět nezklamala a znovu podala velmi dobrý výkon. Na malém prostoru potěšil Nick Nolte, který měl být ve filmu častěji. Nejvíce jsem si vychutnal Jennifer Garner, která mě moc bavila. Jak jsem už napsal film vyvolá spoustu úsměvných momentů a dobře baví, ale to je tak všechno. Samotná náprava nepůsobí, tak dobře jak jsem věřil. Arthur je fajn komedie na večer, když se Vám nechce nic dělat a jen si sednout a koukat. ()

Lenulinka

Není to tak hrozné, jak jsem čekala. Spíš jsem se bála, že to bude naprosto nekoukatelné, protože Russell snad ještě nezahrál jedinou vcelku normální postavu. Nakonec se to dalo díky Heleně Mirren a pár opravdu vtipným hláškám. Zázraky se ale čekat nedají. Průměr. ()

HomeAlone

Prijemna romanticka komedia tak trochu s inou ustrednou dvojicou . No a po pravde to bola vyhoda . Malo to mnozstvo zaujimavych napadov a fakt vela vtipnych scen , ktore vyborne pobavili . Plnych 5* ()

zolo23

Milé prekvapenie hlavne preto, že u mňa kombinácia komédie a romantiky nemá žiadnu šancu. V tomto prípade bol humor podávaný s ľahkosťou a citom čo sa v amerických komédiach založených hlavne na fekálnom a trápnom humore nestáva často. Doteraz som Russella Branda vôbec nemusel a neraz som rozmýšlal, že si ho zaradím do nejakej Topky najhorších a najneobľúbenejších hercov. Tu mi ,ale vôbec nevadil, práve naopak s Helen Mirren vytvorili naozaj sympatickú dvojicu. A vôbec celé herecké zoskupenie na čele s Luizom Guzmánom bolo zaujímavé a spolu zo zručnou réžiou Jasona Winera vzniklo milé "malé" dielko. ()

Drnqonovic

Hned z kraje: Nesnáším Russella Branda. Hned jak ho vidím, mám chuť chcát do vejšky, ale v například v Kopačkách se vybarvil dobře, tak proč ne? Třeba to bude sranda! Není. Artur je naprostná p*čovina, kde jsou všichni herci mimo (kromě Helen Mirren, která chůvu zahrála s přehledem sobě vlastním), kde je děj provařená ubohost, a kde se vzduch podává s příměsí koňských prdů. Amen ()

Looser

Pro mně je největší hvězdou tohoto filmu jasně Helen Mirren, která zastínila ostatní postavy. Vše ostatní už bylo řečeno... ()

LexBarker

Arthur mě zklamal,přitom začíná docela slušně,pár nápadů tam je,ale ale v celkovém výsledku se jedná o nejslabší film Russella Branda.Nemám moc rád,ty polepšené americké hrdiny,kteří jsou na začátku zkažení,geneticky předurčení škodit ostatním(pravda často docela vynalézavě a humorně)aby pak na konci jakoby rádoby prozřeli a stali se tak jinými,jaksi lepšími :-))Náš Arthur se chce vzdát života v peřince a bohatství,kvůli jedné docela obyčejné dívce z Queensu...Lidi nevěřte tomu,že je to tak lepší.Ráno brzy vstávat,nechat se buzerovat od hloupého šéfa,tlačit se na autobusových zastávkách s ostatními upocenými spolucestujícími...Dokonce se nám snaží dostat do podvědomí,že jakýsi blaf z pytlíku je docela chutný...brr...opravdu není a věřte mi,že mi je daleko lépe za okny mého klimatizovaného mercedesu,když se tak sunu zapršenou Prahou na chutný oběd do některé kvalitní restaurace...Abych změnil názor,to bych musel hrát v nějaké hloupé pohádce pro dospělé... ()

