Barbarella

• Francie Barbarella (více)

Barbarella (Jane Fonda), mezihvězdná zástupkyně Země 41. století, má za úkol najít vědce jménem Durand Durand z planety Tau Ceti. Durand Durand vynalezl mocnou zbraň Positronic Ray. Země je nyní mírumilovná planeta a zbraně jsou pro pozemšťany něco zcela neslýchaného. Tau Ceti se zdržuje v neznámé oblasti vesmíru, kde je velmi pravděpodobné, že zbraň padne do nesprávných rukou. Barbarella se v psychedelické vesmírné lodi plné okouzlujících oblečků vydává na Tau Ceti, kde bohužel ztroskotá. To jí ovšem nebrání, aby pomalu ale jistě vědce vystopovala. Přesouvá se z jedné exotické lokality do druhé a při plnění svého úkolu objevuje kouzlo mezihvězdného sexu. (Cinemax)

Pavlínka9

Něco tako kýčovitého se podaří natočit pokaždé za pěknou řádku let. Ale když už se to podaří, tak to stojí za to :D Promiskuitní postava, jež stojí nahá před prezidentem své země, který ji vyzívá, ať se neobléká, že má pro ni důležitější věc... :D :D Dobrý :) Dokoukala jsem dokonce jen z nutnosti..už nikdy více :D ()

noriaki

V mé pomyslné trilogii osobitých sci-fi natočených v různých desetiletích, čili Barbarella z šedesátek, Flash Gordon ze sedmdesátek a Masters of the Universe z osmdesátek, se film Rogera Vadima drží s přehledem na druhém místě. Ale jenom proto, že se na Jane Fondu dívá mnohem lépe, než na Dolpha Lundgrena. Scenáristicky, herecky, režijně a v jakékoliv další myslitelné kategorii - kromě výpravy, je to brak. Děj má hodinu a půl, ale subjektivně trvá snad tři. Chudák Jane Fonda nemá co hrát a i když se před kamerou producíruje téměř polonahá - a někdy ani to ne, nevypadá zdaleka tak sexy jako v libovolném jiném filmu. Kromě ní a nezapomenutelné stylizace nemá snímek co nabídnout. Na videoklip by to stačilo, ale na celovečerní film je to málo. ()

VanTom

Krásný příklad filmu, který je tak špatný, až je velmi zábavný. Já jsem si ho opravdu užil, od naivních hereckých výkonů, papundeklových kulis, neskutečných kostýmů až po směšné dialogy a rádoby démonické záporáky. Nenudil jsem se ani chvíli. ()

Master19

Ano, patřím k těm, jež vnady Jane a osobité zpracování "upoutalo". Počítal jsem s odpadem, ale poté, co se objevil podzemní revolucionář, jsem se utvrdil, že to celé není myšleno tak vážně, s jakým výrazem se hlavní hrdinka vrhá do boje se zlem. Mimochodem, všimli jste si, že ačkoliv prezident Země Barbarellu chválí a říká jí, že je nejlepší, tak ona vůbec nic světoborného (až na sex v každé druhé scéně) nepředvede a neustále ji musí někdo zachraňovat?? ()

Wade

Tohle je přesně ten případ kdy je zkratka WTF namístě. Tak tedy WTF! Co to sakra mělo být. Mam brečet nebo se smát? Brát film vážně nebo s rezervou? Barbarella je údajně nejlepší agentka ha ha nadržená,vapatlaná,ale agentka určitě ne. Nicméně já se u filmu řezal smíchy. Barbarella je jednoduše šíleně řádná kravina,která pobaví. 80% ()

JohnSmith odpad!

No to musel být hodně chorý mozek, co tohle vymyslel.Naprostá blbina a ještě špatně natočená. nebo to byl záměr?? ()

sskrblik

Fantasmagorům se meze nekladou. Ujetá, fetišistická, komisková a vtipná kulturní pocta béčkovým filmům. Samozřejmě velkým plus a tahounem je Jane Fonda, z níž nejde nespustit oči už jen díky kostýmkům jaké obléká anebo někdy ani neobléká. Jistě, že scénář a dialogy jsou tupé, to vše se ale díky spektáklu výše zmiňovaných esencí stává velmi sledovatelné a okouzlující. Doporučuji si také po filmu přečíst zajímavosti. ()

lykan9

Místy je tento film tak stupidní, až je skoro dokonalý. Mnoho scén je sice už hodně přes čáru a hraničí tak s infantilností, ale prsa Jane Fonda a originalita vynáší tento film ze dna na velmi slušný nadprůměr. ()

Ichabod

Ať už bylo řečeno milionkrát jak moc je Jane Fonda tady sexy, tak se přidávám a potvrzuju že vše je pravda. Takhle sexy hlavní hrdinku jsem dlouho neviděl. Dvojsmyslný humor (....and thank you for...everything), putování z planety na planetu doprovázené sice primitivními kulisami, ale zároveň pohodovou hudbou a atmosférou, ze které je znát, že se tvůrci museli celkem bavit při práci. Když si představím remake se Scarlett Johannson....Wow! ()

