• Finsko

Romantický / Komedie / Drama

Finsko / Francie / Německo, 2011, 93 min

Kam se hrabe nová vlna Rumunska, kam se hrabou v poslední době "dobré" české dokumenty, kam se hrabou filmy alá Fish Tank. Kaurismaki má v Le Havre víc člověka, než všechni zmínění dohromady. Obdivuji, jak dokáže udržet pozornost celého narvaného kina po celých sto minut. Ani jedno hluché místo, vždy dostatečný odstup, skvělý humor a především jasný autorův názor. Le Havre(9.10.2011)

Oslava humánnosti v retro nádechu, která bohužel asi nemá s realitou dnešní doby moc co společného, avšak nechá nás alespoň na 93 minut v iluzi toho, jaký by svět byl, kdyby se děly zázraky všeho druhu. 7/10(13.8.2012)

• MartinezZ

Omlouvám se, ale tohle mě totálně minulo. Dramatu jsem si nevšiml, jen až dětsky jednoduchého pokusu o příběh. Největším vtipem této komedie je její označení za komedii. Způsob hraní měl být asi záměrně takto amatérky-umělecký. Výsledek mě ale minul o několik hvězdných soustav.(14.3.2012)

46th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2011 - HORIZONS - Horizonty (Le Havre / LE HAVRE / Le Havre) - Asi to nejslabší co jsem kdy od Aki Kaurismäkiho viděl, ale i tak o třídu dále než mnoho "karlovarských" filmů. U tohoto filmu mi chyběla ta Kaurismäkiho pomalost, chyběli mi tu ty jeho užasné věty jednoduché, ty absurdní rozhovory. Těmi se mi připoměl až v poslední scénce a to byl i vrchol filmu. A druhý nedostatek byl jazyk. Francouzština k Francii patří, ale k němu nikoliv... - 7. 7. 2011 - kino Thermal - Velký sál - Karlovy Vary - 80%(16.7.2011)

[46. MFF KV 2011](12.9.2011)

• - Ve skutečnosti patří fenka Laïka režisérovi snímku Aki Kaurismäkimu. (vesper001)

• - Na filmovém festivalu v Cannes 2011 získala zvláštní cenu poroty mimo jiné i fenka Laïka, představitelka stejnojmenné zvířecí postavy. (vesper001)