Katy86

Myslela jsem, že Russell mě nedokáže překvapit. Ale překvapil. V tomto filmu byl super. Ze začátku se mi film moc líbil a téměř do konce jsem za něj chtěla dát 5*, pak se mi ten konec ale přestal líbit a všechno mi přišlo jako strašně ,,americké". Škoda, ale dívalo se na to pěkně. ()

sedm.1

Arthur je docela zvláštní né až tak úplně komedie. Nespochybnitelnou součástí celého filmu je totiž i dramatická stránka a kupodivu, právě ona navíc funguje i daleko lépe než ta vtipná. Kvalita humoru obsaženého v Arthurovi je totiž hodně slaboučká, sklouzávající více než často k trapnosti. Sice tu jsou zhruba asi dva až tři opravdu výborný fóry, či spíše doslova ultimátní narážky, zbytek ale skutečně nedosahuje ani minimální zábavnosti. A hlavní příčinu shledávám především ve velmi podivně pojaté postavě Arthura, respektive jeho představitel Russell Brand mě jen utvrdil v tom, že ve vedlejších rolích ještě docela šlape, ale jako hlavní hvězda nemá sebemenší šanci film sám jen na svém komickém či celkově hereckém (ne)umu utáhnout, na to jednoduše nemá ani talent a ani výraz. Když však v druhé polovině snímku přijdou na přetřes okamžiky zabívající se i těmi vážnějšími věcmi, tedy alkoholismem, rodinými vztahy, těžkými životními volbami a dokonce i smrtí, dosáhuje Arthur ihned daleko vyšší úrovně, ovšem nejsem si tedy zcela jist, že právě toto byl zrovna cíl tvůrců Arthura. Jinak ale samotná zápletka je taková hodně obyčejná, bez energie a vlastně i bez nějakého většího spádu, první polovina je tak spíš jen sledem Arthurových nudných a nevýrazně praštěných a přestřelených výtržností, v té druhé pak jak jsem již zmiňoval dojde i k nějakému tomu tuctovému zvratu a přestane to být až tak nesoudné, ovšem přestože jde o změnu pozitivní, od celkové velmi slabé průměrnosti a nezábavnosti to už celý film stejně nezachrání. P.S. Nick Nolte a Luis Guzmán ve vedlejších rolích perfektní, Jennifer Garner opět otřesná!!! ()

DavidS.

Kupodivu neškodná záležitost, která svému o 30.let mladšímu jmenovci nedělá ostudu a je zábavnější i romantičtější než se mohlo zdát...Brand klasicky funkčním středem mezi opilým zhovadilcem a uličnickým sympaťákem... ()

Herráček

Zdálo se mi to nebo se nepovedlo do titulní role nalákat Johnyho Deppa, i když mu byla psaná na tělo? No... To je asi fuk... Neboť Helen Mirren na sebe strhávala stejně všechnu pozornost, takže to nebylo ani tak znát :) Líbila se mi fantazie toho kluka, se kterou na místě vymýšlel ty nejmíň pravděpodobný události. A slovní hrátky. ()

MARTIN*I

jedním slovem - sračka! Russel Brand se mi tu po filmech Kopačky a Dostaň ho tam dost zošklivil. Čekal bych víc, ale samotnej herec za to nemůže. Nejdřív jsem spustil film s dabingem a tam měl tak neuvěřitelně protivnej hlas, že sem to rychle přepnul do originálu, kde to bylo snad ještě horší.. Ale i na to sem si po chvilce zvyk.. na co sem si nezvyk je film samotný - ze začátku snaha o parodii, která přejde v parodii na sebe sama a dostane se nakonec do klasického romantického příběhu.. Film nenabízí absolutně nic nového, ani originálního. Některé vtipy se mi líbili, ale přesto sem se nesmál.. ani nevim proč, bylo to tak divně podané a spoustu věcí mi přišlo naprosto nelogických a zbytečných, včetně přechodů.. Pro mě velké zklamání a tak tak sem film dokoukal.. a lidí, co tu dávají 4 hvězdy si přestávám vážít :) ()

Nassau

Helen Mirren. Právě ona tvořila kostru celého filmu. Moc sympatická dáma, navíc výborná herečka. Film byl neškodný. Místy zábavný, trapný a vlezlý. Ale právě ona dáma z něho udělala poměrně sympatickou podívanou. (55%) P.S. Jennifer Garner je vážně strašný ušoun! Musel jsem. To kvůli spiritu Russella Branda. ()

Ben Stiller zdraví ze záhrobí

Ben Stiller zdraví ze záhrobí

16.10.2011

To není bizarní forma nekrologu. Jeden z nejúspěšnějších komiků současnosti je pořád mezi námi. Horší to bude s jeho postavou v mírně hororové komedii Rentaghost, kterou Tom Lennon a Robert Garant … (více)