NoFiction

Na tu dobu si myslím, že to vůbec nebylo špatné. Jane Fondová tu snad nemá jediný kaz na své kráse. Za to dávam 1* navíc. ()

MI-380

Vizuálně jedno z nejpřesnějších převedení komiksu na plátno, dějově (pravděpodobně programově) primitivní slátanina s trochou humoru a velkou dávkou erotiky. Barbarella jako superwoman budoucnosti působí slaboduchým a bezbranným dojmem, naštěstí mnohé zachrání její nečekaně objevená sexualita. Vypadá to, že si Jane Fonda tenkrát roli a hlavně časté střídání sexy obleků i partnerů pěkně užívala (i když později o Barbarelle nechtěla ani slyšet) a o to příjemnější je na ni pohled. 65%. ()

Dreadd

„Já vím, jak vstoupit do komnaty snů.“ „Jak? Mluv!“ „Mám od ní klíč.“ „Ano, a jak vypadá?“ „Je neviditelný.“ „Takže ty jej opravdu máš!“ Barbarella, pětihvězdičková vesmírná pilotka a neukojitelná nymfomanka z duhové planety Země, kde se nyní lidé zdraví slovem „Láska“, se vydává na nezapomenutelné dobrodružství za nalezením zlého vědce Durana Durana, který místo sluníčkového dne na Zemi dává přednost stavbě pozitronového paprsku kdesi ve vesmíru. V mnohém připomíná o 11 let mladšího a fyzicky méně přitažlivého Flashe Gordona, ovšem veškerou jeho absurditu obsahuje na druhou. A přitom není k zahození ani technicky, například úvodní scéna simulující stav beztíže, jednoduše tvořená vleže na zemi, je zahraná skvěle a kazí jí jen pár detailů, odhozenému oblečení se totiž nechce moc vznášení simulovat. Barbarella představuje chvílemi stereotypní blondýnku v nesnázích a především objekt sexuální fantazie, jelikož se nadřízeným hlásí zásadně nahá a kromě své mise se intenzivně věnuje i objevování vlastní sexuality. A její vesmírná loď má chlupaté zdi! ()

Autogram

Len pre tú úvodnú titulkovú scénu sa film oplatí vidieť, asi nikdy nesledujem titulky na začiatku, ale tu som musel. Telo Jane Fondovej si v tej dobe takúto exhibíciu aj zaslúžilo, tak prečo nie. Keď sa k tomu ďalej prilepilo absolútne naivné sci-fi bez nejakého zmyslu, hraničiace až s hlúposťou, to som už očakaval len Majku z Gurunu a takmer som sa dočkal. Pre deti však takéto zľahka erotické sci-fi nebude určené a práve tie narážky dokázali pobaviť. A tiež už viem, kto je Duran Duran, ako sa pri kozmickom orgazme skrúcajú vlasy a že návštevu z vesmíru budem zdvihnutou rukou zdraviť LÁSKA! –––– Ozbrojená! Jako nějaká divoška. –––– Život má smysl, jenom žiješli pro věc. ()

blackJag

BARBARELLA, PSYCHADELA, THERE'S A KIND OF COCKLE-SHELL ABOUT YOU... Nářez :-) Naivní až na půdu, ale roztomilé... a lechtivé. Striptýz ve "stavu beztíže" hned v titulcích, boží. Všechny papundeklové kulisy a chatrné propriety mají své nezpochybnitelné kouzlo a díky rozumné stopáži utáhnou pozornost i dnes. Detektor shovívavosti nastavit na plné koule :-) 70% ()

Molir

Miluju 60's, prestoze jsem je nezazil - a tenhle film je proste dokonala pastva pro me choutky, obzvlaste pro ty zvrhle :-)) ()

Sydney Sweeney, Edgar Wright a Barbarella?

Sydney Sweeney, Edgar Wright a Barbarella?

15.05.2024

Natočení nové verze kultovního snímku Barbarella z roku 1968 je tématem střídavě prakticky už skoro po dvě dekády, nicméně zatím se nový příběh spoře oděné hrdinky a jejího meziplanetárního… (více)

Tvůrce Drive a sexbomba Barbarella?

Tvůrce Drive a sexbomba Barbarella?

25.06.2012

Vesmírnou agentku, která umí ženské zbraně používat ještě zručněji než zbraně klasické, stvořil legendární komiksový tvůrce Jean-Claude Forest. Celosvětově ji ale striptýzem v beztížném stavu… (více)

Předělávky a pokračování útočí

Předělávky a pokračování útočí

09.08.2009

Pořádně žhavá špionáž

Pořádně žhavá špionáž

14.04.2008

Kočky, zbraně, těsné kostýmy z lesklé kůže, nebezpečné mise. Tak to máme rádi. A hlavně ať to není nějaký bourneovský klon v sukních! Nebojte, žádné další pokusy o realistickou špionáž u… (více)