poster

Le Havre

 • Finsko

  Havre, Le

 • Francie

  Le Havre

 • Německo

  Le Havre

 • Slovensko

  Le Havre

Romantický / Komedie / Drama

Finsko / Francie / Německo, 2011, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slarque
  ****

  Aki Kaurismäki má své typické vidění světa (a svého stálého kameramana) a díky tomu i Le Havre vypadá, jakoby bylo kousek od Helsinek. Skoro až pohádkově laděný sociální příběh se sice odehrává v současnosti, ale ta působí (snad až na obuv běžných smrtelníků z pohledu čističe bot) jako naprosté retro. Což je v pořádku, protože tak je film i natočený. Velmi mě bavila postava komisaře v podání Jean-Pierra Darroussina. V optice uprchlické vlny léta 2015 to sice už nevypadá tak dokonale pohádkově bezstarostně, ale to je zcela nefilmová poznámka.(22.9.2015)

 • iamek
  ***

  [46. MFF KV 2011](12.9.2011)

 • nunka
  ***

  Moja druhá osobná skúsenosť s Kaurismäkim, tentokrát o niečo pozitívnejšia. Nemožno odoprieť, že jeho filmy majú svoju vlastnú tvár - strnulo pôsobiace postavy s "poker face-om" vnútorne emocionálne bohaté, navonok pôsobiace chladne a prázdno. K tomu absurdné sekvencie a brutálne čierny humor ukotvený v sociálnom kontexte. Tentokrát "Little Bob" zabodoval úplne najviac a v Kaurismäkovej strnulosti sa objavilo pár zábleskov, ktoré sú zapamätateľné, vtipné a celkom svieže, čo oceňujem.(17.4.2012)

 • Jellini
  *****

  Kam se hrabe nová vlna Rumunska, kam se hrabou v poslední době "dobré" české dokumenty, kam se hrabou filmy alá Fish Tank. Kaurismaki má v Le Havre víc člověka, než všechni zmínění dohromady. Obdivuji, jak dokáže udržet pozornost celého narvaného kina po celých sto minut. Ani jedno hluché místo, vždy dostatečný odstup, skvělý humor a především jasný autorův názor. Le Havre(9.10.2011)

 • Foma
  *****

  Ano, takhle má vypadat film :-)! Je krásný, když si někdo deprese léčí takovýmhle pohlazením. Tohle je vlastně takovej čistě "křestansko-buddhistickej" film plnej empatie, pochopení, soucitu, neodsuzování... no prostě pohádka! V tom dobrým slova smyslu! Pohádka jako inspirace pro běžnej život.(8.2.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace